Ризик-фактори розвитку озимої пшениці восени

Відповідно до генетичного потенціалу, рослини самі «програмують» свою врожайність. Але максимальна реалізація цього потенціалу можлива за умов своєчасного та здорового розвитку рослини. Тому, добре розкущені восени озимі потенційно вказують на формування більш високого врожаю, на відміну від озимини весняного кущіння. Заважати рослині можуть різноманітні ризик-фактори, які має враховувати кожен аграрій.

Дружність сходів

Фаза кущіння озимої пшениці починається через 15 діб після появи перших сходів, якщо строки сівби були оптимальними і рослині вистачає вологи та елементів живлення в ґрунті. За цих же умов, восени відбувається процес кущіння. Але якщо строки сівби були пізніми, а також у ґрунті не вистачає вологи та необхідних елементів живлення, процес кущіння відбувається вже навесні.

Критичні періоди забезпечення озимої пшениці елементами живлення:

 • перший – від появи сходів до припинення осінньої вегетації (рослини найбільш чутливі до нестачі азоту та фосфору)
 • другий – від початку відновлення весняної вегетації та до виходу в трубку (рослини максимально чутливі до нестачі азоту)

Що ж обумовлює появу здорових дружніх сходів та сприяє формуванню розвиненої кореневої системи? Сприятливий водний режим та насичення ґрунту необхідною мікробіотою – головні фактори, які допоможуть рослині своєчасно розпочати свій здоровий розвиток.

Формування вторинної кореневої системи

Нагадаємо, що пшениця має два типи кореневої системи – первинну та вторинну. Первинна формується із насінини на старті, вторинна — починає розвиток від вузла кущення із фази 3-го листка. Цікаво, що коренева система цієї рослини перебуває у постійному рості.  Восени щоденний приріст одного корінця може дорівнювати 12 мм; за умов помірної зими — приблизно 6 мм; навесні ріст найбільш інтенсивний – до 18 мм кожного дня.

У процесі початку кущення пшениця вже має близько 50% від загального об’єму кореня, а ще 45% його частини формується до другого міжвузля. Тому, у час максимально інтенсивного  наростання кореневої системи, виникає необхідність сприяти розвитку рослини найбільш активно.

Підготовка рослини до перезимівлі

До початку зими ранні сходи озимини формують від 3 до 5 продуктивних пагонів та сильну кореневу систему. Для цього, за умов достатньої площі листкової поверхні та розвиненої кореневій системи, озимина ефективно використовує усі необхідні ресурси для її розвитку. Це допомагає рослині своєчасно підготуватися до зимівлі. Тому осінь – найважливіший період, коли треба підтримати рослини, забезпечивши їх необхідними елементами.

Мінімальний обробіток ґрунту: підвищуємо ефективність

Mini-till — це безплужна система обробітку ґрунту, яка складається тільки з мінімального, поверхневого обробітку ґрунту шляхом змішування лише верхніх його шарів.

Переваги мінімального обробітку ґрунту:

•          Зниження механічного впливу на ґрунт.

•          Збільшення рівня урожайності.

•          Ресурсо- та енергозберігаюча ефективність технології.

•          Збереження та покращення родючості.

•          Зменшення водної та повітряної ерозії.

•          Скорочення кількості основних агротехнічних прийомів.

•          Мінералізація та гуміфікація ґрунту із поповненням поживних речовин.

•          Підвищення інтенсивності використання засобів захисту рослин.

Аграрії можуть зауважити, що mini-till має й свої недоліки. Так, але їх з величезним запасом компенсує технологія ЯРОС. Ця синергія дозволяє при менших фінансових та фізичних витратах отримувати стабільний з року в рік прибуток, при цьому обмеживши залежність від погодних умов, а також зменшивши застосування мінеральних добрив.

Перезимівля з ЯРОС – основа прибуткової врожайності

Найважливіше значення ґрунтів полягає в акумулюванні органічної речовини, різних хімічних елементів, а також енергії. Ґрунтовий покрив виконує функції біологічного поглинача, руйнівника і нейтралізатора різних забруднень. Чим більше в ґрунті мікроорганізмів – тим активніше йде накопичення органічної речовини, в наслідок чого він стає більш родючим.  

Для оптимальної перезимівлі озимині потрібно до морозів сформувати розвинену вторинну кореневу систему та накопичити достатню кількість цукрів у складі клітинного соку. Гумінові кислоти, які містить ЯРОС – ефективні природні стимулятори росту та розвитку, особливо кореневої системи.

Фульвокислоти у складі ЯРОСа, є природними «антистресантами» проти хімічних та температурних стресів. Ці дві речовини допоможуть дбайливим аграріям спокійно зимувати, в той час як ґрунтова мікробіота подбає про весняне живлення озимих, яке теж має велике значення для майбутнього врожаю.

Якщо ви застосовуєте на своїх полях технологію ЯРОС, ви закладаєте основу для ефективного розвитку ваших озимих, дбаєте про якість та технологічність ґрунту на роки вперед. З ЯРОСом вашому ґрунту не загрожує виснаження – системне насичення мікробіотою дозволить рослинам використовувати всі необхідні елементи живлення. Як результат – ви будете мати більш стійкі здорові рослини, які з року в рік будуть забезпечувати вас рясним врожаєм.

Основою вирощування рослин та отримання якісних врожаїв і високих прибутків є вологоємність та структура ґрунту
ЯРОС працює з першопричиною, тобто з ґрунтом.
Ґрунт з низькою кількістю мікробіоти
Використовуючи лише хімічні добрива, фермер мусить вносити більше і більше добрив щороку, оскільки біологічна активність в ґрунті знижується і родючість падає.
В результаті:
 • Ґрунт втрачає можливість накопичувати вологу
 • Рівень мікробіоти в ґрунті різко падає
 • Природня родючість ґрунту падає щороку
 • Ефективність добрив падає
 • Фермер потрапляє в порочне коло, коли необхідно вносити більше добрив
 • Фермер втрачає впевненість у прибутках  в наступному році
 • Падає прибуток на гектар та бізнес втрачає стабільність
Ґрунт з гарною мікробіологією
ЯРОС працює насамперед з ґрунтом. Повертаючи родючість та збільшуючи мікробіоту ґрунту та ефективність добрив. 
Ваш ґрунт:
 • Має більшу вологоємкість
 • Рослина має вологу навіть у посуху та не згорає
 • Ґрунт стає пухким і волога проникає в ґрунт та зберігається для рослини
 • Росте мікробіота збільшуючи ефективність добрив
 • З року в рік зростає родючість ґрунту та прибуток на кожному гектар
 • Потреба в мінеральних добривах знижується до 30% від загальноприйнятих .
ЯРОС для ґрунту. Відгуки клієнтів

Замовити ЯРОС

Склад продукту:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, вода.

Механізм дії:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

To top