Як правильно садити хвойні дерева з ЯРОС
Створюємо оригінальний ландшафт з мінімальними зусиллями
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Забезпечує рослини поживними речовинами
Активізує процеси фіксації азоту, мобілізує фосфор
Заселяє ґрунт необхідною мікрофлорою
Cтимулює кореневу систему, зміцнюючи рослину
Відновлює структуру грунту, містить мікро- та макроелементи у легкодоступній формі
Забезпечує ґрунт вологою навіть у спеку
Вже відійшли в минуле часи, коли хвойні вважали екзотикою. Сьогодні численні власники приватних будинків, котеджів та заміських дач прикрашають цими ефектними рослинами навколишній простір. Якщо в минулому не завжди вдавалося виростити здорові, привабливі вічнозелені дерева та кущі, то нині вправні поціновувачі унікальних ландшафтів здебільшого знають, як вирощувати хвойні дерева, щоб вони не просто були присутніми, але й прикрашали подвір’я.
Проте, новачки в поводженні з такими культурами почуваються досить невпевнено: рослини диктують масу вимог до посадки, пересадки та догляду. У разі недотримання бодай одного пункту з цього переліку розраховувати на те, що саджанець виживе й піде в ріст, занадто сміливо. Хвойні, посаджені з ігноруванням рекомендацій, гинуть якщо не за кілька місяців, то за рік-два після посадки. Тож, як посадити хвойні, щоб вони швидко вкоренилися і почали інтенсивно набирати зелену масу? – Поділимося з читачами деякими хитрощами з досвіду дачників та дизайнерів ландшафту.
Хвойні культури вважають ідеальним варіантом експрес-озеленення. Вони практично одразу стають окрасою ландшафту, особливо якщо для висадки були обрані рослини з віком від 3-5 років. Проте, слід розуміти, що помилки садівників, припущені в ході «заселення» саджанця на нове місце, проявляються через великий проміжок часу. Наприклад, коли рослина неправильно посаджена восени, то проблеми дадуть про себе знати через 3-6 місяців. Тому багато хто радить висаджувати деревця чи кущі навесні – в такому разі зрозуміти, що щось не так, можна через 1-2 місяці. Тож, у садівника буде час забезпечити «швидку допомогу» та реанімувати рослину.
Однозначної відповіді на запитання «коли краще садити хвойні дерева?» не існує. Тобто, висадка можлива впродовж усього року. Хіба лише наголосимо, що новорічній ялинці в контейнері краще таки постояти до весни в приміщенні, – навряд комусь цікаво довбати промерзлу землю, щоб розмістити рослину на постійне місце одразу після Різдва. Вона прекрасно почуватиметься в контейнері до настання тепла.
Якщо ж вам принципово потрібно керуватися якоюсь порадою для визначення термінів посадки, можна окреслити такі принципи:
- весняна посадка ідеальна для молодих рослин віком до 3 років;
- взимку рекомендують пересаджувати дорослі дерева та кущі.
Розглянемо періоди, коли можна садити хвойні дерева, та спробуємо розібратися, який з варіантів підходить для того чи іншого випадку.
- Весна. Оскільки квітуча пора – це цілих 3 місяці, важко визначитися, який із них є оптимальним для висадки хвойних культур. Радимо орієнтуватися на час, коли ґрунт розтане так, щоб посадка стала можливою як така. Перша відлига – сигнал, що слід подбати про висадку саджанців. Молоді корінчики починають свій ріст, коли земля прогрівається до +3 градусів. Приморозків можна не боятися – вони взагалі ніяк не впливають на стан рослин. Але, якщо з якоїсь причини ви не встигли посадити культуру до того, як зелена маса увійшла в фазу росту, перенесіть висадку на осінь. В жодному разі не пересаджуйте декоративні хвойники, коли у них почали розвиватися бруньки.
- Літо. Пора, коли пересаджувати хвойні можна тільки в тому випадку, якщо ви купили саджанець в контейнері. Проте, є суттєвий недолік навіть у такій ситуації – не всі садівники знають, коли саме продавець посадив рослину в горщик. Якщо він зробив це перед продажом, то шансів прижитися на новому місці у хвойника майже не залишається. І цих шансів не додасться, якщо ви зробите все можливе й неможливе для того, щоб хвойник почувався якнайкраще.
- Осінь. Є дві думки, і вони обидві мають адекватне підґрунтя. Багато знавців радять висаджувати вічнозелені культури в останніх числах серпня або перших – вересня. Але не менше прихильників посадки хвойних в час, коли рослини перейшли в стадію «сплячки», тобто, в листопаді. Та тут є важливий момент – в період підготовки до «сплячки» хвойники рухати не можна категорично. Почекайте 2-3 тижні після першого морозу, і лише тоді займіться посадкою.
- Зима. Ця пора вважається ідеальною для пересадки вічнозелених рослин, особливо – дорослих. Люди з досвідом зазначають: посаджений взимку «зрілий» хвойник приживеться з вірогідністю 99%.
Отже, ви визначилися з терміном та готові розпочати висадку саджанців. Не поспішайте робити це одразу – далеко не всі ґрунти підходять хвойним рослинам. Перш за все, слід підготуватися до деяких складнощів, якщо на вашій ділянці бідна або надто щільна земля. В такому випадку ретельно перекопайте місце, відведене під хвойник, та внесіть компост (до слова, його потрібно багато, чим більше – тим краще). Багато хто віддає перевагу сучасним комплексним добривам, розробленим спеціально для хвойних культур, або готує субстрат для посадки самостійно. Щоб підготувати гарний ґрунт для рослини, варто змішати верхній шар землі з вологим торфом.
Вищеперелічені способи підготовки ґрунту є досить ефективними, і єдиний їх недолік в тому, що кожен етап потребує часу та зусиль. Ба більше: комплексні добрива чи торф не є настільки дешевими, щоб купувати їх у великих кількостях, коли потрібно посадити не одну, а з десяток рослин. Чудовим рішенням проблеми є розчин ЯРОС – він сприяє швидкій приживлюваності хвойників, робить їх стійкими до стресів та заморозків. Крім того, у складі добрива міститься низка мікроелементів, що позитивно впливають на якість ґрунту, роблять його поживнішим. Молодим корінцям досить легко поглинати саме ті речовини, що потрібні для розвитку наземної і підземної частини. Ефект добрива ЯРОС вражаючий: хвойники не лише відмінно приживаються, але й отримують соковито-зелений колір вегетативної маси.
Сам процес посадки слід провадити відповідально. Перелічимо головні правила:
- для посадки обирайте дні, коли ґрунт достатньо вологий, але не надто мокрий (ідеально, якщо земля формуватиметься в грудку після стискання рукою);
- розмір посадкової ями повинен перевищувати розмір кореневого кому на 2,5 см;
- на дні ями має поміститися як мінімум 2,5-сантиметровий шар підготованого для посадки ґрунту;
- після засипання коренів землю в пристовбурному колі потрібно ущільнити і щедро полити.
До невдач можуть призводити окремі помилки, і про них слід знати. Уважно стежте за цілісністю кореневого кома – якщо він зруйнується, корені швидко підсохнуть і змертвіють. Не можна заощаджувати простір, викопуючи посадкову яму меншу, ніж потрібна кореневій системі, – якщо між кореневим комом та стінками ями не залишається 5 см, культура загине через стиснення корінців. Ніколи не покривайте землею кореневу шийку.
Придбати здорові, готові до посадки кипарисовики, туї чи ялівці задарма неможливо. Сортові рослини коштують досить дорого, тому багато людей цікавляться питанням: як розмножити хвойні? Досвід спеціалістів з озеленення свідчить про те, що найбільш ефективними способами отримати посадковий матеріал є вирощування з насіння та живцювання.
Перед тим, як вирощувати хвойні дерева з шишок, потрібно чітко розуміти: не всі сорти формують плоди з насінням. Є такі, які можна тільки купити в розпліднику. Спосіб вирощування з зернят має окремі складнощі: насіння для весняної посадки потребує обов’язкової стратифікації. Для цього його витримують у субстраті з піском, перлітом або сфагнумом за температури -4 – +4 градуси. Залежно від виду та сорту вимоги до температурного режиму стратифікації можуть відрізнятися.
Якщо висів здійснювати восени, стратифікація відбудеться природнім шляхом. Готове до посіву насіння можна сіяти у відкритий ґрунт, а на зиму притрушувати шаром снігу. Але зважайте, що в будь-якому разі всі насінинки прорости не зможуть – готуйте їх з запасом. Результат буде значно кращим, якщо посіяти насіння в ящички та зволожити ґрунт розчином добрива ЯРОС. Для цього потрібно в 1 л води кімнатної температури (або трохи теплішої) додати 1 ковпачок суміші. Для внесення добрива краще використовувати пульверизатор – таким чином, поверхня отримає рівномірне зволоження. Перші ростки ви побачите уже через 2-3 тижні.
Значно ефективнішим вважають спосіб живцювання – таким чином можна розмножити практично всі сорти хвойних культур. При цьому потрібно заготовляти виключно здорові, повні сил живці. Не варто зрізати пагінці з надто молодих рослин, найкращий посадковий матеріал дають хвойники, які досягли 2-3-річного віку. Такий метод розмноження також має значно кращі результати з використанням ЯРОС. Живці з діаметром 0,5-1 см та довжиною близько 5 см слід занурити в розчин добрива (1 ковпачок ЯРОС на 1 л води) у виїмці, підготованій в горщику з вермикулітом, піском та торфом. Після того, як живець засиплеться ґрунтом, здійснюють полив. Для цього 2,5-10 мл ЯРОС змішують з 1 л води.
На завершення додамо, що правильна посадка хвойної рослини – це ще не гарантія того, що вона буде активно розвиватися і тішити своєю красою. Вічнозелені культури потребують догляду, особливо у весняно-літню пору. Доцільно уділити увагу підживленню: поливайте рослини розчином ЯРОС із розрахунку 25-50 мл засобу на 10 л води як мінімум раз на тиждень.
Важливо поливати хвойні зверху, щоб ЯРОС стікав на ґрунт. В цьому випадку добриво виконує подвійну функцію:
- Стимуляція рослини завдяки швидкому насиченню мікроелементами
- Підживлення ґрунту – заселяється необхідна мікробіота, завдяки чому рослина краще утримує вологу, хвойні розвиваються та не сохнуть, навіть у посушливі дні. Також ґрунт, у якому є мікробіота, сприяє кращій приживлюваності та подальшому розвитку хвойних.
Не забувайте про дощування крони, прополювання бур’янів та розпушування ґрунту, щоб виключити конкуренцію за ресурс: так культура буде мати вдосталь вологи, світла та повітря.
Що ви знайдете в електронному посібнику:
- • Як доглядати за туями з ЯРОС
- • Особливості вирощування в різні пори року
- • Поради по пересадці та реанімації
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами