Органічні та мінеральні добрива: раціональне використання

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Чому наші клієнти повторно купують ЯРОС

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Населення планети зростає, попит на харчові продукти  збільшується, як і необхідність покращення земель. Мінеральні органічні добрива ‒ успішне землеробство.  

Родючість земельних ресурсів, які експлуатують з такою високою інтенсивністю, необхідно підтримувати та відновлювати. І оптимальним рішенням стають органічні та мінеральні добрива.

Мінеральне добриво у сучасному розумінні вперше почали використовувати ще у ХІХ столітті. До того у ґрунт могли вносити деревний попіл, який по суті є мінеральним добривом, проте це не були хімічні сполуки з чітко визначеним складом. Привезена з Південної Америки чилійська селітра справила неабияке враження на аграріїв. Це стало поштовхом для створення нових видів добрив мінерального походження.

Найрозповсюдженішими добривами стали ті, які поповнюють грунт хімічними елементами, яких рослини потребують найбільше:

  • азот;
  • фосфор;
  • калій.

При розумному використанні добрив вони дійсно стимулювали врожайність. Однак з часом результативність використання цих добрив починає знижуватися. Це пояснювалося тим, що рослини потребували не лише мікроелементів, але й інших речовин ‒ міді, цинку, марганцю, йоду тощо. Кожне наступне покоління мінеральних добрив має складніший комплекс хімічних компонентів і, відповідно, коштує все дорожче. Прогресивні аграрії почали замовляти не просто добрива, але аналіз ґрунту й виготовлення комплексу добрив для конкретної земельної ділянки. Якісні комплексні мінеральні добрива, створені за індивідуальним результатом обстеження земельної ділянки, стають все менш доступними.

До того ж з часом стали помітними недоліки мінеральних добрив:

  • здатність накопичуватися і не підвищувати, а знижувати родючість землі;
  • ймовірність накопичення у харчах в небезпечних для організму людини дозах;
  • негативні наслідки для екології ‒ мінеральні речовини у легкозасвоюваний формі потрапляють у водойми, де стимулюють ріст органіки та заболочення, у криницях, де робить воду непридатною для пиття тощо;
  • більшість мінеральних добрив мають короткотривалу дію;
  • потребує щорічного внесення;
  • земля, яку багато років підживлювали міндобривами, поступово втрачає здатність відновлюватися.

Чимало сухих міндобрив становлять пожежну небезпеку.

Наразі обсяг мінеральних добрив, які виробляються як на території України, так і в усьому світі, зменшується, тому якісні міндобрива стають дефіцитними в Україні та зростають у ціні. З кожним роком аграрії все більше почали повертатися до використання органічних добрив чи комбінувати мінеральне та органічне підживлення. Такий підхід показав кращу ефективність, ніж навіть комбіновані мінеральні добрива.

Мінеральні добрива: переваги, недоліки, способи отримання

Органічними добривами вважаються всі види підживлення, отриманого природним способом:

  • торф;
  • компост;
  • перегній;
  • осад на дні водойм;
  • збагачена органікою рідина;
  • відходи біогазових установок тощо.
  • Отримують органічне добриво різними способами, та найчастіше ‒ шляхом перероблення рослинних решток чи тваринних відходів вермікультурами (колоніями червʼяків) або ж різними мікроорганізмами. Для аграріїв доступні органічні добрива у рідкий, твердій чи гранульований формі. Більшість органіки засвоюється значно повільніше, ніж міндобрива та накопичується в ґрунті. Проте переваги органічних добрив очевидні: комплекси мають багатий хімічний склад;
  • у доступній для засвоєння формі в органічних добривах присутні дефіцитні мікроелементи.

Органічні добрива не завдають значних збитків екології. Навіть при неправильному використанні чи внесенні надмірної кількості препарату ділянка може бути придатною для аграрного виробництва і залишається здатною до самовідновлення.

Отримана на ланах, де використовуються органічні добрива, продукція має вищу поживну цінність.

Використання органічних добрив дозволяє отримати органічну продукцію, яка коштує значно дорожче, а головне ‒ має попит далеко за межами України. Наша держава до початку повномасштабного вторгнення входила в четвірку найбільших постачальників органічної продукції в ЄС, де щороку реалізується близько 73% органічних врожаїв, і успішно вийшла на ринок США та Канади. Туди ми реалізуємо 24% екологічно чистої продукції. Вартість органічної продукції перевищує ціну неорганічної на 30-50%, це робить вирощування культур з використанням природних добрив вигідним навіть з урахуванням недешевої ціни на добрива й меншим врожаєм, адже при органічному землеробстві існує постійна заборона на хімічні пестициди, які впливають на врожайність.

Органічні добрива можна і не купувати, а отримати з рослинних решток чи відходів тваринної життєдіяльності. Зазвичай так отримують органічне добриво для городу. Великим плюсом таких добрив буде їхня доступність, проте є у такого живлення й низка недоліків:

  1. Без спеціальної обробки та додаткових заходів в органічних добривах залишаються всі збудники хвороб, від яких страждають використані для створення добрив рослини.
  2. При використанні створених власноруч органічних добрив визначити їх хімічний склад непросто, тому складно внести оптимальну кількість живлення.
  3. Ефект від внесення органіки буде помітним не відразу. Наприклад, торф є ефективним добривом, яке стимулює відновлення родючого шару ґрунту. Результат доведеться чекати 2-3 роки після внесення такого живлення, протягом першого року вирощування рослин на підживленні таким чином ділянці суттєвих змін в урожайності господар не помітить.

Мінеральні добрива природного походження — найкращий спосіб оздоровити ваш сад, город, дачну ділянку чи поле сільськогосподарського призначення.

Органічні добрива виготовляють на основі сировини природного походження:

  •  бактерії;
  • гриби;
  • комахи;
  • різноманітні організми. 

Усе це активізує природні процеси у землі та стимулює життя. Після внесення органічних добрив, вони переробляються таким чином, щоб рослина могла засвоїти їх як їжу. Рослина сама регулює, коли, скільки і в якому порядку вона буде приймати поживні речовини. Разом ці два фактори підвищують стійкість рослини до шкідників, вірусів і хвороб. На думку деяких експертів, органічні добрива мають незначний мінус – вони можуть неприємно пахнути. Це пов’язано з тим, що вони виготовлені з натуральних матеріалів рослинного і тваринного походження.

Переваги органічних добрив

  • вони забезпечують повітряну структуру ґрунту;
  • завдяки використанню органічних добрив сприяє оздоровленню;
  • легко засвоюються доступними для рослин довше, ніж хімічні.

Ефективність від внесення органічних добрив буде вищою, якщо дотримуватися кількох правил:

  1. Комбінувати органічні добрива з мінеральними. Наразі промисловість випускає такі комбіновані препарати у широкому спектрі.
  2. Вносити органіку разом з фунгіцидами, щоб уникнути зараження ґрунту.
  3. Використовувати органічні добрива промислового виробництва, у яких визначено хімічний склад, розроблено інструкцію щодо їх використання, відоме дозування та вплив на різні сільськогосподарські культури на різних етапах вегетації. До того ж такі препарати очищені від хвороботворних мікроорганізмів і не становлять ніякої загрози.
  4. При правильному внесенні мінеральні та органічні добрива сприяють найкращим результатам і можуть відрізнятися в залежності від стану ґрунту. 

Українські виробники органічних добрив експериментальним способом довели збільшення врожайності різноманітних культур на оброблених ґрунтах:

  • соняшника – на 8-32%;
  • зернових ‒ на 5-21%;
  • технічних культур ‒ на 6-19%;
  • овочів та ягід ‒ та 21-50%.

Але найважливіше відкриття, яке зробили вчені, що досліджували органічні добрива та їх ефективність ‒ оброблений таким чином ґрунт поліпшує свої показники врожайності на тривалий термін. Оскільки в Україні уже був запроваджений ринок земель, капіталовкладення у якість ґрунту підвищуватиме надалі вартість земельної ділянки, тому купівля органічних добрив окуповується не тільки в короткотривалій, але й у довготривалій перспективі.

Гранульоване та рідке органічне добриво – ті форми, які найчастіше купують агровиробники. Такі засоби відносно прості у використанні – найчастіше їх використовують перед посівом. Гранули змішують із верхнім шаром субстрату. Це класичний поживний засіб. Органічні та мінеральні добрива можна обрати у будь-якому магазині, але надійніше — у перевірених виробників. 

Другим за популярністю рідкий засіб. Його перевага — висока концентрація поживних речовин та швидке засвоєння рослинами.

У нашому асортименті ви знайдете як чудові гранульовані органічні, мінеральні чи комбіновані мінеральні добрива високої якості, а також органічні добрива для використання у домашньому та промисловому агровиробництві. 

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Відео з використанням ЯРОСу
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top