Фікус, як доглядати рослину: полив, підживлення, купання. Все про пересадку. Способи розмноження фікуса: насінням, живцями та листочками

Перші результати реанімації за 2-3 тижні

Сприяє накопиченню всього комплексу мікро та макро елементів

Знижує нітрати та нітрити

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Як реанімувати фікус за допомогою ЯРОС?

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

На кожному другому підвіконні можна побачити фікус. Як за ним доглядати, щоб рослина радувала буйною зеленню, розбираємося в цьому матеріалі. Розповідаємо все про догляд та пересадку, а також як обрізати фікус і розмножувати його різними способами.

Отже, ви вирішили придбати фікус, як його доглядати потрібно знати одразу, інакше рослина загине. Почнемо із вибору правильного місця.

Фікусу потрібно відразу підібрати місце. Ці рослини важко адаптуються до нових умов. Вибирайте освітлені місця, але так, щоб пряме проміння не потрапляло на листя, інакше є ризик, що на листочках з’являться опіки. Якщо ви вибрали ряболистий фікус, догляд в домашніх умовах передбачає яскраве освітлення, в тіні листя набуде рівномірного зеленого кольору.

Характерний симптом дефіциту сонячних променів — викривлення. Спочатку деформація майже непомітна, але згодом рослина перекоситься. Щоб уникнути цієї проблеми, посуньте фікус ближче до вікна.

Регулярно повертайте у період активного зростання свій фікус. Догляд за вазонами, фікусом зокрема, нескладний, але доведеться приділяти рослині трохи часу.

Як доглядати фікус в теплу та холодну пору року

Ваш фікус знайшов своє місце у будинку. З пізньої весни, коли нічна температура перевищує 17 градусів за Цельсієм, фікус можна переселити на балкон. Свіже повітря піде йому на користь, листя стане більшим і яскравішим. З настанням холодів поверніть у рослину в кімнату. Догляд за вазоном фікус узимку потребує захисту від низьких температур.

У холодну пору року слідкуйте, щоб температура не опускалася нижче 16 градусів за Цельсієм. Взимку зовсім не складний догляд, фікус варто берегти від протягів. А якщо фікус розташований на холодному підвіконні, варто підкласти під горщик шматок пінопласту.

Як поливати фікус

Дуже важливо регулярно поливати фікус вазон відстояною водою (2-3 дні) кімнатної температури. Частота поливу залежить від висихання ґрунту. Засуньте палець у землю на два-три сантиметри, якщо вона суха – значить рослині потрібна вода.

Поливати потрібно прямо в горщик. Приблизно через півгодини залишки води виливають із піддону, щоб уникнути застою.

Цілий рік листя фікуса можна обприскувати через день відстояною водою кімнатної температури. Якщо в кімнаті менш як 16 градусів за Цельсієм, краще відмовитись від водних процедур.

Щоб рослина була більш яскравою та здоровою, рекомендовано використовувати комплексні добрива, наприклад, ЯРОС. На 1 л відстояної води додайте 2,5 мл добрива. Таким же розчином можна обприскувати рослину. До речі, ЯРОС — екологічно чисте добриво, воно є абсолютно безпечним для рослини, людей та домашніх улюбленців.

Купання фікуса

Догляд за кімнатними рослинами, фікус не виняток — досить складне завдання. У кожного зеленого вихованця свої особливості та потреби. Рослини з великим листям рекомендовано протирати вологою ганчірочкою раз на три-чотири тижні. Щодо фікусів з дрібними листочками, то влаштовуйте їм душ раз на місяць. Горщик закрийте плівкою для захисту ґрунту від води. Поставте рослину у ванну і рясно полийте теплою водою, близькою до кімнатної температури.

Струмінь спрямовуйте збоку. Після цього зачекайте висихання і поверніть вазон на місце. Слідкуйте, щоб фікус стояв до світла тією самою стороною, що й до купання.

Зазвичай, купуючи вазон фікус, догляд та пересадка здаються головними запоруками успішного вирощування, але чомусь ігнорується розмноження. Саме про це ми поговоримо далі.

Як розмножити фікус? Таке питання виникає, коли на вашому підвіконні з’явилася нова рослина. У природних умовах фікус розмножується насінням без участі людини. Тобто фікус, пересадка, розмноження – це несумісні поняття в Малайзії, Новій Гвінеї або Філіппінах, звідки родом ця рослина. А в нас кімнатні рослини, фікус, догляд і розмноження — цілком зрозумілі та звичайні речі. Давайте розбиратися, чи можна виростити фікус із насіння вдома і які існують альтернативні способи.

Фікус:вирощування з насіння

Виростити новий фікус із насіння цікаво, але дуже складно. Отримати посадковий матеріал удома не вдасться, але ви можете купити насіння у спеціалізованих магазинах. Прискорити проростання допоможе замочування в комплексному добриві, наприклад, ЯРОСі, можна з додаванням стимуляторів росту. На літр води потрібно 2,5 мл добрива. Замочування на кілька годин ще на початковому етапі розвитку забезпечить рослину всіма поживними речовинами.

Насіння висівають у пухкий ґрунт на глибину всього близько 0,5 см. Для укорінення рекомендовано накрити горщик склом або плівкою. Не забувайте про періодичне провітрювання. Збризкуйте насіння через день. У воду можна додавати ЯРОС, 2,5 мл на літр води. У середньому перші паростки з’являться за три-чотири тижні. Коли сіянці виростуть на 5-6 см, їх можна розсадити.

Фікус: розмноження живцями

Один із найпростіших способів розмножити фікус — живцювання. Живці нарізають з верхніх пагонів, їх довжина має бути близько 12-15 см.Рекомендовано зрізати під кутом. Косий зріз прискорить формування кореневої системи. Вкорінювати живці можна у ґрунті або у воді. У воду рекомендовано додати комплексне добриво ЯРОС для стимуляції розвитку кореневої системи. При пророщуванні в ґрунті також варто поливати живці ЯРОСом.

Порада. Перед укоріненням потрібно вимочити зрізані живці хоча б на дві години  в чистій воді кімнатної температури. Це змиє сік і зменшить ризик розвитку загнивання.

Процедура живлення виглядає так:

 • зрізати та вимочити живець;
 • помістити його в непрозору ємність з відстояною водою з додаванням ЯРОСу або посадити в суміш торфу, піску та ґрунту;
 • забезпечити високий рівень вологості та температуру не менше 25 градусів за Цельсієм.

За дотримання рекомендацій коренева система розростеться через два-три тижні.

Фікус: розмноження листям

Розмноження фікуса листям – не найпоширеніший метод, але він має місце. Вибирають здоровий нестарий лист із середини стебла. Його зрізають з невеликою частиною стовбура та висаджують у легкий субстрат.

Лист поміщають у ґрунт по всьому живцю. Для кращого укорінення рекомендовано накрити горщик плівкою, не забуваючи про щоденне провітрювання. Поливати потрібно обприскуванням двічі на тиждень. До води можна додати комплексне добриво ЯРОС (2,5 мл на літр води). Воно повністю розчиняється у воді, тому не заб’є оприскувач. На вкорінення потрібно близько місяця.

Фікус:способи розмноження відведеннями

Розмноження горизонтальними та повітряними відведеннями дозволяє швидко отримати нову рослину.

Горизонтальне більше підходить для фікусів із гнучкими гілками. Для цього:

 • виберіть не старий, але й не молодий пагін;
 • приберіть кілька листочків у потрібному місці;
 • пригніть оголену гілку до землі та трохи заглибте;
 • зафіксуйте її дерев’яною паличкою чи дротом;
 • регулярно поливайте;
 • після формування кореневої системи відріжте пагін від цілої рослини.

Розмноження повітряними відведеннями – більш простий спосіб, але він також вимагає певних навичок:

 • оберіть здоровий пагін;
 • видаліть кілька листків;
 • зробіть на корі кілька неглибоких надрізів, використовуючи гострий та продезинфікований ніж;
 • приберіть кору;
 • місце надрізу обробіть розчином ЯРОСу (2,5 мл на 1 літр води) для стимуляції регенерації тканин та активізації природного імунітету;
 • оберніть вологим мохом сфагнумом;
 • замотайте в плівку і зав’яжіть з обох кінців, регулярно стежте за рівнем вологи;
 • після розвитку кореневої системи висадіть живець у ґрунт.

Легко вирощуйте новий фікус, види розмноження дуже різноманітні та досить прості.

Відповідь на питання, як пересадити фікус після покупки, зазвичай дають прямо в магазині. А ось як пересадити великий фікус у домашніх умовах, якщо він росте вже кілька років, відомо не кожному. Розбираємось із популярним питанням, як правильно пересадити фікус.

Коли потрібно пересадити фікус і як часто

Пересадити фікус в інший горщик найкраще у травні-червні. У цей час рослина адаптується найлегше. Якщо у вас давно росте фікус, пересадка терміново потрібна, коли земля в горщику швидко сохне, а коріння настільки обплело субстрат, що виглядає з дренажних отворів. При пересадці земляний ком потрібно переміщати повністю, а кореневу систему не можна мити або очищувати.

Порада. Молоді фікуси пересаджуйте щороку. Дорослі – з інтервалом 2-3 роки.

Земля для пересадки

Спеціальний ґрунт для фікуса можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині. Якщо ж ні, то до універсального ґрунту додайте трохи піску.

Також можна приготувати субстрат для фікуса самостійно. Для цього змішують торф, пісок та дернову/листову землю в рівних пропорціях.

В який горщик пересадити фікус

Для цих рослин відмінно підходять горщики із пластику або кераміки. Головне, щоб у них були дренажні отвори, оскільки застій вологи може бути небезпечним. 

Порада. Якщо ви надто занадто полили вазон-фікус, догляд передбачає пересадку в сухий ґрунт. Це допоможе врятувати рослину.

Горщик потрібно вибирати за розміром кореневої системи. Проста порада: він має бути трохи глибшим і ширшим від попереднього. Різниця не має перевищувати кілька сантиметрів.

Купуючи фікус, запитайте в магазині, як пересадити його правильно. Там же і купіть горщик для пересадки з таким самим діаметром, але трохи глибше.

Як пересадити фікус у домашніх умовах

З цим завданням впорається навіть недосвідчений садівник. Пропонуємо вам покрокову інструкцію.

 • Вийміть фікус із горщика.
 • Злегка постукайте по земляному кому, щоб залишки ґрунту відвалилися. Не потрібно очищати весь ґрунт.
 • Візьміть горщик потрібного діаметру.
 • На дно насипте 2 см керамзиту, покладіть пару шматочків деревного вугілля та насипте землі.
 • Розмістіть фікус по центру і досипте ґрунт до повного горщика.
 • Поставте на колишнє місце фікус, не чіпайте рослину кілька днів, на 4-5 день полийте її відстояною водою. Можна додати ЯРОС (2,5 мл на літр води).

Як удобрювати фікус

З ранньої весни та до середини жовтня рекомендовано раз на два тижні вносити добриво, наприклад, ЯРОС. Використання добрива, що містить весь спектр мікроелементів, дозволить стимулювати зростання та активувати природні механізми захисту рослин від хвороб.

Вивчивши цей матеріал, вас більше не налякає догляд і пересадка, фікус досить невибаглива рослина. При цьому для стимуляції зростання та покращення зовнішнього вигляду рекомендовано застосовувати добриво ЯРОС. Воно екологічно чисте і містить усі мікроелементи — сірку, цинк, магній, мідь, алюміній, залізо, марганець та інші у формі, що легко засвоюється.

Купуйте добриво ЯРОС для фікуса в нашому інтернет-магазині, і ми надішлемо докладну PDF-інструкцію з рекомендаціями та нормами внесення.

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за фікусом з ЯРОС

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за фікусом. В посібнику є опис рослини та її особливостей, а також інформація, як реанімувати фікус та вирішити більшість його проблем

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як використовувати ЯРОС для фікуса
Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

250 мл
250 грн / шт
1 літр
429 грн / шт
5 літрів
1875 грн / шт
Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, поляризована вода.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

ВІДГУКИ
ЯРОС реанiмував мою орхiдею. Нові бутони з'явилися вже за два тижні. Дуже дякую.
ЯРОС реанiмував мою орхiдею. Нові бутони з'явилися вже за два тижні. Дуже дякую.
ЯРОС реанiмував мою орхiдею. Нові бутони з'явилися вже за два тижні. Дуже дякую.
ЯРОС реанiмував мою орхiдею. Нові бутони з'явилися вже за два тижні. Дуже дякую.
To top