Догляд за полуницею весною: підвищуємо врожайність з ЯРОСом

ЯРОС — добриво, що відновлює рослини і ґрунт екологічним шляхом.

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1
Технологія вирощування полуниці

Полуниця – це улюблена ягода багатьох садівників. Вона має чудовий смак та аромат, і водночас не потребує особливого догляду. Однак, щоб отримати хороший урожай, потрібно дотримуватись деяких правил. Отже, як доглядати за полуницею восени.

Перш ніж розповісти як доглядати за полуницею весною, слід розуміти, що полуниця – це рослина, яка любить тепло та світло. Навесні вона починає прокидатися після зимової сплячки і потребує особливого догляду. Розповідаємо, все що потрібно знати про догляд за полуницею ранньою весною

Як доглядати полуницю після зими

Весною, коли сніг розтане і земля починає прогріватися, потрібно прибрати укриття з полуниці. Також слід позбутися торішньої мульчі та прибрати грядку. Перед початком вегетації необхідно надати форму кущам. Видаліть все сухе та пошкоджене листя, а також зрізайте всі відмерлі або засохлі пагони. Залишіть тільки здорові та сильні пагони, вони стануть основою майбутнього врожаю.

Підживлення полуниці весною

Навесні полуниця потребує поживних речовин для швидкого зростання. Тому в період бурхливого росту рослин слід підживлювати їх комплексними добривами. Ми рекомендуємо використовувати добриво ЯРОС.Препарат містить усі необхідні макро- та мікроелементи – азот, фосфор, калій, магній, залізо, марганець та інші елементи, необхідні для здоров’я та росту полуниці. Препарат містить всі речовини, які сприяють розвитку коренів, збільшенню зеленої маси та формуванню ягід. Підживлення полуниці ранньою весною краще проводити за допомогою добрива ЯРОС, воно допоможе покращити смак та якість ягід, а також збільшити врожайність. Зверніть увагу, що ЯРОС є екологічно чистим добривом, тож вміст нітратів у ваших ягодах буде в нормі.  Норма внесення ЯРОСу – 25-30 мл препарату на 10 літрів води. На один дорослий кущ потрібно використати близько 1 одного літра робочого розчину. Оскільки ґрунт ранньою весною зазвичай вологий, то додатково поливати полуницю не треба.

Вносити ЯРОС можна на різних етапах росту та розвитку ягоди, але підгодовувати по сухому субстрату не можна, попередньо потрібно полити полуницю або підживлювати після дощу.

Також варто згадати про те, як правильно доглядати за полуницею восени. Рекомендовано внести добриво ЯРОС, в жодному разі не потрібно додавати азотні добрива, адже вони стимулюють ріст, шо точно не потрібно напередодні зими. 

Полив полуниці

Навесні поливати полуницю потрібно не так часто, як у літній період, але все ж таки необхідно. Поливайте рослини, коли земля починає висихати. При цьому не допускайте перезволоження ґрунту, щоб не створювати сприятливих умов розвитку грибкових захворювань. Про характерні симптоми та способи боротьби, якщо є хвороби та шкідники полуниці, розповімо нижче.

Тепер ви знаєте, як доглядати полуницю ранньою весною. Тепер ми розповімо, як розмножувати полуницю.

Щодо вирощування полуниці в теплиці відбувається приблизно за тим самим принципом. Виняток, розпочинати роботи потрібно на початку березня, а не після того, як розтає сніг.

Що стосується того, як правильно розмножувати полуницю, і то існує кілька способів. Один з найпопулярніших — розмноження вусами чи живцями.А ось розводять полуницю з насіння зазвичай досвідчені садівники, які купили смачні ягоди влітку і не знають назву сорту. Розмноження насінням – найскладніше з усіх способів. 

Ми розповімо, як правильно розмножувати полуницю вусами та живцями.

Як розмножувати полуницю вусами

Вирощування полуниця в домашніх умовах чи промислових масштабах передбачає розмноження за допомогою вус. Це відбувається за такою схемою:

  • виберіть здоровий і сильний кущ полуниці;
  • знайдіть у рослини вуса – це довгі тонкі стебла з маленькими листочками;
  • підготуйте ґрунт у місці, де буде новий кущ полуниці. Розпушити землю і додайте добрива;
  • оберіть кілька здорових і сильних вусів і помістіть їх у лунки, які зробили у підготовленій землі;
  • регулярно поливайте  та прибирайте бур’яни;

Після кількох тижнів вуса почнуть приживатися, то ви отримаєте нові рослини.

Як розмножувати полуницю живцями

Для розмноження полуниці в такий спосіб, дійте за інструкцією.

  • Підготуйте живці полуниці. Живці повинні бути здоровими, без ознак хвороб та комах.
  • Підготуйте ґрунт. Виберіть сонячне місце, де рослини не затінюватимуться. Розпушуйте землю на глибину близько 30 см і додайте добриво ЯРОС.
  • Підготуйте отвори. Зробіть лунки глибиною близько 10 см і розташуйте їх на відстані 20-30 см один від одного.
  • Посадіть живці. Вставте живці в посадкові лунки і присипати землею, залишивши над землею верхівку живця.
  • Поливати рослини після посадки і тримайте вологий грунт протягом декількох тижнів. У воду краще додати добрива ЯРОС із розрахунку 25 мл на 10 літрів води.
  • Видалить квітконоси в перший рік зростання. Це допоможе зміцнити рослину та забезпечити гарний урожай наступного року.

Як бачите, все дуже просто. Далі поговоримо про хвороби полуниці та їх лікування.

Ми розібралися, як правильно доглядати полуницю весною і розмножувати її.Але навіть у недбайливого дачника можуть розвиватися вірусні або бактеріальні хвороби полуниці. Хвороби полуниці та боротьба з ними — ще те випробування. Коротко розповідаємо про всі хвороби полуниці та шкідників, з якими найчастіше стикаються садівники.

Бактеріальні та вірусні хвороби полуниці та чим лікувати їх

Нижче ми коротко розповімо про найпоширеніші проблеми, з якими стикаються ті, хто вирощує полуницю.

  • Воскова міль. Це бактеріальна хвороба, яка вражає коріння, стебла та листя полуниці. Вона проявляється прогниванням коренів, зморщеним листям і темно-коричневими плямами на стеблах і листі. Щоб врятувати полуницю, потрібно знищити заражені рослини, а візуально здорові обробити спеціальними препаратами.
  • Рак стебла. Це також бактеріальна хвороба, яка вражає стебла та плоди полуниці. Симптоми включають пухлини на стеблах та плодах, які зрештою можуть знищити рослину. Щоб уникнути раку стебла, слід регулярно видаляти уражені рослини та обробляти здорові рослини відповідними засобами захисту рослин.
  • Біла пліснява. Це грибкова хвороба, яка проявляється білим нальотом на листі та плодах полуниці. Щоб уникнути білої плісняви, слід забезпечувати хорошу вентиляцію та зменшити кількість води на листі та плодах полуниці. Лікувати білу плісняву можна за допомогою фунгіцидів.
  • Сіра гнилизна. Це ще одна грибкова хвороба, яка проявляється сіруватим нальотом на плодах полуниці. Щоб уникнути сірої гнилі, слід збирати врожай до повної зрілості та обробляти рослини фунгіцидами для лікування.
  • Хлороз. Це не зовсім хвороба, але часта проблема, яка проявляється жовтизною листя і повільним зростанням рослин. Причиною хлорозу може бути нестача заліза, магнію та інших мікроелементів. Найчастіше виправити ситуацію допоможе внесення комплексного добрива, наприклад, ЯРОСа.

Хвороби ягід полуниці можуть знищити весь урожай. Але не варто списувати із рахунком шкідників. Вони не менш поширені та небезпечні.

Поширені шкідники полуниці та способи боротьби з ними

Ось кілька найбільш шкідників, які найчастіше атакують грядки полуниці.

  • Кліщі. Вони можуть атакувати листя та плоди полуниці, викликаючи жовтизну, плямистість та зменшення врожайності.
  • Нематоди. Ці мініатюрні черв’яки, які можуть атакувати коріння полуниці, викликаючи в’янення рослин та зниження врожайності.
  • Мурахи. Вони не завдають прямої шкоди рослинам, але можуть пошкоджувати плоди, коли намагаються дістатися солодкого соку полуниці.
  • Кореневі черв’яки: Ці комахи атакують коріння полуниці, через що рослини в’януть, а врожайність знижується. 
  • Жук-вогнівка: Ці жуки атакують листя та квіти полуниці, що може призвести до зменшення врожайності та навіть загибелі рослини.

Для боротьби зі шкідниками полуниці слід використовувати пестициди. Також важливо стежити за станом рослин, щоб своєчасно виявляти і усувати проблеми.

Також ми рекомендуємо регулярно вносити добриво ЯРОС, у такому разі у ваших кущів полуниці буде міцний імунітет і вони будуть більш стійкими до хвороб та шкідників. Якщо на вашій ділянці хвороби полуниці, лікування ЯРОСом не дасть результату. Потрібно застосовувати спеціалізовані засоби захисту рослин, а ЯРОС допоможе кущам, що вижили, впоратися з наслідками хвороби.

Всі, хто вирощує на своїй ділянці цю ароматну ягоду, цікавиться, коли пересадка полуниці буде найбільш ефективною. Пересаджування полуниці вусами або розмноження цілком зрозумілі процедури, про це ми говорили вище. А ось пересадка дорослих кущів полуниці може викликати запитання.Ми намагатимемося розповісти, як пересаджувати ягоди, і коли це робити найкраще.

  • Полуницю можна пересаджувати в різну пору року, залежно від мети та умов, але найкращий час для пересадки – це весна та початок осені. Пересадка полуниці навесні на нове місце вважається найкращою, оскільки рослини активно починають рости, а в грунті ще достатньо вологи, що знижує ризик пересихання рослини. Восени ж після збирання врожаю полуниця може бути пересаджена для підготовки до зими.
  • Весняна пересадка полуниці зазвичай відбувається у березні-квітні, коли ґрунт починає прогріватися. Пересадка полуниці у березні дозволяє рослині швидко адаптуватися до нових умов та розпочати активне зростання.
  • Догляд за полуницею восени передбачає пересадку в серпні-вересні після закінчення збирання врожаю. Це може допомогти рослині підготуватися до зими та відновитися від стресу після врожаю. Також можливе пересадження полуниці в серпні. У цей час урожай вже зібраний, а рослина перебуває у стані спокою.

У будь-якому випадку, перед пересадкою полуниці важливо переконатися, що грунт підготовлений для нових рослин, забезпечений достатньою кількістю вологи та поживними речовинами, і що рослина не зазнає стресу під час пересадки.

Щоб кущі полуниці швидше адаптувалися, рекомендовано вносити добриво ЯРОС. Препарат забезпечить рослини всім необхідним та знизить рівень стресу за зміни умов. До того ж це добриво є універсальним препаратом і його можна застосовувати весь рік на всіх етапах розвитку полуниці і не тільки для неї.Замовте ЯРОС прямо зараз, і отримайте PDF інструкцію з рекомендаціями щодо використання добрива.

 

В чому особливість технології ЯРОС для полуниці

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з полуницею
Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

250 мл
0.25 л на 100 л води
250 грн / шт
1 літр
1 л на 400 л води
429 грн / шт
5 літрів
5 л на 2000 л води
1875 грн / шт
Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top