Антуріум: догляд за ним та як добриво ЯРОС реанімує кімнатну рослину

Перші результати за 2-3 тижні

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Як доглядати за антуріумом з ЯРОС?

У цьому матеріалі ми розповімо про рослину антуріум. Догляд в домашніх умовах не викликає труднощів, якщо ви готові приділити трохи часу своїй квітці.

Ця рослина родом із Південної та Північної Америки. Вона є родичем ліан. Правильний догляд за антуріум дозволить насолоджуватись яскраво-червоними з жовтою серцевиною квітами.

Зверніть увагу. Антуріум містить отруту. Слідкуйте, щоб діти або ваші домашні улюбленці не намагалися скуштувати рослину на смак. Отрута антуріума може призвести до харчового отруєння, а також спровокувати появу дерматиту та подразнення на шкірі. Тобто догляд за вазонами антуріум слід проводити з обережністю.

Далі коротко розповімо, як доглядати за вазоном антуріум

Освітлення

Якщо у вас росте квітка антуріум, догляд за нею передусім передбачає забезпечення яскравим, але розсіяним світлом. Оптимально розмістити квітку на західному чи східному підвіконні. На північному вікні рослина страждатиме від нестачі світла. На південному доведеться затінювати вазон антуріум, догляд та утримання вимагають дотримання рекомендацій, інакше квітка не зростатиме чи не порадує цвітінням.

Температура

Антуріум вважається теплолюбною рослиною.Навесні та влітку, тобто в період активного зростання, важливо забезпечити йому температуру від 22 до 28 градусів за Цельсієм. Зниження температури нижче 18 градусів може призвести до розвитку хвороб. Восени та взимку кущ антуріуму потрібно тримати у прохолодному місці, приблизно за +16 градусів. 

У стані спокою рослина має перебувати з початку осені та до кінця зими. Але догляд за кімнатними рослинами антуріум дещо відрізняється залежно від сорту, наприклад, антуріум Шерцера достатньо тримати при температурі +12 градусів лише два місяці.

Це важливо. Антуріум важко переносить різкі перепади температури та протяги.

Полив

У період активного зростання, тобто від початку весни і до кінця літа, поливати квітку потрібно рясно. Дивіться, коли субстрат у горщику висохне на половину – це найкращий індикатор. Після закінчення вегетаційного періоду частоту поливу слід скоротити.

Рівень вологості повітря

Антуріуму потрібен високий рівень вологості. Він чудово почувається навіть при 90% вологості повітря. Сухе повітря негативно позначиться на розвитку. Якщо забезпечити достатню вологість неможливо, то з весни до літа потрібно обприскувати кімнатні рослини антуріум. Догляд передбачає використання відстояної води кімнатної температури.

Порада. Щоб підтримувати рівень вологості, горщик з антуріумом ставлять на глибокий піддон, у який налита вода та насипана галька. Горщик з рослиною не повинен торкатися води, він стоятиме на гальці.

Вище ми розглянули, що за вазон антуріум, як доглядати його. Тепер розкажемо, як відбувається розмноження антуріуму. Розвести антуріум можна двома способами:

  1. Вирощування із насіння. Якщо у вас є вазон антуріум, розмноження насінням потрібно проводити відразу після збирання, інакше посівний матеріал втратить схожість. Процедура буде виглядати так.
  • Проводиться запилення, для цього пилок з одного качана переноситься на інший за допомогою пензлика, робиться це кілька разів з перервою на 2 дні.
  • Плоди антуріуму являють собою ягоду, в якій є насіння. На повне визрівання насіння потрібно близько 8-10 місяців. Після дозрівання насіння витягують із плоду і промивають у розчині добрива. Ми рекомендуємо використати ЯРОС, 2,5 мл на літр води, нижче розповімо чому саме цей препарат.
  • Висівати насіння потрібно у легкий пухкий субстрат. Його рівномірно розподіляють та злегка вдавлюють.
  • Зверху посіви вкривають плівкою або склом, і стежать, щоб температура постійно була близько 22 градусів за Цельсієм.
  • Перші сіянці з’являться приблизно за 15 днів.
  • Пікірують розсаду після того, як формується одна пара справжніх листків.

У міру зростання невеликі антуріуми пікірують ще кілька разів. Цвітіння у такому випадку буде не раніше ніж через два роки.

  1. Живцювання. Якщо ви хочете розмножити антуріум, розмноження відбудеться набагато швидше при використанні живців або стеблових відростків. Робиться це так.
  • Відокремте від батьківського куща відросток і висадіть його в окрему ємність.
  • Накрийте зверху обрізаною прозорою пластиковою пляшкою або зробити ковпак із поліетилену.
  • Підтримувати температуру в межах 22-24 градусів за Цельсієм, не забувайте про помірне поливання і щоденне провітрювання.
  • Коли у рослини з’явиться коріння, його пересаджують за тим же принципом, що й доросла рослина.

Про те, як пересаджувати антуріум правильно, ми розповімо нижче.

Ми вже досить поговорили про те, чого вимагає кімнатна рослина антуріум, догляд не викликає особливих труднощів.

Якщо у вас росте антуріум, пересадка рано чи пізно знадобиться. Ми спробуємо докладно розповісти, як правильно пересаджувати антуріум у домашніх умовах.

Почнемо з того, як правильно пересадити антуріум старий або посадити молодий, точніше коли. Посадку потрібно проводити на початковому етапі вегетаційного періоду, тобто в лютому-березні. У крайньому разі допускається пересадити антуріум у домашніх умовах у березні, і навіть в серпні. Хоча, якщо у вас антуріум, пересадка взимку краще. У холодну пору року рослина перебуває у стані спокою, а значить стрес буде мінімальним. Нижче ми надамо актуальні поради, як пересадити антуріум після покупки або в міру розростання.

  • пересадити антуріум потрібно обережно, оскільки він має ніжні листові пластини і кореневу система;
  • молоді рослини потрібно пересаджувати щороку в горщик на 1-2 см більше за попередній;
  • пересадка вазону антуріум дорослого потрібна не так часто, достатньо міняти субстрат раз на два-три роки.

Нескладно пересаджувати кімнатну рослину антуріум, догляд передбачає переміщення в горщик із пластику, оскільки в керамічному температура повітря та субстрату будуть однаковими.

Що стосується самого горщика, то він має бути глибоким. але не широким. Дно потрібно застелити хорошим шаром дренажу для запобігання застою води.

Щоб пересадка антуріум була результативною, потрібно правильно підібрати субстрат. Склад може бути трьох типів:

  • Рубаний мох сфагнум, дерновий грунт та торф у пропорції 2:1:2.
  • Пісок, торф і листяний грунт у співвідношенні 1:1:1.
  • Дерев’яна кора. Такий варіант вибирають деякі квітникарі, але в такому разі потрібно часто вносити добриво.

Ми розібралися як пересадити та як доглядати за квіткою антуріум, тепер розповімо, яке добриво для антуріума варто використовувати.

Вище ми розповіли, як пересадити старий антуріум та молодий кущ у правильно підібраний субстрат, а також коли можна пересаджувати антуріум. Тепер ви дізнаєтесь. як підживлювати антуріум при пересадці, під час зростання та цвітіння.

Почнемо з того, що квітка антуріум, пересадка або звичайний полив потребує регулярного внесення добрива.

Вище ми згадували препарат ЯРОС. До його складу входять всі необхідні рослині макро- та мікроелементи, а також еколого-трофічні групи мікроорганізмів. Принцип дії ЯРОС грунтується на стимуляції природних процесів обміну речовин у рослини. Тобто поживні речовини призначені не для самої рослини, а для спеціальних мікроорганізмів, які в процесі своєї життєдіяльності живитимуть рослину. Тобто питання, чим підживлювати антуріум не виникає. 

Нижче наведено схему внесення препаратів для рослини антуріум. Підживлення потрібне раз на два тижні.

  • Ми вже говорили, що при вирощуванні антуріуму з насіння потрібно замочити його у розчині ЯРОСу. Препарат стимулює проростання. На цьому етапі знадобиться 2,5 мл на літр води.
  • У період з березня до середини літа вносити добриво потрібно раз на два тижні. На 1 літр додайте 2,5 мл ЯРОСу.
  • Раз на 10 днів рослину потрібно проводити підживлення по листку. Додайте у відстояну воду кімнатної температури близько 2 мл ЯРОСу на літр води. Обприскувати рослину за допомогою пульверизатора.
  • Коли пересаджувати антуріум, потрібно полити його концентрованим розчином, 5 мл ЯРОСа на літр води.  

Щодо того, чим підживити антуріум взимку, то вносити добриво не треба. Виняток, у вас росте сорт, який цвіте чи не щороку.

Вище ми коротко говорили у тому, як поливати антуріум. Тепер розглянемо це питання докладніше.

Як часто поливати антуріум? У період активного зростання потрібно часто поливати антуріум. Полив здійснюється, коли грунтосуміш у горщику просохне на половину висоти. Це можна перевірити, встромивши тупу дерев’яну паличку, але дійте обережно, щоб не пошкодити кореневу систему. В середньому це раз на тиждень.

Як правильно поливати антуріум? Для поливу слід використовувати відстояну воду кімнатної температури. При кожному другому поливі у воду слід додавати добриво ЯРОС, норми внесення ви знайдете в попередньому пункті.

Пам’ятайте, що така рослина краще переносить короткострокову посуху, застій води може занапастити антуріум. Полив взимку теж варто скоротити до мінімуму, орієнтуватися на висихання субстрату. 

Почнемо зі шкідників. На антуріумі може оселитися щитівка, павутинний кліщ або попелиця. Впоратися з цими шкідниками потрібно за допомогою інсектицидів.

Також ми рекомендуємо регулярно вносити добрива ЯРОС для поливу та обприскування. Це посилить природний імунітет антуріуму. Але врахуйте, ЯРОС не допоможе позбутися шкідників, препарат лише стимулює обмінні процеси та прискорює відновлення рослини.

Якщо у вас росте антуріум, хвороби зазвичай пов’язані виключно із застоєм води. Надмірна кількість вологи може спричинити появу гнилі на кореневій системі. Врятувати рослину допоможе пересадка.

Як пересадити антуріум у домашніх умовах? Заражену гниллю квітку потрібно обережно дістати з горщика. Потім обрізати все пошкоджене коріння і висадити в новий. Пересадка антуріуму описана вище. Також при пересадці потрібно внести добриво ЯРОС, воно допоможе швидше відновитись після хвороби рослині антуруім. Коли можна пересаджувати ви знайдете вище. 

Якщо у вас росте антуріум, догляд, хвороби та інформація про інші важливі речі щодо догляду допоможуть врятувати рослину. Наприклад, жовтіє листя антуріума  від хвороб або неправильного догляду. Розповідаємо, як врятувати антуріум. Жовтіють листя не самі по собі. Це виражений сигнал того, що рослині потрібна допомога. Нижче дамо відповіді на часті питання, пов’язані з відсутністю цвітіння та пожовтіння.

  1. Чому не росте антуріум? Причина очевидна — рослина страждає від хвороб або ви неправильно його доглядаєте. Спробуйте підживити його ЯРОСом та виправити помилки у догляді. Як тільки квітці буде комфортно і вона отримає всі поживні речовини, зростання має активізуватися.
  2. Чому не цвіте антуріум? Найчастіше відсутність квітки пов’язана з неправильним доглядом або присутністю шкідників. Уважно огляньте свою рослину та переконайтеся, що все робите правильно. З ймовірністю 99% ви припускаєтеся помилок у догляді. Якщо ви впевнені, що все робите правильно, спробуйте внести добрива ЯРОС із розрахунку 5 мл на літр води. Це допоможе реанімувати антуріум.
  3. Жовтіють листя по краях. У цьому випадку причина ховається у застої вологи. Рослина, ймовірно, страждає від кореневої гнилі. Пересадіть кущ і відрегулюйте полив.
  4. Чорніють кінчики листя. Ймовірно, в субстраті занадто багато кальцію. Ми рекомендуємо не вносити мінеральні добрива. Краще вибрати ЯРОС, адже це екологічно чистий препарат із зовсім іншим принципом дії.
  5. Чому на листі з’являються плями. Поява плям на листі говорить тільки про одне – ви надто рясно поливаєте свій антуріум.
  6. Жовтіють і сохнуть листя. Причина швидше за все пов’язана з надлишком чи дефіцитом поживних речовин.Якщо ви експериментували з міндобривами, спробуйте пересадити рослину. Якщо ви давно не вносили підгодівлю, додайте ЯРОС, актуальні норми внесення ви знайдете вище. Також антуріум може сохнути через недостатнє або надмірне поливання. Відрегулюйте полив або пересадіть рослину в новий субстрат.
  7. Чому скручується листя антуріуму. Це може відбуватися через багато причин — від протягу та впливу сонячних променів до поганого освітлення та неправильного поливу.

Тепер ви знаєте як доглядати за антуріум. Щоб квітка радувала вас рясним цвітінням, рекомендуємо купити добрива для антуріума ЯРОС. Замовте препарат зараз і ви отримаєте в подарунок PDF-інструкцію про правила застосування препарату.

Чому наші клієнти повторно купують ЯРОС

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

250 мл
0.25 л на 100 л води
250 грн / шт
1 літр
1 л на 400 л води
429 грн / шт
5 літрів
5 л на 2000 л води
1875 грн / шт
Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top