Як вибрати добрива для дерев. Все про догляд та підживлення дерев та чагарників навесні, влітку та восени

ЯРОС — добриво, що відновлює рослини і ґрунт екологічним шляхом.

Сприяє накопиченню всього комплексу мікро та макро елементів

Знижує нітрати та нітрити

Природне походження

image section 1
Як вирощувати плодові дерева

Отримати щедрий урожай або виростити неповторну алею із хвойних допоможуть правильно підібрані добрива для дерев. У цьому матеріалі розповідаємо, як добриво для плодових дерев ЯРОС допоможе виростити казковий сад, і чому комплексне добриво для дерев настільки важливе. 

Як підгодовувати дерева навесні? Це питання ставлять і досвідчені, і садівники-початківці. Весна – саме час для обрізки, посадки та підживлення. Розповідаємо про всі види робіт:

 • Обрізка. Перш ніж внести добрива для дерев навесні, необхідно провести санітарну обрізку. Робити це потрібно до того, як температура повітря підніметься вище +4 градусів за Цельсієм. Добрива для плодових дерев навесні вносяться для того, щоб розбудити рослину та стимулювати зростання, а також зміцнити імунітет. Санітарна або формувальна обрізка повинна проводитися до того, як почнеться рух соку. Також на цьому етапі варто видалити мох чи лишайники зі стовбура.
 • Обробка від шкідників Коли ви внесли добрива для плодових дерев навесні, а бруньки  почали розпускатися, необхідно провести обробку від шкідників.
 • Підживлення. Ми рекомендуємо внести комплексне добриво для плодових дерев навесні. У цей час дереву потрібний дійсно якісний препарат. Ми рекомендуємо вибирати добрива для фруктових дерев навесні ЯРОС. До його складу входять усі необхідні макро- та мікроелементи. Вибираючи такий препарат вам більше не треба думати, чим  підживити навесні плодові дерева, лише один цей препарат здатний стимулювати зростання. Весняне добриво для плодових дерев ЯРОС є дуже економічним у плані витрати. Усього 50 мл ЯРОС – добрива для дерев весною і ваш сад оживе. Наступні підживлення передбачають внесення добрива для дерев та чагарників навесні з розрахунку 25 мл ЯРОСу на 10 літрів води. Додаткове весняні добрива для плодових дерев можуть містити азот. Якщо ви висадили на ділянці молоді дерева, внесіть азот, але зменште дозування вдвічі, оскільки ЯРОС стимулює поглинання азоту з повітря. Хімічні добрива для весняної посадки дерев, що містять азот, можуть стати причиною перевищення вміст унітратів.

Ми розібралися чим підживляти плодові дерева навесні. Лише одне весняне добриво для плодових дерев здатне забезпечити ваші рослини всім необхідним.

Вище ми достатньо поговорили про те, чим підгодовувати фруктові дерева навесні, зараз перейдемо до догляду та підживлення дерев та кущів у літній період.

Добрива для плодових дерев влітку також важливі як і весняні. Для дерев літній період один із найскладніших, адже в цей час формуються плоди, які суттєво виснажують рослини.

Головне завдання садівника забезпечити достатній полив, особливо якщо говорити про молоді дерева. Взагалі частота поливу залежить від конкретної рослини. Наприклад, більшість сортів яблунь достатньо поливати чотири рази за сезон, як і вносити добрива для фруктових дерев. Якщо говорити про малину, то їй досить не частого, але рясного поливу, смородина, навпаки, любить досить частий полив приблизно раз на 10 днів. Для дерева потрібно використовувати близько 10 літрів води, для чагарників – 4 літри.

Тепер перейдемо до того, чим підгодовувати дерева влітку. Оптимально при кожному поливі вносити добрива ЯРОС, норма витрати – 25 мл на 10 літрів води. Але варто враховувати і той момент, що підживлення повинне вноситися по вологому грунту, наприклад, після дощу. Інакше є ризик, що коренева система постраждає. Добрива для підживлення дерев навесні можуть вноситися без попереднього зволоження, оскільки рано навесні зазвичай сходить сніг і земля і достатньо волога.

Ще одна невід’ємна частина догляду за деревами навесні — своєчасний збір урожаю та зняття з пагонів плодів, що підгнили.

Осінні добрива для дерев не повинні містити азоту. Якщо добрива для фруктових дерев навесні повинні мати підвищений вміст азоту, то восени з точністю навпаки. Азот стимулює зростання, а добрива для плодових дерев і чагарників восени повинні допомагати рослині готуватися до періоду спокою. Якщо говорити про те, чим підгодовувати фруктові дерева восени, то ми рекомендуємо ЯРОС. Річ у тім, що цей препарат містить мікроорганізми, які беруть участь у трансформації азот-, фосфор-і вуглецевих речовин. Крім того, у складі присутні азот, фосфор, калій, кальцій, мідь, залізо, магній та інші поживні речовини. Добриво для дерев восени має допомогти рослині відновити сили та закласти гарний урожай на наступний рік. ЯРОС хоч і містить азот, але у невеликій кількості. Принцип дії препарату полягає в стимуляції рослини самостійно вбирати необхідні компоненти з повітря та ґрунту й засвоювати їх.

Повернемося до того, як підгодовувати дерева восени. Вносити підживлення потрібно ще до того як припиниться рух соку, тобто до опадання листя. Простіше кажучи, внести добриво для фруктових дерев восени потрібно одразу після збирання врожаю. Це якщо говорити про дерева, які дають урожай восени. Що стосується, наприклад, черешні, то осіннє підживлення потрібно проводити коли жовтіють і починають обсипатися листя. Але не пізніше за середину жовтня або коли температура опускається нижче +4 градусів вночі. Добрива для плодових дерев восени повинні містити підвищену кількість фосфору та калію. До речі, нижче ми ще поговоримо про ознаки дефіциту різних елементів живлення.

Ми розібралися чим підгодовувати плодові дерева восени, тепер поговоримо про те, які добрива восени для дерев внести, якщо ви висаджуєте молоду рослину.

Ми вже говорили про те, чим підгодовувати фруктові дерева навесні, влітку, а також які добрива потрібні восени для плодових дерев, тепер поговоримо, які купити добрива для плодових дерев при посадці молодої рослини.

Добриво навесні для дерев, які тільки висаджують, повинне містити більше азоту. Це змусить рослину випускати нові пагони. Калій та фосфор, які містять добрива для плодових дерев навесні стимулюють розвиток кореневої системи.

Комплексне добриво для плодово-ягідних дерев ЯРОС включає N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, які потрібні для розвитку еколого трофічних мікроорганізмів, що допомагають рослині засвоювати поживні речовини. Досвідчені садівники рекомендують вибирати органічні добрива для плодових дерев, ЯРОС саме таким і є.

Осіннє добриво для плодових дерев при посадці не повинно містити азоту. Комплексні добрива для плодових дерев восени – це не найкраще рішення, але якщо говорити про ЯРОС, то це добриво для дерева восени підходить, оскільки в ньому мінімальний вміст поживних речовин. Принцип роботи ЯРОС полягає в дії мікроорганізмів, які допомагають рослині всмоктувати та засвоювати корисні речовини. Комплексне добриво для плодових дерев, купити яке можна онлайн, допоможе стимулювати нормальний ріст та розвиток рослини. 

Ми вже багато розповіли про те, як комплексне добриво для плодових дерев ЯРОС допомагає виростити здорову рослину та отримати врожай. Ми розглянемо специфіку внесення добрива для молодих плодових дерев на прикладі груші, яблуні та вишні, адже вони є чи не найпоширенішими в Україні, але ці рекомендації застосовуються для більшості фруктових дерев.

Отже, коли та чим підживлювати фруктові дерева.

Більшість плодових дерев не люблять надмірної кількості азоту. До того ж перевищення норми азотного добрива призведе до підвищення рівня нітратів у плодах. Добрива для плодових дерев купити потрібно з урахуванням їх переваг:

 • перше підживлення навесні передбачає внесення добрива для плодових дерев і чагарників, що містить калій та азот. Ми рекомендуємо вибирати ЯРОС, адже воно містить не лише калій, азот, фосфор та мікроелементи, а й корисні мікроорганізми, що стимулюють засвоєння поживних речовин. Додайте на 10 літрів води 50 мл ЯРОС, цього вистачить для підживлення одного дерева.
 • Через 2-3 тижні після першого підживлення знадобиться внести азот, але зовсім не обов’язково купувати азотні добрива для саджанців плодових дерев. Якщо раніше ви вже внесли ЯРОС, то потреба в азоті суттєво знижується, оскільки препарат стимулює рослину вбирати азот із повітря. Для додаткової стимуляції зростання можна внести амофоску, але якщо рекомендована норма 30 грамів, то із застосуванням ЯРОС норму внесення можна скоротити вдвічі – до 10-15 грамів.
 • Наприкінці весни на етапі формування плодів рослині потрібні мідь та бор. Поповнити запас цих елементів допоможе добриво ЯРОС, додайте 25-50 мл препарату на 10 літрів води і полийте рослину.
 • Літній догляд передбачає періодичний полив, але чим підгодовувати молоді плодові дерева під час дозрівання врожаю і чи це потрібно робити. Під час дозрівання плодів рослина має додаткове навантаження, щоб допомогти їй, рекомендовано внести комплексне добриво. Ми рекомендуємо додавати ЯРОС при кожному поливі з розрахунку 25 мл на 10 літрів води. Добриво вноситься після попереднього зволоження субстрату або після дощу, інакше є ризик спалити кореневу систему, особливо якщо йдеться про молоді дерева.
 • Осінні добрива для плодових дерев не повинні містити азоту. Цей компонент стимулює зростання, що вкрай небажано з настанням періоду спокою. Добрива для дерев восени повинні містити більше фосфору та калію, щоб рослина могла адаптуватися до зимівлі.

Ми розібралися, чим підживити фруктові дерева в різні періоди року, і як вибрати добрива для дерев восени, щоб допомогти рослинам пережити зиму.

Ми достатньо поговорили про те, чим підживлювати плодові дерева у різні сезони, і з’ясували, що ЯРОС – універсальний препарат. На додаток, його можна використовувати як удобрення грошового дерева, яке росте у вас на підвіконні. Поговоримо трохи докладніше, чим підгодувати грошове дерево в домашніх умовах.

Грошове дерево – це сукулентна рослина, вона невимоглива у догляді, але це не означає, що її не потрібно підживлювати. Найкраще добриво для грошового дерева – комплексний препарат, який можна застосовувати від ранньої весни та до середини осені. Ми рекомендуємо використовувати ЯРОС. Додайте всього 2,5 мл препарату на літр води та полийте грошове дерево. Чим можна підживити інші кімнатні квіти, чи можна використовувати ЯРОС для інших рослин? Наша відповідь – можна. До складу препарату входять усі макро- та мікроелементи у легкозасвоюваній формі, а також мікроорганізми, що стимулюють обмінні процеси.

Дорослі дерева можуть забезпечити себе поживними речовинами. Коренева система у них досить глибока, а періодичні підживлення лише підтримують рослини в хорошому стані та допомагають адаптуватися до складних періодів. Якщо говорити про молоді дерева, то їм потрібен ретельніший догляд. Розповідаємо, чим підгодувати молоді саджанці дерев. Добрива для молодих дерев повинні включати всі макро- і мікроелементи, інакше вони навряд чи порадують вас хорошим урожаєм.

Чим підгодовувати молоді дерева для росту? Відповідь проста – комплексне добриво ЯРОС. До його складу включено всі необхідні елементи живлення. Нижче наводимо інформацію про те, як проявляється дефіцит тих чи інших макро-або мікроелементів:

 • листя стає дрібним і втрачає інтенсивність забарвлення – це явний симптом дефіциту азоту;
 • бліде листя з опущеними краями сигналізують про нестачу калію;
 • потьмяніння та зміна забарвлення на темно-зелений, іноді з бронзовим або червонуватим відтінком говорить про нестачу фосфору;
 • дефіцит бору проявляються хлорозом молодого листя, із скручуванням та пожовтіння прожилків;
 • про нестачу заліза сигналізує пожовтіння та знебарвлення листя, а також відмирання країв листя та уповільнення росту молодих пагонів;
 • побіління молодого листя і опадання листя і зав’язі говорять про нестачу кальцію;
 • нестача магнію проявляється міжжилковим хлорозом і почервонінням або пожовтінням листя;
 • про дефіцит міді говорять блідо-зелене листя з коричневими плямами;
 • брак цинку проявляються появою дрібного, зморщеного і вузького листя.

Якщо ви помітили такі симптоми, негайно використовуйте добрива для молодих дерев. Ми рекомендуємо використовувати ЯРОС, оскільки препарат не просто містить усі поживні речовини, але й допомагає рослині засвоювати їх завдяки додаванню до складу спеціальних мікроорганізмів.

Чим підгодовувати молоді дерева на зріст ми розібралися. Ваше завдання як садівника – стежити за станом рослин та своєчасно вносити підживлення.

Почнемо з того, що добрива для росту дерев повинні бути безпечними, безконтрольне внесення азотних добрив для стимуляції росту призводить до підвищення рівня нітратів у плодах, якщо йдеться про добриво для бананового дерева, то який сенс вирощувати екзотичну рослину, якщо безконтрольно вносити хімічні добрива. Універсальне добриво для дерев ЯРОС не просто живить рослину, а мобілізує її природні ресурси.

Нижче наводимо відповіді на поширені питання, пов’язані з тим, чим годувати садові дерева.

Як підгодовувати дерева: частота внесення добрива

Добриво для саджанців дерев потрібно внести під час посадки і кожного поливу. Додавайте 25 мл ЯРОСу на 10 літрів води щоразу при поливі. Що стосується дерев після трирічного віку, то вносити підживлення потрібно навесні та влітку, коли дозрівають плоди. Не забудьте заздалегідь пролити навколоствольне коло, інакше є ризик обпалити кореневу систему.

Чим підгодувати пересаджене дерево?

Дерева з неглибокою кореневою системою можна пересаджувати під час періоду спокою. У такому разі його не підгодовують, але як тільки температура піднімається вище +4 градусів уночі, необхідно внести добрива ЯРОС – 50 мл на 10 літрів води та рясно полити дерево. Добрива для швидкого росту дерев зовсім не повинні складатися переважно з азоту. Безперечно, азот стимулює ростові процеси, але він не єдиний компонент, який потрібен для нормального зростання та розвитку.

Чи можна використовувати ЯРОС для хвойних

Добрива для хвойних дерев не повинні містити азоту або містити його в мінімальній кількості. ЯРОС ідеально відповідає таким вимогам. У ньому міститься невелика кількість азоту та мікроорганізми, які стимулюють рослину вбирати азот з повітря. Оскільки хвойні не так гостро потребують азоту, вони не вбиратимуть надмірну кількість цього елемента.

Які найкращі добрива для росту дерев?

Назвати один ідеальний препарат складно, оскільки це залежить від конкретного сорту. Добрива для саджанців дерева повинні містити азот, особливо якщо йдеться про плодові дерева. Якщо говорити загалом, то оптимальне добриво для росту дерев – ЯРОС, адже він містить усі поживні речовини в оптимальному співвідношенні та у легкозасвоюваній формі.

Чи можна замінити добрива органікою?

Якщо ви хочете купити добрива для дерев, які дадуть результат, радимо вибирати ЯРОС. Курячий послід, настоянка на дріжджах і відвар з картоплі – це не органічні добрива для дерев. Неконтрольовані експерименти з власним садом нічого хорошого не приведуть, ви ризикуєте знищити свої рослини.Більш того, ЯРОС можна класифікувати як органічне добриво для дерев, купити його можна онлайн, а у складі переважають спеціальні мікроорганізми, які стимулюють обмінні процеси в рослині краще, ніж це роблять хімічні добрива для дерев та чагарників.

Замовляйте ЯРОС прямо зараз, і ми надішлемо докладну PDF-інструкцію про особливості застосування препарату для різних рослин.

В чому особливість технології ЯРОС для плодових дерев

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з плодовими деревами?
Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

250 мл
250 грн / шт
1 літр
429 грн / шт
5 літрів
1875 грн / шт
Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, поляризована вода.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

To top