Як вигідно купити сою на посів з ЯРОС

Наскільки залежить урожай від якості посівного матеріалу?

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Як технологія ЯРОС для сої впливає на урожай?

Підвищує вологоємність та родючість ґрунту

Обробка насіння пришвидшує проростання та покриває мікротріщини

Сходи мають кращий іммунітет та живляться від мікроорганізмів в ґрунті

Збільшується виживаємість та якість врожаю

Зростає прибуток за рахунок екологічності та якості продукції

Підвищується стресостійкість сої, зростає врожай

Агрономи вважають, що соя є надзвичайно цікавою культурою: ніби й невибаглива, а уваги потребує практично щоденно. Якщо соняшник і кукурудзу можна просто посіяти, підживити добривами, обробити проти хвороб, шкідників та чекати на врожай, то у випадку з соєю важливий кожен момент. Унікальна рослина здатна давати стабільні обсяги зерна – від 3,5 до 4 т/га. Але для цього недостатньо просто купити посівну сою та вкинути її в землю. Потрібно обрати оптимальну технологію вирощування культури в тому чи іншому регіоні та дотримуватися рекомендацій фахівців. 

Щоб показники врожайності трималися на висоті, фермеру потрібно враховувати низку факторів. Це і нестача вологи під час вегетації, і агротехніка. Нерідко втрати врожаю відбуваються через помилки під час його збору. Але частіше недобір продукту в жнива провокує безсистемний підхід до культивації, в тому числі й до використання гербіцидів, інсектицидів, фунгіцидів та добрив. Тому, якщо ви вирішили насіння сої купити вперше, обов’язково прочитайте цю статтю.

Купити сою вирішують дедалі більше господарників. І приваблює їх, перш за все, універсальність культури. Адже вона використовується досить широко:

  • в якості кормів для худоби, риби та птиці;
  • у виробництві харчових продуктів (від сосисок та ковбаси до кондитерських виробів, маргарину, цукерок, макаронів тощо);
  • для створення так званих «імітацій» морепродуктів – ікри, крабів чи креветок;
  • у фармацевтиці – до прикладу, індустрії антибіотиків не було б як такої, оскільки без сої вона існувати не може.

Культура також часто стає компонентом парфумів, клеїв, фарб, мила, її додають при виготовлені пластмасу та автомобільних шин. Іноді соя заміняє навіть нафту – з неї виходить чудове біопаливо. 

Купити сою багатьох аграріїв спонукає й те, що вона не виснажує ґрунт, як це робить, наприклад, соняшник. Ба більше, рослини збагачують землю азотом. Вони – ідеальні для культивації за технологією органічного землеробства. 

Якщо українські аграрії почали активно засівати поля соєю далеко після 2000 року, то в розвинених країнах культура вважається найбільш поширеною давно. Десятиліттями поспіль рослину вирощують фермери США, Аргентини, Бразилії та Індонезії. В Європі також помітна «любов» до культури через її універсальність, проте там замало вільних земель, щоб її вирощувати у великих масштабах. Загалом, з України сою експортують в понад  50 країн світу. А це значить, що купити посівну сою та докласти зусиль на догляд за полями – вигідно. 

Соя – це не та рослина, яку можна посіяти і нічого не робити в очікуванні дива. Культура під час вегетаційного періоду формує високий показник протеїну, кожна частина – корінь, чи листочок, – працюють з цією метою. Дозріле зерно містить від 18 до 20% олії. А це значить, що для його формування потрібний ресурс. На стадії росту поглинаються енергія сонця, ґрунту. Необхідні і оптимальна вологість, і підживлення. Чим більше сприятливих факторів забезпечить фермер, тим кращий буде урожай. І навпаки – якщо ресурсу нема, розраховувати на достатню кількість зерна не доводиться. 

Звісно, коли потрібна соя посівна, купити не проблема. Ринок посівного матеріалу в Україні – величезний. Проблема полягає в тому, щоб кошти, витрачені на насіння, не стали «інвестицією в нікуди». Які умови потрібні сої? – Перелічимо спектр вимог рослини, щоб кожен для себе міг зрозуміти, чи варто вкладатися в посівмат, чи для конкретного регіону сіяти сою безперспективно:

  • після сходів культура демонструє посухостійкість, але під час цвітіння, формування бобів та їх наливу потребує досить високої вологості ґрунту – від 70 до 80%;
  • на кількість сформованих бобів сильно впливає тривалість світлового дня – чим пізніше заходить сонце, тим краще. 

Зазначимо, що коли в період плодоношення рослина відчуває дефіцит вологи, то значна частина бобів абортується, до збору урожаю їх може залишитися дуже мало. 

Якщо для центральних та південних областей України проблемою є забезпечення потрібної вологості, то для Закарпатської чи Львівської складнощі вирощування викликає надмірна кількість води. На велику кількість опадів соя реагує також чутливо, вона стає вразливою до низки захворювань: пероноспорозу, септоріозу і склеротиніозу тощо.

Питання сівозміни також не можна оминати увагою. Перелік дозволених попередників виглядає так:

  • найкращі – пшениця (як озима, так і яра);
  • хороші – кукурудза, багаторічні злаки, картопля та цукрові буряки. 

Категорично не можна сіяти сою там, де минулоріч росли соняшник та багаторічні боби. Багато досвідчених аграріїв переконані: хоч культура не є найбільш прибутковою, вона допомагає забезпечити п’ятипільну сівозміну. Соя як попередник – ідеальна для багатьох культур. У випадку вирощування пшениці їй зможуть скласти конкуренцію хіба що горох та ріпак.  Загалом, кожне прибуткове агрогосподарство повинно мати 25% сої в сівозміні. Бобово-олійна культура – ідеальний матеріал для фермерських експериментів. Наприклад, багато хто переконаний: сою можна і іноді потрібно сіяти після сої, навіть якщо немає дефіциту вільних посівних площ. Таким чином, щороку відсоток урожайності зростає – моносівозміна найкращий результат дає на третій рік. Проте, такий підхід до вирощування потребує певних знань і підходить господарникам, що мають професійний рівень. Враховувати потрібно багато нюансів:

  • профілактика хвороб;
  • боротьба нематодою сої за допомогою хімпрепаратів;
  • агротехніка (особливо під час посіву);
  • підживлення;
  • захист посівів від бур’янів.

Слід наголосити, що в Україні останні роки позначилися окресленням нової тенденції: популярність пожнивної сої зростає з розмахом атмосферних катаклізмів. І тут відіграють роль не лише посухи – це незворотній агротехнічний прогрес. Адже саме пожнивна соя є інструментом інтенсивного виробництва продукту та, відповідно, підвищення рентабельності господарств. Підхід передбачає висів ультраранньої сої, при чому гарним полем вважають не те, де багато бобів на кожній рослині, а те, де кількість цих рослин досить велика. Таким чином, якщо соя основна висівається з розрахунку 400-600 тис. насінин на 1 га, то норма посіву надранніх сортів – 800 тис. насінин/га. 

Фермери, що культивують сою, переконані: без внесення мікроелементів правильний розвиток рослин та формування якісних бобів в гарній кількості неможливі. Особливо, якщо ґрунти кислі – в такому випадку поживні речовини для сої важкодоступні. Тож, багато хто під час висіву насіння дбає і про внесення добрив:

  • діамофоска –  150 кг/га;
  • комплексні препарати з бором, молібденом;
  • гумати.

Цікаво знати, що попри здатність накопичувати азот, соя таки його потребує. Нагальне питання внесення азоту для інтенсивної технології тому, що «винос» поживних компонентів з ґрунту в рази вищий від тої кількості, що накопичують бактерії-азотофікатори. 

Як свідчить досвід аграріїв, на те, щоб сформувати 1 ц насіння, сої необхідно як мінімум 7 кг азоту – це в 2, 5 рази перевищує потреби озимої пшениці. Азотні добрива здебільшого вносять в якості старту – від 20 до 30 кг на 1 га. 

Складність вибору ідеального комплексного добрива для сої в тому, що важко знайти продукт, що поєднує всі без виключення мікроелементи, потрібні для живлення. В такому випадку діяти краще сучасніше: не обстежувати десятки інтернет-магазинів в пошуку різних найменувань, а купити ЯРОС. Так ви не лише заощадите час та кошти – робота з 1 ємністю і з десятком вимагає менше простору для маневрів та зберігання, та й трудозатрати знизяться в рази.

Крім стимулювання росту рослин і посилення здатності поглинати з грунту поживні речовини, ЯРОС додає культурі стресостійкості. На інсектицидах та фунгіцидах також вдасться заощадити – потужні рослини з чудовим імунітетом шкідниками й хворобами вражаються значно рідше.

Застосування ЯРОС передбачає:

  • внесення розчину в процесі другого дискування поля після попередника (5 л/га);
  • додавання до протруйника (2 л на 1 т насіння) під час протруєння посівного матеріалу.

Якщо на полі дуже виснажена земля, можна «допомогти» ЯРОСу впоратися з забезпеченням сої поживними речовинами. Для цього під час висівання зерна додайте нітроамофоску, або інші добрива. Проте, інноваційний препарат – віигідне рішення в будь-якому випадку. Наприклад, там, де вистачить 5 л розчину ЯРОС, потрібно як мінімум 500 кг/га різних міндобрив. 

До речі, на дуже збіднілих землях, щоб збільшити поглинання культурою всіх потрібних мікроелементів, ЯРОС стає в рази ефективнішим, якщо вносити на сім’ядолі із розрахунку 10 л/га. Але є важливий момент – не розпочинайте внесення, поки не зійдуть 90% рослин сої.

ЯРОС не лише посилює життєву здатність культури – він позитивно впливає на сам ґрунт, відновлюючи його за допомогою підвищеного вмісту мікробіоти. За кілька років стабільного використання засобу ваше «бідне» поле перетвориться у родюче. 

Соя – рослина, що має не надто потужну енергію стартового росту. Тому посіви можуть страждати від бур’янів. Пам’ятайте – небажана рослинність порушує азотний баланс в землі. Також забур’янення – причина того, що поле поглинає у 3-6 разів більше вологи. Звісно, вже минули часи, коли боротися з шкідливими рослинами потрібно було вручну. На ринку присутні гербіциди, формула яких спеціально розроблена під сою. Достатньо просто прочитати рекомендації виробника щодо дозування та обробити посіви. 

Окремі початківці побоюються, що гербіцид «вб’є» і сою – такому випадку, щоб не читати величезну лекцію про агрохімію, радимо просто купити насіння сої під Раундап. Препарат досить ефективний, а культура буде повністю збережена. У випадку внесення гербіцидів також не забувайте про ЯРОС – хімікати є незмінним стресом, і розчин його знімає. Таким чином, обробку «помітять» лише бур’яни – соя продовжить рости і розвиватися. 

Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Технологія вирощування сої з ЯРОСом. Основні елементи та деталі
Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Наші сертифікати та посвідчення
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top