Підживка для гортензії ЯРОС. Особливості застосування, оптимальні терміни та схема підживлення
Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Гортензії викликають щирі емоції у більшості дачників. Але у тих, хто бажає виростити цю унікальну квітку на своїй ділянці, найчастіше проблеми виникають ще на етапі підбору добрива для гортензій. Найкраще добриво для гортензій має живити квітку, але не впливати на кислотність ґрунту, інакше роспина загине. У цьому матеріалі розповідаємо, як вибрати добрива для гортензій та як підживити гортензію правильно для пишного цвітіння.
Для нормального зростання та розвитку потрібно купити добрива для гортензій. Але як вибрати відповідний препарат для такої вибагливої квітки. Можна підібрати різні монодобрива та комбінувати їх або вибрати комплексні добрива для гортензії. Якщо говорити про комплексне підживлення, то у його складі має бути:
- Азот. Потрібен для стимуляції росту пагонів та листя. Не забувайте, що надлишок азотних підживлень сприятиме активному нарощуванню зеленої маси, забираючи енергію у квітів.
- Фосфор. Потрібен для рясного цвітіння та подовження його термінів. Також фосфор допомагає кореневій системі адаптуватися до зими.
- Калій. Цей елемент потрібен на етапі формування бутонів для продовження цвітіння влітку. Восени калій сприяє закладанню квіткових бруньок для зимівлі. При дефіцит калію є ризик, що рослина не переживе зиму.
- Мікроелементи. Рослина повинна отримувати всі мікроелементи, дефіцит навіть одного елемента може погіршити зовнішній вигляд гортензії або занапастити рослину.
Також варто купити добриво, що містить залізо, адже при його дефіциті стрімко розвивається хлороз.
Якщо коротко, то розуміння чим підживити гортензію та своєчасне внесення добрива забезпечить:
- насичений колір зелені;
- стимуляцію появи бутонів;
- тривалі терміни цвітіння;
- пишність та обємність квіток;
- покращену інтенсивність забарвлення.
Також підживлена гортензія менше хворітиме, швидше адаптуватися до стресових ситуацій, наприклад, при пересадці, а також стане більш стійкою до холоду, посухи або перепадів температури.
Ми рекомендуємо комплексне добриво для гортензій. В Україні один із найефективніших препаратів – добриво ЯРОС. У ньому є всі необхідні елементи живлення, які потрібні для нормального росту квітів. Нижче наводимо періоди підживлення гортензії:
- Початок вегетації.
- Початок зростання пагонів.
- Формування бутонів.
- Цвітіння та здеревяніння пагонів.
- Припинення зростання пагонів.
Ми рекомендуємо купити добриво для гортензій ЯРОС, а нижче розповімо про періоди внесення підживлення для нормального розвитку.
До початку вегетації
Зазвичай перша підживка для гортензій проводиться у березні, коли ще зберігаються острівці снігу. На 1 літр води додайте близько 7 мл ЯРОСу і полийте навколо квітки. Це змусить рослину прокинутися, але не перезволожить її, оскільки земля і так волога після танення снігу. Якщо зима була безсніжною або він розтанув ще до настання весни, то за день до внесення підживлення потрібно рясно зволожити гортензії.
Початок вегетації
Як тільки лист розкритий наполовину, потрібно вносити добрива для гортензій, купити рекомендуємо ЯРОС, кожні два тижні. І так до початку третьої декади липня.
За день до внесення добрива не забудьте рясно полити рослину, оскільки вносити добрива потрібно у вологий грунт.
На 10 літрів води візьміть 25 мл ЯРОСу. Цього вистачить для стимуляції зростання та активізації природного імунітету.
Зростання нових пагонів
Коли листочки повністю відкрилися, але бутонів ще немає, настав час провести обприскування гортензії. На літр води візьміть 1-2 мл ЯРОС і обприскайте кущик з пульверизатора. Щоб не зашкодити гортензії, дотримуйтесь наступних правил:
- відмовтеся від позакореневої підгодівлі у дощ та у вітряну погоду;
- не шкодуйте розчину, після обприскування мокрою має бути навіть зворотний бік листя;
- у сонячні дні обприскувати квітку варто до 9 ранку, щоб листя встигло висохнути до настання піку сонячної активності і не отримало опіків. У похмуру погоду обприскувати можна у першій половині дня.
Ці рекомендації стосуються не лише гортензій, а всіх садових рослин.
Формування бутонів
На етапі бутонізації потрібно провести кореневе та позакореневе підживлення. Для кореневого на 10 літрів води додайте 25 мл ЯРОСа і рясно полийте квітку. Не забудьте, що підживлення проводиться по вологому ґрунту.
Для позакореневої на 1 л води візьміть 1-2 мл ЯРОСа. Внесення добрива на цьому етапі сприяє зміцненню бутонів та допомагає рослині квітнути довше та яскравіше.
Цвітіння та здеревіння пагонів
Під час цвітіння рослина відчуває підвищену потребу у фосфорі, калії та мікроелементах. При цьому азот уже не потрібний у такій кількості як навесні. У цей час рекомендовано внести ЯРОС (25 мл на 10 літрів води) та додатково підгодувати калійно-фосфорним добривом. Але норму витрати фосфору та калію потрібно зменшити на 50%. Річ у тому, що ЯРОС стимулює вбирання цих макроелементів з ґрунту, а їх надлишок небезпечніший за дефіцит.
Підживлення слід провести до початку вересня, щоб у гортензії залишався час закласти велику кількість вегетативних бруньок.
Припинення зростання пагонів
Маючи під рукою ЯРОС, не треба турбуватися, чим підживити гортензію восени. Достатньо додати 50 мл ЯРОСу на 10 літрів води та рясно пролити зону навколо рослини діаметром 1 метр.
Це остання підгодівля в сезоні. Вона дасть гортензії ресурс, для відновлення запасу енергії, витраченої під час цвітіння. Також не забудьте замульчувати кущі.
Ми вже розібралися, чим підживити гортензію весною, влітку та восени, щоб вона радувала рясним цвітінням. Але вносити добриво та ігнорувати кислотність ґрунту у випадку з гортензією буде неправильно. Напевно, ви знаєте, що цій квітці потрібен кислий ґрунт. Навіть якщо ви висаджували гортензію у спеціальну ґрунтову суміш, її доведеться підкисляти. Але про все по порядку.
Гортензії потрібен середньокислий грунт зі значенням pH 5,1-5,5, максимально допустимий показник – 6 одиниць. Якщо говорити про крупнолистий сорт гортензії з блакитними суцвіттями, то показник pH повинен бути на рівні 4,0-4,5 одиниць. Вже при pH 6,3 і вище квітка не може вбирати поживні елементи з ґрунту, навіть якщо вони там є. На кореневій системі гортензії, як і інших рослин, що ростуть у кислому ґрунті, живуть спеціальні грибки, які допомагають рослині засвоювати живильні елементи. У нейтральному чи лужному ґрунті ці мікроорганізми гинуть, а слідом за ними і рослина, оскільки без них вона не отримує живлення.
Зверніть увагу. Вам не потрібно турбуватися, чим підгодувати гортензію після пересадки, якщо купувався спеціальний кислий ґрунт. У такому разі рослина на рік забезпечена живильними елементами.
З другого року потрібно раз на місяць підкислювати ґрунт, особливо якщо ви використовуєте ЯРОС. Особливість цього препарату – нормалізація рівня кислотності ґрунту за рахунок відновлення мікрофлори субстрату.
Перш ніж удобрювати гортензію навесні, полийте її кислим розчином. Для цього вам знадобиться:
- 15 літрів води (для дорослої гортензії);
- 3 столові ложки лимонної кислоти або 150 мл 9% оцтової кислоти або 150 мл 9% яблучної кислоти.
Додайте у воду одну з кислот і рівномірно полийте гортензію. Вище вказана кількість води та кислоти з розрахунку на один дорослий кущ гортензії. Для молодої рослини кількість можна зменшити вдвічі.
Перш ніж підгодувати гортензію під час бутонізації теж проводиться підкислення. А ось при осінньому підживленні гортензії підкислити ґрунт краще після внесення добрива.
Ми розібралися, чим підживити гортензію, щоб цвіла, краще формувала бутони та після припинення зростання погонів. Замовте ЯРОС прямо зараз, і ми надішлемо вам PDF-інструкцію про застосування препарату для садових та кімнатних квітів.
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами