Найкращі добрива для магнолії — секрет ефективності ЯРОСу
ЯРОС — добриво, що відновлює рослини і ґрунт екологічним шляхом.
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Магнолія з’явилася в садах українців відносно недавно, але її вже не можна назвати екзотичною рослиною. Це справжня перлина на вашій ділянці, але щоб вона радувала цвітіння, знадобиться правильно її доглядати. Перш, ніж ви дізнаєтеся, яке добриво для магнолій найефективніше, ми розповімо про саму рослину, точніше її особливості.
Почнемо з того, що магнолію часто називають деревом, але насправді це кущ. Доросла рослина у висоту досягає 3-4 метрів, стільки ж завширшки. До речі, зростає магнолія досить повільно. Сам по собі цей кущ не надто привабливий. Цінують магнолію за чашоподібні рубіново-білі квіти та неповторний аромат цитрусу чи анісу, залежно від сорту. Насолоджуватися цвітінням можна протягом місяця, приблизно у квітні-травні. Як ми вже казали, добрива для магнолій – гарантія цвітіння, але не менш важливо правильно посадити рослину та доглядати за нею. Про це поговоримо далі.
Коли садити магнолію
Ми звикли висаджувати нові дерева у саду навесні, але фахівці вважають, що найкращий час для посадки магнолії – осінь, приблизно середина вересня. Справа в тому, що в цей період рослина вже готова до зимівлі.
Весняна посадка магнолії теж можлива, і в неї навіть є великий плюс – саджанець чудово приживеться за літо.Але є й небезпека – якщо рослина рано починає розпускатися, а морози повернуться, то саджанець може загинути. Зазначимо, що підживка для магнолії при посадці часто відіграє ключову роль, але не менш важливо правильно підібрати саджанець.
На що звернути увагу при виборі саджанця
Щоб підвищити шанси на приживання магнолії, купуйте саджанець із закритою кореневою системою. Справа в тому, що у магнолії дуже ніжне коріння, яке легко пошкодити. При покупці перевірте, що ви купуєте саджанець, а не гілку. Для цього:
- візьміть саджанець за стовбур і підніміть, він повинен піднятися разом із контейнером;
- огляньте саджанець, якщо на стовбурі чи гілках є тріщини або подряпини, то відмовтеся від покупки;
- на саджанці мають бути хоча б 2-3 бруньки, це ознака того, що він живий.
Оптимальна висота саджанця – близько метра.
Як вибрати місце для посадки
Для магнолії необхідно підібрати постійне місце. З великою ймовірністю ця рослина не переживе пересадку, оскільки у неї дуже чутливе коріння.
Магнолію рекомендовано висаджувати в пухкий, добре дренований і нейтральний або слабко кислий ґрунт (pH 5,5-6,5). Також важливо, щоб земля була багата на органічні та мінеральні речовини. Але можна додати добриво для магнолій. Купити найкраще ЯРОС – адже він точно не зашкодить рослині.
Обирайте місце, захищене від вітру. Що стосується кількості світла, то магнолії потрібно забезпечити щонайменше 5 сонячних годин. У той же час важливо захистити кущ від прямого сонячного проміння. Якщо магнолія почне цвісти ранньою весно, то заморозки можуть занапастити всі бутони. Для створення захисту від сонця можна використовувати затіняючі сітки. Вони ж захистять рослину від холоду та вітру.
Поради з посадки магнолії
Процес посадки має такий вигляд:
- Підготуйте посадкову яму, вона повинна бути вдвічі більша за земляну кулю.
- На дно потрібно насипати дренаж, це може бути галька або бита цегла.
- Дренаж засипають тонким шаром піску.
- Поверх піску потрібен тонкий шар ґрунту.
- Саджанець помістіть у яму так, щоб коренева шийка височіла над рівнем землі на 2-5 см.
- Земляну грудку засипають грунтом і рясно поливають.
Пристовбурне коло краще замульчувати, так ви захистите землю від висихання. А якщо додати хвойну кору, це додатково підкислить грунт.
Полив та поради щодо внесення добрива для магнолій
Магнолія не вимагає багато вологи, але молодим рослинам потрібен помірно вологий ґрунт. Щодо дорослих особин, то вони здатні переносити короткочасну посуху. Важливо рясно полити рослину при посадці, а також внести спеціальні добрива для магнолій, це за умови, що ви не використовуєте спеціальний субстрат, збагачений поживними речовинами.
Якщо посадка здійснювалася в багатий грунт, то вносити добриво для магнолії в перший рік не треба. Після року потрібно вносити підживлення щомісяця з моменту появи перших бруньок і до середини серпня. При цьому в серпні рекомендовано внести добрива без азоту, щоб рослина готувалася до зимівлі. Ми рекомендуємо ЯРОС, це добриво для магнолії можна купити онлайн. Його головна особливість у тому, що препарат містить мінімальну кількість поживних речовин. Оскільки вони спрямовані не на підживлення рослини, а на харчування спеціальних еколого трофічних груп мікроорганізмів. А вже ці мікроби стимулюють ріст та розвиток, допомагаючи рослині засвоювати макро- та мікроелементи з ґрунту. Про норми витрати препарату ми розповімо нижче.
Обрізка магнолії
Формувати магнолію не треба. Це дерево саме собою декоративне. Єдине, що потрібно обрізати – це пошкоджені, зламані чи висохлі гілки.
Але в обрізці магнолії є одна особливість. Якщо зазвичай ми проводимо санітарну обрізку про весною чи восени, коли рослина перебуває у стані спокою, то магнолію потрібно обрізати влітку, після того як вона відцвіла.
Місця зрізу не забудьте обробити садовим варом.
Що потрібно знати про зимівлю магнолії
Навіть якщо ви вибираєте морозостійкий сорт, кущ магнолії все одно потрібно вкривати на зиму. Головна причина – захист від холодних вітрів. Щоб рослина пережила зиму, потрібно внести добрива для магнолій приблизно в середині вересня. Так кущ зможе підготуватися до зимівлі. Що стосується укриття, то це потрібно зробити так:
- пристовбурне коло і нижні 30 см стовбура засипають торфом або соломою;
- стовбур обмотують спанбондом або мішковиною в три шари;
- крону підв’язують та вкривають агроволокном, а також обв’язують стволом.
Таким чином ваша магнолія має бути повністю “одягнута”. Так їй не зашкодить холодний вітер, а сніг не ламає гілки.
Боротьба з хворобами та шкідниками
Магнолія вкрай рідко страждає від атак комах та хвороб. Це не може не тішити садівників. Але іноді на листі може з’являтися борошниста роса. Із нею потрібно боротися за допомогою фунгіцидів.
Для зміцнення природного імунітету магнолії рекомендовано вносити добриво ЯРОС. Справа в тому, що ослаблений кущ схильний до розвитку хвороб.
Зверніть увагу, ЯРОС не допоможе позбутися шкідників та хвороб. Препарат можна застосовувати для профілактики, а також швидкого відновлення після лікування.
А от ознаки хлорозу на листі швидше за все сигналізуватимуть про нестачу заліза. Але якщо ви регулярно вносите ЯРОС, то ця проблема навряд чи виникне.
Магнолія, як і будь-яка інша рослина, потребує регулярного підживлення. Для нормального зростання, а тим більше цвітіння їй потрібен азот, фосфор, калій, магній, залізо, бор, молібден та інші поживні речовини. Якщо ви досвідчений садівник, можете поєднувати різні добрива. Але не завжди є час і розуміння, оскільки надлишок добрив може бути небезпечнішим за їх дефіцит. Тож чим підгодувати магнолію, щоб вона радувала цвітінням. Ми рекомендуємо добриво ЯРОС, адже в його складі є відразу всі необхідні макро- та мікроелементи.
Схема підживлення виглядає так:
- перше підживлення вноситься навесні, це необхідно для пробудження магнолії (на 10 літрів додайте 50 мл ЯРОСа);
- далі вносьте добриво щомісяця – 25 мл ЯРОСа на 10 літрів води;
- останнє підживлення потрібне приблизно в середині серпня – початку вересня (30-40 мл ЯРОСа на 10 літрів води).
Зверніть увагу на те, що вносити добриво потрібно з другого року життя. Але якщо ви висаджуєте магнолію в бідний ґрунт, підживити саджанець потрібно обов’язково (50 мл ЯРОСа на 10 літрів води). Також перед підживленням потрібно рясно полити кущі магнолії, інакше її тендітне коріння може отримати опіки.
Також часто садівники ставлять питання. чим підживити магнолію весною для рясного цвітіння. Насправді ЯРОСу має бути достатньо, але додатково можна внести азотне добрива. Враховуйте, що азот підвищує чутливість рослини до холоду, тому вносьте його обережно. А з урахуванням того, що в ЯРОСі вже є азот, а еколого трофічні групи мікроорганізмів стимулюють поглинання азоту з повітря, то рекомендовану норму внесення азотного добрива потрібно зменшити на 2/3.
Замовте добриво ЯРОС прямо зараз і ми надішлемо вашу докладну інструкцію у форматі PDF про особливості застосування препарату.
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами