Як правильно доглядати за гортензією з добривом ЯРОС

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Технологія вирощування гортензій з ЯРОС

Гортензія в дикій природі зустрічається в Північній Америці, а також країнах Східної та Південної Азії. Кілька століть тому цю рослину почали вирощувати в садах, а потім селекціонери створили кімнатну гортензію. Її вирощують понад 200 років, але й досі далеко не всі розуміють як правильно за нею доглядати. 

В цьому матеріалі ми розповідаємо, як доглядати за гортензією в горщику. Для початку коротко розповімо про вирощування квітки гортензія. Догляд в домашніх умовах за нею нескладний, але потребує трохи уваги. 

Перш ніж ми розповімо. як правильно доглядати за гортензією, ми розповімо про особливості кімнатної версії цієї рослини. 

Домашня гортензія — це багаторічний напівчагарник з великим листям яйцевидної форми та зубчастим краєм. В довжину листя досягає 15 см, кулясті суцвіття в діаметрі можуть досягати 35 см. Але все це не так важливо, як вміння гортензії змінювати забарвлення. Колір суцвіття повністю залежить від рівня кислотності субстрату.

 • В кислому ґрунті рослина буде блакитною. 
 • В нейтральному — білою або кремовою.
 • В лужному — бузковою або рожевою. 

Ще одна цікава особливість — пелюстки цієї рослини безбарвні, зате чашолистки мають дуже насичений колір, що й надає декоративності суцвіттю. Справді, ця рослина дивовижна. Тепер, як і обіцяли, поговоримо про квіти гортензії, догляд за ними, якщо бути точнішими. 

Отож, як доглядати за гортензією кімнатною.

Вирощена вдома рослина порадує вас тривалим цвітінням лише у випадку правильного догляду. Коротко розповімо про квітку гортензія в горщику, догляд за нею передбачає створення оптимальних умов. 

Освітлення 

Гортензія потребує багато простору та світла. Проте на кущі не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Оптимально розмістити рослину на відстані двох метрів від вікна, що виходить на південь. 

Температурний режим 

Найкомфортніше вашій гортензії буде при температурі близько 20 градусів за Цельсієм. Рослину варто берегти від різких змін температури та протягу. Після того як рослина відцвіте, то її потрібно помістити в темне місце, де температура повітря не перевищуватиме 7-10 градусів. В таких умовах кущ гортензії повинен знаходитися до середини-кінця лютого, коли на гортензії починають розпускатися бруньки. В цей час рослину потрібно повернути у світле місце. 

Зимівля в холоді та темноті дозволить гортензії швидко відновити сили. Якщо залишити рослину в теплі, то зацвіте вона лише через рік. 

Полив 

Якщо у вас росте гортензія, посадка і догляд передбачають забезпечення рослини достатньою кількість вологи. Гортензія вологолюбна, тож влітку квітку потрібно рясно поливати, ранньою весною та осінню частота поливу дещо скорочується. В період зимівлі рослину поливають мінімально, головне завдання – не зволожити, а запобігти пересиханню земляної грудки.

Для поливу краще використовувати відфільтровану або відстояну воду. 

Вологість повітря 

Для вирощування гортензії важливо забезпечити високий рівень вологості повітря. Розміщайте рослину якомога далі від приладів опалення, а також регулярно зволоджуйте за допомогою пульверизатора. У воду для обприскування можна додавати добриво. Ми рекомендуємо ЯРОС, адже до його складу входять всі поживні речовини, а також воно повністю розчиняється в воді. 

Підживлення гортензії

Під час активного росту, тобто від середини лютого-початку березня, коли закладаються бруньки й до того моменту, поки гортензія не відцвіте, її потрібно підживлювати раз на 15 днів. Найкраще використовувати органічні комплексні добрива, наприклад ЯРОС. До його складу входять еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які сприяють активізації процесів обміну речовин. Щодо періодичності внесення добрива та рекомендованої дози, то вони будуть наступними:

 • в лютому, після того, як на кущі з’являться нові бруньки, потрібно внести ЯРОС із розрахунку 5 мл на 1 літр води;
 • подальші підживки передбачають полив раз на два тижні робочим розчином – 2,5 мл ЯРОСу на літр води;
 • коли розпускаються бутони, рослина потребує більш інтенсивного поливу та підживлення, тож можна вносити ЯРОС раз на тиждень.

Також розчин ЯРОСу з розрахунку 2,5 мл на літр води можна використовувати для обприскування. Крім забезпечення вологи це допоможе швидко донести добриво до всіх частин рослини. 

Це цікаво! Щоб в одному горщику кущ був різнобарвним, досвідчені квітникарі вносять в ґрунт з одного боку трохи вапна, тоді суцвіття стають рожевими або бузковими, з іншого розчин лимонної кислоти – там квітка забарвлюється в блакитний. В нейтральному ґрунті квіти будуть білими чи кремовими. При цьому ЯРОС нормалізує рівень кислотності ґрунту, тож знадобиться регулярно підкислювати чи підлужувати субстрат. 

Якщо у вас росте гортензія, догляд за нею не складе труднощів. Тепер розповімо, коли краще садити гортензію

Почнемо з того, що гортензія в домашніх умовах не живе довше трьох-чотирьох років. Приблизно раз в три роки рослину потрібно оновлювати. Також гортензію щороку потрібно пересаджувати в новий субстрат. 

Грунт для гортензії повинен бути багатим на поживні речовини. Найкраще самостійно приготувати субстрат. Візьміть дернову та листову землю, а також пісок у співвідношенні 3:3:1. 

Щодо місткості де посадити гортензію, то краще обрати досить великий та широкий горщик, адже коренева система цієї рослини розростається горизонтально. 

Коли садити гортензію весною? Найкращий час – початок березня. В цей час рослина “прокидається” із зимової сплячки та починає активно рости. Тож стрес для неї буде мінімальним. Щодо самої процедури пересадки, то робити її потрібно перевалочним методом. 

Заздалегідь приготуйте шар дренажу в новому горщику. перемістіть у нього рослину та засипте ґрунтом. Коли садять гортензію, потрібно слідкувати, щоб коренева шийка була на одному рівні з поверхнею субстрату. 

Коли садити гортензію ви закінчили, рясно полийте її. Після того як субстрат поглинає воду, замульчуйте верхній шар торфом. Це скоротить темпи випаровування вологи. 

При поливі до води рекомендовано додати ЯРОС (5 мл на літр води), тоді у вас не виникне питання де краще садити гортензію, щоб забезпечити її поживними речовинами. 

Ми розказали як доглядати рослину гортензія, коли висаджувати її, а тепер розповімо. як укоренити гортензію

Укорінення гортензії – це досить проста процедура. Достатньо зрізати пагін та помістити його у відстояну воду. До води попередньо слід додати ЯРОС – 2,5 мл на літр води. Така невелика кількість добрива забезпечують рослину всім необхідним та стимулюватимуть розвиток кореневої системи. 

Як тільки рослина пустить коріння, її потрібно висадити у ґрунт. Тоді у вас буде молода гортензія, коли садити та як, ми вже розповідали. 

Вирощування гортензій з насіння – не надто популярний спосіб, але це можливо. Насіння потрібно висіяти наприкінці лютого. Насіння попередньо замочують в розчині ЯРОСу (5 мл на 1 літр води) на одну годину. Після чого насіння розподіляють по ґрунтосуміші зволоженій розчином ЯРОСу (можна використати розчин, в якому замочували насіння). Присипати насіння не потрібно, достатньо накрити склом або плівкою. 

Важливо не допускати пересихання ґрунту, постійно зволожувати його за допомогою пульверизатора. Також не забувайте про щоденне провітрювання. 

Після появи сіянців укриття прибирають. Коли у маленьких кущів буде по парі справжніх листів їх потрібно пікірувати та розсадити. Тепер ви знаєте як вирощувати гортензію з насіння. 

Вище ми розповіли, як виростити гортензію з насіння. Але це не єдиний спосіб розмноження гортензій. Розповідаємо, як розводити гортензію з мінімальними зусиллями. 

Є кілька способів розмноження гортензії:

 1. Живцями. Це найбільш ефективний спосіб як розмножити гортензію. Найкраще росте гортензія, розмноження якої почали в січні-лютому. В такому випадку вже до наступної осені ви отримаєте багатостебловий кущ з трьох-чотирьох стебел. Як розмножити гортензію весною, тобто в березні чи квітні, то до осені у вас буде кущ лише одним стеблом. 
 2. Розмноження поділом куща. Цей спосіб як розмножувати гортензію буде найпростішим. Потрібно дуже акуратно розділити кущ на кілька частин. Врахуйте, що обом екземплярам буде потрібна точка росту і добре розвинена коренева система. 

Вище ми розповіли як розмножується гортензія насінням, а тепер ще два простіші способи. Тепер ви знаєте одразу три методи як розвести гортензію. Також додавайте до води при поливі під час пересадки ЯРОС, так ви підвищити шанси рослини на приживання. 

Вище ми вже торкалися теми, як пересадити гортензію. Тепер зупинимося на тому, коли можна пересаджувати гортензію, щоб не нашкодити рослині та не зупинити цвітіння. Як розмножують гортензії шляхом поділу ми розповіли. Важливо проводити цю процедуру ранньою весною або після того, як суцвіття засохнуть. Також коли пересаджують гортензію потрібно приділити особливу увагу догляду. На цьому етапів вкрай важливо створити ідеальні умови, інакше є ризик що загине гортензія. Догляд – ключове завдання квітникаря, якщо ви хочете отримати здорову рослину. 

Вище ми розповіли, що рослину можна розмножувати живцями. Зараз ви дізнаєтеся як черенкувати гортензію без шкоди. Процедура черенкування гортензії восени чи взимку виглядатиме однаковим чином:

 • відріжте прикореневий пагін, довжиною 7-8 см;
 • на ньому має бути до трьох міжвузлів;
 • видаліть листя з нижньої частини відрізка;
 • змочить відрізок на кілька годин в розчин ЯРОСу (2,5 мл на літр води);
 • помістіть відрізок у суміш піску та торфу;
 • поставте місткість з пагоном у світле місце з високою вологістю і температурою близько +20 градусів за Цельсієм.

Додатково для підтримки мікроклімату горщик з майбутньою гортензією помістіть під прозорий ковпак. Стежте, щоб ґрунт був вологим. Приблизно через місяць паросток вкорінюється і його можна буде перемістити в новий горщик на постійно. 

Щодо того, коли черенкувати гортензію, то краще робити це не осінню, а взимку, тоді до осені у вас буде досить велика рослина. 

Тепер поговоримо про те, як обрізати гортензію на зиму та чи взагалі потрібно це робити. 

Домашню гортензію слід обрізати два рази на рік. Коли обрізати гортензію? У весняний час потрібно видалити слабкі стебла, які будуть забирати силу у рослини. Щодо того, чи потрібно обрізати гортензію на зиму, то відповідь – так. Осінню після відцвітання потрібно обрізати під корінь всі ослаблені стебла, а потужні підкоротити на 50% їх довжини. 

Тільки так рослина набереться сил, але й при правильному догляді буває так, що гортензія не цвіте. Далі розкажемо, що робити, щоб цвіла гортензія

Отож, чому не цвіте гортензія? Найпоширеніша причина, чому не цвітуть гортензії – тепла зимівля. Коли цвітуть гортензії, то вони витрачають весь свій ресурс. За зиму рослина має відновити сили. На цей їй потрібно приблизно 70-80 днів. В теплому та світлому місці вона цього зробити не може, точніше може, але відновлюється надто повільно.

Що робити, якщо не цвіте гортензія? Влаштуйте їй стрес. Спробуйте на тиждень чи два помістити рослину в темне місце, наче на зимівлю. Після чого перемістіть її в тепле, світле та вологе середовище. Якщо й це не дасть результату, то доведеться почекати до наступного року. В грудні відправте рослину на зимівлю, тож як цвіте гортензія ви побачите лише на наступний рік. 

Тож ви дізналися, що робити, щоб зацвіла гортензія. Загалом все досить просто, ваше завдання правильно доглядати за рослиною, тоді питання, чому гортензія не цвіте, не виникатиме. 

Вище ми розібралися, чого не цвіте гортензія, але буває й інша проблема – пожовтіння та опадання листя. Однак все не так страшно, як здається, особливо якщо з’ясувати, чому жовтіє листя в гортензії. 

Серед головних причин, чому жовтіє листя у гортензії варто зазначити:

 • недостатній полив;
 • потребу рослини в підживленні, часто пожовтінням проявляється дефіцит азоту, особливо коли цвіте гортензія;
 • хлороз, така проблема виникає через занадто лужний субстрат, щоб врятувати рослину потрібно підкислити її. 

Ще одна причина, чому жовтіє листя гортензії – надмірний полив, в такому випадку допоможе пересадка гортензії

Також гортензія може сохнути без видимих на те причин. Але насправді це пов’язано з неправильним доглядом. Найчастіше рослина сохне через декілька причин:

 • порушення режиму поливу;
 • недостатня частота обприскування;
 • недостатнє підживлення;
 • травмування кореневої системи, коли пересаджувати гортензію, потрібно діяти дуже обережно, інакше є ризик, що рослина загине.

Ще одна причина, чому жовтіє листя гортензії та опадає – недостатній полив. Потрібно регулярно поливати та обприскувати рослину. 

І наостанок, розглянемо поширені хвороби гортензій та способи боротьби з ними. 

Оскільки гортензія вологолюбна рослина, то більшість її захворювань пов’язані з надмірною вологістю. Часто гортензію вражає сіра гниль Врятувати її допоможе відповідний засіб захисту рослин. Також перезволоження може стати причиною появи несправжньої борошнистої роси. В такому випадку рослину потрібно обробити фунгіцидом. 

Якщо повітря в кімнаті занадто сухе, то на гортензії може поселитися павутинний кліщ або попелиця. Щоб позбутися їх потрібно обробити рослину засобами проти шкідників. Обробку слід проводити двічі, щоб гарантовано позбутися шкідників. 

Щоб зменшити ймовірність виникнення хвороби гортензії, рекомендовано регулярно вносити добриво ЯРОС. Воно стимулює обмінні процеси у рослині та активізує природний імунітет. 

Зверніть увагу! ЯРОС – не є засобом боротьби з хворобами чи шкідниками. Це добриво лише стимулює імунітет, для лікування рекомендовано обрати відповідні засоби захисту рослин. 

Рекомендуємо купити ЯРОС прямо зараз, і ви отримаєте детальну PDF-інструкцію про особливості використання препарату. 

Чому наші клієнти повторно купують ЯРОС

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Відео з використанням ЯРОСу
Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top