Як доглядати за тюльпанами у вазі та саду з добривом ЯРОС

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

В чому особливість технології ЯРОС для тюльпанів

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Технологія вирощування тюльпанів

Уявіть, ви вирощуєте тюльпани вже кілька років. Щовесни вони радували вас яскравим цвітінням, але раптово ситуація змінилася. Бутони стали дрібними, а цвітіння не таке пишне, як було раніше. У чому причина. Не варто все списувати на хвороби та шкідників. Швидше за все ви неправильно доглядали свої квіти. З цього матеріалу ви дізнаєтесь як доглядати тюльпани.

У цьому матеріалі ви знайдете відповіді на найпоширеніші запитання.

Як доглядати за тюльпанами в горщику?

Що робити з тюльпанами які відцвіли?

Як зберігати тюльпани в вазі?

Чи потрібно обрізати тюльпани у вазі?

Коли висаджувати тюльпани?

Як правильно садити тюльпани весною?

— Як підібрати добрива. ?

Розповідаємо все, що потрібно знати про те, як доглядати тюльпани в домашніх умовах у саду та вазі.

Якщо ви хочете виростити тюльпани, посадка та догляд – це запорука успіху. Розповідаємо, як посадити тюльпани, догляд за ними — другорядне завдання, але не менш важливе. 

Почнемо з того, як садити тюльпани весною чи осінню. Оптимальний час визначається температурою ґрунту. Коли вона досягає +10 градусів за Цельсієм на глибині близько 10-12 см – значить час висаджувати тюльпани. Фахівці рекомендують висаджувати тюльпани приблизно в середині вересня, тоді навесні вони вже потішать цвітінням.

Далі коротко розповімо про особливості посадки навесні та восени.

Висаджувати тюльпани можна навесні. У такому разі не варто розраховувати на рясне цвітіння. Процедура посадки виглядає так:

  • перед висаджуванням цибулини на ніч поміщають у холодильник;
  • далі їх необхідно замочити в розчин ЯРОСу — 2,5 мл на літр води;
  • цибулини висаджують після того, як зійде сніг на відстані 30 см один від одного для великих цибулин і 15 см для дітей;
  • щодо того як глибоко садити тюльпани, великі цибулини висаджують на глибину близько 10 см, дітки на 5 см і поливають розчином, що залишився від замочування;
  • далі цибулини злегка присипають ґрунтом за допомогою граблів.

Для посадки варто вибирати добре освітлені, дреновані ділянки, захищені від поривів вітру. Найкраще підходить нейтральний або слаболужний субстрат.

<H3>Як садити тюльпани осінню</H3>

Посадка тюльпанів осінню не дуже відрізняється від весняної. Перед посадкою потрібно вибрати здорові цибулини та обробити їх розчином ЯРОС. Висаджувати за тим самим алгоритмом, що описаний вище для весняної посадки. Щоб допомогти тюльпанам пережити зиму, потрібно замульчувати грядку з квітами сухим листям, торфом або тирсою.

<H3>Вирощування тюльпанів в теплиці</H3>

Посадка тюльпанів в горщики в теплиці чи для вирощування в якості кімнатної рослини відбувається так само як і у відкритому ґрунті. В тепличних умовах також можлива посадка тюльпанів на зиму, при створенні належних умов, особливо, якщо теплиця з підігрівом, ви можете отримати тюльпани до свята восьмого березня. Посадка тюльпанів осінню має чимало переваг, ніж посадка тюльпанів весною. Річ у тім, що весною ви вже отримаєте рясне цвітіння, а при посадці весною ви втратите цвітіння. 

Часто садівники запитують, коли і як садити тюльпани з Голландії. Насправді значних відмінностей немає, незалежно від сорту посадка тюльпанів буде схожою. 

<H3>Як доглядати тюльпани в саду</H3>

Розповідаємо, як доглядати тюльпани навесні чи восени після посадки. Коротко розповімо про те, як правильно доглядати тюльпани, після цвітіння, у тому числі.

Вирощування тюльпанів в домашніх умовах передбачає, що догляд повинен починатися з ранньої весни. Як тільки червоні паростки появляться з землі, потрібно обережно прибрати цибулини, які не проросли. Їх обов’язково потрібно знищити, щоб вони не стали джерелом зараження інших тюльпанів.

Полив має бути рясним і регулярним, оскільки коренева система не здатна вбирати воду з глибини. У середньому на 1 кв. метр потрібно 20 літрів води. Норма коригується залежно від типу ґрунту.

Вище ми вже говорили, що тюльпани потрібно висаджувати на добре освітлених ділянках, захищених від вітру. Що стосується того, як доглядати тюльпани після зрізання відцвілих рослин, то про це ми поговоримо пізніше. Також ми розповімо як правильно доглядати тюльпани у вазі, але зараз зупинимося на тонкощах підживлення.

<H3>Як підживити тюльпани</H3>

Ми рекомендуємо використовувати для підживлення добриво ЯРОС. Воно діє за іншим принципом. Препарат містить всі необхідні поживні речовини, але у малих кількостях, оскільки вони призначені для підтримки життєдіяльності еколого-трофічних груп мікроорганізмів. А вже ці мікроорганізми сприяють тому, що рослина поглинає та засвоює поживні речовини з ґрунту. Схема підживлення виглядає так:

  • Перший раз добриво вносять після того, як з землі з’явилися перші паростки, оптимальна доза ЯРОСа – 25 мл на 10 літрів води. Також можна додати азотне добриво, у тому числі гранульоване, але дозу слід зменшити на 60-70% від рекомендованої, оскільки ЯРОС сприяє поглинанню азоту з повітря.
  • Друге підживлення потрібне на етапі формування бутонів. На 10 літрів води потрібно 25 мл ЯРОСу. Як ми вже говорили вище, на 1 кв. м. грядки загалом потрібно 20 літрів води. Якщо площа вашої грядки 2 кв.м, то знадобиться 100 мл ЯРОС на 40 літрів води.
  • Останнє підживлення вноситься після цвітіння, це сприяє адаптації, та допомагає відновити сили вашим тюльпани після цвітіння. Догляд на цьому не завершується.

Не можна забувати про прополювання і розпушування ґрунту. Робити це потрібно регулярно, особливо після поливу, коли ґрунт вологий, і видаляти бур’яни дуже легко. Річ у тім, що бур’яни будуть відбирати у ваших декоративних рослин ресурси для розвитку.

Догляд за тюльпанами має на увазі видалення зів’ялих квітів, щоб вони не відбирали сили рослини. Нехай рослина направить всі ресурси на нарощування маси цибулин.

Також можна виростити тюльпани в домашніх умовах прямо в горщику, догляд у такому випадку буде майже ідентичним, добриво потрібно вносити з такою самою частотою, але полив доведеться збільшити, оскільки рослина знаходиться в обмеженому просторі. Нижче ми також розповімо, як правильно доглядати тюльпани у вазі, але спочатку зупинимося на тому, що робити з тюльпанами після цвітіння в горщику та саду.

Якщо у вас ростуть тюльпани, пересадка восени чи навесні необхідна. Але навіть якщо ви щороку викопуватимете цибулини, сортуватимете їх і протруюватимете, то це все одно не покращить якість цвітіння. Так, ризик розвитку захворювань знизиться до мінімуму. Але якщо ви хочете бачити пишно квітучі тюльпани, догляд і пересадка повинні включати:

  1. Зміну ґрунту на ділянці, де щорічно ви висаджували тюльпани.
  2. Посадку/пересадку тюльпанів на нові місця.

Найкраще вибрати другий спосіб. На одному місці тюльпани можуть рости 3-4 роки, після чого їх доведеться пересаджувати, інакше ще через пару-трійку років більшість з них загинуть або просто перестануть цвісти.

Далі ми розповімо, що робити з відцвілими тюльпанами.

Догляд за тюльпанами після цвітіння в саду має на увазі внесення добрива ЯРОС. Додатково можна внести калійно-фосфорне добриво, але лише третину від норми, що рекомендується. ЯРОС забезпечує рослину всім необхідним, тому вносити інші препарати слід з обережністю. Також потрібно видалити зав’язі, щоб вони не відбирали харчування у цибулин. Стебла варто також видалити. Щодо поливу, то поливати тюльпани потрібно ще близько двох тижнів. Полив скорочують поступово. Що стосується того, коли можна викопувати тюльпани після цвітіння, то роблять це після того, як дві третини листя пожовкнуть.

Якщо ви вирішили виростити ці квіти в якості кімнатних і вас цікавить, як доглядати за тюльпанами в горщику, то процедура проходить таким же чином, що у відкритому ґрунті.

Далі розповімо, коли та як викопувати тюльпани.

Як ми обіцяли вище, тут розповімо, коли викопувати тюльпани після цвітіння.

Вище ми розповідали, якого догляду вимагають тюльпани, пересадка навесні та восени теж розглянута. Далі ще поговоримо, як доглядати тюльпани зрізані у вазі, а зараз зупинимося на тому, коли викопувати тюльпани влітку.

Часто не досвідчені садівники залишають цибулини в землі на все літо. Робити так небажано, оскільки квітки стануть дрібними, а стебла — тонкими і короткими. Річ у тім, що з появою дітей материнська цибулина занурюється глибше в землю. На наступний рік ви побачите квіти діток, а не материнських цибулин. А оскільки дітки дрібні, то й самі квіти будуть дрібними.

Викопування тюльпанів після цвітіння проводиться після того, як більшість листя стають жовтими. Відповідь на питання, як і коли викопувати тюльпани, звучатиме так: викопування проводиться приблизно в середині літа штиковою лопатою. Землю треба захоплювати глибше, ніж сидять цибулини, щоб не пошкодити їх.

Часто садівники-початківці ставлять питання, коли викопувати тюльпани навесні, адже в травні тюльпани відцвіли. Що робити, радять досвідчені садівники, не варто поспішати, зріжте стебла і дайте цибулинам набратися сили після цвітіння.

Тепер ви знаєте, коли потрібно викопувати тюльпани після цвітіння. Перейдемо до зберігання цибулин.

Як зберігати викопані цибулини

Викопані цибулини після викопування необхідно продезінфікувати.

  • Цибулини промийте у проточній воді.
  • Опустіть їх на десять хвилин у теплу воду, близько 50 градусів за Цельсієм.
  • Розкладіть цибулини в один шар у сухому приміщенні з гарною вентиляцією та температурою 25-30 градусів.
  • Просушувати їх 3-5 днів.

Зберігання цибулин передбачає їх очищення від старих коренів та лусочок. Очищені цибулини сортують за розміром і відокремлюють діток, що легко відходять. Цибулини поміщають у ґратчасті ящики і зберігають на горищі чи сараї. Важливо забезпечити хорошу вентиляцію та слабке розсіяне світло. Ідеальна температура зберігання близько 20 градусів за Цельсієм.

В ідеалі раз на тиждень-два потрібно оглядати цибулини. Без жалю викидайте м’які цибулини, а також ті, на яких є білий чи жовтуватий наліт.

Вище ми розповіли, що робити коли тюльпани відцвіли. Тепер перейдемо до того, як доглядати за зрізаними тюльпанами. Слід розуміти, що стебла зрізаної квітки продовжують рости у воді. Тобто ставити квіти краще у високу вазу з вузькою шийкою, в ній стебла не згинатимуться під вагою бутонів.

Якщо ви любите тюльпани, догляд у вазі також необхідний. Якщо все зробити правильно, то букет радуватиме вас від 10 до 14 днів. Коротко розповімо, як доглядати за тюльпани у воді:

  • щодня підрізати кінчики стебел, що підгнили, щоб звільнити доступ до води;
  • обрізка проводиться під струменем води, щоб усередину не потрапляло повітря;
  • щодня обрізати близько 2 см стебла по діагоналі під кутом 45 градусів;
  • воду у вазі потрібно міняти на більш прохолодну двічі на день;
  • у вазу можна кидати кубики льоду для підтримки холодної температури.

Тепер ви знаєте, якого догляду вимагають зрізані тюльпани у воді, догляд також передбачає правильний вибір місця. Вазу потрібно розмістити якомога далі від сонячних променів та освітлювальних приладів. Краще вибрати прохолодне місце в приміщенні, але без протягів.

Якщо ви хочете, щоб розцвіли зрізані тюльпани, догляд передбачає поміщення квітів у теплу воду та розміщення в світлому приміщенні. Додатково на літр води можна додати 2,5 мл ЯРОСу. Всього за кілька годин ви можете насолоджуватися розкритими бутонами.

Якщо ви хочете без води зберегти свіжими тюльпани, догляд після зрізання передбачає видалення нижнього листя і зріз стебел під кутом. Квіти потрібно зібрати в групу, щільно притискаючи бутони один до одного, і загорнути у вологий папір. Таку групу зберігають у темному місці. Так квіти збережуться свіжими близько двох тижнів. Це чудове рішення, якщо ви підготували букет, але даруватимете його лише через кілька днів. Також такий спосіб зберігання дозволить насолоджуватися букетом після того, як тюльпани на клумбі вже відцвіли.

Ми розібралися, як і коли садити тюльпани восени та навесні, в теплиці і на клумбі. Тепер ви знаєте коли висаджують тюльпани, як проводиться посадка тюльпанів після вигонки та як здійснюється посадка тюльпанів восени, а  також, як добриво ЯРОС допомагає  досягти пишного цвітіння і довго насолоджуватися тюльпанами у вазі.

Замовте добриво прямо зараз і отримайте безкоштовну PDF-інструкцію про застосування ЯРОСу для різних рослин.

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з тюльпанами
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Про нас пишуть
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top