Бегонія догляд в домашніх умовах із застосуванням добрива ЯРОС

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

В чому особливість технології ЯРОС для бегонії

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Технологія вирощування бегонії

Ви знали, що бегонії були популярними квітами в вікторіанську епоху та вважалися символом витонченості та шляхетності? Навіть сьогодні, ці квіти продовжують завойовувати серця квітникарів завдяки своїй красі та невибагливості. Якщо і ви хочете бачити на своєму підвіконні вазони бегонія, догляд у саду або квартирі може виявитися непростим.  

Але не поспішайте засмучуватися. Ми підготували для вас корисні поради щодо догляду за рослиною бегонія вдома. Догляд потребує повного дотримання технології. Про все це ви дізнаєтесь із нашого матеріалу.

Розповідаємо, як правильно доглядати за бегонією в домашніх умовах. На перший погляд, якщо у вас росте бегонія, вирощування та догляд не будуть надто складними. Але потрібно дотримуватися багатьох рекомендацій. Розповідаємо про все послідовно.

Якщо ви власник бегонії, потрібно розуміти як доглядати бегонію в горщику або саду. Існує безліч видів та сортів цієї квітки. Але всі вони віддають перевагу яскравому, але розсіяному світлу. Рослина не повинна перебувати під прямим сонячним промінням, особливо в період сильної спеки. Квітці буде комфортніше у півтіні, ніж на сонці.

Бегонія є тропічною рослиною і віддає перевагу теплому клімату. Оптимальна температура для зростання бегонії влітку становить від 20 до 25 градусів за Цельсієм, взимку — від 16 до 18 градусів. Не рекомендується допускати температуру нижче 12 градусів за Цельсієм, оскільки є ризик, що рослина загине. Також важливо уникати протягів та перепадів температур, які можуть пошкодити бегонію.

Щоб вашій бегонії було зручно, необхідно підтримувати рівень вологості близько 60%.

Якщо у вас росте бегонія кімнатна, полив може відіграти вирішальну роль, за умови, що ви дотримуєтеся рекомендацій щодо догляду.

 1. Поливайте рослину тільки тоді, коли верхній шар ґрунту висохне на дотик. Не допускайте перезволоження ґрунту, це може призвести до гниття коріння.
 2. Під час поливу використовуйте воду кімнатної температури. Холодна вода може спричинити шок для кореневої системи, як і надто гаряча.
 3. Переконайтеся, що горщик має отвори для дренажу, щоб рослина могла позбутися надлишку води, інакше коренева система починає загнивати.
 4. У літній період бегонія може вимагати частішого поливу, особливо якщо на вулиці спекотно та сухо. Взимку рослину потрібно поливати рідше, оскільки вона перебуває у стані спокою. Виняток – ви створили ідеальні умови, і ваша бегонія продовжує цвісти взимку.

У спеку, коли повітря дуже сухе, можна обприскувати бегонію за допомогою пульверизатора. Це допоможе збільшити рівень вологості навколо рослини. Для обприскування потрібно використовувати м’яку воду кімнатної температури та розпорошувати її рівномірно на листі. Однак, слід уникати попадання води на квітки, особливо на квітконоси, оскільки це може призвести до їхньої загибелі.

Якщо у вас росте бегонія, догляд та полив – це основа рясного цвітіння.

Ми вже досить розповіли про вазон бегонія, догляд за вазонами бегонія передбачає регулярне внесення добрива.  

Добрива для бегоній рекомендується вносити в період росту та цвітіння приблизно раз на 2-3 тижні. Ми рекомендуємо вносити універсальне комплексне добриво для квітучих рослин ЯРОС.

Добриво ЯРОС широко використовується для підживлення бегонії завдяки своїй унікальній формулі та принципу дії. Воно містить комплекс мікроелементів, необхідних рослині для зростання та розвитку. Принцип дії добрива ЯРОС ґрунтується на тому, що воно сприяє активному поглинанню рослиною поживних речовин із ґрунту. Крім того, добриво ЯРОС містить особливі речовини, що покращують структуру ґрунту та збільшують його родючість. Вносити добриво ЯРОС рекомендується не частіше одного разу на десять днів, починаючи з весни та закінчуючи восени. Це допоможе забезпечити бегонію всіма необхідними поживними речовинами для здорового росту та гарного цвітіння.

Що стосується того, як доглядати за бегонією взимку, то вносити добриво не рекомендовано, оскільки в холодну пору року рослина відпочиває і набирає сили.

Ми досить поговорили про квіти бегонія. Догляд за ними, полив, підживлення — це невіддільна частина життя любителя квітів. Пізніше ми розповімо, як добриво ЯРОС допомагає боротися зі шкідниками та хворобами. Зараз зупинимося на тому, як доглядати за бегонією вдома після пересадки.

Що стосується того, як доглядати бегонію після цвітіння, то ми радимо внести ЯРОС і забезпечити період спокою своїй бегонії. Пересадка та догляд у цей час дозволяють також розмножити рослину. Але про це ми поговоримо нижче.Зараз зупинимося на тому, якщо у вас відцвіла бегонія, догляд і пересадка теж повинні бути правильними.

Ви вже знаєте, як доглядати бегонію в квартирі. Якщо у вас росте бегонія, догляд після цвітіння часто має на увазі пересадку.  

Якщо у вас росте бегонія, пересадка та догляд повинні проводитись за певною схемою. Отже, у вас відцвіла бегонія, пересадка відбуватиметься за наступним алгоритмом:

 1. Горщик, який ви вибираєте, має бути на 2-3 см більше, ніж попередній.
 2. Підготуйте новий грунт для бегонії, він повинен включати торф, перліт та пісок.
 3. Акуратно витягніть бегонію зі старого горщика, обережно звільнивши коріння від ґрунту.
 4. Огляньте коріння на наявність гнилі та пошкоджень, видаляйте їх за потреби.
 5. Пересадити бегонію в новий горщик, наповнивши його новим ґрунтом.
 6. Полийте бегонію та помістіть її на світле місце.
 7. Поливайте бегонію протягом першого тижня щодня після пересадки, переконавшись, що ґрунт залишається вологим, але не мокрим.
 8. Слідкуйте за зростанням та розвитком бегонії у наступні тижні, забезпечуючи їй необхідну кількість світла, вологи та добрив.

Що стосується субстрату для вирощування бегонії, то для забезпечення хорошої повітропроникності та дренажу потрібно змішати торф, пісок та перліт у співвідношенні 1:1:1. Однак, для деяких видів бегоній, таких як великі рослини з потужним корінням, може знадобитися більше піску або перліту для забезпечення більш високої дренажної здатності. Важливо також враховувати умови вирощування та потреби конкретного виду бегонії під час вибору співвідношення компонентів ґрунту.

Також можна внести добрива ЯРОС. Достатньо 2,5 мл препарату на літр води.Добриво абсолютно безпечне, оскільки воно стимулює природні механізми рослини та сприяє поглинанню поживних речовин із ґрунту чи повітря, якщо йдеться про азот.

Вище ми розповіли про те, якщо у вас бегонія, пересадка та догляд мають бути правильними. Потрібно правильно вибрати час, щоб прижилася бегонія – пересадка восени вважається найкращим періодом. 

Якщо у вас росте бегонія. розмноження можливе різними способами – живцюванням або поділом бульб.

Розповідаємо, як розмножувати бегонію квітучу чи ту, що вже відцвіла.

 • Бегонія, вегетативне розмноження дозволяє розводити бегонію живцюванням, необхідно відрізати здорові стебла, довжиною приблизно 7-10 см. Цей спосіб підходить і під час цвітіння. Він абсолютно не зашкодить бегонії. Видаліть нижнє листя і помістіть живці у воду. Також можна розмножити бегонію листям, принцип буде таким самим. Вибирайте листя, на якому є багато жилок. У воду рекомендовано додати добрива ЯРОС із розрахунку 2,5 мл на літр води.
 • Бегонія бульбова, розмноження має на увазі поділ кореневої системи квітки на кілька частин, кожна з яких може стати новою рослиною. Для цього потрібно вибрати здорову і велику бульбу, розділити її на кілька частин так, щоб кожна мала кореневу систему і надземну частину рослини, а потім пересадити кожну частину в окремий горщик. При посадці рекомендовано використовувати робочий розчин ЯРОС для поливу. Це стимулюватиме розростання кореневої системи.

Важливо пам’ятати, що розмноження бегонія можливе тільки в тому випадку, якщо рослина здорова і без видимих ​​ознак хвороб або комах.

Тепер ви знаєте все про бегонію, догляд після цвітіння. Якщо у вас росте бегонія в саду, догляд буде приблизно за таким же принципом. Але потрібно робити поправку на вигляд та сорт квітки. Однак добриво ЯРОС можна застосовувати для будь-якої квітки бегонія, догляд за нею, пересадка та розмноження пройдуть з меншим рівнем стресу для вашої рослини. 

Тепер ви знаєте все про догляд. Бегонія не занадто вимоглива. Але навіть при правильному догляді ви не захищені від ризику появи шкідників або хвороб на вашій квітці бегонія. Догляд має на увазі постійний контроль за станом квітки. Далі коротко розповімо про поширені хвороби та шкідників.

Бегонія може бути уражена різними хворобами. Серед найпоширеніших:

 • борошниста роса;
 • сіра пліснява;
 • коренева гнилизна.

Борошниста роса проявляється білим нальотом на листі і стеблах, а сіра пліснява – сірим нальотом. Обидві хвороби можуть бути спричинені надмірною вологістю або поганою вентиляцією. Згодом частини рослини відмирають, якщо терміново її не рятувати, то вона загине. 

Коренева гниль викликає пожовтіння та опадання листя, стебла стають м’якими та гнилими. 

Шкідники, такі як трипси, кліщі та борошнисті черви, також можуть зашкодити бегонії. Ці шкідники можуть призвести до в’янення та опадання листя, а також уповільнення росту рослини. Щоб запобігти зараженню бегонії шкідниками, слід регулярно оглядати рослину на наявність ознак шкідників чи хвороб  та вживати заходів щодо боротьби з ними у разі потреби, використовуючи спеціальні інсектициди або інші засоби.

Вище ми вже розповідали, що добриво ЯРОС можна використовувати для боротьби з хворобами та шкідниками. Але не варто сприймати це буквально. Річ у тім, що ЯРОС здатний стимулювати природні захисні механізми рослини.Тобто ЯРОС зміцнює імунітет, а значить рослина стане менш уразливою.

При цьому використовувати добриво для лікування не можна. Препарат лише допоможе відновити сили після хвороби.

Тепер ви знаєте як доглядати за бегонією при цвітінні, як доглядати за бегонією восени, а також, як доглядати за бегонією взимку. Також ми рекомендуємо купити ЯРОС прямо зараз, і ми надішлемо вам докладну інструкцію у форматі PDF про особливості застосування препарату.

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з бегонією
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top