Як вирощувати помідори в теплиці та у відкритому ґрунті з ЯРОС

Догляд, підживлення, боротьба зі шкідниками та хворобами

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Як ЯРОС діє на ґрунт та допомагає вирощувати помідори?

Забезпечує ґрунт вологою навіть у спеку

Заселяє ґрунт необхідною мікрофлорою

Cтимулює кореневу систему, зміцнюючи рослину

Відновлює структуру грунту, містить мікро- та макроелементи у легкодоступній формі

Активізує процеси фіксації азоту, мобілізує фосфор

Забезпечує рослини поживними речовинами

Шлях ароматних томатів до вашого столу починається з вирощування розсади помідорів. Для цього потрібно правильно підготувати насіння та субстрат, про що ми, між іншим, розкажемо в цій статті. Також з цього матеріалу ви дізнаєтеся тонкощі технології вирощування помідорів у відкритому та закритому ґрунті. 

Вирішивши вирощувати томати на дачі чи в теплиці для себе або в промислових масштабах, важливо розуміти, як і коли садити помідори, щоб отримати щедрий врожай. 

Отож почнемо з того, як правильно садити помідори. 

Коренева система помідорів сильно розгалужена, а тому важливо підібрати пухкий, повітропроникний та вологий ґрунт. Можна придбати готову суміш для вирощування розсади чи приготувати її самостійно (змішати ґрунт з городу, торф та пісок). Суміш варто протруїти, наприклад, Фітоспорином, щоб знищити патогени. Також можна внести добриво, наприклад, ЯРОС згідно з інструкцією. Використання цього препарату має безліч переваг. Ось декілька із них:

  • нормалізує мікрофлору та в результаті підвищує врожайність;
  • підвищує вміст вологи, насичує ґрунт киснем та розпушує його;
  • до складу добрива входить чимало мікроелементів в легкозасвоюваній формі, що дозволяє запустити процес фіксації азоту та збору фосфору;

До того ж добриво натурального походження, тому не варто хвилюватися стосовно його шкоди довкіллю чи людям. 

Як правильно висіювати насіння помідорів

Сіяти томати потрібно за 30-35 днів до пересадки у теплицю чи 45-65 діб до висадки у відкритий ґрунт. Насіння рекомендовано попередньо проростити. Алгоритм виглядає наступним чином:

  1. Замочіть насіння у розчині на основані екологічного добрива ЯРОС. На 1 літр води додайте 2,5 мл речовини. 
  2. Мокре насіння загорніть у вологу марлю чи бавовняну тканину.
  3. Прикрийте його поліетиленом та поставте у тепле місце. 
  4. Через 3-5 днів насіння проклюнеться, і можна його висіювати.
  5. Вирощувати розсаду можна в окремих горщиках, касетах чи загальних контейнерах. 
  6. Дно місткості вкрийте дренажним шаром та засипте попередньо зволоженим ґрунтом. 
  7. В окремих місткостях зробіть по дві лунки, завглибшки 1 см. Щоб спростити роботу використовуйте паличку чи олівець. 
  8. У великих контейнерах зробіть борозни, на відстані 4 см одна від одної. Насіння висівайте по одному на відстані 2 см одне від одного. Після чого присипте насіння тонким шаром ґрунту та полийте за допомогою пульверизатора. 

Місткості накрийте прозорою плівкою та поставте в добре освітлене місце з температурою повітря +22-25 градусів за Цельсієм. Посіви періодично провітрюють. Як тільки з’являться перші сходи, знизьте температуру до +16-20 градусів за Цельсієм та приберіть плівку. А от турбуватися, чим підживити помідори після посадки не потрібно, адже ви обробили насіння ЯРОС. Використання цього добрива дозволить посилити опірність посівного матеріалу та забезпечити його всіма необхідними мікроелементами в легкозасвоюваній формі. Це позитивно впливає на загальну врожайність та стійкість томатів до багатьох захворювань. 

Догляд за розсадою томатів

Розсаді потрібне 12-годинне освітлення. Якщо природного освітлення замало, використовуйте фотолампи, інакше розсада надто витягнеться, що скоротить якість посадкового матеріалу. Насіння зволожуйте раз на тиждень до появи першого листя. Підрослу розсаду поливайте під корінь, щоб уникнути розвитку грибкових захворювань. 

Пікірують сіянці через 15-20 днів після сходу насіння. Ось декілька рекомендацій, 

  • заздалегідь підготуйте місткості для пересадки, вони мають бути вп’ятеро більше за попередні;
  • у розсади повинно сформуватися мінімум два справжні листки;
  • за кілька годин до пересадки полийте розсаду., щоб її можна було вийняти з грудкою землі;
  • рослину заглибте до сім’ядольного листка, ґрунт ущільніть навколо кореневої системи та полийте;
  • після пікірування залиште томати на день-два у затінку, а потім перемістіть в добре освітлене місце. 

Щоб розсада прижилася, рекомендуємо через день-два полити рослини стимулятором росту. Ми рекомендуємо використати добриво ЯРОС, адже до його складу входять всі мікроелементи, які забезпечать рослинам стабільний розвиток. Крім того, цей препарат нормалізує рівень кислотності ґрунту, допомагає втримати вологу, насичує ґрунт киснем та нормалізує мікрофлору. 

Надалі розсаду потрібно підживити ще кілька разів. 

  1. Через 10 днів після пересадки внесіть розчин ЯРОС, 2,5 мл на літр води. Поливайте з розрахунку пів склянки розчину на одну рослину. 
  2. Наступне підживлення проведіть через 10 днів після першого. Рекомендовано внести такий же розчин добрива ЯРОС. 
  3. Третє підживлення проведіть за 3-4 дні до висадки. Для цього на 10 літрів води додайте 25 мл ЯРОС та полийте томати з розрахунку пів складнки робочго розчину для кожної рослини. 

Як бачите, з розсадою все досить просто. 

Точної відповіді на питання коли сіяти помідори у відкритий ґрунт немає, тож орієнтуйтеся на кліматичні особливості та стан розсади. Земля має прогрітися до +15 градусів за Цельсієм, сіянці повинні мати висоту 25-30 см, наростити 3-5 справжніх листків та зав’язати перші бутони. Зазвичай на це потрібно 50-60 днів, тобто відповідь на питання, коли сіяти помідори на розсаду — приблизно за два місяці до висадки.

Стосовно того, коли сіяти помідори в теплиці та висаджувати розсаду, то тут все залежить від погоди, типу теплиці та сорту томатів. В кінці квітня рекомендовано висаджувати розсаду у теплиці та парники із плівки. В теплицю з полікарбонату рекомендовано висадка на тиждень раніше. Подбайте, щоб температура ґрунту була не менше +15 градусів за Цельсієм. В теплицю з опаленням висаджувати розсаду можна ще в кінці березня. 

Наша розсада готова. Далі все залежить, куди ви будете висаджувати рослини, адже технологія вирощування помідорів в теплиці та відкритому ґрунті відрізняється. 

Поворімо про догляд за томатами. У теплицях найкраще облаштувати крапельний полив. Так ви зможете додавати добриво ЯРОС, адже воно не випадає в осад, а тому не засмітить трубки. До того ж в його складі містяться всі необхідні рослині мікроелементи.

Щодо поливу у відкритому ґрунті, то в спекотні дні, коли температура повітря перевищує +32 градуси за Цельсієм, поливати помідори потрібно щодня чи через день. Коли температура знаходиться в межах +28-30 градусів за Цельсієм полив здійснюють двічі на тиждень. 

Вкрай важливо забезпечити   рівень вологи в період цвітіння, формування зав’язі та достигання плодів. Дефіцит вологи призведе до зниження якості та кількості врожаю. 

Також внесіть добриво ЯРОС, адже воно не лише живить рослину, але й відновлює родючість ґрунту. До його складу входять всі життєвонеобхідні мікроелементи у легкозасвоюваній формі. Стосовно використання ЯРОС у теплицях, то таким чином ви захистите ґрунт від псування та поповните вміст поживних речовин в ньому. Тобто ви зможете вирощувати рослини довготерміново. 

Якщо у вас опалювальна теплиця, підготовка ґрунту для висаджування розсади не викличе проблем. В інших випадках потрібно провести підготовчі роботи.

  • Перевірте теплицю на наявність щілин і тріщин та усуньте їх.
  • Перекопати ґрунт та вкрити чорним агроволокном, щоб притягнути тепло.
  • Удобріть ґрунт добривом ЯРОС, щоб  відновити родючіть та забезпечити хороший врожай. 
  • Коли ґрунт прогріється до 10-15 градусів за Цельсієм, підготуйте грядки. 
  • Розсаду висаджують в лунки з відстанню 50-60 см одна від одної, якщо ви висіюєте насіння, не забудьте попередньо його обробити добривом ЯРОС, щоб покращити якість сходів та вже на початку життя дати їм всі поживні речовини для нормального росту та розвитку. 

Під час висадки в лунки вносять компост, його можна замінити розчином добрива ЯРОС, адже у літрі препарату стільки ж корисних елементів що і в тонні гною. До речі, ЯРОС екологічно чисте добриво, тобто ви отримаєте більш якісний та безпечний врожай. Таким чином ви зможете продавати продукцію дорожче, а якщо вирощуєте для себе, то не будете наражати на небезпеку себе та рідних.

Вирощування помідорів у відритому ґрунті

Плануючи висадку розсади помідорів у відкритий ґрунт, почніть підготовку грядок ще з осені. Обирайте добре освітлені ділянки, захищені від вітру. Перекопайте субстрат та внесіть добриво ЯРОС. Воно здатне покращити родючість ґрунту, відновлює мікрофлору, робить субстрат більш пухким та нормалізує кислотність ґрунту. 

Надалі рослина буд отримувати поживні речовини з ґрунту разом з вологою. До того ж ЯРОС активізує процес фіксації фосфору з повітря.

Коли земля достатньо прогріється, підготуйте лунки. Відстань між рядами аж складати 60 см, між рослинами — 40 см. За кілька годин до висадки полийте розсаду, щоб її можна було дістати з грудкою землі, лунки теж зволожте. 

Рослини обережно вийміть із місткостей. Помістить в лунку до сім’ядольних листків. Простір заповніть землею, щільно втрамбуйте ґрунт навколо кореневої системи та полийте. Зверху ще трохи присипте землею. 

Догляд після посадки

Правила догляду за томатами у відкритому та закритому ґрунті дуже схожі. Проте в теплиці доведеться стежити за температурою, особливо влітку, та рівнем вологості.

Підв’язуйте кущі в міру зростання, щоб ті не поламалися під вагою власних плодів. 

Подбайте, щоб при поливі вода не потрапляла на листя, інакше є ризик розвитку грибкових захворювань. Якщо листя темніє та в’яне в спекотні дні, це сигналізує про дефіцит вологи. З моменту появи зав’язі, поливайте томати раз на тиждень 3-5 літрами на кущ.  До води додайте добриво ЯРОС, з розрахунку 25 мл на 10 літрів води. 

Різноманітні хвороби і шкідники помідорів здатні звести нанівець всі старання. Звісно, більшість поширених захворювань можна попередити дотриманням техніки вирощування, проте краще знати ворога в обличчя. 

Хвороби помідорів та їх лікування

  1. Фітофтороз. Одне із найпоширеніших грибкових захворювань томатів. Основні симптоми — темно-коричневі плями без явної межі на листі, стеблах та плодах. Плями стають мокрими в вологу погоду та сухими під час засухи. Це захворювання надзвичайно заразне та швидко поширюється. Якщо є підозра на фітофтороз, терміново використовуйте фунгіциди. Щоб посилити опірність рослини до цього захворювання, використовуйте добриво ЯРОС. До складу екологічного добрива входять всі необхідні мікроелементи, а тому рослинами буде більш стійкою до хвороб. 
  2. Бура плямистість томатів. Перші симптоми з’являються при цвітінні та утворенні плодів. На верхньому боці листя помітні округлі жовто-коричневі плями, які згодом стають червоно-коричневими. На нижній частині листя з’являється сірий, а потім буро-коричневий наліт. Позбутися цієї проблеми допоможе достатня кількість міді. Тож, щоб не допустити поширення інфекції, використовуйте комплексне добриво ЯРОС, яке крім іншого містить мідь. Вирішивши проблему дефіциту міді, ви зможете вилікувати томати, проте використовуйте добриво при перших симптомах.  
  3. Антракоз. Як і інші хвороби плодів помідорів, ця проявляється плямами на зрілих і незрілих томатах. Згодом це призводить до гниття. Боротися з хворобою потрібно за допомогою спеціалізованих препаратів, інакше рослини загинуть. Щоб знизити ризик розвитку антракозу, використовуйте добриво ЯРОС. Воно забезпечує рослину всіма необхідними мікроелементами та посилює природний імунітет. Враховуйте, що це добриво не є засобом захисту рослин та не допоможе вилікувати заражену рослину.
  4. Чорна ніжка. Якщо говорити про найпоширеніших хвороби розсади томатів, то ця зустрічається найчастіше. Вона призводить до загибелі рослини. Найчастіша причина — надлишкова вологість. Використовуйте ЯРОС, яке містить комплекс мікроелементів та допомагає наповнювати ґрунт киснем. Проте добриво безсиле при лікуванні вже заражених рослин.  Єдиний спосіб боротьби — контроль рівня вологості та вчасне знищення заражених рослин. 
  5. Бактеріальний рак томатів. Ця хвороба проявляється у вигляді плям на всіх частинах рослини, які згодом перетворюються на виразки. Єдиний спосіб боротьби — обробляти насіння, щоб знищити переносників хвороби. Хворі рослини слід спалити. Також для недопущення розвитку хвороби рекомендовано регулярно вносити комплексні добрива, які містить всі мікроелементи. Звісно, такий препарат безсилий для вже інфікованих рослин, але допоможе знизити ризик розвитку бактеріального раку. 

Поширені шкідники томатів

Найрозповсюдженіший шкідник — колорадський жук. Саме він здатен суттєво знищити врожай та погіршити його якість. Не менш поширені капустянки, личинки хруща, білокрилки та совки. Для боротьби зі всіма видами шкідників використовуйте інсектициди. 

Щоб запобігти розвитку більшості захворювань, важливо потурбуватися про імунітет томатів. Використовуйте добриво ЯРОС, яке забезпечить рослину всіма необхідними мікроелементами. Проте й це не дає стовідсоткової гарантії захисту від захворювань. А от у випадку зі шкідниками доведеться використовувати інсектициди, оскільки добриво безсиле проти них. 

Як бачите, вирощувати томати не так вже й складно. Головне суворо дотримуватися агротехніки, регулярно вносити добрива, проводити профілактичну обробку інсектицидами. І вже через кілька місяців на вашому столі опиняться ароматні, соковиті томати. 

Якщо ви хочете отримати детальну технологію вирощування, замовляйте ЯРОС і ми вишлемо PDF-інструкцію. Замовити тут

Тож гарного Вам врожаю. 

Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як доглядати за томатами з розчином ЯРОСу
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top