Найкраще добриво для цитрусових: терміни та частота підживлення. Поради по догляду за екзотичними рослинами
ЯРОС — добриво, що відновлює рослини і ґрунт екологічним шляхом.
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
Що може бути кращим, ніж зірвати свіжий лимон або мандарин прямо зі свого підвіконня. Виростити екзотичні цитрусові фрукти у себе вдома буде непросто, але правильний догляд та якісне добриво для цитрусових точно вам у цьому допоможуть. Розповідаємо, яке найкраще добриво для цитрусових можна купити в Україні, та як добрива для цитрусових впливають на врожайність та загальний стан рослини.
Напевно ви знаєте, що виростити апельсин із кісточки не вийде. Так, деревце вийде розкішне, але плоди ви не отримаєте. Щоб виростити цитрусові вдома, знадобиться або купити щеплену рослину в магазині або експериментувати з прищепленням самостійно. Але навіть якщо на вашій рослині з’являться квіти, це не означає, що вам не знадобиться добриво для цитрусових. Відгуки важливий критерій вибору препарату, але не ключовий. Але про все по черзі.
Перш ніж ми розповімо, чим підживити цитрусові, варто поговорити про загальні правила догляду за рослинами, яких потрібно дотримуватися:
- Свіже повітря. Щоб мандарини, апельсини, лимони чи грейпфрути відчували себе комфортно, необхідно забезпечити їм надходженням свіжого повітря. Розмістіть горщик на підвіконні так, щоб рослина не страждала від протягу та прямих сонячних променів, але могла отримувати свіже повітря.Також цитрусові бояться пересушеного повітря, тому слідкуйте за рівнем вологості.
- Природне світло. Найкраще підживлення для цитрусових – це природне світло, але пам’ятайте, що потрапляння прямих сонячних променів може бути згубним. Якщо вікна вашого будинку не виходять на сонячну сторону, це зовсім не привід відмовлятися від вирощування цитрусових. Можна вибрати тіньолюбні сорти, наприклад, цитрон.
- Полив. Всі цитрусові потребують рясного поливу. Субстрат завжди має бути досить вологим, але не можна допускати переливу. Для поливу цитрусових рекомендовано використовувати м’яку воду, для цього її відстоюють кілька днів. Жорстка або хлорована вода стане причиною пожовтіння та опадання листя. Також цитрусові потрібно регулярно обприскувати.
- Підживлення. Органічні добрива для цитрусових повинні включати всі макро- та мікроелементи. Цитрусові роблять запас поживних речовин, тому ґрунт швидко виснажується. Важливо забезпечити регулярне внесення підживлення, оптимально раз на 10 днів. Особлива потреба у добривах з’являється з кінця зими і до початку весни. Саме тоді рослина прокидається після періоду спокою. Але вносити добрива потрібно до середини осені, поки рослина знову не перейде у стан спокою.
- Субстрат. Добрива для цитрусових купити потрібно в будь-якому випадку, але це не означає, що висаджувати рослину можна в будь-який ґрунт. Оптимальна ґрунтосуміш для вирощування цитрусових у домашніх умовах повинна складатися з їх суміші садової землі та річкового піску. Також можна приготувати субстрат із перегною, дернової землі та піску у співвідношенні 1:3:1.Якщо у вас немає можливості готувати субстрат, можна купити готову ґрунтову суміш для цитрусових в магазині.
- Температура. Цитруси родом із півдня, тому холод для них небезпечний. Щоб екзотична рослина зацвіла і формувала плоди, потрібно забезпечити їй ідеальну температуру повітря — 15-18 градусів за Цельсієм. Взимку рослині потрібно створити умови спокою, середня температура повітря має бути на рівні від +8 до +12 градусів за Цельсієм.
Зверніть увагу. Щоб не застоювалася вода, забезпечте рослині хороший дренаж. Найкращий варіант – засипати горщик дрібною галькою або крихтою з цегли.
Щоб культура добре розвивалася і давала плоди, необхідно забезпечити її всіма елементами харчування. У разі дефіциту навіть одного з них листя втратить інтенсивність забарвлення і почнуться обсипатися, а про бутони та плоди зовсім можна забути.
Дефіцит поживних речовин у всіх цитрусових проявляється однаковими симптомами, нижче наводимо більшість із них:
- раптова втрата інтенсивності забарвлення листя, вони бліднуть або жовтіють – це сигнал, що рослині не вистачає сірки;
- прожилки на листі стають занадто вираженими, якщо рослина відчуває дефіцит марганцю та заліза;
- листя опадає без явної на те причини, а якщо воно ще й в’яне відразу після відростання, то вашій рослині бракує міді;
- стебла стають тонкими та витягуються;
- якщо на листі з’являються темні плями, а краї опускаються вниз або скручуються, то вашому цитрусу не вистачає бору чи калію. Ще один характерний симптом – поява мокрих плям, які стають прозорими;
- в відповідну пору дерево не цвіте або цвіте, але зав’язь не формується;
- зовні рослинна виглядає не здоровою.
Кожен із вище перерахованих симптомів говорить про нестачу того чи іншого елемента живлення. Ще одна характерна ознака нестачі елементів живлення – темні плями чи згустки смоли на самих плодах. Якщо ви помітили подібні симптоми, то вам точно потрібно добриво для цитрусових купити, інакше рослина може загинути.
Цитрусові, як і інші рослини потребують азоту, фосфору, калію, кальцію, магнію, бору, залізі, міді та інших елементів живлення. Ви можете купити моно добрива та розробити власну схему підживлення. Але все це вимагає часу та розуміння фізіології рослини. Далеко не всі любителі кімнатних рослин мають достатньо часу і бажання на такі експерименти. Ми пропонуємо купити органічне добриво для цитрусових ЯРОС. Це комплексний препарат, у складі якого є всі поживні елементи та спеціальні еколого трофічні мікроорганізми, що стимулюють обмінні процеси у рослині.
Нижче наводимо схему підживлення цитрусових:
- вперше внести добриво потрібно на початку березня, додайте 5 мл на літр води і рясно полийте цитрус;
- в першій половині літа вносити добрива потрібно для підвищення цукристості та зменшення гіркоти, додавайте 2,5 мл добрива на літр води при кожній поливі в період з початку червня до середини липня;
- Восени потрібно внести підвищену дозу добрива, додайте 5 мл на літр води і полийте рослину приблизно в середині жовтня, це допоможе цитрусу підготуватися до періоду спокою.
Якщо у вас доросла рослина та літра води на один полив їй недостатньо, збільште дозу. Наприклад, якщо ви поливаєте рослину трьома літрами води, то добрива потрібно додати втричі більше.
Зверніть увагу. Вносити добриво можна лише після попереднього зволоження. Якщо внести підживлення в сухий субстрат, то є ризик спалити кореневу систему.
Відносно підживлення цитрусових взимку, то вносити добриво можна не частіше одного разу на місяць. Додайте 1-2 мл ЯРОС на літр води, цього буде достатньо.
Що стосується підживлення поза схемою, наведеною вище, ми рекомендуємо додавати 1-2,5 мл ЯРОСа на літр води при кожному поливі. Також ЯРОС можна використовувати для позакореневого підживлення. Додайте 2 мл препарату на літр води та обприскуйте рослину.
І насамкінець, якщо вас цікавить до яких квітів підходить добриво для цитрусових ЯРОС, і чи можна його використовувати, наприклад, для вуличних декоративних рослин, відповідь вас порадує. ЯРОС – це універсальне добриво, яке не просто забезпечує рослину поживними речовинами, а й стимулює обмінні процеси.
Замовте ЯРОС прямо зараз, і ми надішлемо докладну PDF-інструкцію про особливості застосування препарату для різних рослин.
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами