Як вирощувати лохину Поради та хитрощі з ЯРОС

Реанімуйте ґрунт і лохина почне рости сама по собі

Сприяє накопиченню всього комплексу мікро та макро елементів

Знижує нітрати та нітрити

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Чому варто вирощувати лохину ЯРОС?

Збільшує вологу ґрунту і цим самим ростить рослину

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Дозволяє вирощувати більше та органічніше, ніж у ваших сусідів

100% органічний та екологічно чистий, без пестицидів і хімії

ЯРОС працює з ґрунтом, завдяки чому, родючість росте щороку

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Поради по вирощуванню лохини

Лохина (Vaccinium uliginosum) посідає гідне місце серед нішевих культур. Ще 10 років тому в Україні про культивацію цієї поживної, корисної ягоди йшлося дуже рідко. Її плекали лише поодинокі сміливці. Сьогодні ж питання «як виростити лохину?» лунає дедалі частіше. 

Що спричинило «стрибок» популярності вибагливого куща? – Перш за все, відбулися суттєві зміни клімату, і там, де кілька десятиліть тому вирували суворі зими, стало значно тепліше. Отже, можна сміливіше висаджувати ягідні, що погано переносять надто низькі температури. Друга причина актуалізації лохини – надзвичайний попит на ягоди та їх висока ціна. В окремих регіонах нашої країни 1 кілограм плодів цього диво-куща може вартувати кілька сотень гривень. 

Проте, одного рішення спробувати себе у вирощуванні лохини мало: рослина є надзвичайно примхливою, і сама по собі рости не буде. За словами фермерів, що перепрофілювалися з виробництва більш традиційних культур на лохину, українські ґрунти здебільшого не підходять для успішного розмноження рослин. Часом перед посадкою саджанців землю готують кілька років поспіль. Про причини такого явища розповімо нижче.

Випадки, коли на цілком родючій землі, де виростають неймовірні фрукти, ягоди та овочі, Vaccinium uliginosum в буквальному сенсі «задихається». Саджанці, не пішовши в ріст, втрачають життєву силу і гинуть. Суть в тому, що вирощування лохини є неможливим в ґрунті з низькою кислотністю. Вона може рости на торф’яних та болотистих ділянках, але таких на території України не настільки багато, щоб задовольнити потреби любителів поласувати солоденьким. 

Іноді рослини відносно добре почуваються в суглинку або супіску. Технологія вирощування лохини насправді нескладна, але за єдиної умови: кислотність ґрунту (рН) має складати від  3,5 до 4,5. При цьому, чим показник рН вищий, тим краще. Тож, перед тим як говорити про посадку кущів, спробуємо розібратися, як досягти відповідної кислотності. 

Зрозуміти, який рівень рН на вашій ділянці, можна двома способами:

 • дослідити видове розмаїття рослин – зазвичай про кислий ґрунт свідчить наявність щавлю або хвощу польового;
 • придбати спеціальний прилад – тестери для вимірювання кислотності продають в численних агромагазинах. 

Зрозумівши, що показник рН не сягає бажаного, садівники шукають способи «підкислити» землю. Скажемо одразу: полив розчином лимонної кислоти чи оцту результату не дасть – перевірено неодноразово. Найкраще – додати до суглинку піску та верхового торфу (оптимальне співвідношення – 1 до 3). Тобто, на 1 відро кислого торфу знадобиться втричі більше піску. Цієї суміші вистачить на грядку з площею 1 м².

На організації кислого середовища турботи садівника не закінчуються: секрети вирощування лохини полягають і в наданні їй відповідної кількості органіки – збагатити ґрунт азотом, фосфором та калієм. Мінеральні препарати з цими складовими часто зустрічаються в інтернет-магазинах. Помилка завзятих землеробів може полягати в тому, що мінеральні препарати вносяться в більшій кількості, ніж потрібно, особливо, якщо земля вже була підживлена перегноєм. 

Зрозуміло, що сучасні недорогі препарати виготовляють з додаванням хімічних сполук, що може бути згубним для культури. Тому необхідно чітко контролювати дозування та концентрацію, а це призводить до втрати часу та невиправданих хвилювань. Проте, є простіше та абсолютно безпечне рішення – добриво Ярос, що на 100% має органічне походження. 

Підготовка ґрунту з використанням Яросу виглядає так:

 • добриво розвести у чистій воді без домішок вапна, мулу чи інших сторонніх елементів (дозування – 250 мл препарату на 10 л води);
 • ретельно розпилити робочий розчин по всій поверхні ґрунту (10 л готової рідини має вистачити на 100 м²).

Ярос не лише збагатить землю необхідними поживними речовинами, але й зробить її структуру «приємною» для рослини. Саджанці на оброблених ділянках ростимуть на очах – добриво має стимулюючий ефект. В подальшому ви зможете суттєво заощадити на підживленні, оскільки Ярос відновить родючість навіть збіднілого ґрунту. Як правильно посадити лохину, вона буде демонструвати зимостійкість, витривалість до стресових ситуацій, шкідників тощо.

Обираючи місце для культури, в жодному разі не зупиняйтесь на низинах – надлишок вологи, характерний для таких ділянок, може призвести до загнивання коренів. Краще розташувати кущики на підвищенні – таким чином ґрунтові води не стануть загрозою. Місце для лохини має бути максимально захищеним від вітру та протягів. Рослина потребуватиме сонця – ні в якому разі не розміщуйте саджанці під великими деревами. 

Обираючи, де садити лохину, звертайте увагу на ділянки, які до цієї пори не оброблялися. Ягідник найкраще розвиватиметься там, де до нього не росли жодні агрокультури. 

Після вибору місця слід підготувати посадкові ями. Пам’ятайте: це потрібно зробити за кілька місяців до посадки кущів. Рекомендована схема посадки:

 • діаметр – від 50 до 60 см;
 • глибина – від 40 до 50 см;
 • відстань між рядами – 1-1,5 м. 

Варто коротко сказати і про вибір саджанців: найкраще приживаються 2-3-річні рослини. Якщо ви купуєте лохину в розпліднику, обирайте продукцію із закритою кореневою системою – так культура швидше адаптується.

Є й «креативні» секрети вирощування лохини:

 • якщо ґрунт абсолютно не відповідає вимогам рослини щодо кислотності – виберіть землю з посадкової ями та замініть її на кислий торф;
 • щоб кислотність не втрачалася з часом, «заблокуйте» бічні «стінки» ямок, використовуючи дерев’яні бочки з отворами для циркуляції води, шифер, агроволокно або садову плівку;
 • після посадки ретельно замульчуйте пристовбурне коло соломою, торфом або хвойним опадом.

Перед тим, як садити лохину, помістіть її кореневу систему у воду та витримайте близько 20 хвилин. Засипати землею можна тільки гарно розправлені корінці. Кореневу шийку занурювати в землю категорично не можна. 

Це головні відповіді на запитання «як правильно посадити лохину?», проте кожен господар привносить в «ритуал» посадки щось своє. Наприклад, дехто практикує вирощування лохини з насіння. Це трудомісткий процес, але спосіб нерідко буває виправданим – саджанці культури не є дешевими, і якщо ви плануєте посадити не 2-3, а кілька десятків рослин, попрацювати цілком доцільно. 

Рослини потребують постійного розпушування ґрунту, прибирання бур’янів, обрізки. В північних регіонах країни кущики потрібно вкривати на зиму. Але найбільше початківців турбує: чим поливати лохину?

Впродовж всього вегетаційного періоду культуру потрібно поливати відстояною водою, що має кімнатну температуру. Виключення становлять період весняного активного росту зеленої маси та сезон плодоношення. В цей час у воду для поливу потрібно додавати підживлення для забезпечення оптимальної кількості азоту. Традиційно садівники з цією метою використовують сульфат амонію (1 ст. л. на 1 відро води). 

Але якщо ви шукаєте, чим підживити лохину з максимальним ефектом, використовуйте той же Ярос, який купили під час підготовки ґрунту до посадки. На 10 л води достатньо сього 25-50 мл добрива. Навіть за умови настільки економічного розходу, позитивні зміни стануть помітними неозброєним оком:

 • активізація обмінних процесів в рослинах забезпечить здорову зелень листя та рясне цвітіння;
 • кущики витримуватимуть пекучу спеку, не втрачаючи бадьорості;
 • відбуватиметься швидка адаптація культури після злив, граду, інтенсивного вітру тощо;
 • жодна з підземних та наземних частин рослин не страждатиме від шкідників та хвороб;
 • ягоди стануть в рази крупнішими та солодшими;
 • підвищиться рівень лежкості плодів;
 • ягоди будуть інтенсивно зав’язуватися і їх кількість зросте як мінімум на 25%.

Як поливати лохину, коли закладаються квіткові бруньки та зріють ягоди? – В цей період поливу потрібно приділяти особливу увагу. Перед зрошенням слід розпушити землю, щоб рідина з розведеним добривом ефективно просочувалася до місця розташування кореневої системи. Слід розуміти, що саме тоді, коли лохина плодоносить, відбувається формування бруньок на наступний сезон. Тому полив – це своєрідна інвестиція в майбутнє. 

Щодо періодичності поливу, то спеціалісти рекомендують здійснювати його 2 рази на тиждень. Дорослий кущ потребує 10 л води з розчином Ярос щоразу. В особливо спекотні місяці рослини гарно реагують на обприскування листків. Процедуру варто проводити вранці та ввечері – в жодному разі не змочуйте зелену масу під палючими променями сонця. 

І наостанок – щоразу після поливу повторюйте розпушування і мульчуйте ґрунт під рослиною, щоб зберегти дорогоцінну вологу. 

Важливо зберегти кущі взимку. Сучасні сорти лохини є досить морозостійкими, проте вони погано витримують холоди, коли випадає дуже мало снігу. Найкращий спосіб захистити гілочки від промерзання – загорнути їх у мішковину. В жодному разі не вкривайте кущі поліетиленом – він може спровокувати намерзання «льодової кулі» та вбити рослину швидше, ніж лютий мороз. Також на зимовий період слід як мінімум вдвічі збільшити товщину шару мульчі під кущами. 

Лохина – культура, яка віддячує за турботу та правильний догляд сторицею. Вартість саджанців та добрива повернеться в збільшеному еквіваленті, адже фермерам навіть не доводиться шукати покупців – вони буквально «полюють» на продукт і приїздять за ним безпосередньо до господарства. 

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за лохиною з ЯРОС

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за лохиною. В посібнику є опис рослини та її особливостей, а також інформація, як реанімувати лохину та вирішити більшість її проблем

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Відео з використанням ЯРОСу
Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

250 мл
250 грн / шт
1 літр
429 грн / шт
5 літрів
1875 грн / шт
Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, поляризована вода.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

To top