Як доглядати за цикламеном в домашніх умовах з добривом ЯРОС

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Технологія вирощування цикламену

Цикламен часто поряд з пуансетією обирають як подарунок на Новий рік або Різдво. Рослина не боїться холоду і не дуже вимоглива, але часто потенційні покупці обирають різдвяну зірку, а не цикламен, боячись, що він загине. Однак догляд за вазоном цикламен не надто складний. 

У цьому матеріалі ми розповімо все про рослину цикламен. Догляд у домашніх умовах досить простий. Тут ви знайдете відповіді на питання, як доглядати за цикламеном взимку, як доглядати за цикламеном восени, як доглядати за цикламеном після цвітіння, догляд за цикламеном під час цвітіння, а також чи отруйний цикламен, догляд після цвітіння та багато іншого. 

Розповідаємо все про те, як доглядати цикламен у домашніх умовах.

Якщо у вас є ця рослина, догляд за вазоном цикламен починається з правильного розташування в будинку. Квітку найкраще розмістити на підвіконні західного чи східного вікна. Саме в таких умовах рослині буде найкомфортніше. Забезпечте захист рослини від прямих сонячних променів, оскільки вони можуть призвести до опіків листя. Якщо ви змушені ставити цикламен на південній стороні, переконайтеся, що він буде захищений від сонця. На північному підвіконні рослина може не вижити через нестачу сонячного світла.

Бажаючи виростити альпійську фіалку або по-науковому – цикламен, догляд у зимовий час має на увазі підтримання температури від +10 до +14 градусів за Цельсієм. За нижчих температур рослина ризикує замерзнути й загинути. У теплу пору року температура має бути від 20 до 25 градусів за Цельсієм.

Будьте обережні! У соку всіх частин цикламена містяться отруйні речовини, які можуть спричинити блювання, діарею та судоми. Тримайте квітку якомога далі від дітей та свійських тварин.

Якщо у вас росте цикламен, догляд, полив, пересадка, підживлення — все це стає повсякденністю. Поливати рослину потрібно відстояною водою, кімнатної температури. Якщо ви вирощуєте цикламен, полив під час цвітіння та формування бутонів має бути особливо рясним. Вирощуючи цикламен, догляд та полив повинні проходити за таким алгоритмом:

  • За 24 години до поливу рекомендується набрати воду в місткість та дати їй відстоятися;
  • щоб мінімізувати ризик пошкодження рослини гниллю, цикламен краще поливати через піддон;
  • якщо ви вирішили поливати рослину традиційним верхнім способом, то слідкуйте, щоб краплі води не потрапляли на бульбу і бутони;
  • незалежно від способу поливу, необхідно подбати, щоб рослина позбулася надлишку води. Через дві-три години злийте залишок води з піддона, щоб уникнути загнивання кореневої системи рослини цикламен.

Полив узимку має бути більш рясним, оскільки на зиму припадає цвітіння. До речі, цвіте цикламен із жовтня приблизно до березня.

 

Також слід стежити за рівнем вологості. Для додаткового зволоження потрібно обприскувати рослину за допомогою пульверизатора. Використовувати можна лише відстояну воду. Обприскування допускається лише до того моменту, як з’являються бутони. Якщо не припинити такі водні процедури, то є ризик появи гнилі.

Коли формуються бутони, потрібно налити в піддон воду, засипати гальку і поставити квітковий горщик. Не допускайте, щоб дно горщика з квіткою торкалося води.

Починати підживлення потрібно з моменту появи першого листя, тобто з кінця серпня —  початку вересня. Ми рекомендуємо використовувати для підживлення добриво ЯРОС. У його складі містяться всі необхідні макро- та мікроелементи, а завдяки зовсім іншому принципу дії, можна не хвилюватися, що ви внесете надмірну кількість добрива 

Також варто звернути увагу на те, що надлишок азоту може призвести до появи гнилі на бульбі. Застосовуючи ЯРОС, можна не турбуватися про це. Річ у тім, що препарат стимулює природні ресурси рослини і змушує його вбирати азот з повітря в необхідній йому кількості. Тобто додатково вносити азотні добрива вже не потрібно, оскільки є ризик занапастити рослину.

Ми вже досить багато розповіли про те, як правильно доглядати за цикламеном. Тепер зупинимося на тому, як доглядати цикламен в період спокою.

Якщо у вас зростає цикламен, догляд в домашніх умовах має на увазі дотримання таких рекомендацій:

  • приміщення, в якому зберігається рослина, потрібно регулярно провітрювати;
  • по можливості потрібно виносьте на закритий від сонця балкон свій цикламен;
  • догляд за ним з моменту опадання листя і до кінця серпня або початку вересня має бути мінімальним, достатньо зрідка зволожувати рослину;
  • в останні дні серпня рослину потрібно підживити, як це зробити описано вище, і винести на сонячне місце.

Тепер ви досить багато знаєте, що являє собою цикламен. Догляд за ним нескладний, але вимагає повного розуміння всіх етапів.

Поговоримо про цикламен, догляд восени передбачає не лише переміщення квітки з балкона на освітлене підвіконня. Правильний догляд за цикламеном  — запорука рясного цвітіння.

До речі, цвітіння цикламену відбувається з осені до весни і триває близько 2-3 місяців. Квіти мають характерну форму, що нагадує метелика, і виділяють приємний аромат. А їхній колір може бути різним — білий, всі відтінки рожевого, червоний і навіть фіолетовий. Квітки цикламена можуть бути як поодинокі, так і зібрані в китиці. Цвітіння відбувається на довгих квітконосах, які можуть досягати до 30 см заввишки. Їх потрібно видаляти після відцвітання. Рекомендовано відщипувати їх біля бульби, оскільки при спробі їх зрізати є ризик пошкодити бульбу.

Повернемося до того, як відбувається пересадка цикламену після цвітіння.

Пересаджувати цикламен рекомендовано у серпні чи вересні, коли з бульби з’являться перші листочки. Пересадка цикламена під час цвітіння не рекомендується, хіба що це екстрена міра, щоб врятувати рослину від гнилі.  

  • Для пересадки використовують широку місткість, яку наповнюють пухким субстратом із pH-значенням від 5,5 до 6.
  • Як субстрат рекомендовано використовувати перегній, пісок, торф та листовий ґрунт у співвідношенні 1:1:1:2.

Якщо pH-значення ґрунтосуміші перевищує 6,5, зростає ризик зараження рослини грибками. Якщо у вас росте цикламен, посадка та догляд передбачають внесення добрива ЯРОС. Але цей препарат нормалізує рівень кислотності. Таким чином, приблизно раз на місяць у воду потрібно додавати лимонний сік — половина чайної ложки на літр води.

Перед тим, як посадити цикламен, слід видалити все гниле коріння, уникаючи ушкодження здорового коріння. При посадці бульби слід помістити на глибину так, щоб над рівнем землі було видно хоча б третину бульби. Так цвітіння буде більш рясним, оскільки бульба отримуватиме достатньо повітря.

Для запобігання застою води потрібно забезпечити хороший дренажний шар на дні ємності з рослиною цикламен. Пересадка та догляд досить прості. А щодо дренажу, то ми радимо використовувати річковий пісок. Порівняно з популярним перлітом, пісок з часом не втрачає своїх властивостей і може виконувати роль дренажу роками. Далі поговоримо про те, як розмножити вазон цикламен. Догляд, розмноження рослин – це невід’ємна частина життя садівника. Більшість фанів рослин, у тому числі кімнатних, завжди хочуть спробувати виростити другий екземпляр рослини самостійно.

 

Ми вже достатньо розповіли про цикламен, догляд та умови отримання нескладні. Але так хочеться виростити новий цикламен. Як розмножувати цю рослину, розповідаємо далі.

Цикламен можна розмножувати трьома способами —  насінням, поділом бульб або листям. Перший спосіб є найпоширенішим і проводиться на початку весни. Бульби можна розділити на кілька частин, кожна з яких даватиме нові рослини. Розмноження листям потребує більше часу і терпіння, тому що для цього необхідно виростити нові рослини з листових живців.

Докладніше зупинимося на найпопулярнішому способі розмноження рослини цикламен. Посів, догляд за насінням нескладний, але потребує повного розуміння алгоритму.

  • перед посівом насіння на ніч замочують у розчині ЯРОС (2,5 мл на літр води);
  • після чого насіння висівають у грунт, як приготувати субстрат докладно описано в розділі “Пересадка цикламена”;
  • в грунті потрібно зробити борозну глибиною 1 см і пролити робочим розчином, що залишився після замочування;
  • насіння розміщують на відстані 2 см один від одного і присипають тонким шаром грунту;
  • місткість покривають склом або плівкою та залишають при температурі +18-20 градусів.

Періодично плівку знімають, а насіння поливають за допомогою пульверизатора.

Через місяць або два насіння повинні прорости. Але є сорти, які проростуть лише через п’ять місяців, а то й пізніше.

Після появи паростків укриття прибирають. Молоді рослини переміщують у більш сонячне місце, але так, щоб сонячні промені не потрапляли на них. Коли з’являться перші листочки, маленькі цикламени пікірують. У міру зростання їх пересаджують у нові горщики.

При створенні правильних умов для своєї рослини цикламен, цвітіння, догляд має значення, буде приблизно через півтора року після посіву насіння. Загалом не так вже й довго. Зате як приємно, коли ваші друзі будуть дивуватися, наскільки вміло ви виростили цикламени власними силами.

Навіть при правильному догляді, ваша рослина може страждати від хвороб та атак шкідників. 

Деякі поширені хвороби цикламену:

  • Антракноз. Спричиняє загибель листя і квітів Причина — висока вологість та/або низькі температури.
  • Сіра пліснява. При цьому захворюванні з’являється характерний сірий наліт на листі. Причина – висока вологість.
  • Коренева гнилизна. Викликає загибель коріння самої рослини. Причина – перезволоженість ґрунту.

Деякі поширені шкідники цикламену:

  • Трипси. Викликають появу сріблястих смуг на листі, які з часом призводять до відмирання листя. Причина – висока температура та сухість.
  • Борошнисті черви. Призводять до утворення білого нальоту на листі та квітах. Причина – низька вологість та висока температура.
  • Павутинний кліщ. На листі характерні павутиння. Причина – сухість та низька вологість.

Для боротьби з хворобами та шкідниками цикламена необхідно регулярно оглядати рослину, дотримуватись правильного догляду за нею та застосовувати необхідні заходи захисту, такі як використання інсектицидів та фунгіцидів. Також ми рекомендуємо регулярно вносити добрива ЯРОС, оскільки препарат стимулює природний імунітет рослини. Однак варто розуміти, що ЯРОС не лікує рослину. Для боротьби з хворобами слід використовувати відповідні засоби захисту рослин.

Тепер ви знаєте все про рослину цикламен, вирощування та догляд не такі складні якими здаються на перший погляд. Добриво ЯРОС значно спростить догляд за цикламеном в домашніх умовах. Замовте ЯРОС прямо зараз, і ми надішлемо вам докладну інструкцію у форматі PDF про особливості застосування препарату.

 

В чому особливість технології ЯРОС для цикламену

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з цикламеном
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

250 мл
0.25 л на 100 л води
250 грн / шт
1 літр
1 л на 400 л води
429 грн / шт
5 літрів
5 л на 2000 л води
1875 грн / шт
Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top