Пуансетія — догляд, особливості вирощування, розмноження та поширені хвороби. Рекомендації щодо догляду за різдвяною зіркою

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Чому наші клієнти повторно купують ЯРОС

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Як доглядати за пуансетією?

Напередодні Різдво хочеться наповнити свій будинок магією. Один із способів створити святкову атмосферу – купити квітку пуансетію. Рослина також відома під назвою різдвяна квітка, її вона отримала через те, що цвіте на Різдво. Розповідаємо все, про рослину пуансетія, догляд в домашніх умовах та боротьбу зі шкідниками та хворобами. 

Квітка пуансетія часто стає подарунком близьким на Різдво. Поговоримо про особливості такої рослини, як різдвяна зірка квітка. Скільки живе рослина? Взагалі пуансетія гине після цвітіння, але якщо докласти не багато зусиль, ви перетворите її на багаторічний символ Різдва. Нижче наводимо актуальні поради щодо догляду.

  1. Коли пуансетія скидає листя, зменште частоту поливу, щоб субстрат майже висох. Також відмовтеся від підживлення, а стебла обріжте на висоті 15 см від рівня ґрунту. Перенесіть квітку в темне та прохолодне місце, нехай вона відпочиває до травня.
  2. У травні перемістіть рослину на добре освітлене місце, рясно полийте та внесіть добриво ЯРОС (2,5 мл на літр води). Як тільки різдвяна зірка почне рости, пересадіть її в новий грунт. Якщо у вас росте пуансетія, полив передбачає додавання у воду добрива ЯРОС.На початку жовтня слід внести підвищену дозу добрива (5 мл на літр води). Також щодня поміщайте квітку у темне місце – коробку або шафу приблизно на 14 годин. Так ви стимулюватимете формування бутонів. 
  3. Як тільки почнуть розкриватися приквітки, переведіть догляд на нормальний режим.

Зверніть увагу! Молочний сік пуансетії отруйний. Обрізка та пересадка різдвяної квітки повинна проводитись у рукавичках. Слідкуйте, щоб сік не потрапив у очі.

Якщо у вашому будинку є вазон пуансетія, догляд за нею буде не надто складним, але є речі, про які потрібно знати.

Пуансетія: догляд взимку

Пуансетію рекомендовано розміщувати на західних чи східних вікнах. Пам’ятайте, що протяг та прямі сонячні промені їй шкодять. Оптимальна температура для зростання квітки – 18-25 градусів за Цельсієм, для цвітіння – 14-16 градусів, для періоду відпочинку – 12-14 градусів.

Влітку її потрібно рясно зволожувати. Взимку ґрунт повинен залишатися майже сухим. Коли різдвяна зірка зацвіте, починайте обприскувати її відстояною водою кімнатної температури. У воду рекомендовано додати 2,5 мл ЯРОС на літр води.

Підживлення пуансетії

Вносити добриво потрібно з весни до осені кожні два тижні. Оптимально використовувати ЯРОС, оскільки це добриво містить усі поживні речовини у формі, що легко засвоюється. Під час цвітіння різдвяній зірці потрібно більше калію, тому у цей період можна окремо внести калійне добриво.Однак при регулярному внесенні ЯРОСа (2,5 мл на літр) та підвищеній дозі (5 мл на літр) перед початком цвітіння рослина отримує всі необхідні поживні речовини.

Пуансетія: пересадка

Пересаджувати квітку потрібно навесні, оптимально у квітні-травні, коли вони виходять зі стану спокою. Ґрунт має бути слабокислим, а його склад має включати листову, глинисто-дернову, торфяну землю та пісок у співвідношенні 2:3:1:1. Не забудьте про дренаж. Горщик має бути всього на 2-3 см більше і глибше за попередній.

Пуансетія: догляд після цвітіння та як обрізати

Складнощів з обрізанням різдвяної зірки немає. Зазвичай її обрізають двічі:

  • вперше в середині квітня, коли пуансеттія скинула листя після зими. Рекомендовано обрізати на висоту 15 см від рівня ґрунту.
  • вдруге після пересадки, коли почнуть з’являтися нові пагони. Друга обрізка необов’язкова, але вона дозволить сформувати гарний кущ.

Якщо у вашому будинку є квітка пуансетія, догляд та розмноження – це взаємопов’язані речі. Запитаєте чому? Хоча б тому, що пагони, що обрізають, можуть використовуватися як живці для розмноження пуансетії.

Про догляд ми поговорили вже достатньо, пізніше розглянемо поширені проблеми, пов’язані з хворобами та шкідниками, а зараз зосередимося на особливостях розмноження символу Різдва.

В природі квітка різдвяна зірка розмноження відбувається насінням, але в домашніх умовах отримати нову рослину можна тільки з живців. Процедура виглядає так:

  • Нарізка посадкового матеріалу проводиться на початку літа. Довжина живця має становити від 7 до 10 см, головне — на ньому має бути хоча б 3-6 бруньок. Зріз потрібно робити під вузлом.
  • Опустіть живці у теплу воду на 5 хвилин, щоб пішов отруйний сік. Потім опустіть живці у воду кімнатної температури з додаванням ЯРОСу (2,5 мл на літр води).
  • Висадіть у контейнер з вологим ґрунтом, для зволоження субстрату використовуйте розчин добрива, в якому замочували живці.
  • Накрийте горщик із саджанцем плівкою і тримайте при температурі близько 25 градусів за Цельсієм.
  • Бережіть квітку від прямих сонячних променів, щодня провітрюйте її та обприскуйте.

На вкорінення живців знадобиться приблизно місяць. Після вкорінення температура може опускатися, але не нижче +16 градусів за Цельсієм.

Восени молоді рослини можна посадити в горщики, проте зацвітуть вони лише за рік.

Як доглядати за квіткою пуансетія ми розібралися, перейдемо до боротьби з хворобами та шкідниками. 

Пуансетія, як інші рослини, може страждати від різних шкідників. Найпоширеніші – це павутинний кліщ, попелиця, борошнистий червець і щитівка.

Боротися з комахами можна за допомогою фунгіцидів чи народними методами. Наприклад, тлю та щитівку можна знищити мильним розчином. Достатньо протерти листя з двох сторін мильним розчином, а потім промити квітку під душем так, щоб не залити ґрунт.

Зазначимо, що атакам шкідників найчастіше піддаються ослаблені рослини. Якщо ви забезпечите квітку всіма поживними речовинами, наприклад, використовуючи добриво ЯРОС, ризик появи комах істотно знизиться. При цьому ЯРОС не допоможе від шкідників, препарат можна використовувати лише для профілактики.

Також пуансетія може страждати від різних захворювань, серед найпоширеніших варто відзначити:

  • Сіру гнилизна. Виникає через підвищений рівень вологості. Характерний симптом – поява сірого нальоту на пагонах, стеблах та суцвіття та бурих плям на листі. Боротися з цією проблемою можна шляхом видалення заражених частин, переглядом умов та підживленням добривами для швидкого відновлення.
  • Фузаріоз. Характерний симптом — бурі пагони, майже чорні, які в’януть та відмирають. Як врятувати різдвяну квітку? Видаліть заражені грибком частини рослини та спалить їх. Нормалізувати рівень вологості, за потреби пересадити квітку. Не забудьте внести добрива для стимуляції природного імунітету.
  • Мучниста роса. Листя та квіти покриваються білим нальотом, який стає коричневим. З цим грибковим захворюванням краще боротися фунгіцидами. Також внесіть ЯРОС, але переконайтеся, що ви не заливаєте квітку.

Ми розібралися як вирощується різдвяна квітка, догляд за нею не складе труднощів. Але трапляється, що при правильному догляді квітка в’яне або позбавляється листя. Нижче наводимо відповіді на популярні запитання.

Чому сохне пуансетія?

Поширене питання людей, які вирощують різдвяну квітку — жовтіють листя, що робити?

Головна причина – перезволоження ґрунту та низька температура. У таких умовах коренева система загниває, листя не одержує живлення і жовтіє.

Також причина пожовтіння може ховатися у пересушеному повітря чи зараженні павутинним кліщем.

Чому пуансетія скидає листя?

Якщо у вас росте пуансетія, опадає листя найчастіше з тих же причин, що описані в попередньому пункті.

Однак не завжди, коли різдвяна квітка в’яне – це пов’язано з неправильним доглядом чи хворобами. Щороку пуансетія жовтіє, листя опадає, це відбувається перед періодом спокою.

Також, якщо у вашої квітки пуансетія опало листя, причина може ховатися в різкому перепаді температур або недостатній кількості освітлення.

Чому не цвіте пуансетія?

Якщо ваша рослина не цвіте, ймовірно, ви припускаєте помилки у догляді. Ще раз уважно перечитайте цей матеріал та спробуйте зрозуміти, у чому проблема.

Дотримуйтесь температурного режиму, вносьте підживлення, якого потребує різдвяна квітка. Догляд за квіткою пуансетія нескладний, але те, чи він зацвіте на Різдво повністю залежить від вас.

Рекомендуємо купити добрива ЯРОС, це суттєво підвищить ймовірність того, що ваша пуансетія потішить вас цвітінням. Оформляйте замовлення прямо зараз, і ми надішлемо докладну PDF інструкцію щодо застосування препарату для різних рослин.

 

Як доглядати за пуансетією, різдвяною зіркою з ЯРОС

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за фікусом. В посібнику є опис рослини та її особливостей, а також інформація, як реанімувати фікус та вирішити більшість його проблем

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Відео з використанням ЯРОСу
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

250 мл
0.25 л на 100 л води
250 грн / шт
1 літр
1 л на 400 л води
429 грн / шт
5 літрів
5 л на 2000 л води
1875 грн / шт
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top