Герань: догляд та вирощування з добривом ЯРОС
Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Герань – це одна з найпопулярніших рослин серед любителів кімнатного квітництва. Зазвичай її вирощують у горщиках та контейнерах, тому вона не потребує багато уваги. Якщо у в вас росте кімнатна герань, догляд за нею не буде викликати особливих труднощів. Незважаючи на це, багато новачків не знають, як правильно піклуватися про свої рослини, і, на жаль, часто припускаються помилок, які можуть призвести до появи хвороб і навіть загибелі.
У цьому матеріалі ми розповімо все про догляд за кімнатними рослинами герань восени, взимку, навесні та влітку. А також такі ключові моменти у догляді, як вибір правильного горщика, правила поливу та підживлення, а також пересадки. Ви дізнаєтеся всі секрети турботи про герані, щоб насолоджуватися її красивими квітами цілий рік.
Догляд за геранню кімнатною починається з її пересадки після покупки. Хоча ця квітка і не любить часті пересадки, якщо ви придбали герань або вам подарували її, потрібно перемістити з магазинної землі. Отже, пересадка герані відбувається так:
- дістаньте рослину з контейнера, переконавшись, що коріння не пошкоджене;
- злегка очистіть коріння від старої землі та обріжте пошкоджене чи гниле;
- новий горщик повинен бути на два см більше в діаметрі та на два в глибину, ніж старий;
- приготуйте субстрат, для цього перемішайте пісок, торф та перліт у співвідношенні 1:3:1;
- наповніть горщик на третину дренажем, насипте поверх трохи ґрунту, розмістіть квітку посередині і засипте горщик землею, злегка ущільнити;
- полийте герань водою і залиште її хоча б на кілька годин у спокої в тому ж місці, перш як поставити її на підвіконня.
Також потрібно враховувати, що догляд за геранню взимку передбачає забезпечення холодної температури, але не менше 10 градусів за Цельсієм. Ця квітка любить сонце, тому воно почуватиметься комфортно на південному підвіконні. За умови забезпечення правильних умов, достатньої кількості світла та тепла, герань радуватиме вас цвітінням цілий рік. Також герань потрібно формувати, для цього прищипують молоді пагони та проводять регулярне обрізання.
Тепер ви знаєте, як доглядати за геранню восени, а також як взимку доглядати за геранню, але це не все. Нижче ми розповімо важливу інформацію, пов’язану з доглядом за геранню.
Вище ми коротко розповіли про те, як доглядати за геранню при пересадці. Але ми розглянули лише малу частину. Тепер поговоримо про догляд більш розгорнуто.
Герань: полив
Герань потребує рясного поливу в міру висихання грунту. .Взимку частота поливу скорочується чи майже припиняється, якщо герань не цвіте. При цьому дуже важливо забезпечити хороший дренаж, оскільки квітка не виносить переливу.
Варто відзначити, що обприскувати ці квітки не потрібно, оскільки вони потребують сухого, свіжого повітря.
У найспекотніші дні герань потрібно прикривати від сонця. Взимку бажано, щоб температура не опускалася нижче 15 градусів за Цельсієм.
Як підживлювати герань
Якщо ви хочете, щоб тішив вас цвітінням вазон герань, догляд за нею навесні повинен починатися з внесення добрива. Оскільки герань — квітуча рослина, вона потребує великої кількості фосфору. Тому при виборі препарату зверніть увагу, щоб він містив фосфор.
Ми рекомендуємо вибрати добриво ЯРОС, оскільки до його складу входять всі необхідні поживні елементи у легкозасвоюваний формі завдяки включенню до складу спеціальних еколого-трофічних груп мікроорганізмів.
Як ми вже говорили, догляд за геранню в зимовий період передбачає скорочення частоти поливу і, відповідно, підживлення. Але якщо ваша рослина цвіте, потрібно стежити за її станом і вносити добриво при потребі.
А ось догляд за геранню у березні передбачає збільшену частоту підживлення, як і полив. Це необхідно для того, щоб розбудити рослину після періоду спокою. Догляд за геранню влітку не обходиться без регулярного поливу та підживлення, добриво вносять приблизно раз на два тижні. Нижче наводимо коротку схему підживлення герані:
- ЯРОС вносять приблизно раз на два тижні, починаючи з ранньої весни і до пізньої осені, взимку герань майже не потребує підживлення, виняток – ви забезпечили належні умови і ваша герань активно цвіте навіть взимку;
- норма внесення препарату – 2,5 мл на літр води, рекомендовано використовувати відстояну воду кімнатної температури;
- приблизно в середині березня потрібно внести збільшену дозу ЯРОСа – 5 мл на літр води, це допоможе стимулювати набір зеленої маси та активізує формування бутонів;
- На початку-середині вересня теж потрібно внести збільшену дозу добрива, це допоможе кореневій системі “перебудуватися” під зимові умови.
Обрізка герані
Правильний догляд за геранню влітку або в іншу пору року передбачає регулярне обрізання пагонів. Це допоможе сформувати охайну рослину. З настанням осені потрібна тотальна обрізка. У цей час потрібно видалити пагони, залишивши стебла із 6-7 листям.
Зверніть увагу. Потрібно видаляти пагони, що ростуть від листових пазух, а не від кореня.
Якщо на зиму ваша герань розрослася, то навесні чи навіть наприкінці лютого її знову потрібно обрізати, щоб на стеблі залишилося кілька точок. Обрізані гілки можна використовувати для розмноження квітки. Про це ми поговоримо нижче.
Щоб догляд за геранню будинку давав кращий результат, рекомендовано прищипувати пагони після формування чотирьох або п’яти листків. У період з грудня по січень фахівці не радять обрізати герань. Дочекатися весни.
Тепер ви знаєте, як доглядати герань кімнатну. Якщо ваша рослина радує вас пишним цвітінням, то з великою ймовірністю ви хочете розмножити її. Зробити це можна двома способами – насінням або живцями. Розглянемо їх.
Розмноження герані насінням
Якщо ви хочете знати, як правильно розмножувати герань із насіння, рекомендуємо робити це за алгоритмом, наведеним нижче. Але враховуйте, що власноруч зібране насіння навряд чи проросте, тому для гарантії результату краще купити магазинне насіння, яке пройшло спеціальну обробку. Процес вирощування герані з насіння виглядає так:
- Підготуйте пухкий вологий грунт (торф, пісок та дернова земля у пропорції 1:1:2).
- Рівномірно розподілити насіння герані на поверхні грунту і посипте його тонким шаром грунту або піску товщиною 2,5 см.
- Пролийте грунт розчином добрива ЯРОС – 2,5 мл на літр води, це прискорить проростання і позбавить такої хвороби як чорна ніжка.
- Прикрийте ємність із насінням склом або плівкою для збереження температури, але щодня провітрюйте та зволожуйте.
- Оптимальна температура – 18-22 ºC (поки не з’являться сходи).
- Як тільки з’являться перші паростки, заберіть скло і перемістіть ємність у місце з достатньою кількістю світла. Слідкуйте, щоб температура була в межах 16-20 ºC.
- Коли у сіянців з’являться 2-3 справжні листочки, пересадіть їх у горщики.
- Після появи 5-6 листочків прищіпніть верхівку пагона.
Як бачите все дуже просто, але цей спосіб розмноження не дуже популярний. Про правильний догляд за геранню восени та взимку ви можете прочитати вище. Молоді рослини потрібно обрізати, стежити за температурою та вологістю.<
Розмноження герані живцями
Тепер ви знаєте, як правильно доглядати за геранню восени та в інші пори року, а також як розмножувати герань за допомогою насіння. Тепер розповідаємо про те, як розмножити герань за допомогою живців.
Щоб виростити нову квітку з живців, керуйтеся наступною інструкцією
- Наріжте живці довжиною 5-7 см і з 2-3 листками. Краще робити це навесні, коли рослина починає активне зростання.
- Залишіть свіжозрізані живці на добу, нехай вони підсохнуть.
- Висаджуйте живці в невеликий горщик з пухким ґрунтом або крупнозернистим піском.
- Злегка зволожте ґрунт водою кімнатної температури, додавши до неї ЯРОС із розрахунку 2,5 мл на літр води, але не допускайте попадання води на листя та стебла.
- Не накривайте живці.
- Посадіть живці в ґрунт на постійне місце після того, як з’явиться коріння.
- Підтримувати оптимальну температуру для укорінення живців – це 20-22 ºC.
В цілому, герань досить живуча, а ви тепер знаєте, як доглядати за геранню восени та взимку, а також у теплу пору року. Догляд гранично простий, рослина не вимоглива, але водночас дуже гарна. Саме в цьому прихована причина популярності герані, її можна побачити чи не на кожному другому підвіконні.
З цього тексти ви дізналися про те, як доглядати герань у домашніх умовах, а також все про догляд за геранню в зимовий час і влітку.
Зазначимо, що якщо ви знаєте як доглядати кімнатну герань, і все робите правильно, то вона цвістиме навіть взимку. Якщо ж ваша рослина не хоче цвісти в холодну пору року, навіть якщо ви впевнені, що догляд за геранню взимку в домашніх умовах правильний, то не варто засмучуватися. Залиште квітку у спокої, навесні внесіть комплексне добриво ЯРОС, і насолоджуйтесь пишною зеленню та яскравими квітами вже навесні або на початку літа.
Замовити ЯРОС можна онлайн. Зробіть це прямо зараз, і ми надішлемо вам докладну PDF-інструкцію про особливості застосування препарату для різних рослин.
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами