Вирощування малини: поради з догляду з добривом ЯРОС
Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Малина — одна із найпопулярніших в Україні ягід. Цікаво, що малину культивували ще у 16 столітті, а вперше дику малину вперше згадали у третьому столітті до нашої ери. Сьогодні майже в кожному саду можна побачити цю ягоду. Але як доглядати малину знають далеко не всі. І хоч ця рослина не надто вимоглива, потрібно дотримуватись агротехнології, щоб отримати щедрий урожай такої ягоди як малина. Вирощування та догляд за малиною потребують трохи уваги. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся все про догляд за малиною восени, догляд за малиною весною, весняне підживлення малини, підживлення малини літом, а також про те, як відбувається правильна посадка малини.
Вище ми вже говорили, що ця ягода невибаглива, але це не означає, що такій рослині як малина догляд та обрізка не потрібні. Почнемо з того, як доглядати малину навесні та влітку, а також восени.
Осіння посадка малини чи посадка малини навесні
Посадка малини восени та весняна посадка малини однаково ефективні, тож сказати, який зі способів кращий складно.
Посадка малини повинна відбуватися за такою схемою:
- висаджувати потрібно на рівних ділянках чи невеликих схилах;
- кислотність ґрунту повинна бути на рівні 5,7-6,5 pH;
- перед висадкою потрібно прибрати всі бур’яни, щоб не використовувати гербіциди, а також перекопати ділянку;
- відстань між саджанцями повинна складати 30-50 см, відстань між рядками близько двох метрів, адже ряд трирічної малини буде мати ширину близько метра;
- придбані саджанці малини потрібно висаджувати максимально швидко, перед висадкою на дві-три години рекомендовано замочити кореневу систему в розчині ЯРОС (5 мл на літр води);
- малину висаджують в яму розміром 30 на 30 см, та глибиною близько 40 см;
- зволожте ґрунт залишками розчиненого добрива після замочування та висадіть саджанці;
- після посадки наземну частину малини виділять секатором близько до рівня землі.
Посадка малини на зиму також передбачає створення укриття, адже молода рослина буде вразливою до сильних морозів. Догляд за осінньою малиною відбувається на звичайно схемою, про це ми розповімо нижче.
Тобто, посадка малини весною, наприклад, у квітні чи посадка малини в листопаді не надто відрізнятимуться. Достатньо дотримуватися агротехнології та порад щодо догляду.
Догляд за малиною навесні
Як тільки на землі зникнуть останні острівці снігу, потрібно терміново прибрати залишки торішнього листя, яке зимувало поряд з малиною. Річ у тім, що в напів гнилому листі можуть завестися шкідники і хвороби.
Далі слід підв’язати малину. Це потрібно для того, щоб сонячні промені висвітлювали молоді пагони, а ягоди дозрівали рівномірно. Коротко розповімо у тому, як спростити підв’язку.
- Спочатку і наприкінці кожного ряду потрібно закопати міцні стовпчики з дерева або арматури, висотою близько півтора метри.
- Між ними потрібно протягнути провід у два ряди. Верхній на висоті близько 120 см, нижній — 60 см. Щоб уникнути обвисання, рекомендовано встромити кілочки кожні п’ять метрів.
- Пагони малини розташуйте по дроту віялоподібно і зафіксуйте шпагатом.
Що стосується ягоди малина, догляд навесні мінімальний. Достатньо регулярно прибирати бур’яни, поливати і розпушувати ґрунт навколо кущів. Також потрібно буде внести добрива, але про це детально ми говоримо нижче.
Догляд за малиною влітку
Щодо догляду влітку, то рекомендації будуть тими ж, що й для весни. Якщо у вас росте малина, догляд в липні передбачає частіший полив, оскільки в цей час дозріває врожай. Хоча терміни збирання врожаю можуть відрізнятися залежно від сорту. Коли зібрано врожай ягід малина, догляд у серпні передбачає допомогу рослині до підготовки до зими. Щодо підживлення малини літом заборонено наприкінці літа та восени вносити добрива, що містять азот, навіть якщо у вас ремонтантна малина. Догляд у травні може передбачати внесення азоту, але лише 30% від рекомендованої лози. Річ у тім, що ми рекомендуємо використовувати добриво ЯРОС, воно забезпечує рослину всім необхідним без ризику перевищити рівень нітратів у ягодах. Про те, як проходить підживлення малини навесні, ми докладніше поговоримо нижче.
Підживлення малини на зиму
Коли зібраний урожай ягоди малина, осінній догляд за малиною передбачає підготовку кущів до зими. Від того, як підготовлена малина на зиму, догляд складається з декількох етапів, залежатиме якість врожаю наступного року. Отже, незалежно від того, вирощування малини на дачі чи вирощування малини в теплицях, догляд за малиною осінню має відбуватися за таким алгоритмом:
- прибрати старий шар мульчі, його потрібно знищити, оскільки в ньому можуть жити шкідники або мікроби;
- обережно перекопати ґрунт на глибину до 10 см;
- внести добрива, що містять азот і калій, але додавати лише 30% від рекомендованої норми, якщо раніше застосовували добриво ЯРОС.
Тепер ви знаєте як вирощувати таку ягоду як малина, правильне вирощування малини в домашніх умовах – запорука гарного врожаю.
Вище ми коротко говорили про те, як доглядати малину навесні та влітку, а також восени. Тепер детальніше зупинимося на поливі. Адже як доглядати малину влітку без поливу, достатня кількість вологи — це гарантія смау та соковитості ягід.
Почнемо з того, поливати малину потрібно лише під час посухи. Якщо періодично дощ, то полив буде зайвим. Нижче коротко відповімо на поширені запитання.
- Який має бути весняний догляд за малиною, якщо немає дощу? Весною зазвичай не треба поливати малину, оскільки танення снігу дає рослині достатньо вологи. Ближче до травня, коли малина цвіте, а дощу немає, знадобиться полив. Вода має промочити близько 30 см шар ґрунту.
- Як доглядати малину влітку в період посухи? Додатковий полив не потрібний, виняток – посуха, що зберігається понад два тижні.
- Як доглядати малину восени? Що стосується того, як доглядати малину після збирання врожаю, то тут треба розуміти, що восени закладаються бруньки росту в кореневій системі. Якщо дощів недостатньо, обов’язково поливати ґрунт, щоб вода просочилась на достатню глибину.
Фахівці рекомендують облаштувати крапельний полив для такої рослини, як малина. Вирощування, догляд, а точніше полив крапельним шляхом, дозволить скоротити витрату води та забезпечує рівномірне промокання субстрату. А ще вода буде тепліше, оскільки поливати малину холодною водою не можна.
Щоб скоротити полив, замульчируйте ґрунт. Про це ми згадували раніше, коли розповідали, як доглядати малину після зими.
Вище ми розповідали, як доглядати малину восени, влітку та навесні. Зараз зупинимося на підживленні такої рослини як малина. Підживлення навесні передбачає внесення азотного добрива. Але ми рекомендуємо відмовитися від підживлення, яке може стати причиною перевищення рівня нітратів у ягодах. Чим підживлення малини весною небезпечне? Воно має складатися з органічних добрив, щоб в ягодах не був перевищений вміст нітратів чи інших речовин. Оптимально використовувати препарат ЯРОС.
Це інноваційне добриво, основою складу якого є еколого-трофічні групи мікроорганізмів. Також у ЯРОСі містяться всі макро- та мікроелементи у невеликих кількостях. Поживні речовини призначені не для самої рослини, а для мікроорганізмів, які й активують природні ресурси рослини та “примушують” її поглинати макро- та мікроелементи із субстрату чи повітря, якщо говорити про азот.
Вище ми вже говорили, що якщо у вас росте малина, догляд навесні, підживлення може передбачати внесення азоту, але всього третини від норми, що рекомендується, інакше в ягодах буде підвищений рівень нітратів. У такому разі ні про яку користь ягід не можна говорити.
Далі розповімо про норми внесення добрива ЯРОС для рослини малина:
- Навесні підживлення передбачає внесення 50 мл ЯРОСу на 10 літрів води. Пролити ґрунт потрібно приблизно на 30 см глибини. Добриво вносять відразу після того, як зійде сніг. Також потрібно внести добрива під час цвітіння, але вже 25 мл на 10 літрів води. При цьому добриво потрібно вносити по вологому грунту, оптимально після дощу, але можна і після рясного поливу, так може отримати всі поживні речовини.
- Підживлення малини влітку не передбачає внесення добрива, але ми рекомендуємо вносити ЯРОС, якщо поливатимете малину. Достатньо 10-20 мл на 10 літрів води. Це допоможе рослині відновити сили одразу після збирання врожаю ягоди малина.
- Осіння підгодівля передбачає допомогти підготуватися до зимівлі. Достатньо 25 мл ЯРОСу на 10 літрів води. Додатково можна підгодувати машину фосфором і калієм, але лише 30% від норми, що рекомендується.
Вище ми вже говорили, що якщо у вас росте малина, догляд та посадка допускають крапельний полив. Зазначимо, що ЯРОС повністю розчиняється у воді, отже, його можна вносити через систему крапельного зрошення.
Ми розібралися, як діяти, якщо у вас росте малина. Догляд навесні, підживлення влітку та допомога до підготовки до зими восени допоможе отримати гарний урожай одних із найулюбленіших ягід.
Ми вже достатньо поговорили як доглядати таку рослину як малина, навесні підживлення допоможе прокинутися після періоду спокою і дати хороший урожай. Але ні підживлення, ні правильний догляд не гарантують відсутність хвороб. Розповідаємо про те, які в рослини малина шкідники та хвороби бувають, а також як із ними боротися.
Малина: догляд та хвороби, чому жовтіють листя
У вас росте малина, підгодівля восени була проведена, але наступила весна, а листя жовтіє і опадає або таке явище спостерігається влітку, але посухи немає або ви поливаєте рослину. Ймовірно, причина пожовтіння спровокована одним із захворювань:
- Кореневий рак, у такому разі спостерігаються здуті на поверхні кореня, стебла ростуть надто короткими, ягоди стають не смачними, листя жовтіє і опадає. Заражені рослини потрібно знищити, краще спалити, а на ділянці, де вони росли не можна нічого вирощувати мінімум вісім років.
- Іржа. Якщо навесні спостерігається засихання, пожовтіння та осипання листя, а на стеблах з’являються темні виразки, то рослину терміново потрібно рятувати відповідними препаратами. В запущених випадках хворі рослини слід знищити.
- Хлороз. Причина захворювання – поява попелиці. Якщо раніше ви застосовували профілактичний засіб від попелиці, то хлороз вам не страшний. Також хлороз може бути викликаний нестачею макро і мікроелементів у рослину малина, підживлення влітку або навесні добрива ЯРОС мінімізує ризик появи такої проблеми.
Хвороби та шкідники малини, через які рослина сохне
Малина любить вологу, у період посухи листя може засихати. Якщо ви стежите за поливом, а малина сохне, вона може бути заражена грибком. Зверніть увагу на листя. Якщо вони надто товсті, мабуть, ваша малина заражена галицею. Цей шкідник відкладає личинки на листові пластини. Усі інфіковані рослини потрібно видалити разом із коренем і спалити.
Ще одна проблема – пурпурова плямистість. Характерна особливість – поява коричнево-червоних плям на листі та висихання. Після збирання врожаю рослину потрібно обробити спеціальними протигрибковими рослинами. Якщо рослина занадто хвора, краще відразу знищити засохлі стебла.
Також малина може страждати від антракозу. Ця грибкова хвороба розвивається у дощову погоду влітку. Заражені рослини слід знищувати. Щоб уникнути такої проблеми, краще відразу вибирати сорти, стійкі до антракозу.
Інфікована малина та навіть хвороби ягід малини безпечні для людини, але грибні хвороби малини швидко поширюються між іншими рослинами. Тому якщо у вас росте малина, хвороби та лікування повинні бути вам знайомі, щоб ви могли оперативно вжити заходів.
Щодо добрива ЯРОС, то його не можна використовувати для боротьби зі шкідниками. Але цей препарат впливає на імунітет рослини, а значить вони будуть менш схильними до зараження. Також ЯРОС допоможе відновити імунітет після лікування.
Щодо шкідників, то на малині можуть оселитися малинові жуки, довгоносик, галиці, буро-жовтий малиновий жук та інші. Всі вони несуть загрозу вашому врожаю та здоров’ю самих кущів. Боротися з ними потрібно за допомогою інсектицидів або відразу знищувати заражені кущі.
Тепер ви знаєте все про те, як росте малина та її хвороби. Доглядати цю ягоду зовсім нескладно, а з добривом ЯРОС все ще простіше. Замовте добриво прямо зараз і ми надішлемо детальну PDF-інструкцію про особливості застосування препарату.
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами