Заміокулькас: догляд, пересадка, розмноження з ЯРОС
ЯРОС — добриво, що відновлює рослини і ґрунт екологічним шляхом.
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Реанімуєте вмираючу рослину
Забезпечите рослину поживними речовинами
Збільшите інтенсивність забарвлення квітів
Збільшите приживаність рослини при пересадці
Відновите ріст і розвиток рослини
Попередите появу шкідників
Заміокулькас – широко поширена декоративна рослина, яку можна вважати справжнім народним улюбленцем. Догляд за заміокулькасом не вимагає великих витрат часу та сил, сама рослина особливих вимог до умов утримання не має, добре себе відчуваючи й на широкому підвіконні міської квартири, й в інтер’єрі готелю, й в солідному офісі.
У народі замиокулькас отримав прізвисько «доларове дерево». У сфері домашнього квітникарства рослина з’явилася зовсім недавно – лише на початку минулого сторіччя. Якось так збіглося, що у людей, які заводили вдома цю ефіопську рослину, раптом різко покращувалися фінансові справи, що спричинило появу незвичайного повір’я – ніби африканський гість Zamioculcas zamiifolia приваблює в будинок гроші. Звідси й пішла мода на заміокулькас. “Як доглядати?” — одразу виникає питання, на яке ми відповімо докладно та компетентно.
Гармонійне поєднання м’яких вигинів, строгих обрисів та блискучих поверхонь величезного, складно влаштованого листя, вишукана африканська графічність зробила замік улюбленою рослиною дизайнерів інтер’єрів, власників сучасних кабінетів та офісів, просторих міських квартир. Останнім часом доларове дерево набуло колосальної популярності. У ньому все незвичайно: схоже на довгі стебла непарно-перисте листя, товста основа та насичені м’ясисті форми.
Ще дивніше те, що за всієї екзотичності догляд за заміокулькасом не викликає проблем навіть у дилетантів. Статус доларового дерева як культури, доступної кожному, не є перебільшенням. Тільки в окремих випадках через драматичний збіг обставин жовтіє листя заміокулькаса. Найчастіше він поводиться рівно у будь-якого власника, якщо тільки постаратися вивчити основні вимоги щодо догляду за доларовим деревом.
Основні вимоги щодо догляду за заміокулькасом можна сформулювати в кількох словах:
- правильно вибране місце;
- стриманість при поливі та підживі;
- акуратність.
Якщо доларове дерево не заливати, занапастити його практично неможливо.
Розглянемо практичні аспекти догляду за заміокулькасом за пунктами:
- Заміокулькас — освітлення. Будь-який квітникар-аматор інтуїтивно прагне виставити вазони та горщики на сонячну сторону. Для якихось рослин це виправдано, але не для доларового дерева. Взимку, дійсно, заміокулькас краще посунути до яскравого світла, але влітку для баксового дерева потрібно шукати притінені місця зі східного або західного боку, дещо віддалені від вікна. Прямих сонячних променів рослина не переносить, сильного затінення теж. Потрібна золота середина. Зокрема, кімнатна рослина заміокулькас чудово почувається в умовах штучного освітлення кабінетів та офісних приміщень.
- Заміокулькас — температура. Зелений гість з Африки спеки не боїться й абсолютно спокійно переносить стрибки стовпчика термометра на будь-яку цифру. Однак із прохолодою все набагато складніше. Холодний протяг та похолодання нижче 14 градусів Цельсія провокують хвороби. Тому, якщо ви бажаєте забезпечити коректний догляд за вазоном заміокулькаса взимку, стежте, щоб температура в кімнаті була комфортною.
- Що потребує квітка заміокулькаса. Ця рослина не виносить надлишку добрив тривалої дії. Великі дози хімії обпалюють кореневу систему та призводять до хвороби листя. Щоб не помилитись, потрібно використовувати мінімальне дозування спеціального складу для кактусів. А ще краще – практикувати підживу баксового дерева, використовуючи унікальний склад ЯРОС. Це екологічно чистий препарат заселяє ґрунт колоніями корисних мікроорганізмів, які створюють живильне середовище для рослини. Щоб забезпечити догляд за доларовим вазоном, слід додати 2 мл на 1 літр води ЯРОСу, почекати 7 хвилин, після чого перемішати та полити квітку.
- Полив zamioculcas. Доларове дерево зайвої вологості не переносить навіть у спекотний період. Перелив – швидкий шлях до серйозних проблем, тому лити воду потрібно дуже стримано. Ґрунт повинен встигати підсохнути між поливами до середини вазона. Догляд за заміокулькасом взимку у цьому відношенні повинен бути ще уважнішим. Вибагливість заміокулькаса щодо зимового поливу – факт загальновідомий, тому краще виявляти почуття міри. Ще одна особливість догляду доларового дерева – страх бризок. Неакуратність нерідко призводить до загнивання через краплі, що потрапили на черешки. Лити воду потрібно дуже помірно по периметру вазона. М’ясисті тканини листя запасають вологу про запас, тому відсутня будь-яка необхідність в обприскуванні та спеціальному зволоженні атмосфери в районі горщика. Екзотичне деревце в вазоні також не потребує ні душу, ні ополіскування або вологого протирання. Пил із блискучого листя заміокулькаса потрібно видаляти сухою м’якою губкою.
- Жорсткий, але вразливий. Листя доларового дерева травмується найменшим дотиком, тому в проходах горщику не місце, і догляд заміокулькаса в домашніх умовах повинен це враховувати. Але й заганяти в глухий кут квітку не можна, оскільки там листя торкається стін. Листя повинні вільно розкидатися на всі боки, не впираючись в перепони. Тобто місця для правильного розміщення рослини потрібно досить багато. Це інтер’єрна квітка для великих приміщень.
Будь-які зміни рослина переносить насилу, через що після пересадки заміокулькаса в домашніх умовах виникають найсерйозніші проблеми. Поки існує можливість залишити доларове дерево у своєму вазоні та на звичному місці, рослину чіпати не потрібно. Бажання покращити його «житлові умови» може призвести до невиправної біди, настільки в рослини ніжне та чутливе коріння. Навіть перенесення горщика на інше місце викличе у квітки сильний стрес, після якого вона буде місяцями приходити до тями.
Якщо все-таки пересадка заміокулькаса в домашніх умовах потрібна, виконувати цю відповідальну процедуру слід гранично уважно та акуратно, залучаючи помічника, який притримає розлоге листя та вбереже їх від механічних травм. Ком землі, що оточує ніжне коріння, краще не руйнувати.
Пересадка доларового дерева проводиться з використанням спеціального субстрату для кактусів та сукулентів. Цей легкий та пухкий склад включає перліт, що запобігає злежуванню та ущільненню ґрунту. Після пересадки замиокулькаса в домашніх умовах субстрат потрібно лише злегка прим’яти, не утрамбовуючи. А щоб розлога рослина не завалилася, вирвавши коріння з вазону, потрібно організувати надійну опору. Полив заміокулькаса після пересадки можна проводити тільки наступного дня, а у випадку, коли в субстраті містилося багато вологи – через 2 дні.
Найкращим часом для пересадки вважається початок весни. Новий вазон розмірами повинен лише трохи перевершувати попередній – лише на 3 сантиметри. Слід перевірити наявність отвору на дні та укласти шар дренажу не менше 5 см заввишки.
При належному догляді доларове дерево зацвітає на 6 рік після посадки. Особливою красою квіти не відрізняються, але вони дуже привабливі своєю незвичністю: на рослині з’являється безліч «бананчиків», одягнених у фігурні яскраво-зелені оболонки.
Під час цвітіння рослина має підвищену чутливість, тому догляд за доларовим вазоном потрібно здійснювати надуважно, уникаючи дотиків. Режим поливу та підживлення міняти не слід.
Найпростішим та найпоширенішим способом розмноження доларового дерева є висадка листка:
- Лист відокремлюється від гілки.
- Висаджування заміокулькаса здійснюється в невеликий горщик, заповнений вологим та пухким субстратом.
- Краще для підстрахування висаджувати 2-3 листки.
- Вазон із розсадою заміокулькаса виставляється на яскраво освітлене підвіконня.
Розмноження кімнатної рослини заміокулькас у такий спосіб вимагає терпіння, оскільки бульба утворюється лише через 60-90 днів. Щоб забезпечити кращий догляд за доларовим вазоном, можна зробити над вазоном мінітеплицю із прозорого контейнера або поліетиленової плівки.
Що ви знайдете в електронному посібнику:
- • Як доглядати за заміокулькасом з ЯРОС
- • Особливості вирощування
- • Поради по пересадці та реанімації
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами