Азалія кімнатна: догляд та полив протягом року
Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Азалія – гідний представник величезного роду Рододендронів, що охоплює понад 600 чагарників та невисоких дерев. Частина азалій восени скидає листя, друга група належить до виду вічнозелених. Азалія також поділяється на садові сорти та кімнатні.
Важливо! Щоб вирощувати цю чудову рослину у квартирі, потрібно виявляти особливу обережність, оскільки вона отруйна. Сік азалії, потрапивши в організм людини, викликає занепад сил, нудоту та перебої серцевої діяльності. Навіть якщо не торкатися рослини, забезпечити азалії догляд у домашніх умовах досить складно, оскільки її квітки насичують кімнату потужним ароматом, що змушує постійно провітрювати приміщення. У квартирі зі слабкою вентиляцією та щільно закритими вікнами забезпечити якісний догляд за азалією кімнатною дуже складно.
Потрібно відзначити, що для вазонів азалії кімнатної догляд практично такий самий, що і для садової. Якщо у вас на дачній ділянці росте ця декоративна рослина, ви легко забезпечите догляд азалії в домашніх умовах.
Цікава інформація! У природі різновиди азалії зустрічаються в Азії та США. Навіть дикий варіант відрізняється красою під час цвітіння. Багаторічний чагарник має висоту від 30 см, виростаючи іноді під 3 метри. Маленькі листочки можуть опадати, а у частини сортів листя є практично цілий рік. На особливу увагу заслуговують квіти. Різноманітність суцвіть вражає уяву: можна зустріти лійкоподібні, махрові, плоскі, строкаті та однотонні квіти. Кущ пишно цвіте 2,5 місяці, а деякі квіткарі, що вміють забезпечити азалії догляд, добиваються цвітіння протягом 6 міс.
Вирощування азалії – вдячна справа. Вигляд пишно квітучих на ділянці рослин захоплює. Особливого мистецтва потребує догляд азалії у домашніх умовах. Досвідчені квітникарі навчилися не лише забезпечувати оптимальний догляд за азалією кімнатною, а й створювати дивовижний бонсай за її участю. Хоча догляд азалії бонсай потрібен максимально уважний, у шанувальників цього виду мистецтва кущ живе до 60 років!
Зупинимося докладніше на догляді за азалією кімнатною:
- Полив азалії слід проводити щодня. При високій вологості в приміщенні допускається поливати через день, але рясно.
- Літня спека змушує проводити полив азалії двічі на день.
- Вода має бути відстояною та холодною. Можна також використовувати такий спосіб: розкласти по поверхні субстрату кубики льоду, які, танучи, забезпечуватимуть необхідну вологу.
- Квітка потребує кислого ґрунту pH 4,5. Готовий склад продається у спеціалізованих магазинах. Можна також приготувати субстрат самостійно, змішавши пісок, прілу хвою та мох 1:2:1. Періодично слід проводити підкислення лимонним соком, додаючи чайну ложку на 2 літри води.
- При рясному поливі в піддоні завжди накопичується вода. Її потрібно вчасно видаляти, щоб коренева система не загнивала. Про хороший дренаж потрібно подумати ще на етапі підготовки посадки азалії в горщик. Ефективну дренажну систему можна організувати за допомогою річкового піску. На відміну від керамзиту, що часто використовується, пісок не злежується і не припиняє вбирати воду.
Корисна порада! Забезпечити необхідний азалії кімнатній догляд після випадкового пересихання можна шляхом занурення горщика на кілька годин у прохолодну воду, щоб краї височіли над водою. Через 3 години вазон виймають, дають стекти надлишкам вологи, після чого рослину поміщають на звичне місце. Після такої відновлювальної процедури полив азалії можна проводити лише через 3 доби.
Рясний полив вазона азалії з жовтня необхідно скоротити до початку цвітіння, яке починається в останній місяць року.
Корисна інформація! Перші 3-4 роки після висадки в вазон азалія не цвіте. У разі відсутності сприятливих умов (слабкий полив, сухе повітря) рослина може так і не зацвісти. Щоб уникнути цього, слід підвищувати вологість у районі квітки, використовуючи пульверизатор із дрібнодисперсною форсункою.
Коректний догляд за азалією восени допоможе рослині підготуватися до зимового періоду та забезпечить пишне цвітіння, що стартує у грудні. Слід дотримуватися кількох правил:
- Поливайте рослину, коли верхній шар субстрату трохи підсохне.
- Восени квітка поринає у стан спокою, чому зайві поживні речовини можуть перешкоджати. З жовтня рослину можна не удобрювати, повернувшись до підживи лише навесні.
- Щоб гармонізувати зовнішній вигляд квітки, восени рекомендується провести обрізку. Видаліть все зайве – сухі, пошкоджені чи криві гілки, надайте квітці бажаної форми.
Зима для будь-яких сортів кімнатної рослини азалії є важким іспитом, оскільки тільки досвідчений квітникар може витримати вимоги, що змінилися:
- рослина полюбляє яскраве світло, але сонячних променів не переносить, тому розміщувати вазон потрібно біля вікна, де азалія зможе отримувати максимально можливу кількість світла. Але влітку подбайте, щоб на листі не з’явилися опіки;
- квітка переважає прохолоду. Взимку температура може змінюватись в діапазоні 10-15 градусів, уникайте різких коливань, що призводять до опадання бутонів або навіть листя.
- слід уникати перезволоження, що призводить до підгнивання кореневої системи;
- полив потрібно проводити м’якою водою;
- взимку повітря у приміщенні може бути пересушеним. Щоб забезпечити якісний догляд за азалією взимку, необхідний для пишного цвітіння, розмістіть вазон на піддоні з гравійною підкладкою та підлийте трохи води, яка створить додаткове зволоження в районі листя.
- догляд азалії після цвітіння полягає в дбайливій обрізці старих та хворих листів та квітів.
Порада! Полив азалії під час цвітіння має відрізнятися помірністю. Хоча субстрат у горщику має бути завжди вологим, не можна допускати перезволоження. Догляд за вазоном азалії повинен включати перевірку вологості ґрунту навпомацки: коли верхній шар землі підсохне – настав час поливу.
Догляд за азалією кімнатною у літній період також має свою специфіку:
- раніше вже зазначалося, що квітка надає перевагу яскравому, але розсіяному світлу. Переконайтеся, що пряме сонячне проміння, яке обпалює листя, на рослину не потрапляє;
- квітка любить прохолоду, тому влітку максимальна температура не повинна перевищувати 25 градусів за Цельсієм. Зверніть увагу, що холодне повітря від кондиціонера на рослину потрапляти не повинно. Уникайте протягів;
- догляд за азалією в домашніх умовах влітку характеризується частими поливами, але слід уникати затоплення кореневої системи;
- щоб забезпечити високу вологість, обприскуйте рослину біля листя, використовуючи розпилювач із дрібною сіткою. Встановіть піддон із водою для створення зволоженого середовища.
Увага! Щоб забезпечити азалії догляд належного рівня, ґрунт необхідно удобрювати. Якщо ви розмірковуєте, як правильно доглядати азалію в вазоні, зверніть увагу на унікальний препарат ЯРОС, що кардинально перетворює ґрунт у вазоні, заселяючи його колоніями мікроорганізмів, що беруть участь у біохімічних процесах. Поживні речовини, що утворюються в результаті переробки речовин, є кращою підживою. Однак ґрунт при використанні екологічно чистого ЯРОСа слід періодично підкислювати, оскільки склад нормалізує кислотність. Для догляду за азалією використовуйте лимонний сік (половина чайної ложки на літр води), щоб не занапастити рослину.
Азалія – це універсальна декоративна рослина, яка може прикрасити не лише квартиру, а й дачну або присадибну ділянку. Забезпечивши відповідний догляд дереву азалії, квітникарі можуть протягом усього сезону насолоджуватися чудовим видом квітучої рослини. Для посадки азалії у відкритий ґрунт вибирають сорти з великими та яскравими квітками потрібного відтінку – білого, рожевого, помаранчевого, червоного та фіолетового. Цвітуть азалії зазвичай навесні та влітку, але деякі продовжують радувати своїми квітами до глибокої осені.
Садова азалія не потребує складного догляду. Рослина надає перевагу помірному поливу та категорично відкидає перенасичення грунту вологою. Крім того, потрібен уважний догляд за азалією після цвітіння – ретельна обрізка зів’ялого листя, кривих та непотрібних гілок, сухих квіток, щоб зберегти красиву форму та стимулювати новий ріст.
Азалії чудово ростуть під деревами або поблизу огорож, що робить їх відмінним вибором для тісних ділянок з великою кількістю дерев. Азалія гармонійно поєднується з багатьма іншими декоративними рослинами та може стати частиною вишуканого ландшафтного дизайну у складі яскравих композицій.
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами