Підживка для петуній при посадці, під час цвітіння та після. Боротьба з хворобами та шкідниками
ЯРОС — добриво, що відновлює рослини і ґрунт екологічним шляхом.
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
Усіх садівників цікавить, чим підживити петунію чи сурфінію, щоб вона швидше зацвіла і як вибрати безпечне добриво для петунії, яке можна застосовувати на всіх етапах розвитку. Ми розповімо, як професійне добриво для петуній ЯРОС забезпечує пишне цвітіння та стимулює імунітет рослини.
Також ви дізнаєтеся про правила догляду за квіткою у відкритому та закритому ґрунті, полив, розмноження, а також чим підживлювати петунію для рясного цвітіння.
Рослини з дрібним насінням завжди ростуть повільно, тому ми відразу рекомендуємо вибирати добриво для петуній пролонгованої дії. Рекомендуємо висівати насіння ще в лютому, щоб рослина адаптувалася і могла якомога раніше порадувати вас цвітінням.
Зазначимо, що петунія і сурфінія це по суті одна і та сама рослина, проте перша більш стійка до холоду і може зимувати в кліматичних умовах України, друга потребує переміщення в тепліше місце.
Підживка для сульфіній та петуній на стадії посіву для рясного цвітіння
Як уже говорилося вище, висівати насіння на розсаду рекомендовано у лютому. При цьому дуже важливо забезпечити додаткове освітлення посівам. Професіонали готують розсаду з середини до кінця березня, але в такому випадку рекомендовано використовувати добриво для петунії ЯРОС. Достатньо додати 2,5 мл препарату на літр води та замочити насіння на 12 годин.
- Висадіть насіння в пухкий і поживний грунт. Склад субстрату – дернова і листова земля, торф і річковий пісок як дренаж. Додатковим підживленням послужить розчин, в якому ви замочували насіння.
- Ємності з посадковим матеріалом накривати плівкою або склом та помістіть у тепле місце (близько 22 градусів за Цельсієм).
- Щодня зволожувати посів з обприскувача та провітрюйте його, щоб запобігти розвитку грибкових захворювань.
З появою першого листя приберіть плівку, а поверхню ґрунту засипте тонким шаром піску. Полив потрібно скоротити до мінімуму.
Догляд за розсадою петунії
Коли формується 3-4 дорослих листки, сіянці потрібно пікірувати в окремі ємності. Алгоритм буде наступним:
- Перед розсаджуванням зволожити субстрат.
- Витягайте петунії за листя і приберіть грунт, що налип, з коренів.
- Після розсадження накрийте рослини папером і залиште на 2-3 дні, щоб вони змогли адаптуватися до нових умов.
- Зволожувати рослини 2-3 рази на тиждень, і не забувайте розпушувати ґрунт, щоб не перезволожити квітку.
- Вже за тиждень після пікірування потрібно внести добрива для пишного цвітіння петуній ЯРОС. На відро води додайте 25 мл препарату, так ви забезпечите квітку всім необхідним.
І ще, перед висаджуванням рослини потрібно гартувати. Для цього горщики з розсадою виносять на свіже повітря. Вперше не більше, ніж на годину, з кожним днем час збільшується на півгодини.
Відповідь на питання, чим підживити петунію, щоб вона добре кольору, проста. Рекомендуємо ЯРОС (добрива для петуній) купити, до його складу входять усі поживні речовини, які забезпечують нормальне зростання та розвиток.
ЯРОС – комплексне добриво для петуній, відгуки підтверджують ефективність препарату. До того ж його можна застосовувати на всіх етапах розвитку: від посіву насіння до підживлення квітучих рослин.
Ми вже розібралися, чим підживити петунію для рясного цвітіння на етапі посіву насіння та висадки розсади. Ви можете купити добрива для петуній ЯРОС та використовувати його на всіх етапах розвитку. Цього буде достатньо для нормального зростання та розвитку.
Далі постає питання, як підгодувати петунію на різних етапах розвитку. Як уже говорилося вище, добриво для петунії купити варто ще до посіву насіння. Так ви відразу вирішити питання, чим підгодовувати петунію на всіх етапах розвитку. Нижче наводимо схему внесення добрива.
- Перше підживлення проводиться ще на етапі підготовки насіння. Його потрібно замочити у розчині препарату ЯРОС – 2,5 мл на літр води.
- Оскільки насіння, що проросло, не поливають, а зволожують за допомогою розприскувача, то на літр води рекомендовано додати 2,5 мл ЯРОСа. Використовувати рекомендовано при кожному поливі.
- Думати, чим підгодувати петунію після пікірування не потрібно, достатньо застосовувати той самий ЯРОС. Перший тиждень поливають розсаду звичайною водою, через тиждень рекомендовано вносити добриво. Додайте 5 мл ЯРОСу на літр води для першого підживлення та 2,5 мл на літр для наступних до моменту висадки у відкритий ґрунт або теплицю.
- Після висадки у відкритий ґрунт додавайте 10 мл ЯРОСу на 10 літрів води та вносить щоразу при поливі.
Петунія — багаторічна рослина, проте в кліматичних умовах України її часто вирощують як однорічну. Якщо ви зможете добре вкрити квітку на зиму або вона у вас росте в теплиці, потрібно знати, чим підгодувати петунію в серпні, щоб вона змогла пережити холод. Достатньо регулярно вносити ЯРОС, адже у складі препарату є всі необхідні макро- та мікроелементи у формі, що легко засвоюється.
Вам більше не потрібно шукати сумнівних народних рецептів, чим підгодувати петунію в домашніх умовах. Достатньо купити один препарат і вносити його з розвитком квітки.
Ми вже достатньо поговорили про те, чим підгодувати петунію, щоб рясно цвіла. Тепер розберемося з особливостями догляду. Почнемо з того, що вирощувати петунію досить легко у саду або прямо на балконі. Рослина посухостійка, але потребує частого поливу та регулярних підживлень. Добриво для петуній тривалої дії ЯРОС допоможе спростити догляд за квіткою. Але про все по порядку.
Ми вже розглянули, чим підгодувати петунію для зростання на етапі сівби та висадки розсади.Тепер перейдемо до загальних рекомендацій щодо догляду.
Як поливати петунію правильно
Почнемо з того, що поливати квітку потрібно за погодою. У посушливий сезон оптимально зволожувати рослину 2-3 рази на тиждень. Вирощуючи петунію на балконі, полив потрібно здійснювати під корінь двічі на тиждень. При цьому підживлення петунії для цвітіння в такому разі дуже важливе, оскільки коренева система обмежена горщиком. До води рекомендовано додавати комплексне добриво для петунії ЯРОС. Всього 10-25 мл препарату на 10 літрів води і вам більше не потрібно ставити питання, ніж підгодовувати петунію для рясного цвітіння. Потребу в зволоженні можна визначити за виглядом квітки. Нестача вологи проявляється такими характерними симптомами:
- листя стає млявим;
- квіти скручуються;
- бутони не розпускаються.
У спекотні дні вечорами рекомендовано обприскувати квітку. У воду можна додати 2,5 мл ЯРОС на літр води. Таким чином ви можете уникнути необхідності шукати, чим підгодувати петунію у червні для рясного цвітіння.
Обрізка та збирання насіння
Яке обрати добриво для петунії ми розібралися. Перейдемо до обрізки рослини та збирання насіння. Як тільки петунія відцвіла, її потрібно обрізати. Так ви омолодите рослину і допоможете їй формувати більш здорові та великі квіти. Особливих правил тут немає, ваше завдання сформувати кущ правильної форми.
Дозрівання насіння триває близько двох місяців. За цей час коробочки можуть висохнути та відкриються. У кожній з них близько 1000 насінин, але у них низька схожість. Досвідчені садівники рекомендують брати коробки із нижньої частини куща, оскільки квіти внизу цвітуть раніше. Якщо коробочки не дозріли, достатньо тримати їх у кімнатних умовах близько 4 місяців, за цей час вони остаточно дозріють.
Особливості догляду за петунією після цвітіння
У кліматичних умовах України, особливо якщо говорити про південні регіони, петунія не погано переносить зиму. Приблизно в жовтні до того, як температура повітря опуститься нижче +10 градусів за Цельсієм, потрібно підгодувати квітку для того, щоб вона змогла перезимувати. Чим підгодувати петунію перед зимою? Відповідь на запитання проста, внесіть добриво ЯРОС – 25 мл препарату на 10 літрів води.
Якщо ви не впевнені, що рослина переживе зиму у відкритому ґрунті, викопайте її з клумби і помістіть у горщик у прохолодне місце, наприклад, на балкон. Субстрат у горщику регулярно зволожуйте, але не перестарайтеся.
З лютого горщик із квіткою потрібно потроху виставляти у світле та тепле місце, щоб стимулювати цвітіння. Також збільште частоту поливу та додайте у воду ЯРОС. Коли петунія почне формувати свіжі стебла з листям, зріжте їх і висадіть за тим же принципом, що розсаду з насіння. Після формування кореневої системи висаджувати живці у відкритий грунт чи теплицю.
Ми розібралися чим підживлювати квітучу петунію і як її доглядати на різних етапах розвитку. Насамкінець розглянемо, як боротися зі шкідниками та хворобами.
Петунія стійка до більшості захворювань, але це не означає, що вона не хворіє зовсім. Нижче наводимо список поширених захворювань та шкідників:
- Чорний ніжка. Ця проблема зустрічається в пророслому насінні. Коренева шийка темніє, через 4-6 днів чорніє стебло і надламується. Посіви гинуть. Часта причина – загущений посів, надмірна вологість або висока кислотність ґрунту. Внесення ЯРОС на етапі посіву, але з контролем рівня вологості, допоможе нормалізувати кислотність грунту і знизити ймовірність цього захворювання.
- Бура плямистість. Ця проблема виникає через механічні пошкодження та високий рівень вологості. Симптоми – в’янення та засихання листя. Регулярне підживлення ЯРОСом дозволить зміцнити природний імунітет квітки та мінімізувати ризик цієї проблеми.
- Попелиця. Ці шкідники переносять вірусні захворювання, але навіть без вірусів попелиця стає причиною деформації листя і пелюсток. ЯРОС допоможе зміцнити імунітет рослини, але препарат не бореться зі шкідниками, тому якщо ваша петунія страждає від попелиці, купить інсектицид.
Рідше квітка може страждати від павутинного кліща та слимаків, для цього потрібно використовувати спеціальні препарати для боротьби з конкретними шкідниками.
У цьому матеріалі ми розібралися чим підживити петунію під час цвітіння. Добриво містить усі поживні речовини, необхідні для нормального зростання та розвитку. Замовте ЯРОС прямо зараз і ми надішлемо докладну PDF інструкцію про особливості застосування препарату для різних рослин.
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами