ТОП-3 проблем для кімнатних рослин взимку
Зима – стресовий період, який негативно впливає на більшість офісних та домашніх рослин. І це не просто зміна температурного режиму, а ціла низка проблем, з якими стикаються наші зелені улюбленці. Розберемо головні фактори, які загрожують кімнатним рослинам в холодну пору року.
Короткий світловий день
В холодну пору року великою проблемою для кімнатних рослин є погано освітлені приміщення. Світловий день скорочується, сонячного світла стає все менше і менше, температура стрімко падає. Після тривалого зростання і цвітіння більшість рослин переходять у так званий «період спокою», таким чином накопичуючи сили на наступний сезон.
В цей час вам треба розібратись, для яких рослин така ситуація може стати критичною. Наприклад, широко відомий фікус Бенджаміна необхідно додатково освітлювати спеціальною лампою. І більшість інших рослин теж будуть краще себе почувати завдяки додатковому освітленню, виключенням може стати яскрава пуансетія – вона не дуже полюбляє довгий світловий день, тому іноді її навпаки краще накривати спеціальним матеріалом – детальніше про це ви можете прочитати у нашому попередньому матеріалі.
Сухе повітря
При включеному опаленні повітря стає сухим, що робить свій негативний вклад у здоров’я кімнатних рослин. Вони швидше сохнуть і втрачають свій зовнішній вигляд, листя тьмяніють та іноді починають опадати. Тому потрібно своєчасно їх поливати, але не допускаючи при цьому застою вологи у горщику, тобто регулярно виливати воду з піддону чи блюдця, на якому стоїть горщик. Також необхідно більше зволожувати повітря і обприскувати саму рослину.
Тепла підлога теж може стати причиною захворювань рослини. Щоб уникнути негативного впливу тепла, потрібно правильно розмістити рослину в приміщенні, і уберегти її від впливу тепла на кореневу систему.
Холодне підвіконня та протяги
Одним із самих небезпечних факторів взимку вважається холодне повітря, а також протяги, які часто можуть бути біля вікон. Через це листя рослин можуть повністю опасти. Іноді все починається з потемніння листви, а тільки потім рослина їх скидає. Особливо цього бояться фікуси, їх листя реагують миттєво.
Треба зауважити, що відносно температури у приміщенні є різниця для різних видів рослин. У цей період часу рослини можна поділити на дві групи: кімнатні рослини, які витримують зниження температури, і які люблять тепло. І вже залежно від цього формувати відповідні температурні умови для вашого зеленого улюбленця.
На що також варто звернути увагу
Якщо ви створили необхідні умови – добре зволожене приміщення без протягів, для рослин може з’явитись нова небезпека – загроза шкідників і хвороб. З’являється підвищена небезпека появи попелиці, щитівок і борошнистого червеця. Саме тому важливо не забувати зміцнювати імунітет кімнатних рослин, допомагаючи їм стати більш стійкими до захворювань. З цією задачею відмінно справляється ЯРОС.
При підживленні домашніх квітів ЯРОС:
• стимулює розвиток та ріст рослини;
• покращує фотосинтез;
• підвищує стійкість рослин до хвороб та шкідників.
Як приготувати розчин для кімнатних рослин: взбовтати пляшку ЯРОСу. На 1 л відстояної води додати від 2,5 до 10 мл ЯРОСу. Міряти можна кришечкою – це 10 мл. Потім почекати 7 хв., і розчин готовий.