Період спокою кімнатних рослин

У природі рослини переживають зміну сезонів. Навіть у тропіках є сезон дощів і сезон посухи. Це описує цикл життя більшості кімнатних рослин – періоди активного росту та періоди, коли рослина знаходиться у стані спокою. Саме такий режим необхідно відтворити при вирощуванні рослин у кімнатних умовах, щоб вони якомога довше радували вас своєю красою. 

Період активного росту рослин, як правило, збігається з більш високою температурою повітря – в цей час для рослин потрібно більше вологи та активне підживлення, а зимовий період знижених температур  – час, коли поливи, як правило, обмежують.

Головна проблема зимового періоду не тільки в зниженні температури – вона, на жаль, не одна.  В зимовий період (навіть з кінця жовтня) температура на вулиці значно знижується, а ось в домівках починається опалювальний сезон – а це означає підвищення температури та сухість повітря. І тут для рослин настає самий проблемний період, тому що крім температури повітря, життя рослин залежить від сонячного світла. 

Тож взимку рослина має: короткі зимові дні, які не забезпечують рослини необхідною кількістю освітлення, в той час як температура у приміщення сягає +19-24°C і навіть вище, а вологість повітря складає приблизно до 30%. При цьому більшість господарів сподіваються, що вона зацвіте і порадує оточуючих своїми яскравими пелюстками. В той час, коли деякі рослини у таких умовах не зможуть навіть вижити, вже не кажучи про те, щоб заквітнути. 

Так в чому ж полягає період спокою у рослин? Це стан, в якому обмінні процеси рослини уповільнені. Рослина в цей час частково або повністю припиняє свій ріст і відпочиває, набираючись сил для наступного сезону активного росту. Практично всі кімнатні рослини мають період спокою, який вимагає відповідного температурному режиму.

Типи періодів спокою

1. Глибокий спокій характерний для цибулинних і клубне-цибулинних рослин. Як правило, у більшості цих рослин він починається у листопаді, коли їхнє листя опадає. Період спокою цих квіток проходить в темряві та прохолоді, а ось температура коливається залежно від виду:

* при +8-12°C зберігаються бульби бегоній;

* при +10-12°C – цибулини амарилісів і гіппеаструмів, бульби глоріози та ахіменесів;

* при +12-16°C – бульби аморфофаллусів, колерій, глоксиній;

* при +20°C – бульби каладіумів.

2. Період спокою яскраво виражений, коли ростові процеси припиняються повністю, але листя рослини не скидають. Це період спокою субтропічних рослин, таких як лавра, мирта, цитрусові, пеларгонії, фуксії, камелії. Оптимальна температура повітря для них у цей період складає +8-14°C.

3. Період спокою майже невиражений або “вимушений спокій” пов’язаний з недостатньою освітленістю і низькою вологістю повітря. У цей час може спостерігатися невеликий приріст у тропічних рослин, які потребують температурного режиму в діапазоні +16-22°C.

Тепер вам відомо про період спокою рослин більше. Сподіваємось, інформація була корисна і завдяки їй, ви зможете забезпечити вашим рослинам необхідні умови у цей час, щоб у період своєї активності вони порадували вас своїм пишним листям та яскравими квітами.  

Основою вирощування рослин та отримання якісних врожаїв і високих прибутків є вологоємність та структура ґрунту
ЯРОС працює з першопричиною, тобто з ґрунтом.
Ґрунт з низькою кількістю мікробіоти
Використовуючи лише хімічні добрива, фермер мусить вносити більше і більше добрив щороку, оскільки біологічна активність в ґрунті знижується і родючість падає.
В результаті:
  • Ґрунт втрачає можливість накопичувати вологу
  • Рівень мікробіоти в ґрунті різко падає
  • Природня родючість ґрунту падає щороку
  • Ефективність добрив падає
  • Фермер потрапляє в порочне коло, коли необхідно вносити більше добрив
  • Фермер втрачає впевненість у прибутках  в наступному році
  • Падає прибуток на гектар та бізнес втрачає стабільність
Ґрунт з гарною мікробіологією
ЯРОС працює насамперед з ґрунтом. Повертаючи родючість та збільшуючи мікробіоту ґрунту та ефективність добрив. 
Ваш ґрунт:
  • Має більшу вологоємкість
  • Рослина має вологу навіть у посуху та не згорає
  • Ґрунт стає пухким і волога проникає в ґрунт та зберігається для рослини
  • Росте мікробіота збільшуючи ефективність добрив
  • З року в рік зростає родючість ґрунту та прибуток на кожному гектар
  • Потреба в мінеральних добривах знижується до 30% від загальноприйнятих .
ЯРОС для ґрунту. Відгуки клієнтів

Замовити ЯРОС

Склад продукту:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, вода.

Механізм дії:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top