Петунія: догляд і стимуляція цвітіння з добривом ЯРОС

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Як вирощувати петунії з добривом ЯРОС?

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Як вирощувати петунії з ЯРОС?

У світі квітів є особливі рослини, здатні перетворити ваш сад або балкон на справжній магічний куточок краси і натхнення. У цьому матеріалі ми поговоримо про рослину під назвою петунія, як доглядати за нею, що в неї спільного з квітами, відомими як сурфінія, догляд за ними буде таким самим, чи будуть відмінності. 

Яскраві пелюстки петуній, рясне цвітіння і неповторні форми не залишать байдужими жодного поціновувача краси. Але за цією ніжною зовнішністю ховається їхня неймовірна стійкість і адаптивність. Будь ви досвідченим садівником або квітникарем-початківцем, догляд за цими рослинами відкриває перед вами двері у світ дивовижних можливостей для творчості та озеленення.

Садівники-початківці, а іноді й досвідчені, вважають сурфінії та петунії різними рослинами. Насправді все набагато простіше, сурфінія є одним із численних видів петунії, однієї з найпоширеніших садових рослин. Сурфінія — це гібрид великоквіткової петунії, який вивели селекціонери з Японії. Метою вчені з країни сонця, що сходить ставили отримання квітки, більш стійкої до несприятливих умов, ніж петунія. У підсумку вийшла невибаглива рослина з відмінними декоративними якостями. 

У сурфіній великі квітки, що досягають 9 см у діаметрі. Залежно від сорту бувають махрові та прості, а забарвлення може бути найрізноманітніших відтінків. Цікава особливість сурфінії — виражені прожилки на пелюстках. Листя і стебла у цієї рослини світло-зелені з характерним опушенням. 

Сурфінії відносять до ампельних рослин. При створенні правильних умов всього за пару місяців вона здатна випустити батоги до кількох метрів у довжину. Погодьтеся, відмінне рішення для швидкого озеленення альтанки, тераси або будь-якого куточка на вашому подвір’ї. Пагони на кущі можуть формуватися на кожному міжвузлі, таким чином рослині можна надавати потрібну форму. При цьому такій сурфінії знадобляться інтенсивні підживлення і багато простору.

Повернемося до відмінностей сурфіній і петуній, у першої явна перевага завдяки стійкості до умов зовнішнього середовища. Петунії будуть боятися поривів вітру та інтенсивних дощів, їхні квітки можуть легко пошкоджуватися або втрачати декоративність. Саме тому петунії радять вирощувати в контейнерах і під час усадки забирати в будинок. Сурфінія ж стійка і не потребує захисту, а в разі пошкоджень вона швидко наростить нові бутони і наповнить вашу клумбу яскравими фарбами. 

Ще одна відмінність, петунію потрібно регулярно прищипувати, щоб вона ставала пишнішою, сурфінії таке втручання не потрібне, досить спрямовувати пагони і рослина впорається сама. 

Також варто сказати, що купити ампельну сурфінію не так вже й просто, недосвідчені садівники можуть плутати її з іншими сортами петуній. Щоб уникнути неприємностей, купуйте рослини тільки в перевірених садових центрах або розплідниках. 

З відмінностями ми розібралися, тепер переходимо до особливостей догляду за петуніями і сурфініями. 

Як ми вже зазначали, петунії компактні, ніж сурфінії, але більш вимогливі в плані догляду, тому зазвичай їх висаджують у горщики. Розповідаємо все що вам потрібно знати про догляд за петунією в кашпо для пишного цвітіння. Зазначимо, що рекомендації актуальні і для сурфінії, адже вона є різновидом петунії. Догляд не має кардинальних відмінностей, але з невеликими поправками на особливості того чи іншого сорту. 

Догляд за ампельною петунією в горщику не буде занадто складним, якщо ви готові приділяти трохи часу своїй рослині. Нижче ви знайдете докладні рекомендації з догляду за петунією, для сурфіній вони теж будуть актуальними. Як ви пам’ятаєте, сурфінія – це всього лише особливий сорт петунії. 

Вибір місця для посадки петунії

Вибираючи сурфінію для прикраси клумби потрібно підібрати їй правильне місце. Якщо ми говоримо про ампельні петунії, то слід вибирати місця, вкриті від вітру. Якщо планується посадка ампельної петунії в кашпо, то тут простіше, адже рослину можна перенести в разі поганих погодних умов. Сурфінії можна розміщувати на сонці, петуніям інших сортів буде комфортніше в півтіні. 

Вибір ґрунту для петунії

Дорослій петунії потрібен легкий і родючий субстрат. Можна купити готову універсальну ґрунтосуміш для квітучих рослин або приготувати субстрат самостійно. Для цього змішують торф і річковий пісок у співвідношенні 2:1. Подбайте про хороший дренажний шар, щоб уникнути застою вологи, інакше є ризик, що ваша рослина захворіє. При висаджуванні рослини в горщик, потрібно на чверть заповнити його галькою або керамзитом для гарного відведення води. 

Петунія: полив

Якщо планується посадка ампельної петунії в кашпо, особливу увагу потрібно приділяти поливу. 

Сурфінія та інші сорти петунії вологолюбні, при цьому застій води може їх погубити. Рекомендується поливати квітку частіше, але потроху. Що стосується частоти поливу, то у спеку рекомендований щоденний полив, у прохолодні дні поливати потрібно в міру висихання, а в особливі спекотні сурфінію потрібно поливати два, а то й три рази на день. Поливають петунію по корінь, вранці або ввечері. При високій сонячній активності поливати не можна, оскільки краплі води під променями створюють ефект лінзи, через що листя і квіти отримують опіки. 

А ще сурфінію можна обприскувати з пульверизатора, для цього береться вода кімнатної температури, а процедура проводиться ввечері, коли сонячна активність спаде. 

Догляд за петунією під час цвітіння передбачає інтенсивний полив і регулярні підживлення. 

Як підживлювати ампельні петунії

Якщо у вас росте сурфінія, догляд у домашніх умовах передбачає регулярне внесення добрив. Петунія потребує підживлення препаратами, що містять підвищену кількість калію. Ви можете купити готові збалансовані суміші, але ми пропонуємо розглянути інший, більш ефективний, варіант. 

Добриво ЯРОС відмінно підійде для підживлення петунії. До складу препарату включено групи особливих мікроорганізмів і всі необхідні макро- і мікроелементи, включено з калієм, але в мінімальній кількості. Особливість препарату в тому, що поживні речовини призначені не рослині, а тим самим особливим мікробам. У підсумку вони стимулюватимуть кореневу систему рослини поглинати поживні речовини із субстрату. 

Якщо крім ЯРОСу ви будете вносити ще якісь добрива, то слід зменшити рекомендоване дозування на 50%, а краще 70%. Пам’ятайте, що надлишок добрив набагато небезпечніший за дефіцит. Що стосується частоти підживлення, то вносити добриво потрібно раз на тиждень, починаючи з пробудження і до осені. Рекомендовано чергувати підживлення під корінь і листове. Для обох видів підживлення підійде ЯРОС. Рекомендована норма внесення 2,5 мл ЯРОСу на літр води при підживленні під корінь і близько 1 мл препарату для листового підживлення.

Як обрізати сурфінії

Якщо у вас ростуть ампельні петунії, догляд за ними передбачає регулярне формування. Щоб сформувати кущисту і компактну рослину потрібно обрізати пагони як мінімум на половину. Це роблять наприкінці липня або на початку серпня.

Також варто регулярно прищипувати верхівки пагонів, це дасть змогу отримати добре сформовану рослину. Прищипувати треба протягом вегетаційного сезону, як тільки пагони досягають довжини близько 20 см.

Зверніть увагу, що після прищипування на два-три тижні знижується активність цвітіння, але всього кілька тижнів на вашій сурфінії з’являться нові бутони, які неодмінно тішитимуть вас, як мінімум, до середини осені.  Але це тільки за умови правильного догляду та регулярних підживлень.

Підготовка сурфінії до зими

Теплолюбні петунії та її різновиди не здатні зимувати у відкритому ґрунті. Тому краще все-таки висаджувати цей багаторічник у контейнерах або горщиках. Восени сурфінію обрізають, залишаючи лише близько 20 см пагонів. Рослину переміщують у світле приміщення, відмінний варіант – утеплена веранда. Полив скорочують до мінімуму, підживлення припиняють повністю. Навесні, коли загроза нічних заморозків мине, сурфінію знову можна переселити на вулицю.

Вище ми вже розповіли про догляд за петуніями в контейнерах. Догляд за ними у відкритому ґрунті не матиме кардинальних відмінностей. Нюансів не так уже й багато:

  • ґрунт варто мульчувати, щоб уповільнити випаровування води;
  • на зиму петунію доведеться пересадити в контейнер і забрати в приміщення на зимівлю, оскільки теплолюбна петунія та її різновиди не виживуть.

Також будуть деякі відмінності, якщо говорити про догляд за кущовою петунією та її каскадною родичкою. Логічно, що якщо у вас росте петунія каскадна, догляд буде складнішим. Річ у тім, що пагони потрібно направляти, підв’язувати їх, особливо, якщо ви хочете використовувати рослину для формування арок або інших конструкцій. 

Що стосується такої рослини як петунія, полив, догляд і підживлення, то тут все так само як і для петуній у кашпо. Хіба що полив буде інтенсивнішим, наприклад, сурфінії з кількаметровими пагонами знадобиться щонайменше відро води, особливо у спеку. Але все це нюанси, головне – розібрати в загальних вимогах і перевагах рослини, а решта прийде з досвідом.

Розмножують усі види петунії, включно із сурфінією, живцями дорослих рослин. Є ще один варіант – розмноження насінням. Але це складний шлях, тому квітникарі вдаються до нього вкрай рідко, частіше заради інтересу. 

Отже, якщо ви плануєте розмножити петунію, то цій теплолюбний красуні потрібно створити відповідні умови. Подбайте про субстрат, гарний дренаж, достатню кількість сонячного світла або використовуйте спеціальні фітолампи для підсвічування. Отже, щоб виростити петунії, дійте за таким алгоритмом:

  • наприкінці літа або на початку осені наріжте живці, для цього беруть верхівкові пагони сурфінії, довжиною близько 10 см;
  • на зрізаних живцях видаляють нижнє листя і відразу ж висаджують у заздалегідь підготовлений ґрунт (чудове рішення – суглинний ґрунт з нейтральною pH), тягнути час не варто, оскільки з кожною годиною життєздатність живців знижується;
  • перед посадкою досвідчені квітникарі радять замочити живці в укорінювачі або замочити на кілька хвилин у розчині ЯРОСу з розрахунку 2,5 мл на літр води;
  • висаджувати живці можна в загальні контейнери або індивідуальні горщики, пагони поміщають у субстрат на дві третини, так, саме так;
  • саджанці накривають обрізаними пластиковими пляшками або споруджують міні-теплички з поліетилену;
  • молоді рослини регулярно поливають, при кожному другому-третьому поливі можна додавати ЯРОС;
  • щодня тепличку потрібно провітрювати, щоб не накопичувався конденсат, інакше розсаду може атакувати грибок. 

Теплиця знімається, коли ваша петунія відростить по парі нових листочків. 

Догляд за сходами петунії мінімальний, про це ми поговоримо далі. 

Догляд за розсадою петунії

Незалежно від того, як ви виростили свою розсаду, доглядати за нею потрібно таким чином:

  • Освітлення. Сурфінії потрібно мінімум 10, а краще 14 годин сонячного світла. При цьому прямі сонячні промені можуть пошкодити рослину, щоб захистити новоспечені рослини можна використовувати білу агротканину. При нестачі світла можна використовувати фітолампи. 
  • Прищипування. При появі на пагонах декількох листів, потрібно їх прищепити. Це дозволить задати рослині правильну кущисту форму і зміцнить головний пагін. 
  • Підживлення. Вперше підгодувати сходи петунії потрібно через два-три тижні після сходів. Це якщо ви вирішили виростити петунію з насіння. При вирощуванні з пагонів додавати трохи добрива можна всього через кілька днів. 
  • Загартовування. Догляд за петунією після пікірування передбачає загартовування розсади. Рекомендується виносити молоді рослини на кілька годин на вулицю, поступово збільшуючи час, закінчується все “ночівлею” приблизно в травні, коли мине загроза нічних заморозків. Після цього петунії висаджують у відкритий ґрунт або переміщують у більший горщик. 

Догляд за петунією влітку серед іншого включає заходи з боротьби з хворобами і шкідниками. Загалом сурфінії стійкі до шкідників і хвороб, але помилки в догляді або несприятливі умови, наприклад, тривалі дощі, можуть призвести до розвитку грибкових захворювань. Розповідаємо коротко про поширені хвороби та способи боротьби з ними.

  • Павутинний кліщ. Боротися з цим шкідником потрібно за перших симптомів, бездіяльність призведе до загибелі рослини. Застосовуйте спеціальні засоби захисту рослин. Також не забувайте регулярно підживлювати петунії ЯРОСом, оскільки через брак поживних речовин рослина стає більш вразливою до атак шкідників. 
  • Фітофтороз. Характерна ознака – поява на листках сурфіній бурих плям. У такому разі потрібно негайно обробити рослину розчином мідного купоросу. Окремо внесіть підвищену дозу ЯРОСу, близько 5 мл на літр розчину. Це допоможе зміцнити імунітет і швидше подолати негативні наслідки хвороби. 
  • Сіра і біла гниль, чорна ніжка, мокра гниль, бура плямистість. Усі ці хвороби зазвичай спричинені надлишком вологи і проявляються загниванням частин рослини. У разі прояву характерних симптомів потрібно використовувати відповідні засоби захисту рослин, а також не забувати про підживлення. 
  • Хлороз. Зазвичай ця проблема виникає при надмірному внесенні калію або фосфору. У такому разі кислотність ґрунту падає нижче оптимальних 7 одиниць. Характерні симптоми – збліднення листя, зупинка росту та відсутність нових квітів і бутонів. Врятувати рослину може хелат заліза, обробляють ним згідно з інструкцією. Також ми наполегливо радимо відмовитися від безконтрольних підживлень різними препаратами, вибирайте ЯРОС, так ваша рослина не отримає надлишку добрив, а ви будете радіти пишному цвітінню.  

Що стосується шкідників, то найчастіше петунії атакує павутинний кліщ, про нього ми вже говорили. Також зустрічаються трипси і білокрилка. Їх теж знищують за допомогою відповідних препаратів для захисту рослин.

Догляд за сурфініями та іншими сортами петуній не викличе особливих труднощів навіть у малодосвідченого квітникаря. А щоб домогтися рясного цвітіння, рекомендуємо купити добриво ЯРОС. Зробіть це просто зараз, і отримаєте детальну інструкцію в PDF про особливості застосування препарату.

 

Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Догляд за петуніями з добривом ЯРОС
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top