Як виростити смачний та екологічно чистий врожай малини
Щоб урожай ваших ягід був рясним та смачним, у першу чергу, треба обов’язково стежити за вологістю ґрунту. Малина особливо вибаглива до цього, тож важливо, щоб впродовж всього вегетаційного сезону ґрунт під рослиною не пересихав. Оскільки це може призвести до пошкодження коріння, а в подальшому – гибелі самої рослини.
Екологічне добриво для рясного врожаю
Для повноцінного росту та розвитку малини, ґрунт повинен бути злегка вологим, але також не менш важливим є його родючість. Тобто наскільки цей ґрунт здатний забезпечувати рослину корисними речовинами. В цьому вам допоможе ЯРОС: починаючи з відновлення вегетації і закінчуючи завершенням сезону, коли рослини починатимуть готуватися до зими.
Для підживлення необхідно пролити кущ водою з додаванням ЯРОС методом дощування (при можливості разом з листової поверхнею) у пропорції 25-50 мл ЯРОС на 10 л води. Це забезпечить їх корисними речовинами, необхідними для пробудження, початку руху соків, утворення листя, бутонів і, звичайно ж, формування зав’язей.
Якщо ви працюєте обприскувачем:
При набуханні бруньок – 100 мл/на побутовий обприскувач (12-16 л води), тобто на 2 сотки (200 м2). Або 5 л/га промисловим обприскувачем з витратою робочого розчину – не менше 100 л/га.
Потім кожні 2-3 тижня – 50-70 мл/на побутовий обприскувач (12-16 л води), тобто на 2 сотки (200 м2). Або 3 л/га промисловим обприскувачем з витратою робочого розчину – не менше 100 л/га.
Обов’язково перед застосуванням пляшку або каністру з ЯРОСом потрібно збовтати, потім додати у відстояну воду, зачекати 7 хвилин – після чого розчин буде готовий до застосування.
Останнє підживлення потрібно провести з вологозарядним поливом приблизно за місяць до настання морозів. Це допоможе рослині гармонійно увійти у зимовий період.
Щоб малина була здоровою: як проводити обрізку
Після збору урожаю в догляд за малиною входить осіння обрізка старих пагонів. Такі гілки потрібно зрізати якомога ближче до землі, щоб на залишених пеньках не поширювались хвороби та шкідники. Слабкі, пошкоджені хворобами та зламані пагони також потрібно зрізати.
Не допускайте загущення рослин, оскільки плоди на них будуть зав’язуватись погано, а також в такому випадку вони стають легкою здобиччю для шкідників та появи хвороб. Залишайте відстань в рядку між рослинами не менше 50 – 60 см. Восени після обрізки листя та гілки потрібно прибрати з під рослини, інакше в них зможуть зимувати комахи.
Перед тим, як розпочати обрізку ремонтантної малини, важливо добре оглянути насадження. Гілки, з яких був зібраний урожай в цьому році, можна зрізати не залишаючи пеньків. Таким чином на них не будуть розмножуватись хвороби, а нові пагони будуть відростати сильними та здоровими. Якщо цього не зробити на старих гілках можуть з’явитись тріщини, вони швидше уражаються хворобами, що знижує імунітет рослини та призводить до втрати майбутнього врожаю.
Цьогорічні молоді пагони не потрібно зрізати чи вкорочувати, оскільки це може призвести до затримки зав’язування та дозрівання врожаю, а також вплине на його кількість.
Розмноження малини
Малина добре розмножується поділом куща. Проводити це можна як восени (після плодоношення), так і весною (після відновлення росту). В такому випадку кущ потрібно викопати, розділити на частини, відібрати майбутній посадковий матеріал з добре розвиненою кореневою системою. Надземну частину рослини потрібно вкоротити на висоту до 50 см. Також малина за сезон може давати поросль, яку в процесі росту можна відкопати та пересадити. Найкраще це робити у вересні та жовтні місяці.
Ще розмножувати малину можна живцями, які заготовляють восени з настанням перших заморозків. Для цього зріжте здеревянілі пагони висотою 15-20 см. Вкореніть їх вдома, а весною висадіть на ділянку.
Ось такі основні правила в догляді за малиною. Використовуйте екологічне добриво ЯРОС, щоб ваші рослини були здоровими та радували вас і ваших близьких смачним та екологічно чистим врожаєм.