Як виростити смачний та екологічно чистий врожай малини

Щоб урожай ваших ягід був рясним та смачним, у першу чергу, треба обов’язково стежити за вологістю ґрунту. Малина особливо вибаглива до цього, тож важливо, щоб впродовж всього вегетаційного сезону ґрунт під рослиною не пересихав. Оскільки це може призвести до пошкодження коріння, а в подальшому – гибелі самої рослини. 

Екологічне добриво для рясного врожаю

Для повноцінного росту та розвитку малини, ґрунт повинен бути злегка вологим, але також не менш важливим є його родючість. Тобто наскільки цей ґрунт здатний забезпечувати рослину корисними речовинами. В цьому вам допоможе ЯРОС: починаючи з відновлення вегетації і закінчуючи завершенням сезону, коли рослини починатимуть готуватися до зими. 

Для підживлення необхідно пролити кущ водою з додаванням ЯРОС методом дощування (при можливості разом з листової поверхнею) у пропорції 25-50 мл ЯРОС на 10 л води. Це забезпечить їх корисними речовинами, необхідними для пробудження, початку руху соків, утворення листя, бутонів і, звичайно ж, формування зав’язей. 

Якщо ви працюєте обприскувачем:

При набуханні бруньок – 100 мл/на побутовий обприскувач (12-16 л води), тобто на 2 сотки (200 м2). Або 5 л/га промисловим обприскувачем з витратою робочого розчину – не менше 100 л/га.

Потім кожні 2-3 тижня – 50-70 мл/на побутовий обприскувач (12-16 л води), тобто на 2 сотки (200 м2). Або 3 л/га промисловим обприскувачем з витратою робочого розчину – не менше 100 л/га.

Обов’язково перед застосуванням пляшку або каністру з ЯРОСом потрібно збовтати, потім додати у відстояну воду, зачекати 7 хвилин – після чого розчин буде готовий до застосування. 

Останнє підживлення потрібно провести з вологозарядним поливом приблизно за місяць до настання морозів. Це допоможе рослині гармонійно увійти у зимовий період. 

Щоб малина була здоровою: як проводити обрізку 

Після збору урожаю в догляд за малиною входить осіння обрізка старих пагонів. Такі гілки потрібно зрізати якомога ближче до землі, щоб на залишених пеньках не поширювались хвороби та шкідники. Слабкі, пошкоджені хворобами та зламані пагони також потрібно зрізати. 

Не допускайте загущення рослин, оскільки плоди на них будуть зав’язуватись погано, а також в такому випадку вони стають легкою здобиччю для шкідників та появи хвороб. Залишайте відстань в рядку між рослинами не менше 50 – 60 см. Восени після обрізки листя та гілки потрібно прибрати з під рослини, інакше в них зможуть зимувати комахи.

Перед тим, як розпочати обрізку ремонтантної малини, важливо добре оглянути насадження. Гілки, з яких був зібраний урожай в цьому році, можна зрізати не залишаючи пеньків. Таким чином на них не будуть розмножуватись хвороби, а нові пагони будуть відростати сильними та здоровими. Якщо цього не зробити на старих гілках можуть з’явитись тріщини, вони швидше уражаються хворобами, що знижує імунітет рослини та призводить до втрати майбутнього врожаю. 

Цьогорічні молоді пагони не потрібно зрізати чи вкорочувати, оскільки це може призвести до затримки зав’язування та дозрівання врожаю, а також вплине на його кількість. 

Розмноження малини

Малина добре розмножується поділом куща. Проводити це можна як восени (після плодоношення), так і весною (після відновлення росту). В такому випадку кущ потрібно викопати, розділити на частини, відібрати майбутній посадковий матеріал з добре розвиненою кореневою системою. Надземну частину рослини потрібно вкоротити на висоту до 50 см. Також малина за сезон може давати поросль, яку в процесі росту можна відкопати та пересадити. Найкраще це робити у вересні та жовтні місяці.

Ще розмножувати малину можна живцями, які заготовляють восени з настанням перших заморозків. Для цього зріжте здеревянілі пагони висотою 15-20 см. Вкореніть їх вдома, а весною висадіть на ділянку.

Ось такі основні правила в догляді за малиною. Використовуйте екологічне добриво ЯРОС, щоб ваші рослини були здоровими та радували вас і ваших близьких смачним та екологічно чистим врожаєм. 

Основою вирощування рослин та отримання якісних врожаїв і високих прибутків є вологоємність та структура ґрунту
ЯРОС працює з першопричиною, тобто з ґрунтом.
Ґрунт з низькою кількістю мікробіоти
Використовуючи лише хімічні добрива, фермер мусить вносити більше і більше добрив щороку, оскільки біологічна активність в ґрунті знижується і родючість падає.
В результаті:
  • Ґрунт втрачає можливість накопичувати вологу
  • Рівень мікробіоти в ґрунті різко падає
  • Природня родючість ґрунту падає щороку
  • Ефективність добрив падає
  • Фермер потрапляє в порочне коло, коли необхідно вносити більше добрив
  • Фермер втрачає впевненість у прибутках  в наступному році
  • Падає прибуток на гектар та бізнес втрачає стабільність
Ґрунт з гарною мікробіологією
ЯРОС працює насамперед з ґрунтом. Повертаючи родючість та збільшуючи мікробіоту ґрунту та ефективність добрив. 
Ваш ґрунт:
  • Має більшу вологоємкість
  • Рослина має вологу навіть у посуху та не згорає
  • Ґрунт стає пухким і волога проникає в ґрунт та зберігається для рослини
  • Росте мікробіота збільшуючи ефективність добрив
  • З року в рік зростає родючість ґрунту та прибуток на кожному гектар
  • Потреба в мінеральних добривах знижується до 30% від загальноприйнятих .
ЯРОС для ґрунту. Відгуки клієнтів

Замовити ЯРОС

Склад продукту:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, вода.

Механізм дії:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top