Вирощуємо з ЯРОСом: здорові та смачні баклажани
Ця рослина вимоглива до тепла й вологи. Найкраще росте на родючих зрошуваних землях. Плоди баклажанів бувають різні: найчастіше від світло- до темно-фіолетових, а іноді – білі, зелені, рябі, сині, чорні, кремові, бурштинові. Щоб виростити здорові рослини, та отримати рясний екологічно чистий врожай, треба дотримуватись рекомендацій по висадці у відкритий ґрунт та своєчасному підживленню.
Коли і як висаджувати розсаду баклажанів у відкритий ґрунт
Баклажани не переносять заморозків, тому висаджувати у відкритий ґрунт їх потрібно коли різких перепадів температури вже не прогнозують. Як правило, висадка розсади баклажанів проводиться з 1 по 25 травня. Враховуючи ґрунтово-кліматичні особливості, уточнимо періоди для зон України: степ – 1-10 травня; полісся – 15-25 травня; лісостеп – 10-20 травня.
Зверніть увагу, що готова до висадки розсада має пряме стебло висотою 16-25 см та 7-9 темно-зелених листків, а іноді вже навіть і бутони. Молода розсада баклажанів не витримує зниження температури до +2° С, тому при загрозі настання нічних холодів краще подбати про укриттям їх плівкою.
За 10-14 днів до висадки, розсаду баклажанів необхідно загартувати. Для цього можна спочатку ненадовго виносити ємності з рослинами на двір, а потім збільшувати час, щоб рослини були на відкритому повітрі по декілька годин підряд. Також, для адаптації розсади баклажанів до ґрунту, рекомендується поступово зменшувати частоту поливу.
Важливо пам’ятати: баклажани люблять яскраве пряме сонячне світло, не виносять навіть невеликого затінення. Тому, щоб вони краще росли, цвіли та плодоносили, їх потрібно висаджувати в місцях, куди протягом дня не буде падати тінь від будинку чи дерев.
Баклажанам рости комфортніше, коли навколо них багато вільного простору, тому залишайте проміжок між лунками близько 40 см, а між рядами близько 55-60 см. Якщо у вас високорослий сорт, необхідно підв’язувати пагони. Якщо ви вирощуєте баклажани не перший рік, дотримуйтесь сівозміни: не висаджуйте баклажани два роки підряд на одному і тому ж місці.
Сам процес висадки у відкритий ґрунт відносно простий: підготуйте лунки для посадки розсади, потім дістаньте саджанці баклажанів з контейнерів (краще акуратно перевернути горщик, щоб коріння легко вийшло з землею). Слідкуйте за тим, що саджанець має бути посаджений в лунку таким чином, щоб весь стовбур був вкритий ґрунтом. Після посадки присипте рослину сухим ґрунтом і потім ретельно полийте водою з додаванням біодобрива ЯРОС у пропорції від 25 до 50 мл на 10 л води. Таким чином земля краще обгорне коріння, не буде пустот, до того ж ґрунт отримає необхідне органічне підживлення, що буде корисно і для рослини.
Важливо. Перед застосуванням біодобриво ЯРОС треба перемішати – збовтати пляшку або каністру, потім, додавши у відстояну воду, потрібно зачекати 7 хвилин. І тільки після цього розчин стане готовим до застосування з досягненням максимальної ефективності внесення.
Догляд за баклажанами за допомогою ЯРОСа
Через 7-10 днів після висадки саджанців у ґрунт, потрібно розпочати регулярний полив – раз на 6-7 днів, але при цьому не перенасичуючи землю вологою. Неприпустимо зволожувати ґрунт холодною водою, адже це гальмує розвиток рослини. Надлишок вологи призводить до розвитку грибкових захвоpювань, а також ускладнює запилення. Брак вологи теж шкідливий, тому що коренева система розташована у верхньому шарі ґрунту.
Вирощуючи баклажани, важливо продовжувати їх підживлення ЯРОСом. Кількість поливів з додаванням біодобрива – 2-3 рази в місяць. Стосовно норм: якщо оприскувачем – 250 мл на 10 літрів води, розпилити на 1 сотку (100 метрів квадратних); якщо поливалкою – 25 мл ЯРОСу на 10л води, пролити на 10 метрів квадратних. Ємність з ЯРОСом обов’язково збовутйе перед додаванням у воду, після чого зачекайте 7 хвилин, і розчин буде готовий до застосування.