Цінність технології ЯРОС: досвід клієнтів-аграріїв
Можливості, що надає технологія ЯРОС, за рахунок яких з’являється стабільність та формується економічно ефективний механізм вирощування будь-яких культур:
- Зменшення використання добрив. Завдяки підтримці в активному здоровому стані мікробіоти ґрунту, тому що ЯРОС:
– збільшує азотфіксацію за рахунок ґрунтових азотфіксуючих бактерій родини бацилів (незалежно від виду рослин);
– робить фосфор у мінеральній формі доступним для рослини за рахунок активізації збільшення кількості фосфоромобілізуючих бактерій – це приводить до того, що доступність фосфору сягає 50-70%;
– відновлює популяцію целюлозоутилізуючих бактерій, завдяки чому збільшується накопичення поживних речовин, покращуються агротехнічні властивості ґрунту. - Зниження витрат дизельного палива на 1 га. За рахунок покращення структури ґрунту зменшується опір. І навіть якщо ви не можете відмовитись від оранки чи глибокого рихлення, тільки тому, що знизиться опір ґрунту, економія палива на всіх операціях буде складати від 10 до 20 %.
- Підтримка вологоємності ґрунту. Оструктурений ґрунт, збагачений поживними речовинами, має вологоємність в 1,5 рази вище, ніж деградований ґрунт. Тобто в період стресу для рослини, коли в жарку погоду немає дощів більше 10 днів, ґрунт по технології ЯРОС зберігає комфортні умови для рослини протягом 3-4 тижнів. За рахунок того, що технологія ЯРОС слідкує за водно-повітряним режимом ґрунту та бореться з плужною підошвою, до вологоємності додається ефект ґрунтових рос.
- Можливість повної відмови від оранки та глибокого рихлення завдяки зміненню структури ґрунту, що зекономить час, сили та фінансову складову бізнесу.
- Ефективна логістика. Компанія ЯРОС знаходиться в центрі України, тому у всі регіони доставка буде вчасною. Що дуже важливо для всіх аграріїв та фермерів.
Пшениця
В цьому господарстві технологія ЯРОС застосовується 6 років. Пшениця була посіяна на полі, на якому вже 4 роки не ореться. Структура ґрунту пухка, відчувається наявність вологи, що можна побачити на фото.
При тому, що поле знаходиться на схилі, немає ні змивів, ні залисин – по густоті воно рівномірне. На цьому полі фактично видно роботу технології ЯРОС, що робить ґрунт більш технологічним та забезпечує гарний розвиток рослини.
Нерідко фермери, які сіють пшеницю, мають проблему низького коефіцієнту кущення – кажуть «не розкустилося». На відео з цього поля можна побачити до 6 стебел на одній рослині, 4 з яких повноцінних. Це при тому, що саме поле знаходиться на схилі. Якщо ж говорити про добрива – на момент цієї зйомки було внесено 100 кг азотних добрив у ф.в..
Цукровий буряк
Буряк був посіяний 20 квітня, на тиждень пізніше, як того потребують агротерміни. Неможливість посіяти вчасно була обумовлена постійними дощами. При цьому за декілька останніх років загальна кількість опадів не змінилася, але змінилася періодичність: в цей рік опади були практично безперервними протягом 3-х тижнів, коли почався посівний сезон. В такі особливі умови роль ґрунту зростає, тому що його технологічні властивості допомагають наблизитись до агротермінів навіть за максимально несприятливих умов. Завдяки відповідній структурі ґрунту, клієнт зміг приступити до посіву відразу після дощів.
Чому відстрочення посіву не стало для нашого клієнта фатальною обставиною?
Не дивлячись на те що, агротерміни були здвинуті на тиждень, наш клієнт по факту засіяв поле раніше, ніж фермер на сусідньому полі. Чому так сталося: на іншому полі посів був раніше (до дощів), але через холодну погоду господарю прийшлося пізніше пересіяти все поле – 100 га буряку. На жаль, з погодними умовами не посперечаєшся, і збитки в цій ситуації очевидні.
Поле нашого клієнта, засіяне буряком, 4 роки не оралося. І що важливо, минулого року на цьому полі була пшениця, урожай якої склав 6 тон. Після жнив фермер не збирав солому, завдяки чому на фото можна побачити роботу ЯРОСу по пожнивних рештках.
Співвідношення зернової частини врожаю до соломи складає 1:1.
Тобто відповідно 6 тон соломи було на цьому полі. Дискування в два сліди на 10 – 15 см. По пожнивних рештках був внесений ЯРОС. На цей момент можна було бачити, копнувши ґрунт, що в ньому соломи майже немає. Загалом на цьому полі ЯРОС застосовується вже 5-ий рік.
Пшениця
Робота агронома, а також дослідження, потребують контрольних обстежень та періодичного підведення підсумків. Тому 3 липня наша команда знов на полі Володимира – в першу чергу перевірили пшеницю.
Нагадаємо що 4 роки це поле не ореться, застосовується технологія ЯРОС. Але в цьому році на полі було внесено 190 кг/га у ф.в. добрив, при рекомендованих нами – 100 кг у ф.в.. Стан пшениці чудовий, йде налив. Можна побачити густоту та фізіологічний розвиток.
Цукровий буряк
На фото той самий буряк, агротерміни посіву якого були здвинуті на тиждень. У багатьох фермерів одразу виникне питання: скільки яких добрив було застосовано? Клієнт відповідає: восени – 150 кг NPK у ф.в, в сівалку близько 90 кг NPK у ф.в; навесні – 100 кг карбаміду та 100 кг селітри.
Станом на 3 липня ви можете подивитись на розвиток буряка, а головне – форму та розмір кореня. Правильна циліндрична форма кореня вказує на те, що ущільнення ґрунту немає.
ЯРОСу було внесено з розрахунку 17 л на 1 га. Нагадаємо, що це поле без оранки. Рішення про відмову від цієї операції клієнт прийняв самостійно, просто побачивши стан ґрунту на своїх полях після систематичного застосування препарату ЯРОС.
Пшениця
Наш наступний клієнт при посіві та вирощуванні пшениці повністю дотримувався наших рекомендацій, не перебільшуючи з мінеральними добривами. Як правило, в засушливі роки, надмірне застосування міндобрив призводить до того, що врожайність знижується. Тому ми рекомендуємо бути обережними.
На цьому полі видно, що там, де системно застосовується ЯРОС, ґрунт пухкий та більш рихлий. Також відчувається, що в ґрунті є волога. Для порівняння можете бачити ґрунт з сусіднього поля, де без застосування ЯРОСу він просто висох.
Щодо кількості та своєчасності внесення ЯРОСу – є різниця. Розрив між проходами оприскувача можна побачити на наступному кадрі. Кількість внесених міндобрив однакова, терміни обробки бур’янів однакові, а доза ЯРОСу – відрізняється. Тож по факту, на цей момент, на полі можна побачити ціну двох тижнів очікування. Висота, колір пшениці – все це до вашої уваги.
Також, на що треба звернути увагу – вирвана пшениця повністю з корінням, має структуру. Це тому що повітря в ґрунті доходить до самого низу коріння. Воно ще тонке, але не обривається і виривається цілком – це показник гарного стану ґрунту, і як наслідок – здорової рослини.
На цих полях ЯРОС не вносився восени, тож через рік застосування препарату ефект має бути ще кращий, і ми обов’язково будемо за цим стежити.
Пшениця
Перед жнивами завітали на те саме поле, де були навесні. Клієнтка звітує – скільки яких добрив було застосовано: при посіві добрива не застосовувались; селітри було внесено 100 кг у лютому по мерзлоталому; ЯРОСу було внесено 8 л на га, а також 3 л разом з гербіцидами.
Потенційну врожайність можна оцінити по колоску: 42 зернини на середньому по розміру колоску. Зерно добре виповнене, що вказує на гарні результати.
Цей приклад наглядно показує, що застосовуючи технологію ЯРОС, ви зможете зробити свій врожай більш фінансово вигідним та екологічним. При чому зменшення мінеральних добрив ніяким чином не завадить отримати гарний врожай, а навпаки – у комплексі з препаратом ЯРОС такий підхід посприяє його збільшенню. Різниці між пшеницею на яку внесли 190 кг/га і пшеницею на яку внесли 100 кг/га ми не відмітили.
Соняшник
Соняшник в даному господарстві був посіяний в дуже пізні терміни – 30 травня, тому що поле до цього було проблемним. Станом на 4 липня можемо бачити результати: після внесення з розрахунку на 1 га: 11 л ЯРОСу і, при посіві в рядок, внесених 50 кг мінеральних добрив у ф.в.. Розвиток цього соняшника можна оцінити як відмінний.
Тобто технологія ЯРОС дає змогу не тільки економити на мінеральному добриві, та обробітку ґрунту, та отримувати більш екологічну продукцію – відповідно з гарантованою меншою кількістю пестицидів та мінеральних добрив.
Підводячи підсумки, зазначимо що надмірна кількість мінеральних добрив не дає гарантії великого врожаю. Навпаки – це може призвести до ущільнення ґрунту та зниження врожайності. В посушливі роки, надмірна кількість добрив може навіть нашкодити вашим рослинам, тож треба бути обережними та враховувати не тільки це, а й фінансову складову, коли гроші на міндобрива витрачаються недоцільно.
Якщо виключити оранку з процесів, які мають бути на полі, ви отримаєте дорогоцінний час, особливо восени, коли він дуже важливий. Звільнившись від цієї операції, ви зможете економити ваші кошти, тому що зменшиться навантаження на техніку, а це – амортизація та вартість ремонту.
Відносно посівного сезону зазначимо важливість агротермінів. Нерідко буває важко вкластися в потрібні дати через погодні умови – з однієї сторони, та стану ґрунту – з іншої: після зими по своїй структурі ґрунт схожий на «пластилін», а потім, в сонячну вітряну погоду, він перетворюється на «каміння». І якщо раніше такі фактори, як погода та стан ґрунту дійсно були невід’ємні один від одного, завдяки технології ЯРОС ви маєте змогу впливати на структуру ґрунту. А коли ґрунт технологічний, який швидко дозріває, при цьому зберігаючи вологу – ситуація міняється на користь фермера.