Як доглядати за лавандою, ефективність ЯРОСу для середземноморської рослини

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Сприяє накопиченню всього комплексу мікро та макро елементів

Знижує нітрати та нітрити

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

В чому особливість технології ЯРОС для лаванди

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Технологія вирощування лаванди

Лаванда – одна з найпопулярніших рослин, що використовуються в ароматерапії, косметиці та кулінарії. Вона також відома своїми заспокійливими властивостями та здатністю приваблювати комах-запилювачів. Але як правильно доглядати за лавандою у відкритому ґрунті і як доглядати лаванду в горщику. У цій статті ми розглянемо основні кроки догляду за лавандою протягом усього року, а також розповімо про розмноження лаванди в домашніх умовах і поширені хвороби та шкідників.

Для початку розповімо, як доглядати лаванду на вулиці. Зазначимо, що відповідь на питання, як доглядати лаванду в горщику будинку буде такою самою. Принцип догляду за цією рослиною буде майже однаковим.

Лаванда: посадка і догляд

На перший рік після посадки лаванда зростатиме дуже повільно. У цей час слід стежити, щоб її не заглушили бур’яни. Перші суцвіття на молодих саджанцях лаванди потрібно видалити, щоб квітка могла зміцнити і наростити кореневу систему. Догляд за лавандою в горщику буде таким же, рослині потрібен час, щоб зміцнити.

Як поливати лаванду

Полив є одним із найважливіших аспектів догляду за лавандою. Як і багато інших рослин, вона не любить надмірного зволоження, тому необхідно правильно організувати полив.

У період активного зростання лаванда потребує регулярного поливу. Однак, перш ніж поливати, переконайтеся, що ґрунт у горщику або грядка висохли на глибину приблизно 2,5-5 см. Лаванда віддає перевагу посушливому ґрунту і переносить посуху краще, ніж надмірну вологу.

Що стосується того, як доглядати лаванду в домашніх умовах у горщику — поливайте рослину помірно, щоб не заливати ґрунт. Але якщо лаванда вирощується у відкритому ґрунті, то полив потрібно проводити глибоко, щоб вода досягла коріння. Рекомендується поливати лаванду ввечері, коли сонце вже зайшло і ґрунт встиг трохи охолонути.

Взимку лаванда переносить посуху набагато краще, ніж надмірну вологу, тому її поливають рідше. У холодну пору року лаванда не росте, а значить, газообмін мінімальний, і ґрунт залишається вологим довше. Поливайте лаванду тільки тоді, коли ґрунт буде сухим. Це стосується кімнатної рослини, садову лаванду взимку не поливають. 

Правильне підживлення лаванди — це один з ключових факторів, що впливають на її здоров’я та красу. Щоб рослина росла міцною і здоровою, необхідно регулярно вносити добрива.

У період активного зростання, лаванда потребує поживних речовин, щоб розвиватися та квітнути. Однак, не варто вносити надмірну кількість добрив, оскільки це може призвести до перевантаження ґрунту та зниження якості цвітіння.

Догляд за лавандою навесні, коли земля починає прогріватися і рослина починає активно рости — це гарантія пишного цвітіння. Використовуйте комплексне мінеральне добриво, що містить невелику кількість азоту, велику кількість фосфору та калію.Ми рекомендуємо використовувати добрива ЯРОС. Воно містить усі макро- та мікроелементи в оптимальному співвідношенні, а також стимулює природні захисні механізми рослини. Якщо квітка вирощується в горщиках, то підживлення для лаванди вноситься раз на 7-10 тижнів у період зростання з розрахунку 25 мл на літр води. Якщо ж у відкритому ґрунті лаванда, вирощування та догляд передбачають внесення добрива приблизно раз на два-три тижні, але лише навесні та влітку.

Догляд за лавандою: обрізка

Розповідаємо, як доглядати лаванду весною, влітку і восени в плані формування кущів. Обрізка лаванди необхідна для зміцнення коріння та формування рослини. Її потрібно проводити двічі на рік: вперше навесні до проростання нових пагонів і вдруге після цвітіння. При обрізанні потрібно видалити пошкоджені та сухі гілки, обрізати верхівки для стимуляції росту нових пагонів та підготувати рослину до зими. Використовуйте гострі та чисті інструменти.

Коли кущі досягають десяти років, варто провести обрізання, що омолоджує, в такому випадку всі гілки вкорочують до 5 см. Також можна зробити і з молодими кущами, які цвітуть не дуже пишно.

Тепер ви знаєте досить багато про те, як доглядати лаванду будинку і як проводиться догляд за лавандою на дачі. Тепер ми хочемо докладніше зупинитись на тому, як проводиться розмноження лаванди живцюванням та іншими способами. Розглянемо найпоширеніші методи розмноження.

 • Розмноження лаванди відведеннями. Для цього потрібно відрізати від рослини бічний пагін довжиною 10-15 см, видалити нижнє листя, залишивши тільки два або три верхні. Після цього посадіть відводок у підготовлений ґрунт, зволожте та встановіть у тінисте місце. Додайте добрива ЯРОС при кожному поливі з розрахунку 2,5 м³ на літр води. Це прискорить процес укорінення. Норма внесення – 2,5 мл на літр води.
 • Розмноження лаванди зеленими живцями. Для цього потрібно відрізати зелений живець довжиною 7-10 см з кількома листками і видалити нижнє листя. Потім посадити живець у ґрунт зволожте і помістіть у світле місце, але так, щоб на рослину не потрапляли прямі сонячні промені.
 • Розмноження лаванди розподілом куща. Для цього потрібно викопати рослину і розділити її на кілька частин, переконавшись, що кожен шматок має коріння та деякі пагони. Потім посадіть кожну частину в підготовлений ґрунт, зволожте та помітите у тепле, світле місце, де рослини будуть захищені від прямих сонячних променів.
 • Розмноження лаванди живцями восени. Відразу скажемо, що за таким же принципом відбувається розмноження лаванди живцями навесні. Процедура виглядатиме таким чином – потрібно відрізати живець довжиною 7-10 см, видалити нижнє листя і посадити в ґрунт. Щоб прискорити вкорінення, можна спорудити щось на зразок теплиці.Для цього можна взяти пластикову пляшку, що обрізає, або спорудити укриття з поліетилену. Не забувайте провітрювати рослину щодня, щоб вона не почала загнивати

Тепер ви знаєте все про розмноження лаванди навесні та восени, а також як доглядати кімнатну лаванду. Але навіть найдбайливіший любитель квітів не захищений від атак шкідників та хвороб.

Тепер ви знаєте все про таку рослину як лаванда кімнатна, догляд за її садовою “сестрою” мало чим відрізняється.. В цілому завдяки вмісту ароматичних олій лаванда відрізняється особливою стійкістю до хвороб та шкідників. Але все ж таки є шкідники, які можуть облюбувати вашу лаванду. Йдеться про цикадки, райдужний жук і слиняву пінницю. Впоратися з цими шкідниками потрібно за допомогою спеціальних засобів захисту рослин, інакше вони знищать усі кущі.

Щодо хвороб, то найчастіше лаванда страждає від сірої гнилі. Зазвичай ця проблема з’являється у дощове літо або через надмірне поливання. Ця хвороба не лікується, заражені рослини потрібно терміново усунути і спалити, щоб хвороба не поширилася.

І ще регулярно вносите добриво ЯРОС. Воно активізує природні механізми захисту, а це означає, що ваша рослина матиме міцний імунітет і менш атакуватиме шкідників.

Тепер ви знаєте як доглядати за лавандою вдома. Нижче ми наведемо схему догляду цієї рослини. Ця інформація допоможе насолоджуватися вам пишним цвітінням та неповторним ароматом.

Лаванда: догляд весною

Якщо у вас росте лаванда, догляд обрізка після зими, це одна з найважливіших частин догляду. Загалом ця рослина потребує:

 • Обрізка. На початку весни, коли нові пагони досягнуть приблизно 5-10 см, обріжте торішні квітконоси до здорових бруньок.
 • Розмноження. Навесні можна вкорінювати живці лаванди для розмноження рослин.
 • Полив. Навесні лаванда потребує помірного поливу, щоб допомогти їй прорости із зимової сплячки.
 • Підживлення. Не забудьте внести подвійну дозу добрива ЯРОС -5 мл на літр води, це допоможе активізувати зростання рослині після періоду спокою. Це стосується як садової, так і кімнатної лаванди.

Догляд за лавандою влітку

Догляд у літню пору передбачає наступне:

 • Полив. Якщо у вас росте лаванда, догляд за рослиною передбачає регулярний полив, щоб допомогти їй перенести спеку та сухість.
 • Обрізка. Після першого цвітіння обріжте рослину, це потрібно не лише для формування привабливого вигляду, але й для стимуляції повторного цвітіння.
 • Видалення кольорів. Якщо ви не збираєтесь збирати квіти для використання в ароматерапії, видаліть їх, щоб сприяти повторному цвітінню.
 • Підживлення. Вносите добриво приблизно раз на 7-10 днів із розрахунку 2,5 мл на літр води. Так цвітіння буде більш рясним.

Як доглядати лаванду восени

Догляд за лавандою після цвітіння буде наступним:

 • Видалення бур’янів. Восени видаліть всі бур’яни, які можуть конкурувати з лавандою за поживні речовини.
 • Полив. Поливайте лаванду помірно, щоб не перезволожувати ґрунт, оскільки це може занапастити рослину.
 • Захист від заморозків. Розгляньте можливість вкрити рослину спеціальним матеріалом або сухим листям, щоб захистити його від заморозків.
 • Підживлення. Приблизно в середині вересня потрібно внести добрива, що містить фосфор та калій. 

Це допоможе вашій лаванді пережити зиму. Тепер ви знаєте як доглядати за лавандою на зиму

Як доглядати лаванду взимку

Взимку лаванда не потребує особливого догляду. Але варто розуміти таке:

 • Полив. Взимку лаванда потребує помірного поливу, але тільки якщо йдеться про кімнатну, садову взимку не поливають.
 • Обрізання. У зимовий період лаванду не обрізають, оскільки це може призвести до пошкодження.
 • Захист від вітру. Лаванда не любить сильних вітрів, тому її слід захистити від них екранами чи загородженнями.

Тепер ви знаєте все про догляд за лавандою. Сподіваємося все вищесказане стане у пригоді і стане вашим путівником до вирощування цієї ароматної рослини. А щоб продовжити рослину та отримати міцні квіти, рекомендуємо купити ЯРОС. Замовте добриво прямо зараз і отримайте інструкцію у форматі PDF про особливості його застосування.

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з лавандою
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, поляризована вода.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

250 мл
250 грн / шт
1 літр
429 грн / шт
5 літрів
1875 грн / шт
Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

To top