Квітка, яка прикрасить будь-який будинок
Камелія японська – одна із найкрасивіших рослин. Її цвітіння може прикрасити кожне приміщення, а також допоможе створити незабутню витончену атмосферу у вашій оселі. Розберемо, як доглядати цю домашню красуню, щоб вона довгий час радувала своїми неймовірно гарними квітками.
Місце розташування камелії – приміщення з яскравим, але розсіяним світлом. Взимку горщик можна ставити під прямі промені, а ось влітку вони можуть викликати опік листя. З весни й до осені кращою експозицією будуть східні, західні вікна або місце в кімнаті недалеко від південного вікна.
Особливо важливий фактор у догляді за камелією в домашніх умовах – це температурний режим. Велику частину часу року рослині потрібні прохолодне та свіже повітря. З кінця весни й влітку оптимальна добова температура становить +20…+22 °C. Це період закладення нових квіткових бруньок. У цей час дайте рослині максимальний спокій. Не переставляйте і навіть не повертайте в іншу сторону. А надалі (з осені) температура повинна поступово знижуватися. У жовтні горщик треба ставити в прохолодну світлу кімнату, виносити на лоджію або веранду. Оптимальна температура зимівлі +15 °C, а під час цвітіння температура не повинна підніматися вище +12 °C.
Полив має бути рясним. Воду для поливу камелії рекомендуємо використовувати відстояну, не холодну з додаванням біодобрива ЯРОС (від 2,5 мл до 10 мл на 1 л води). Ця рослина потребує рясного і регулярного поливу, тому стежте за тим, щоб ґрунт повністю не пересихав. Зменшують полив лише на початку бутонізації.
Зверніть увагу: камелія не зможе перенести перелив, особливо у зимовий період. При переливанні у камелії може закиснути ґрунт і листя стануть коричневі, а при пересушенні ґрунту – листя можуть опасти.
Вологість повітря повинна бути досить високою, тому 2 рази на добу обприскуйте камелію відстояною водою з додаванням ЯРОСу у тих же пропорціях, що і для поливу найдрібнішим розпиленням. Слідкуйте за тим, щоб під час обприскування не попадати на квіти – це дуже важливо, інакше ви можете нашкодити своїй рослині.
Як працює біодобриво ЯРОС:
– підвищує стійкість рослин до захворювань;
– покращує фотосинтез;
– покращує декоративні якості рослини;
– інтенсифікує ріст, розвиток та квітування,
– збільшує iнтенсивність живлення кореневої системи.