Кротон. Догляд у домашніх умовах з препаратом ЯРОС:

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

В чому особливість технології ЯРОС для кротона

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Технологія вирощування кротона

Кротон – ряболиста з унікальним яскравим листям рослина. Належить до сімейства так званих «Молочайних». У своєму природному середовищі таку рослину ви можете зустріти у світлих тропічних лісах, де вони ростуть чагарниками. Як правило, у продажу ми бачимо рослини, вирощені спеціально у горщиках. З одного боку – це не така ефектна рослина, як у дикій природі, з іншого – можна бути впевненим, що вдома їй буде комфортно рости в горщику.

Квітка кротон: як за нею доглядати, щоб вона приносила радість своїм пишним барвистим виглядом? Для початку варто врахувати головне: кодієум – рослина, що прагне сонячних променів. При цьому після зими до сонця рослину приручають розмірено, не поспішаючи. У літню спеку кротону знадобиться притінення, щоб рослина не висохла від надмірної спеки. Головне – дотримуватися балансу, адже строкатість листя цієї рослини безпосередньо залежить від достатності освітлення. Тому взимку вона має бути розташована у світлому приміщенні. До того ж цей ніжний вид кімнатних рослин не справляється із постійною зміною температур: у літній період у кімнаті має бути +22…+25°С, а ось взимку – не нижче +18°С.

Догляд за кодієумом в домашніх умовах потребує своєчасного поливу. Полив у жарку пору року має бути щедрим, але при цьому не забувайте зливати рідину з піддону – інакше коріння кротону може згнити. Взимку полив вашої рослини має бути помірним, але слідкуйте, щоб ґрунт не пересихав.

Ця барвиста рослина продовжуватиме радувати вас довгий час, якщо в кімнаті де вона знаходиться, буде забезпечена висока вологість. Щодня або через день рослину, як правило, обприскують і протирають листя з обох боків вологою губкою. Іноді обливайте її водою – душ кротон сприймає чудово. Взимку, в період, коли включено опалення в будинку або квартирі, кротон для більшої його безпеки ставлять на піддон з вологим керамзитом або використовують для цих же цілей вологий гравій.

Для поливу та обприскування рослини рекомендуємо брати злегка теплу, бажано відстояну воду, в яку необхідно додати препарат ЯРОС у розрахунку від 2,5 до 10 мл розчину ЯРОС на 1 л води.

Розмноження кротону проводиться верхівковими живцями. Як правило, це роблять навесні у дуже жаркій міні-теплиці з використанням вологого торфу. Живцювання кротону вимагає трохи знань: найлегше укоренити черешок верхівковий – від 6 до 10 см в довжину. Однак якщо потрібно кілька живців, пагон можна розрізати на частини, але обов’язково простежте за наявністю як мінімум одного міжвузля з одним здоровим листом на кожному відрізку. Давайте розберемо процес пересадки детальніше.

Кротон, укорінення якого викликає проблеми: з великою ймовірністю процес було порушено ще на підготовчому етапі. Слід пам’ятати, що найлегше вкорінюються одревеснілі або напіводревеснілі кротонові живці.

Кротон, обрізка якому необхідна, видно відразу: у нього не розвивається крона, його пишне листя в’яне і засихає. У такої рослини немає колишньої сили, вона здається млявою і пониклою. Щоб повернути кротону колишню пружність та яскравість і проводиться обрізка, адже цей процес стимулює розвиток. Таким чином ви дозволите рослині інтенсивніше розподілити одержувані ззовні поживні речовини і обзавестися новими, здоровими листами.

Щоб обрізати кротон в домашніх умовах, вам потрібно приготувати: гострі ножиці або секатор, порошкове деревне вугілля, пляшечку зі спиртом, рукавички. Етапи процесу:

  1.       Протерти інструмент спіритом, просушити.
  2.       Визначте місце для обрізки, щоб не зачепити здорові частини рослини.
  3.       Зробити швидкий точний різ.
  4.       Деревним вугіллям присипати «рану».
  5.       Тиждень після обрізки місце порізу не обприскувати та не мочити.

Зробити останнє особливо проблематично, адже кротон, полив якого «поставити на паузу», може загинути досить швидко. Тому полив слід продовжувати, попередньо убезпечивши місця різання. І пам’ятайте, що слід уникати застою зайвої вологи, інакше коріння рослини може згнити. Постійна вологість повітря, яка найбільш комфортна цій рослині, становить не менше 60%.

На жаль, не застрахована ця рослину і від хвороб. Кротон, хвороби якого відомі, не повинні засмучувати вас – це просто завдання, з яким потрібно буде впоратися. Серед поширених:

  •         борошниста роса;
  •         антракноз;
  •         пористість листя.

Борошниста роса вважається одним з найпідступніших грибкових захворювань, що характеризується сірими або білими відкладеннями на листі. Рослина може згнити в дуже нетривалий період часу, тому будьте пильні.

Серед шкідників, які для кротону небезпечні:

  •         павутинні кліщі;
  •         нематоди;
  •         щитівки;
  •         борошнисті черви.

Серед них найпоширеніший вид загрози – павутинні кліщі, з якими потрібно боротися негайно за допомогою спеціальних засобів.

У квартирах і будинках, де росте кротон, догляд взимку потребує окремої уваги. Коли опалювальний сезон у розпалі, кротон особливо потребує вологи. Рослину часто обприскують, протирають листя вологою губкою. Також ефективно буде поставити його на піддон із вологим керамзитом.

Пересадка кротону – процес нескладний, головне правильно до нього підготуватися. Отже, якщо ви вже підготували живці, як ми це описували вище, слід змити водою сік, що виступає зі зрізів, після чого цим зрізам потрібно дати час підсохнути. Зверніть увагу, що нижня частина черешка має бути очищена від листя повністю, а на верхній листи повинні бути укорочені наполовину.

Після цього помістіть живці у чаші або склянки з водою, температура якої повинна становити 23-30ºC. Простежте, щоб приміщення було наповнене яскравим розсіяним світлом. З моменту, коли у живця з’являється корінець довжиною 2 см, він готовий до пересадки. Кодієум, пересадка якого здійснюється без органічного підживлення, може не прижитися. У цей період знадобляться часті обробки з використанням ЯРОСу. У міру того, як листя ставатиме пружнішим, ви зрозумієте, що ваша рослина прижилася і вкоренилася на новому місці.

Звертайте увагу, що кротон, земля для посадки якого підгодована потрібними макро- та мікроелементами, стане найміцнішою опорою для сильної здорової рослини.

Пересадка кротону після покупки – це звичайна справа для всіх любителів домашніх рослин. Але мало хто знає, що перші три роки кротон пересаджують щовесни. Коли рослина стане старшою, пересаджувати її потрібно тільки в тому випадку, якщо її коріння починає показуватися з горщика.

Кротон різноманітний, і включає яскраві різновиди. Кожна з цих рослин заслуговує на увагу, тому зупинимося на них трохи детальніше.

Кодієум Строкатий – догляд за всіма правилами допомагає йому зацвісти: кілька тижнів у середині літа турботливій господині рослини випаде можливість помилуватися цим явищем. У квартирах зустрічається нерідко, але найчастіше – в оранжереях та садах. Стебло прямостояче, розгалужене, а фарби листя радують при цьому своїм різноманіттям. Рослина може досягати заввишки до 70 см.

Кротон «бризки шампанського» називають так через яскраві цятки золотисто-жовтого відтінку. Найпоширеніший вид кротону серед любителів кімнатних рослин. У побуті невибагливий, вимагає тієї ж турботи, що описана вище: стежити за вологою в кімнаті, не допускати пересихання, регулярно обприскувати та дбати про зволоження листя за допомогою губки.

Кодієум Екселент, догляд для якого – запорука його краси. Недарма ця рослина носить таке ім’я – «чудовий». Листя її і справді чудові: незвичайної форми, широкі і щільні вони пронизані жовтими та помаранчевими жилками. Дуже красива, ніжна рослина, яка вимагає регулярного догляду за своїм пишним листям.

Кодієум Петра – догляд потрібний ненав’язливий, але регулярний. На вигляд «Петра» відрізняється великим яскравим листям еліпсоїдної форми. Забарвлення рослини насичено зелене з жовтими прожилками. Також є гарна окантовка. Це дуже популярний вид кротону серед квітникарів.

Кротон Маммі також гарний, як і інші різновиди цієї рослини. Для поливу використовуйте бутильовану або відфільтровану воду з-під крана з додаванням ЯРОСа. Як і у випадку з іншими видами кротону, вологість у кімнаті його проживання має бути високою. Кротон Маммі, догляд якого здійснюється не належним чином, може загинути в найближчому майбутньому.

Кротон вузьколистий – догляд у домашніх умовах потребує особливої уваги, насамперед листя рослини. Листки цього виду кротону досить тонкі, довгі, і вони звисають донизу. Потрібно уважно стежити за здоров’ям листя рослини, очищати від пилу та своєчасно зволожувати.

Великий кущ або дерево з яскравим бордовим листям – це кодієум Айстон, догляд для якого є основою для його пишного забарвлення та пружності. Його листя може бути золотистим, рожевим або навіть темно-червоним. Дуже яскравий та витончений представник кротону – радість для кожного квітникаря.

Кодієум Мікс включає відразу кілька яскравих представників цієї рослини, що відрізняються за забарвленням і формою листя. Всі вони також люблячі вологу рослини. Кодієум Мікс, догляд якого включає обприскування і полив, а також місце проживання в кімнаті з вологістю 60% і розсіяним сонячним світлом, довго радуватиме вас своїм яскравим листям.

Кротон Санні Стар – догляд для цієї домашньої рослини потрібен ретельний. Вологість повітря в кімнаті має становити в діапазоні від 70% до 80%. Обприскуйте рослину систематично м’якою, відстояною водою, а також протирайте вологою губкою її строкате листя. Щонайменше, один раз на місяць Санні Стар знадобиться щедрий душ.

Ось і вся базова інформація щодо кротону. Купуючи або пересаджуючи рослину, будьте готові піклуватися про неї. Кротон же відплатить вам неймовірно яскравою красивою листвою, забарвлення якої зачаровує, а іноді, і викликає захоплення – наскільки щедрою і різноманітною буває природа.

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з кротоном
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top