Кімнатна троянда: який вид обрати та як доглядати
Кімнатні троянди здатні прикрасити будь-яке приміщення. Ці витончені квітки належать до сімейства Розоцвіті. Зазвичай мініатюрні кущики досягають у висоту до 40-45 см. На сьогодні відомо більше сотні різновидів цієї надзвичайно красивої квітки, тож давайте розберемось яку троянду краще придбати та який догляд їй потрібен.
Важливо при купівлі троянди
Коли ви прийдете до спеціального магазину, краще обирайте рослину з розпущеними бутонами. Зверніть увагу на стан листя – щоб воно було пружним та не сухим. Уважно огляньте квітку на предмет шкідників, тому що позбавитись їх буде складно. До того ж, якщо у вас є інші рослини вдома, ви можете поставити під загрозу і їх – обачність лишньою не буде.
Популярні види кімнатної троянди:
Поліантові. Це низькі кущики, з густо розташованими дрібними квіточками білого, рожевого або червоного кольору. Як правило, ця квітка не має запаху. У домашніх умовах цвітіння може тривати цілий рік, звичайно, якщо правильно за нею доглядати.
Ремонтантні. Ці троянди мають щільне листя темно-зеленого кольору. Бутони розташовані на довгому квітконосі та нагадують форму келихів. Квітне два рази на сезон – як правило, не дуже рясно, але самі квіти витонченої форми, які здатні прикрасити унікальною атмосферою будь-яку кімнату.
Бенгальські. Компактні та не примхливі квітки, які найкраще підходять для вирощування у квартирних умовах. Дрібненькі листочки та пишні квіти рожевого, червоного, рідше білого кольору. Ці троянди будуть квітнути практично цілий рік – звісно, якщо ви будете ретельно за ними доглядати.
Як врятувати троянду, якщо вона почала в’янути
Троянди дуже популярні домашні квіти, але якщо у вас не дуже багато досвіду по вирощуванню кімнатних рослин, після купівлі у вас можуть виникнути деякі складності. Без належного догляду тендітна троянда може почати в’янути або висихати. Щоб такого не сталося, рекомендуємо звернути увагу на фактори, які можуть стати загрозою для вашої рослини:
1) Вода для поливу занадто холодна
2) Перезволожений ґрунт у горщику
3) Виснажений ґрунт у горщику
4) Рослині не вистачає світла
Що треба зробити, щоб допомогти рослині?
- Відрегулюйте полив – поливайте троянду по мірі підсихання ґрунту на рівні 2-3 см верхнього шару. Для цього використовуйте тепленьку відстояну воду з додаванням біодобрива ЯРОС у пропорції 2,5-10 мл на 1 л відстояної нехолодної води.
- Забезпечте троянді умови без різких перепадів температури, без протягів та сухого повітря, переставте в більш освітлене місце.
- Якщо через деякий час стан рослини не покращиться, потрібно буде пересадити її у новий горщик та інший субстрат, обов’язково з шаром дренажу 2-3 см.
Застосування біодобрива ЯРОС:
• Сприяє розвитку рослини
• Покращує фотосинтез та стимулює процеси росту
• Підвищує стійкість рослини до перепадів температури, хвороб та шкідників
Якщо ви тільки починаєте вирощувати кімнатні квіти, та не знаєте яке добриво підібрати, щоб воно було ефективним для різних видів кімнатних рослин – ЯРОС підійде якнайкраще, тому що це універсальний засіб. ЯРОС – унікальне біодобриво, яке можна застосовувати без страху нашкодити домашнім тваринам, тому що цей препарат – абсолютно безпечний для людей та тварин.