ЯРОС для духмяних трав: посадка та догляд
Друга половина весни – найкращий час для посадки більшості видів духмяних трав. Серед тих, які можна виростити на своїй ділянці, або просто у дворі: петрушка, кріп, базилік, кмин, фенхель, ревінь, естрагон, гірчиця, м’ята, меліса, орегано, кінза, кориандр, майоран, розмарин, чебрець, шавлія та інші. Ви можете посадити трави по всій території саду, а можете виділити для них спеціальну окрему частину своєї ділянки.
Якщо ви хочете, щоб трави не тільки підкреслювали смак ваших страв, а ще й прикрашали ваш двір, треба врахувати декілька нюансів. Духмяні трави різних сортів мають різну висоту – зверніть на це увагу при їх розсаджуванні. У центрі клумби краще посадити найвищі рослини, щоб вони не затінювали інші. Це може бути селера, кмин, естрагон, фенхель, часник. По краях краще висадити трави з красивими витонченими листами: кучеряву петрушку, чебрець, м’яту. При цьому врахуйте, що духмяні трави діляться на багаторічні та однорічні, тому можна розділити клумбу на дві частини і за таким принципом.
Щоб ваші духмяні трави гарно прижилися та радували вас здоровим листям, їм потрібен ваш догляд та своєчасне підживлення. Розглянемо, як садити та вирощувати деякі з найпопулярніших духмяних трав із застосуванням ЯРОСа.
Особливості посадки та догляду за базиліком з ЯРОСом
Базилік, як і більшість пряних трав, любить відкриті сонячні ділянки з родючими легкими ґрунтами – саме в такому місці його і слід саджати. На важких і завжди вологих ґрунтах ця рослина розвивається погано, хворіє, і може навіть загинути. Вибираючи ділянку, де плануєте посадити базилік, врахуйте, що його не можна вирощувати кілька років на одному місці, це може призвести до масового захворювання.
Базилік досить чутливо реагує на зниження температури, практично не виносить заморозків, в зв’язку з цим у відкритий ґрунт його розсаду можна висаджувати коли різкі перепади температури їм вже не будуть загрожувати.
Висаджують розсаду в ґрунт на відстані між грядками по 30 см, між рослинами відстань залишають 15-20 см. Робити це краще у похмурий день, а після висадки рекомендуємо рясно полити відстояною водою з додаванням біодобрива ЯРОС (від 25 мл до 50 мл на 10 л води).
Подальшими умовами при догляді за базиліком є своєчасний полив у поєднанні з підживленням ЯРОСом. Поливати базилік необхідно у міру підсихання ґрунту, використовуючи при цьому добриво ЯРОС (на 10 л води 25-50 мл ЯРОСа). Це буде стимулювати приріст зеленої маси культури. Зверніть увагу, що перед застосуванням ЯРОСа потрібно збовтувати пляшку або каністру, а вже після додавання у воду перемішувати не потрібно. Потім розчин має настоятися 7 хвилин, після чого можна приступати до поливу.
Петрушка. Посадка та догляд з ЯРОСом
Щоб посіяти петрушку, готують канавки глибиною до 5 см, ширина міжрядь при цьому має бути – 20 см, потім викладають насіння і засипають ґрунтом. При даній посадці насіння сіють густо, а для того щоб сходи навесні швидше пробилися через шар землі, канавки можна засипати піском. При посадці пролийте грядки водою з додаванням ЯРОСу у пропорції 25 до 50 мл на 10 л води.
Доглядати за петрушкою, та вирощувати її у відкритому ґрунті, досить просто: для цього треба вчасно поливати, підживлювати розчином ЯРОС, розпушувати поверхню ґрунту між рядками, а також видаляти бур’яни.
За станом листя петрушки можна зрозуміти, чи потребують рослини зволоження. Поливати петрушку, як і всі інші рослини, рекомендуємо рано вранці або у вечірній час, коли зайде сонце. Для поливу потрібно використовувати не холодну воду, тож перед поливом дайте їй відстоятись.
Періодично полив варто поєднувати з підживленням біодобривом ЯРОС – перед поливом у воду додайте ЯРОС у пропорції від 25 до 50 мл на 10 л води, дайте розчину постояти 7 хвилин, після чого можна приступати до поливу.
Ревінь. Особливості посадки та догляду з біодобривом ЯРОС
Висадити на присадибну ділянку ревінь можна двома способами: шляхом поділу кореневищ або через розсаду. Висівають насіння на розсаду весною або влітку в борозни глибиною 3 см, роблячи відстань між борознами в 20 см. Потім пролийте водою з додаванням біодобрива ЯРОС: 25-50 мл на 10 л води. Дайте воді увібратися в ґрунт. Засипте посадковий матеріал повністю – точка росту має опинитися на 1-2 см нижче рівня землі (при розсадному розмноженні або поділом куща).
Поливати ревінь бажано вранці, робити це слід через день, а в сильну спеку – кожен день. Для поливу використовувати воду, яка простояла на відкритому повітрі і прогрілася. Полив повинен бути помірним, але регулярним. Заливати рослини не варто – надмірно зволожений ґрунт може стати причиною загнивання коріння і загибелі рослини.
Подальший догляд з ЯРОС включає полив з повним змоченням листя. Перший обробіток весною, а наступне підживлення варто провести через два тижні. А при можливості і бажанні повторювати підживлення 1-2 рази в місяць. Норми ті самі: 25-50 мл біодобрива на 10 л води.
Догляд за духмяними травами
Трави потрібно регулярно зривати, щоб вони не витягувалися і було куди рости більш сильним саджанцям. Однорічні трави відходять по закінченню періоду, багаторічні потрібно оновлювати кожні 2-3 роки. Найбільш вдалий місяць для посадки духмяних трав – травень.
Якщо брати загалом ці види рослин, їх можна підживлювати біодобривом ЯРОС при кожному поливі або за потреби. Для цього використовуйте на 10 л води від 25 до 50 мл ЯРОСа. Це буде сприяти зростанню зеленої маси цих культур та зробить їх більш стійкими до захворювань і перепадів температури.
Також варто враховувати особливості кожної рослини. Наприклад, при догляді за розмарином слідкуйте за вологістю ґрунту, оскільки це південна культура і не любить заболочування. Що не можна сказати про м’яту, тому що ця культура любить рясний полив. Також варто орієнтуватися на розмір рослин та загальну кількість опадів – заболочувати ґрунт під рослинами не варто.
Як діє ЯРОС
ЯРОС – це універсальне біодобриво, яке:
– підтримує баланс поживних речовин у ґрунті, які потрібні рослинам;
– сприяє інтенсивному росту рослин;
– робить рослини більш здоровими та стійкими до негативних факторів (перепади температури, хвороби);
– абсолютно безпечне для людей та тварин.
Біодобриво ЯРОС починає свою дію з оздоровлення ґрунту, за рахунок того, що насичує його необхідною мікробіотою. Він робить ґрунт більш пухким та водопроникним, завдяки чому він з легкістю поглинає та накопичує вологу для рослин. Також ЯРОС містить корисні бактерії, які діють як посередники, полегшуючи обмін поживними речовинами між рослинами та ґрунтом. Тобто таким чином, за допомогою органіки, рослини отримують із ґрунту усі необхідні мікроелементи для росту та розвитку.