Самшит: догляд та вирощування з використанням препарату ЯРОС:
Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Самшит – популярна декоративна рослина, яку вже багато років прийнято використовувати для прикраси території. Майстри ландшафтного дизайну дуже часто використовують самшит у своїх цілях, тому що цей багаторічний чагарник радує зеленим листям цілий рік. Тому самшит, а латинською він звучить як «буксус» – незмінний елемент декору багатьох дворів та парків.
Самшит характерний шкірястим листям еліптичної форми. У період цвітіння на пишних кущах утворюються дрібні суцвіття, які видають приємний ненав’язливий аромат. Ці рослини, при правильному догляді, можуть перетворити будь-яке подвір’я на міні-парк, в якому буде приємно перебувати всій родині.
Ця рослина без проблем переносить стрижку, формується як вам буде завгодно – будь-які причуди ландшафтного дизайну їй не страшні. Поряд зі своєю декоративністю самшит вічнозелений, догляд якого займає чимало сил, потребує деяких знань. При правильному підході рослина нормально переносить морози, витримує періоди посухи і навіть рясних опадів.
Буксус, як правило, не надто вимогливий до складу ґрунту, проте підживлення йому необхідне. Самшит, умови вирощування якого не такі складні, все ж таки вимагає певних знань. Як правило, кожен господар цієї рослини, якщо доглядає її сам, трохи знайомий з вимогами з облагородження та підживлення.
Кущ самшит, посадка та догляд якого описані в різних виданнях з ботаніки, для багатьох залишається великим завданням. І перш ніж приступати до справи, потрібно розібратися в питанні. Інакше рослина просто не приживеться належним чином, і вам доведеться докласти чимало зусиль для її відновлення.
Самшит, посадка якого проводиться у період з вересня по жовтень, з більшою ймовірністю приживеться на новому місці без жодних труднощів. Це універсальне правило для посадки цього виду рослин. Тому, без гострої необхідності, їм краще не нехтувати – і вам буде менше турбот, і вашій рослині буде комфортно.
Близько місяця знадобиться, щоб кущі вкоренилися. Тому в них неодмінно має бути період, щоб до приходу мінусової температури прижитися в новому місці. При цьому здорові саджанці самшиту в контейнерах без проблем садять у будь-яку пору року, головне, щоб усе це відбувалося у неспекотний день. Красивий здоровий самшит вічнозелений, посадка та догляд за цією рослиною повинні проводитися зі знанням справи.
Насамперед, на що потрібно звернути увагу – це визначити під самшит місце посадки. На відкритому сонці пагони та листя цієї рослини можуть бути пошкоджені під впливом прямих променів, тому в пріоритеті напівтінистий або тінистий куточок. Цю рослину вирощують на ділянці, також є варіанти розташувати її в контейнері або можна вирощувати у горщику, що відповідає за розміром. При цьому посадка самшиту в горщик буде навіть простіше, адже вам не потрібно буде витрачати багато часу на вибір місця, що підходить для рослини. Однак ґрунт для посадки самшиту вимагає підживлення в обох випадках.
Посадка самшиту восени
Пересадка самшиту восени не складе особливих труднощів, головне робити все поступово і правильно, щоб ваша рослина легко прижилася на новому для неї місці. Врахуйте, що перед основним процесом саджанці в контейнерах потрібно рясно полити відстояною водою з додаванням препарату ЯРОС. Зробити це потрібно за добу до посадки. Таким чином, кореневу частину буде простіше витягти з ємності разом з грудкою землі. Буде чудово, якщо до того ж замочите на 1 день коріння рослини у воді з додаванням розчину ЯРОС (на 10 л води 25-50 мл розчину ЯРОС).
Розмір ями для посадки визначає розмір коренів рослини разом із земляною грудкою. Як правило, у два-три рази більше завширшки і по глибині, ніж коріння із землею. Після того, як яма буде готова, її слід наповнити дренажем – шаром, який повинен скласти приблизно 3 см. Серед найбільш поширених для цих цілей – щебінь або керамзит. Потім всю яму необхідно наповнити ґрунтом. Додайте ґрунт поступово, ретельно розподіляючи кожну нову жменю. У процесі звертайте увагу на те, щоб у ямі не залишалися повітряні порожнини. І звичайно, дуже важливо, щоб стовбур самшиту був строго вертикальним, а коренева шийка залишалася над поверхнею землі.
Потім саджанці необхідно рясно полити. Для поливу візьміть відстояну воду з додаванням ЯРОСу – у пропорції 25-50 мл на 10 л води. При цьому води знадобиться чимало – кожна доросла рослина після пересадки потребує 1-2 відра.
Після того, як земля осяде в посадковій ямі, необхідно додати ґрунтову суміш до країв без попереднього ущільнення. Межі приствольного кола рекомендуємо позначити маленьким горбком із ґрунту по колу, який допомагатиме поливній воді не розтікатися. Поверхню пристовбурного кола можна мульчувати хвоєю. І не варто забувати, що підгодівля самшиту восени також необхідна.
Пересадка самшиту навесні
Якщо у вас виникла потреба пересадити самшит навесні, то основні правила будуть такими ж. Єдине, що може відрізнятися, так це спосіб і місце – посадка самшиту навесні у відкритий ґрунт або горщик. При висадці рослини у дворі, врахуйте розташування вашого буксуса – пряме сонячне проміння йому не піде на користь. У ситуації з вирощуванням рослини в горщику все простіше – адже його завжди можна переставити. Однак і тут слід врахувати, що такий горщик важить чимало, і з цим можуть виникнути труднощі.
Догляд за самшитом навесні вимагатиме вашої уваги, адже йому знадобиться регулярний полив. Поливати або обприскувати самшит потрібно обов’язково, адже в процесі зростання він потребує вологи і мікроелементів, що надходять з нею. Для поливу використовуйте органічний препарат ЯРОС – 25-50 мл на 10 л води.
Самшит: догляд узимку
Якщо у вашому дворі ростуть самшити, вам необхідно дуже уважно стежити за зниженням температури напередодні зими. Посадки вам потрібно буде накрити до того, як температура за вікном перейде позначку -10°C, але перед цим є ще кілька важливих процедур, які вам потрібно буде зробити.
Штамбові форми цієї рослини не особливо міцні, і під великою вагою важкого мокрого снігу можуть зігнутися. Зміцніть свою рослину, щоб вона перенесла зиму за допомогою опори. Після цього самшит потрібно повністю огорнути укривним матеріалом. Дорослий, і відповідно, міцніший самшит варто просто побілити, а саму крону вже можна захистити, обв’язавши її тканиною.
Якщо у вашому дворі огорожа чи бордюр із самшитів, їх також потрібно захистити від надмірно низьких температур. Для цього вам також знадобиться накрити рослини. Щоб при цьому не пошкодити гілки кущів, перед цим їх потрібно зв’язати – кожен кущ окремо. Повністю укутані кущі фіксують, обсипаючи межі їх укриття ґрунтом або піском.
Якщо у вашому дворі такий укутаний самшит, догляд після зими необхідно розпочати своєчасно, інакше кущі можуть запріти. Накриття знімають якомога раніше, зробити це краще в неспекотний похмурий день. Під промені яскравого сонця самшит потрібно повертати поступово.
Рослини в горщиках на зимівлю заносять у прохолодне приміщення. У цьому випадку все набагато простіше, і працювати над укриттям для кожного вашого самшиту вам не доведеться.
Пересадка самшиту влітку
Зазвичай, без гострої потреби, самшит влітку не пересаджують. Все-таки ця рослина не дуже любить спеку, і цей період року для неї не буде на 100% сприятливим при зміні місця проживання. Також важливо пам’ятати, що якщо у вас росте самшит, підживлення влітку йому також необхідне. Наситити ґрунт необхідними мікро- та макроелементами допоможе препарат ЯРОС, розведений у відстояній воді – пропорції необхідно використовувати ті ж, що описані вище.
Самшит – це вічнозелена рослина. В Україні він дуже популярний, у тому числі тому, що чудово приживається у дворах та на садових ділянках. Самшит, хвороби та догляд якого займає багато часу – нерідко це наслідок недостатнього догляду та уваги господаря.
Хвороби, які можуть загрожувати самшиту:
- біла плямистість;
- іржа;
- гнилизна стебла.
До основних шкідників самшиту відносяться:
- сонечка;
- журчалки;
- вуховертки;
- золотоокі.
Якщо ви вирішили прикрасити своє подвір’я цією прекрасною рослиною, врахуйте, що доглядати за нею вам потрібно буде з квітня до кінця вересня. Кущі потрібно буде підстригати, а також поливати та підгодовувати. А перед тим, як прийде зима, вам потрібно буде накрити рослини, як описано вище.
Перша обробка рослини повинна проводитись на початку весни – дуже важливо не пропустити цей момент. Полив самшиту та його обприскування в процесі росту потрібні для здоров’я рослини. Вам потрібно буде пролити бажано разом із листовою поверхнею, розчин ЯРОСу у пропорції 25-50 мл на 10 л води. Восени остання обробка ЯРОСом повинна проводитись наприкінці вересня.
Вирощування самшиту в домашніх умовах не потребує надмірних зусиль або постійного нагляду. Головне – це систематичний догляд, підживлення та трохи турботи. І тоді ваш двір прикрашатимуть здорові та красиві вічнозелені самшити. Естетично такий вид рослин просто дивовижний, і ваші гості завжди будуть раді такій зеленій пишності біля вашого будинку.
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами