Догляд за примулою садовою та кімнатною з добривом ЯРОС
Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Примула — це дивовижна трав’яниста рослина з ніжними квітами, що привертає погляди своєю неповторною красою і вишуканим ароматом. Існує велика різноманітність видів і сортів примули, які можуть бути як кімнатними, так і садовими. У цьому матеріалі ми розповідаємо все про вирощування примули в домашніх умовах. Ми розділимо особливості догляду за кімнатною і садовою версією рослини, оскільки при великій схожості догляд за квіткою примула в будинку і у відкритому ґрунті буде різним. Давайте послідовно поговоримо про це.
Якщо у вас з’явилася квітка примула кімнатна, як доглядати за нею ми розповідаємо далі.
Яскраві квіти примули можуть милувати очі протягом тривалого часу, за умови правильного догляду. Якщо ви вирощуєте таку рослину як примула в горщику, догляд передбачає наступне:
- Вибір горщика і ґрунту. Використовуйте горщик з отворами для стоку води, щоб запобігти застою вологи. Для примули кімнатної підходить легкий і поживний ґрунт, що складається з торфу, перліту і піску в співвідношенні 1:1:1. Або можна зробити простіше — купити готову ґрунтосуміш для квітучих рослин.
- Оптимальні умови. Розмістіть примулу в місці з яскравим, але розсіяним світлом, уникайте прямих сонячних променів, особливо в спекотні дні. Примулі буде комфортно за температури 16-21 °C.
- Полив. Примула кімнатна вимагає регулярного поливу, але важливо уникати заливання ґрунту. Давайте ґрунту злегка підсихати між поливами. У спекотні дні поруч з горщиком встановіть підставку з вологим камінням, щоб підтримувати вологість навколо рослини.
- Добриво. Підживлюйте примулу кімнатну раз на два-три тижні в період активного росту органічними або мінеральними добривами для квітучих кімнатних рослин. Ми рекомендуємо використовувати добриво ЯРОС, оскільки це універсальний препарат, який можна вносити з ранньої весни і до осені. Препарат відрізняється особливим принципом дії, він не стільки живить рослину, скільки стимулює її поглинати поживні речовини із субстрату.
Доглядати за примулою кімнатною досить просто, нижче ми поговоримо про розмноження цієї рослини, але для початку поговоримо про садову версію рослини.
Якщо вас цікавить садова примула, посадка та догляд у відкритому ґрунті відбувається таким чином.
- Вибрати в саду добре освітлене місце. Але сонце не повинно освітлювати примулу весь день, можна розмістити рослину поблизу чагарників або дерев, які дають часткову тінь.
- Примула віддає перевагу пухкому і добре дренованому ґрунту, але може пристосуватися і до глинистого ґрунту. Якщо ґрунт занадто важкий, його можна покращити шляхом додавання вермикуліту або піску.
- Висаджувати примулу в саду потрібно навесні або восени, переважно на другий рік життя саджанця. При груповій посадці між рослинами рекомендується залишати приблизно 20-30 см відстані. Враховуйте темпи росту, адже існують різні сорти примули садової, щоб забезпечити щільну посадку, яка буде виглядати природно і привабливо. Важливо пам’ятати, що примули, вирощені з насіння, починають цвісти тільки через 2-3 роки. Тобто якщо у вас росте примула садова, то коли вона зацвіте, повністю залежить від способу розмноження квітки. Про це ми ще поговоримо.
Що стосується догляду за садовою примулою, то все досить просто.
- Полив. Садова примула віддає перевагу помірному поливу. Регулярно перевіряйте вологість ґрунту і поливайте рослину, коли верхній шар ґрунту починає підсихати. Уникайте застою вологи, щоб не спровокувати гниття коренів.
- Підживлення. У період активного росту і цвітіння садову примулу потрібно підживлювати. Можна вибрати препарати для квітучих рослин або самостійно готувати добрива, комбінуючи різні препарати. Але ми рекомендуємо вибрати універсальний варіант – добриво ЯРОС. До його складу включено еколого- трофічні групи мікроорганізмів, які стимулюють рослину поглинати поживні речовини в необхідних кількостях прямо із субстрату. Норма витрати 25 мл на 10 літрів води.
- Обрізка. Після цвітіння рекомендовано провести легку обрізку зів’ялих квітів і стебел, щоб стимулювати ріст нових пагонів. Залиште здорове листя на рослині, оскільки воно допоможе синтезувати поживні речовини.
Але й тут є один нюанс – підготовка рослини до зими. Відразу скажемо, що в більшості випадків садова примула добре переносить і не потребує укриття. Однак, якщо ви живете в холодному регіоні або очікується сильний мороз, можна вдатися до деяких запобіжних заходів. Покрийте рослину мульчею з сухого листя або соломи, щоб захистити кореневу систему від переохолодження. Це точно не буде зайвим.
Якщо у вас на підвіконні або в саду росте примула і ви хочете розмножити її, то діяти потрібно таким чином.
Примула садова: розмноження
Говорячи про садову версію примули, діяти потрібно таким чином:
- Поділ куща. Це один з найбільш ефективних способів. Найкращий час для поділу куща садової примули — це весна або осінь. Виберіть зрілий кущ із кількома окремими розетками. Обережно вийміть його із ґрунту і розділіть на окремі частини за допомогою гострого садового ножа. Зверніть увагу на те, щоб у кожної окремої розетки було коріння. Пересаджуйте розділені розетки в ґрунт, заздалегідь підготовлений сумішшю родючого садового ґрунту. Не забудьте додати торф і внести добриво, щоб знизити рівень стресу від пересадки такої рослини, як примула звичайна.
- Вирощування з насіння. Зберіть зріле насіння садової примули, коли воно починає відкриватися. Посадіть насіння в контейнери або в ґрунт на грядці на початку весни. Оскільки насіння примули потребує світла, його не потрібно висаджувати на великій глибині. Після появи паростків, розсадіть їх на постійне місце з урахуванням рекомендованої відстані між ними.
Також можна спробувати виростити примулу із живців, але це займе набагато більше часу.
Примула кімнатна: розмноження
Якщо говорити про кімнатну версію примули, то розмноження буде схожим на садову. Але все ж будуть деякі нюанси. Отже, посадка примули кімнатної може проводитися такими способами:
- Поділ куща. Поділ куща кімнатної примули зазвичай проводять після завершення цвітіння. Обережно витягніть кущ з горщика і розділіть його на окремі розетки. Переконайтеся, що у кожної розетки є своє коріння. Пересаджуйте розділені розетки в окремі горщики з добре дренованим ґрунтом, який складається з суміші торф’яної землі та піску. Про відповідний субстрат ми розповідали вище в розділі догляду за кімнатною примулою.
- Листові живці. Інший спосіб розмноження кімнатної примули – це живцювання. Виберіть здоровий лист з коротким живцем і обережно відріжте його від материнської рослини. Посадіть живець у маленький горщик з вологим субстратом, тримайте його у вертикальному положенні. Укрийте живець пластиковим пакетом або склом, щоб створити міні-теплицю. Щодня провітрюйте саджанець і зволожуйте його.
- Розмноження насінням. Зберіть насіння кімнатної примули після цвітіння. Посадіть насіння в контейнери з легким і добре дренованим субстратом. Попередньо насіння рекомендовано замочувати в розчині ЯРОСу (1 мл на 1 літр води). Не заглиблюйте насіння в субстрат, а просто прикрийте його тонким шаром піску або вермикуліту. Підтримуйте постійну вологість субстрату і забезпечте тепло і світло. Після появи проростків, пересадіть їх в окремі горщики. У воду для поливу рекомендовано додавати ЯРОС з розрахунку 25 мл на літр. Цього буде достатньо для забезпечення рослини всіма необхідними речовинами.
Як бачите, з розмноженням такої рослини як первоцвіт, догляд теж не виняток, особливих труднощів виникнути не повинно.
Щоб мінімізувати ризики, ми рекомендуємо використовувати добриво ЯРОС. Воно буде живити вашу рослину з ранньої весни і до пізньої осені. Завдяки особливому принципу дії препарат стимулюватиме рослину до поглинання поживних речовин із субстрату. До складу ЯРОСу входять всі необхідні мікроелементи, а також особливі групи мікроорганізмів. При цьому мікроелементи призначені не самій рослині, а спеціальним корисним бактеріям. А вже ці бактерії “змусять” рослину шукати поживні речовини.
Замовте ЯРОС просто зараз і ми надішлемо детальну інструкцію у форматі PDF з основними рекомендаціями щодо приготування робочого розчину.
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами