Ожина: посадка, догляд та профілактика хвороб з добривом ЯРОС

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

В чому особливість технології ЯРОС для ожини

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Технологія вирощування ожини

Ожина не надто популярна в Україні, вона зустрічається в дикій природі та подекуди в садах. Аот у США — це одна із найбільш затребуваних ягідних культур. Чи знаєте ви, що багато століть тому ожина вважалася символом жіночої краси та молодості? У середньовіччі люди вірили, що ягоди ожини мають магічні властивості, які продовжують життя. 

Сьогодні ж, ми знаємо, що ожина багата вітамінами С та К, а також вітамінами групи В, що поліпшують наше здоров’я та зміцнюють імунітет. В цьому матеріалі розповідаємо про таку ягоду як ожина, вирощування, догляд потребують трохи уваги. Розглянемо, чого потребує домашня ожина, догляд включає полив, підживлення, обрізку та інші аспекти. Тож давайте розбиратися разом.

Якщо в вашому саду росте ожина, догляд весною правильним чином дозволить отримати хороший врожай. 

Перше, що ви повинні зробити, коли мова йде про догляд за ожиною навесні — внесення добрива. Це потрібно для того, щоб пробудити рослину після зимової сплячки. 

Однак перш ніж внести добриво, потрібно виконати декілька підготовчих процедур.

Прибрати ділянку

Прибрати під кущами ожини все листя та сміття, що залишилося після зими. Також потрібно зрізати всі пагони, які померли або отримали пошкодження взимку. Це допоможе зберегти енергію рослини на розвиток нових гілок та плодів. 

Закріпити та обрізати пагони

Прикріпити пагони до опор, якщо цього не було зроблено восени. Це допоможе підтримати кущі, особливо під вагою плодів. Рекомендовано вкопати міцні стовпи, висотою близько двох метрів на початку та в кінці ряду ожини. Якщо ви вирощуєте ожину в великих масштабах, то опори потрібні кожні 10 метрів. Далі натягніть між стовпами дріт на висоті 50, 120 та 180 см. До найвищого дроту підв’яжіть стебла другого року, які будуть плодоносити влітку. Молоді пагони достатньо лише спрямувати в потрібному напрямку, вони самі схопляться за дріт. 

Весною перед початком вегетації ожини обрізають сухі, зламані та підморожені стебла, а також верхівки пагонів до першої здорової бруньки. В пагонах першого року зростання вкорочують верхівки гілок на 5-7 см у травні. У зрілих кущах навесні видаляють слабкі пагони, залишаючи на кущі 4-10 міцних гілок та бічні відгалуження довжиною 20-40 см з по 8-12 бруньок. 

Провести обробку від шкідників та хвороб

Якщо ви помітили на погонах характерні ознаки хвороб чи шкідників, обріжте їх щоб запобігти їх поширенню на здорові гілки та плоди. Також можна провести профілактичну обробку відповідники препаратами, адже краще зробити це задовго до того як починає дозрівати врожай. 

Підживити ожину

Весняний догляд за ожиною передбачає внесення добрива. Це допоможе рослині активізуватися після періоду спокою. Стосовно вибору препарату, то краще обрати екологічно чисте добриво, адже якщо ви вирощуєте ягоди у власному саду, то точно не хочете зібрати врожай з підвищеним вмістом хімікатів. 

Ми рекомендуємо застосовувати добриво ЯРОС. Річ у тім, що воно працює за зовсім іншим принципом, якщо порівнювати з іншими видами добрив. Його основа — еколого- трофічні групи мікроорганізмів та невеликі дози азоту, калію, фосфору, а також мікроелементи, зокрема: бор (В), мідь (Cu), залізо (Fe), марганець (Mn), молібден (Mo), цинк (Zn). Однак всі поживні речовини призначені не для прямого використання рослиною, а для тих самих мікроорганізмів, що є в складі ЯРОСу. А вже ці крихітні помічники будуть стимулювати вашу рослину всмоктувати необхідні їй поживні речовини. Таким чином можете не хвилюватися стосовно перевищення рівня нітратів чи інших хімічних речовин в такій корисній ягоді як ожина. 

Догляд весною передбачає, що норма внесення ЯРОСу — 50 мл  на 10 літрів води. Одного відра робочого розчину буде достатньо для одного дорослого куща ожини. 

Зверніть увагу. Добриво слід вносити по вологій землі. Якщо весна посушлива, попередньо полийте ожину, а тоді внесіть підживлення. 

Збір врожаю ожини припадає на кінець червня-початок липня. Щоб отримат здоровий врожай, важливо правильно організувати догляд за домашньою ожиною. Він передбачає.

  • Регулярний полив. Якщо у вас росте ожина, вирощування та догляд передбачають регулярне зволоження, особливо в посушливі періоди. При цьому ця рослина не переносить надмірного зволоження. Варто стежити за станом листя, як тільки воно виглядає в’ялим, терміново полийте ожину. 
  • Захист від сонця. Ожина потребує достатньо сонячного світла, щоб ви могли отримати солодкі та соковиті ягоди. Однак надмірна сонячна активність може призвести до висихання листя та навіть пагонів. Тож в сильну спеку можна використовувати затіняючі сітки для зменшення негативного впливу ультрафіолету.  
  • Внесення добрива. Ожина потребує регулярного підживлення, особливо в період плодоношення. Однак важливо не перестаратися. оскільки в ягодах в такому разі буде перевищення вмісту шкідливих речовин, наприклад, нітратів. Щоб уникнути цього, ми рекомендуємо використовувати добриво ЯРОС. Додавайте 25 мл добрива на 10 літрів води кожного разу при поливі. Про переваги та принцип дії цього препарату ми розповідали вище, коли розглядали весняне підживлення. 
  • Обрізка. Саме регулярне обрізання пагонів дозволить рослині зберігати форму, особливо якщо мова йде про догляд за кущовою ожиною. Також рекомендовано регулярно прибирати пожовкле листя, так рослина стане охайною, а ягоди солодшими, адже листя не буде перешкоджати потраплянню сонячного проміння. 
  • Збір врожаю. Регулярно збирайте зрілі ягоди, це вкрай необхідно для збереження продуктивності рослини. До того ж Ягоди, які не збираються вчасно, можуть призвести до розмноження шкідливих комах та захворювань, які можуть поширюватися на всю рослину та призвести навіть до її загибелі.

Як бачите, якщо у вас росте ожина, посадка, догляд потребують чимало часу та увагу. Однак лише в такому випадку ви можете розраховувати на віддачу у вигляді щедрого врожаю. 

Якщо в вашому саду росте ожина, догляд восени передбачає підготовку рослини до зимівлі. Врожай вже зібрано, отже потрібно допомогти вашій ожині мобілізувати ресурси для закладання врожаю на наступний сезон плодоношення. 

Тож догляд за ожиною восени повинен включати.

  • Внесення добрива. Ще наприкінці серпня чи початку вересня потрібно внести добриво, що містить калій і фосфор, щоб допомогти ожині підготувати кореневу систему до зими. Щодо того, яке добриво обрати, то ми рекомендуємо ЯРОС. Попри те, що до його складу входить азот, який протипоказано вносити на зиму, препарат має інноваційний принцип дії, тож ваша рослина просто не використовуватиме азот, а лише ті речовини, які їй потрібні для підготовки до зими. 
  • Прибирання листя: Одним з перших кроків у догляді за ожиною восени є прибирання листя зі землі, що знаходиться біля куща. Листя може бути джерелом зараження для рослини, тому важливо вчасно його позбутися. Найкраще спалити прикопати за межами ділянки. Часто листя спалюють, але це сильно забруднює атмосферу, тому від цього способу краще відмовитися.
  • Полив: Восени важливо також не забувати про полив рослин. Рослини, особливо молоді, можуть потребувати додаткового поливу, щоб пережити зиму. Це важливо, якщо осінь посушлива, інакше затяжні осінні дощі повинні дати рослинам достатньо вологи. 
  • Захист від морозів: На півночі може бути необхідним додатковий захист від морозів. Ожину можна захистити за допомогою агроволокна або спеціальних матеріалів, які забезпечують додаткову ізоляцію.

Щодо обрізки, то догляд за ожиною на зиму не передбачає обов’язкову обрізку. Це можна відкласти до весни, адже за зиму все одно будуть пагони, які не пережили холоду. Тож весною вам точно доведеться перевірити стан пагонів та обрізати деякі із них. 

Тож якщо у вас росте ожина, розмноження і догляд потребують чимало часу. Догляд за садовою ожиною може бути доволі складним завданням, але лише так ви отримаєте щедрий врожай корисних та смачних ягід. 

Якщо ви маєте таку рослину як ожина, вирощування та догляд належним чином не забезпечують її абсолютне здоров’я. Навіть у саду дбайливого господаря можуть з’явитися хвороби чи шкідники. Коротко розкажемо про ці неприємності, щоб ви могли розпізнати їх на початковому етапі. 

Шкідники ожини та способи боротьби

Ожина може бути атакована різними шкідниками, які можуть нанести значну шкоду рослині. Ось деякі з найпоширеніших шкідників ожини:

  1. Павутинні й волосисті малинні кліщі. Вони нападають на листя ожини і можуть призвести до засихання рослин. Щоб побороти цих кліщів, потрібно використовувати спеціальні препарати. 
  2. Брунькові молі. Ці шкідники живляться бруньками ожини, що може спричинити затримку розвиток рослини. Щоб врятувати ожину від цих шкідників, рекомендовано використовувати інсектициди.
  3. Малині жуки. Ці шкідники живляться листям і пагонами ожини, а також завдають шкоду плодам. Можна боротися з ними за допомогою механічних методів (збір жуків вручну) або застосовувати спеціальні засоби захисту.
  4. Малинно-суничні довгоносики. Ці шкідники живляться кореневою системою ожини і можуть спричинити значне пошкодження рослин. Боротися цими шкідниками можна лише за допомогою хімічних препаратів або знищенням хворих рослин та відмовою від використання заражених ділянок протягом кількох років. 

Також ожину можуть атакувати горіхотвірки, попелиця, галиці, гусінь вогнівок і склівок. Ці шкідники нападають на плоди ожини. Тож в період збору врожаю рекомендовано збирати шкідників вручну або ж використати хімічні препарати, в такому разі ви втратите частину врожаю, адже їсти ягоди після обробки буде небезпечно.

Хвороби ожини та способи боротьби

Ось деякі з найпоширеніших хвороб ожини:

  • Бокальчаста і стовпчаста іржа. Ці хвороби призводять до ураження листя і пагонів ожини, що може спричинити зниження врожайності. 
  • Антракноз, призводить до засихання листя та пагонів ожини. Для боротьби з антракнозом знадобиться обрізка уражених ділянок та обробка спеціальними препарати.
  • Борошниста роса, проявляється у вигляді білого нальоту на листках ожини. 
  • Ботритіс. Проявляється у вигляді сірого пліснявого нальоту на плодах ожини. 

Також варто згадати пурпурову плямистість, дідімеллу та септоріоз. Ці хвороби призводять до ураження листя та пагонів ожини. Для боротьби з цими хворобами слід видалити заражені пагони та використати спеціальні препарати. 

Також варто сказати, що однією з причин появи шкідників та хвороб — слабкий імунітет через дефіцит поживних речовин. Регулярне використання ЯРОСу допоможе активізувати природні захисні механізми та знизити ризик появи небезпечних хвороб. Однак зверніть увагу, що ЯРОС не лікує, а лише допомагає рослині відновити сили після хвороби. Тож для лікування потрібно використовувати відповідні засоби захисту рослин. 

Замовте ЯРОС прямо зараз, і ми надішлемо детальні інструкцію в PDF-форматі про особливості застосування препарату для різноманітних рослин. 

 

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з ожиною
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top