Догляд за квітами. Як доглядати за вазонами з ЯРОС
Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Ви коли-небудь замислювалися, які переваги у цих чарівних зелених мешканців вашого будинку? Кімнатні рослини служать природним фільтром повітря, поглинаючи шкідливі речовини та виділяючи кисень. Вони також допомагають підтримувати оптимальний рівень вологості, особливо в періоди опалювального сезону або спеки. Крім того, рослини створюють приємну атмосферу і здатні знімати стрес, підвищуючи наш настрій і покращуючи психологічний стан. Але догляд за кімнатними рослинами може забирати чимало часу. У цьому матеріалі ми зібрали для вас добірку з п’яти найбільш невибагливих кімнатних рослин, а також наведемо схему догляду за рослинами на цілий рік. Читайте цей матеріал про правила догляду за рослинами, і насолоджуйтеся пишною зеленню і яскравим цвітінням з мінімальними зусиллями. Але про все по черзі.
На початку цього матеріалу ми обіцяли, що розповімо про домашні квіти, догляд за якими буде під силу навіть дитині. Представляємо вашій увазі квіти, за якими не потрібен догляд, ну або майже не потрібен.
- Грошове дерево. Це популярна кімнатна рослина з пишним, м’ясистим зеленим листям і стовбуром, що нагадує стовбур дерева. Його компактний розмір і невибагливість роблять рослину ідеальним вибором для будинку або офісу. Грошове дерево потребує яскравого освітлення, але здатне переносити і тимчасову тінь. Воно не потребує частого поливу — рекомендується поливати красолу — це друга назва грошового дерева, коли верхній шар ґрунту повністю висохне. За правильного догляду воно стане чудовою прикрасою інтер’єру, а ще воно може принести удачу і процвітання у ваше життя. Потрібно лише вірити в це.
- Спатифілум. Квітка, також відома як “жіноче щастя”, є елегантною кімнатною рослиною з блискучим зеленим листям і вишуканими білими квітками. Вона не тільки прикрашає простір, а і є чудовим очищувачем повітря, вона видалає шкідливі речовини і підвищуючи якість повітря в приміщенні. Спатифілум віддає перевагу яскравому, але розсіяному освітленню і регулярному поливу з проміжками просихання ґрунту. Він також потребує помірної вологості, тому варто періодично обприскувати його листя.
- Драцена. Це різноманітне сімейство рослин з довгим, вузьким листям, яке може бути зеленим, червонуватим або різнокольоровим. Вони являють собою невибагливі рослини, які можуть пристосуватися до різних умов. Драцени вимагають яскравого, але непрямого світла і періодичного поливу. Вони також здатні переживати короткочасну посуху, тому рекомендується давати ґрунту добре просохнути перед наступним поливом. Догляд за драценою також включає видалення пожовклого листя і час від часу протирання листя від пилу.
- Пеларгонія. Ця рослина також відома як герань, є популярною рослиною завдяки своїм яскравим квітом і специфічному аромату. Герань доступна в безлічі сортів з різноманітними формами й відтінками квітів. Пеларгонія відрізняється своєю невибагливістю і довгим цвітінням, що робить її ідеальним вибором для підвіконь і садових горщиків. Рослина віддає перевагу яскравому сонячному освітленню, хоча вона може переносити й тимчасову тінь. Пеларгонія потребує регулярного поливу, але потрібно давати ґрунту просихати. Вона також виносить сухе повітря, але може знадобитися помірне обприскування для підтримки вологості в спекотні періоди.
- Пуансетія. Це яскрава і святкова кімнатна рослина, яка часто асоціюється з Різдвом. Вона має великі, яскраво-червоні або рожеві квіти, які привертають увагу. Пуансетія потребує багато світла, тому місце біля вікна буде ідеальним для неї. Також їй потрібен регулярний полив, щоб ґрунт залишався зволоженим, але уникайте перезволоження, щоб коріння не почало гнити. Важливо пам’ятати, що пуансетія – теплолюбна рослина, і вона може страждати від холодних протягів або низьких температур.
Догляд за вазонами зі списку вище буде мінімальним. Вони — відмінний вибір для тих, хто хоче мати гарні кімнатні рослини з мінімальними зусиллями по догляду. Вони мають прекрасний зовнішній вигляд, різноманітні форми і кольорів, і можуть додати свіжість у ваш інтер’єр. Будучи невибагливими і легкими у догляді, вони підходять для різних рівнів досвіду садівників і будуть тішити вас своїм прекрасним виглядом.
Вище ми вже розповіли про кімнатні рослини, за якими легко доглядати. Але навіть найбільш невибагливі квіти потребують правильного догляду, навіть якщо він мінімальний. Нижче розповідаємо про правила догляду за квітами на весь рік. Часто садівників-початківців цікавить догляд за домашніми квітами за місячним календарем, але насправді краще стежити за станом рослин і правильно за ними доглядати. А щодо місячного календаря, то він був актуальний у наших предків, оскільки за допомогою місяця вони визначали, коли настав час висаджувати рослини або збирати врожай. Ми радимо орієнтуватися на температурний режим і звичайний календар, а також на поради досвідчених квітникарів.
<h3>Догляд за вазонами навесні</h3>
Навесні рослини починають прокидатися після зимової сплячки й активно ростуть. У цей час їм потрібна особлива увага і турбота. Ми розповімо про особливості догляду за кімнатними рослинами за місяцями.
Березень
- Перевірте стан рослин і видаліть все зів’яле або пошкоджене листя.
- Почніть збільшувати частоту поливу, оскільки рослини активно ростуть. Однак не перезволожуйте ґрунт.
- Наприкінці березня сприятливі дні для пересадки вазонів. Пересадка вазонів — важливий процес, який допомагає оновити ґрунт і забезпечити рослині достатньо простору для росту. Щоб пересадити рослину, спочатку підготуйте новий горщик з відповідним субстратом, потім акуратно вийміть рослину зі старого горщика, звільнивши коріння від землі, і помістіть її в новий горщик, додаючи свіжий ґрунт навколо коренів. Переконайтеся, що рослина стоїть прямо і не надто глибоко, потім добре полийте її і розмістіть у відповідному місці з урахуванням вимог рослини до освітлення і температури.
Квітень
- Підживлюйте рослини. Використовуйте універсальні або спеціальні добрива для кімнатних рослин відповідно до інструкцій на упаковці. Ми рекомендуємо вибрати ЯРОС, оскільки до його складу входять не тільки поживні речовини, а й спеціальні групи мікроорганізмів, що сприяють поглинанню поживних речовин із субстрату.
- Провітріть приміщення, щоб забезпечити циркуляцію свіжого повітря. Це допоможе запобігти розвитку захворювань і появі комах.
Травень
- Підтримуйте оптимальну температуру та освітлення для рослин. Подбайте про захист від протягу, і забезпечте достатню кількість світла.
- Періодично повертайте горщики з рослинами, щоб сонячне світло рівномірно потрапляло на всі сторони.
- Перевіряйте рослини на наявність шкідників, таких як попелиця або павутинні кліщі. У разі виявлення, застосовуйте відповідні засоби по догляду за кімнатними рослинами для боротьби з хворобами або шкідниками. Пам’ятайте, що внесення ЯРОСу допоможе активізувати природний імунітет і знизити ризик інфікування.
Це лише короткі поради щодо догляду за кімнатними рослинами навесні. Пам’ятайте, що кожна рослина може вимагати індивідуального підходу, тому завжди краще звертатися до специфічних рекомендацій для конкретного виду рослин, які ви вирощуєте.
Особливості догляду за кімнатними рослинами влітку
Літо — це час, коли рослини переживають період інтенсивного росту і потребують особливої уваги. Тому потрібно подбати про належні умови. Розповідаємо про правильний догляд за квітами влітку.
Червень
- Збільште частоту поливу, оскільки тепла погода прискорює темпи випаровування вологи з ґрунту. Однак не перезволожуйте рослини, перевіряйте вологість ґрунту перед поливом.
- Регулярно видаляйте зів’ялі квіти та листя.
- Забезпечте рослинам захист від яскравого прямого сонячного світла, особливо в період сильного полуденного сонця. Розмістіть їх під відтінком або використовуйте фіранки, щоб пом’якшити яскраве світло.
Липень
- Провітрюйте приміщення, щоб забезпечити циркуляцію свіжого повітря. Рослини можуть страждати від спеки, тому хороша вентиляція допоможе їм залишатися здоровими.
- Перевіряйте рослини на наявність шкідників, таких як борошнисті червці або попелиці. У разі виявлення, застосовуйте відповідні заходи боротьби, такі як застосування інсектицидів або миття листя.
Серпень
- Підживлюйте рослини для підтримки їхнього здоров’я та росту. Використовуйте добрива, призначені спеціально для кімнатних рослин і дотримуйтесь інструкцій із застосування. Ми радимо обирати ЯРОС, оскільки це добриво можна використовувати весь рік.
- Регулярно обрізайте рослини, щоб підтримувати їхню форму і стимулювати розгалуження. Видаляйте зів’ялі квіти та сухе листя.
Знову ж таки, пам’ятайте, що кожна рослина може мати свої унікальні потреби, тому завжди варто орієнтуватися на особливості конкретної квітки або порадитися з експертами.
Догляд за квітами кімнатними восени
Осінь — це час, коли рослини готуються до періоду спокою. У цей час важливо забезпечити їм правильні умови і підготувати до зими. Ось приблизний список дій, які можна виконати восени для догляду за кімнатними рослинами.
Вересень
- Зменште частоту поливу, оскільки зменшення кількості денного світла і зниження температури може уповільнити ріст рослин. Перевіряйте вологість ґрунту і поливайте тільки тоді, коли верхній шар ґрунту висохне.
- Перегляньте місце розташування рослин у приміщенні, щоб забезпечити їм достатнє освітлення. Рослини можуть вимагати більше світла, тому розмістіть їх ближче до вікон або використовуйте додаткове штучне освітлення.
- Внесіть добрива з фосфором і калієм, але без азоту, щоб рослина могла підготуватися до зими. Ми радимо обирати ЯРОС, попри те, що в його складі є азот, препарат містить еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які стимулюють поглинання тільки необхідних рослині речовин із субстрату.
- Наприкінці вересня також варто пересадити рослини, якщо ви не зробили цього навесні.
Жовтень
- Видаліть відмерле листя і квіти. Таким чином, рослини будуть виглядати набагато краще, а ще прибравши відмерле листя ви знизити ризик розвитку захворювань.
- Скоротіть частоту підживлень. Рослини стають менш активними в рості, тому скоротіть внесення добрив до одного разу на місяць або припиніть їх використовувати зовсім.
Листопад
- Поступово зменшуйте частоту поливу, щоб рослини могли увійти в зимовий період спокою. Перевіряйте вологість ґрунту і поливайте тільки тоді, коли він значно висохне. Зазвичай взимку достатньо поливати рослини раз на два-три тижні або навіть рідше.
- Прибирайте пил з листя рослин, щоб забезпечити їм доступ до достатнього освітлення. Ви можете протирати листя вологою ганчірочкою.
Пам’ятайте, що кожна рослина може мати свої особливості та вимоги, тому враховуйте індивідуальні потреби кожного вазона під час осіннього догляду.
Догляд за вазонами взимку
Зима — це період спокою для багатьох кімнатних рослин. У цю пору року рослини потребують особливої уваги та умов, щоб пережити холодний період і зберегти своє здоров’я. Але є й винятки, наприклад, різдвяник або пуансетія, які цвітуть взимку.
Якщо говорити про загальні поради щодо догляду за кімнатними квітами взимку, то варто згадати таке.
Грудень
- Стежте за частотою поливу, оскільки рослини перебувають у періоді спокою і їхня потреба у воді знижується.
- Скоротіть використання добрив до мінімуму або припиніть їх повністю. У зимовий період рослини ростуть повільніше і не потребують великої кількості поживних речовин. Виняток, вже говорилося, як правильно доглядати за вазонами, цвітіння яких припадає на зиму.
Січень
- Розмістіть рослини в місцях з найбільш підходящими умовами, зазвичай південні вікна, де вони отримують достатню кількість світла. Враховуйте, що вікна можуть бути холодними, тому уникайте контакту рослин з холодним склом.
- Видаляйте відмерле або хворе листя, щоб запобігти поширенню захворювань або комах.
Лютий
- Підтримуйте стабільну температуру в приміщенні, щоб рослини не страждали від різких коливань температури. Уникайте розташування рослин поруч із радіаторами або кондиціонерами.
- Наприкінці лютого, якщо температура повітря вже плюсова, а дні сонячні, можна внести добриво. Воно допоможе активізувати ростові процеси. Але пересаджувати рослину ще рано, робити це потрібно не раніше середини-кінця березня.
Зимовий догляд передбачає більш стриманий підхід до поливу і добрив. Але загалом потрібно діяти за ситуацією і враховувати особливості тієї чи іншої рослини.
Хочете, щоб ваші квіти були здоровими і радували пишною зеленню і квітами, замовте добриво ЯРОС. Зробіть це просто зараз, і ми надішлемо вам детальну інструкцію у форматі PDF.
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами