Догляд за орхідеями взимку

Орхідеї – популярні витончені квіти, які допомагають створити незабутню атмосферу у кожному приміщенні. Вони гарно підкреслюють будь-який дизайн, додають оселі затишку.  

Існує велика кількість видів орхідей – у природі нараховують до 35 000, однак в домашніх умовах найчастіше вирощують Фаленопсис. Цей же вид орхідеї нерідко прикрашає салони краси, ресторани та офіси, тому опишемо як доглядати за цією квіткою у самий непростий для рослин період.  

Правильне місце

Вірний вибір місця сприяє гарному зростанню та цвітінню орхідеї. Самим вдалим варіантом для зими вважається розташування рослини на південному вікні. Тут рослина зможе отримати необхідну кількість світла під час короткого зимового дня.

Холоду орхідея не любить, тому підвіконня потрібно утеплювати. Якщо у вашому будинку взимку досить прохолодно, для цього можна використовувати тонкий пінопласт або інші ущільнювачі.

Свіже повітря, але менше протягів

Слід пам’ятати, що всі кімнатні орхідеї не витримують задуху і надто теплого повітря, тому приміщення необхідно частіше провітрювати. Але при цьому важливо знаходити баланс, уникаючи холодних протягів. Вони можуть бути згубними для орхідей – призвести до втрати всіх листочків.

Якщо ви помітили, що бутони вашої орхідеї опадають, є велика ймовірність, що вона страждає від протягів. 

Без зайвих рухів

Будь-який переїзд або переміщення для орхідеї – справжній стрес, тому що ця тендітна квітка не любить пересувань. Відомо, що орхідея дуже чутливо реагує на своє положення по відношенню до світла. Тому, якщо у вас з’явилась необхідність переставити горщик з квіткою, вам потрібно буде розмістити його тією ж стороною до джерела освітлення, як і раніше. 

Не рухайте орхідею під час поливу. Пересування з місця на місце несприятливо позначається на рості цієї рослини, особливо негативно це може проявитись у момент появи квітконосу.

Подалі від високих температур

Хоча орхідеї і є тропічними рослинами, які зростають у теплому кліматі, вони можуть серйозно постраждати, якщо залишити їх у спекотному середовищі протягом тривалого часу. Але занадто прохолодна температура для них теж шкідлива. 

Для комфорту в зимовий період орхідеям потрібна температура повітря не нижча за +15 +16 °С. Слідкуйте за тим, щоб добові коливання не перевищували 3-5 °С, тому що для вашої квітки це може стати стресом.

Правила поливу

Зазвичай орхідеї поливають в міру просихання кори в горщику: як тільки стане видно, що конденсат на внутрішніх стінках горщика практично зник та горщик став легкий. Інтенсивність поливу залежить від зовнішніх факторів: вологість повітря, тривалість сонячного дня, освітлення, розмір горщика, склад субстрату, фаза сезонної вегетації, температура довкілля. 

Орхідеї поливаються методом напоювання з використанням спеціального кашпо. Як правило, час напоювання може тривати від 1 до 4 годин. Він залежить від величини кори у субстраті: чим більша фракція, тим довше напоювати. Також на час напоювання впливає температура в кімнаті і температура розчину. Зокрема, чим нижче температура, тим менше час напоювання. 

На яку ж періодичність напоювання краще орієнтуватись? Як правило, роблять це кожні 10-14 днів. Використовуючи біодобриво ЯРОС у пропорції 2,5 – 10 мл на 1 л води, ви допоможете орхідеї стати більш стійкою до несприятливих умов, а також підживити цю ніжну рослину у стресовий для неї період року. 

Вологість повітря 

Орхідеї потребують високої вологості у приміщенні, оскільки це тропічні рослини. Особливо варто звертати на це увагу взимку, коли у приміщенні постійно включене опалення, яке може підсушувати повітря. 

Обприскувати орхідеї необхідно 1-2 рази на день відстояною водою з біодобривом ЯРОС у тих же пропорціях, що і для поливу: на 1 л води від 2,5 – 10 мл ЯРОСу. Розпилення має бути дрібним, майже як туман. 

Особливості коріння

Як відомо, коріння орхідей беруть активну участь у процесі фотосинтезу, тому світла їм має бути достатньо. Так як зайвий раз переміщати цю рослину не рекомендується, має сенс подбати про коріння заздалегідь. Саме тому замість керамічних горщиків, для вирощування орхідей дуже часто використовують пластикові прозорі ємності з великою кількістю дренажних отворів. 

Для посадки цієї квітки не слід використовувати керамічні або будь-які інші ємності з рифленими стінками, оскільки коріння орхідеї можуть приростати до нерівної поверхні. Окрім того, гострі краї та елементи можуть травмувати всю кореневу систему, що завдасть великої шкоди вашій тендітній рослині.

Основою вирощування рослин та отримання якісних врожаїв і високих прибутків є вологоємність та структура ґрунту
ЯРОС працює з першопричиною, тобто з ґрунтом.
Ґрунт з низькою кількістю мікробіоти
Використовуючи лише хімічні добрива, фермер мусить вносити більше і більше добрив щороку, оскільки біологічна активність в ґрунті знижується і родючість падає.
В результаті:
  • Ґрунт втрачає можливість накопичувати вологу
  • Рівень мікробіоти в ґрунті різко падає
  • Природня родючість ґрунту падає щороку
  • Ефективність добрив падає
  • Фермер потрапляє в порочне коло, коли необхідно вносити більше добрив
  • Фермер втрачає впевненість у прибутках  в наступному році
  • Падає прибуток на гектар та бізнес втрачає стабільність
Ґрунт з гарною мікробіологією
ЯРОС працює насамперед з ґрунтом. Повертаючи родючість та збільшуючи мікробіоту ґрунту та ефективність добрив. 
Ваш ґрунт:
  • Має більшу вологоємкість
  • Рослина має вологу навіть у посуху та не згорає
  • Ґрунт стає пухким і волога проникає в ґрунт та зберігається для рослини
  • Росте мікробіота збільшуючи ефективність добрив
  • З року в рік зростає родючість ґрунту та прибуток на кожному гектар
  • Потреба в мінеральних добривах знижується до 30% від загальноприйнятих .
ЯРОС для ґрунту. Відгуки клієнтів

Замовити ЯРОС

Склад продукту:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, вода.

Механізм дії:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top