Догляд за домашніми рослинами у зимовий період
Взимку домашні рослини потребують особливого догляду, адже з’являється багато факторів, які можуть негативно вплинути на їхній стан та розвиток. Якщо ви помічаєте, що в холодний період року ваші рослини починають жовтіти або в’янути без очевидної причини, значить вам необхідно змінити спосіб догляду за ними.
Для початку треба скласти загальний список обставин, які можуть нашкодити вашій рослині. Їх не так багато, але кожна з них може суттєво впливати на стан вашої домашньої квітки.
Головні ризик-фактори для домашніх рослин взимку:
- недостатність світла через короткий світловий день;
- низька вологість повітря через постійне опалення в приміщеннях;
- занадто холодна вода для поливу;
- температура повітря нижче, ніж того потребує рослина.
Що необхідно зробити у першу чергу, якщо стан вашої квітки погіршується:
1. Відрегулюйте полив, по мірі підсихання ґрунту на рівні 2-3 см верхнього шару. Для поливу використовуйте тепленьку відстояну воду з додаванням біодобрива ЯРОС (на 1 л води від 2,5-10 мл ЯРОС).
2. Забезпечте рослинам умови без різких перепадів температури та протягів.
3. Почніть обприскувати рослини, якщо вдома занадто сухе повітря (окрім рослин, які того не потребують).
4. Переставте горщик з рослиною в більш освітлене місце.
5. Якщо ви бачите, що стан рослини не став кращий, можливо усі ці дії трошки запізні, і в неї почались проблеми з корінням. Тоді потрібно буде пересадити рослину в інший субстрат і новий горщик, обов’язково з шаром дренажу 2-3 см.
Зверніть увагу на те, що деякі кімнатні рослини взимку поливають не частіше ніж раз на місяць. До них належать кактуси і сукуленти. Вони можуть тривалий час обходитися без води, тим більше в зимовий час.
Для більшості декоративних квітучих культур взимку полив потрібно скоротити, тому що в період відпочинку сповільнюється ріст. Однак тут все ж таки краще не узагальнювати, і звернути уваги на потреби кожної конкретної рослини та її стан.
Що потрібно вашій рослині: особливості догляду
Щоб ваша квітка не пропала, а радувала вас своїм насиченим листям та пишним цвітінням, зверніть увагу на те, які умови догляду потрібні кожній з них. Тому що кожна квітка індивідуальна, і загальних порад їй може бути просто недостатньо.
Буває, що рослина починає жовтіти просто через те, що їй потрібна вологість повітря 70%, а вона стоїть біля батареї і постійно пересихає. Тоді поміняйте місце її дислокації, заведіть звичку обприскувати листя вашої квітки, а мінімум раз на тиждень – влаштовуйте їй душ. Однією з таких рослин є кротон (кодієум). Таку рослину краще всього утримувати на піддоні з вологою галькою та щодня обприскувати все листя. При недостатності вологи кротон буде тьмяніти, та врешті решт може загинути. Розчин ЯРОСу допоможе вашій рослині стати більш стійкою до впливу зовнішніх факторів, тому для обприскування використовуйте його у тих же пропорціях: на 1 л води від 2,5-10 мл ЯРОС.
Іноді головною проблемою в догляді за рослиною може стати непідходяще місце. Наприклад, фікус Бенджаміна не виносить протягів та холоду. Навіть якщо холод буде йти просто від підвіконня, на кому стоїть горщик з рослиною – це може їй зашкодити. Але часто переставляти цю рослинку не варто, інакше вона може скинути листя. Також в зимній період фікус Бенджаміна може страждати від нестачі освітлення, тому дбайливі господині включають над цими рослинами спеціальну лампу.
Деяким домашнім рослинам важливо зменшити полив у зимній період, наприклад алоє не потребує такого ж поливу як влітку або навесні. Треба стежити за станом верхнього шару ґрунту, і поливати тільки коли він буде підсихати. Теж саме стосується і заміокулькасу та деяких інших рослин – при системному перезволоженні ґрунту їхнє коріння може почати гнити.
Потреби рослин відрізняються, і це лише декілька прикладів, адже кожна з них унікальна, і умови, які їй потрібні, теж. Тому, перед тим як принести додому квітку, ознайомтесь з вимогами по її догляду. А якщо ваша квітка почала тьмяніти та в’янути, ви можете звернутись за допомогою до наших фахівців, які залюбки нададуть рекомендації по догляду за вашою рослиною по висланому вами фото.