Догляд за домашніми рослинами у зимовий період

Взимку домашні рослини потребують особливого догляду, адже з’являється багато факторів, які можуть негативно вплинути на їхній стан та розвиток. Якщо ви помічаєте, що в холодний період року ваші рослини починають жовтіти або в’янути без очевидної причини,  значить вам необхідно змінити спосіб догляду за ними.

Для початку треба скласти загальний список обставин, які можуть нашкодити вашій рослині. Їх не так багато, але кожна з них може суттєво впливати на стан вашої домашньої квітки.

Головні ризик-фактори для домашніх рослин взимку:

 • недостатність світла через короткий світловий день;
 • низька вологість повітря через постійне опалення в приміщеннях;
 • занадто холодна вода для поливу;
 • температура повітря нижче, ніж того потребує рослина.

Що необхідно зробити у першу чергу, якщо стан вашої квітки погіршується:

1. Відрегулюйте полив, по мірі підсихання ґрунту на рівні 2-3 см верхнього шару. Для поливу використовуйте тепленьку відстояну воду з додаванням біодобрива ЯРОС (на 1 л води від 2,5-10 мл ЯРОС).

2. Забезпечте рослинам умови без різких перепадів температури та протягів.

3. Почніть обприскувати рослини, якщо вдома занадто сухе повітря (окрім рослин, які того не потребують).

4. Переставте горщик з рослиною в більш освітлене місце.

5. Якщо ви бачите, що стан рослини не став кращий, можливо усі ці дії трошки запізні, і в неї почались проблеми з корінням. Тоді потрібно буде пересадити  рослину в інший субстрат і новий горщик, обов’язково з шаром дренажу 2-3 см.

Зверніть увагу на те, що деякі кімнатні рослини взимку поливають не частіше ніж раз на місяць. До них належать кактуси і сукуленти. Вони можуть тривалий час обходитися без води, тим більше в зимовий час.

Для більшості декоративних квітучих культур взимку полив потрібно скоротити, тому що в період відпочинку сповільнюється ріст. Однак тут все ж таки краще не узагальнювати, і звернути уваги на потреби кожної конкретної рослини та її стан.

Що потрібно вашій рослині: особливості догляду

Щоб ваша квітка не пропала, а радувала вас своїм насиченим листям та пишним цвітінням, зверніть увагу на те, які умови догляду потрібні кожній з них. Тому що кожна квітка індивідуальна, і загальних порад їй може бути просто недостатньо.

Буває, що рослина починає жовтіти просто через те, що їй потрібна вологість повітря 70%, а вона стоїть біля батареї і постійно пересихає. Тоді поміняйте місце її дислокації, заведіть звичку обприскувати листя вашої квітки, а мінімум раз на тиждень – влаштовуйте їй душ. Однією з таких рослин є кротон (кодієум). Таку рослину краще всього утримувати на піддоні з вологою галькою та щодня обприскувати все листя. При недостатності вологи кротон буде тьмяніти, та врешті решт може загинути. Розчин ЯРОСу допоможе вашій рослині стати більш стійкою до впливу зовнішніх факторів, тому для обприскування використовуйте його у тих же пропорціях:  на 1 л води від 2,5-10 мл ЯРОС. 

Іноді головною проблемою в догляді за рослиною може стати непідходяще місце. Наприклад, фікус Бенджаміна не виносить протягів та холоду. Навіть якщо холод буде йти просто від підвіконня, на кому стоїть горщик з рослиною – це може їй зашкодити. Але часто переставляти цю рослинку не варто, інакше вона може скинути листя. Також в зимній період фікус Бенджаміна може страждати від нестачі освітлення, тому дбайливі господині включають над цими рослинами спеціальну лампу.

Деяким домашнім рослинам важливо зменшити полив у зимній період, наприклад алоє не потребує такого ж поливу як влітку або навесні. Треба стежити за станом верхнього шару ґрунту, і поливати тільки коли він буде підсихати. Теж саме стосується і заміокулькасу та деяких інших рослин – при системному перезволоженні ґрунту їхнє коріння може почати гнити.

Потреби рослин відрізняються, і це лише декілька прикладів, адже кожна з них унікальна, і умови, які їй потрібні, теж. Тому, перед тим як принести додому квітку, ознайомтесь з вимогами по її догляду. А якщо ваша квітка почала тьмяніти та в’янути, ви можете звернутись за допомогою до наших фахівців, які залюбки нададуть рекомендації по догляду за вашою рослиною по висланому вами фото.

Основою вирощування рослин та отримання якісних врожаїв і високих прибутків є вологоємність та структура ґрунту
ЯРОС працює з першопричиною, тобто з ґрунтом.
Ґрунт з низькою кількістю мікробіоти
Використовуючи лише хімічні добрива, фермер мусить вносити більше і більше добрив щороку, оскільки біологічна активність в ґрунті знижується і родючість падає.
В результаті:
 • Ґрунт втрачає можливість накопичувати вологу
 • Рівень мікробіоти в ґрунті різко падає
 • Природня родючість ґрунту падає щороку
 • Ефективність добрив падає
 • Фермер потрапляє в порочне коло, коли необхідно вносити більше добрив
 • Фермер втрачає впевненість у прибутках  в наступному році
 • Падає прибуток на гектар та бізнес втрачає стабільність
Ґрунт з гарною мікробіологією
ЯРОС працює насамперед з ґрунтом. Повертаючи родючість та збільшуючи мікробіоту ґрунту та ефективність добрив. 
Ваш ґрунт:
 • Має більшу вологоємкість
 • Рослина має вологу навіть у посуху та не згорає
 • Ґрунт стає пухким і волога проникає в ґрунт та зберігається для рослини
 • Росте мікробіота збільшуючи ефективність добрив
 • З року в рік зростає родючість ґрунту та прибуток на кожному гектар
 • Потреба в мінеральних добривах знижується до 30% від загальноприйнятих .
ЯРОС для ґрунту. Відгуки клієнтів

Замовити ЯРОС

Склад продукту:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, вода.

Механізм дії:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top
БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА У ВІДДІЛЕННЯ
*при замовленні від 1л ЯРОС