Чому кротон скидає листя і як його врятувати
Кротон – рослина з унікальним яскравим забарвленням листя, яка дарує неймовірний настрій своїм господарям. У природному середовищі таку рослину ви можете зустріти у світлих тропічних лісах, де вони ростуть чагарниками – звідси і специфічна атмосфера, яку створюють кротони.
Як правило, у продажу можна знайти кротон (кодіеум), що вирощується спеціально у горщиках. З одного боку – це вже не така ефектна рослина, як у дикій природі, а з іншого – можна бути впевненим, що вдома їй буде комфортно. Але навіть ретельний догляд іноді може призвести до того, що кротон починає скидати листя. І в такій ситуації діяти треба негайно, інакше рослина може загинути.
Чому кротон скидає листя: 6 причин
1. Перелив, застой води у горщику
Якщо систематично заливати рослину, її коріння починає гинути. Як симптом цього, ви можете побачити скидання листя.
2. Переохолодження рослини
Температура в приміщенні для кротона має велике значення – якщо вона нижче 18 градусів, рослині у такому середовищі буде некомфортно і вона може почати скидати листя.
3. Протяги
Можливо, у вашому приміщенні багато протягів, або ви любите постійно відчиняти вікна. Зверніть на це увагу і переставте рослину у приміщення, яке ви не будете занадто часто провітрювати.
4. Шкідники
Вашу рослину могли атакувати шкідники, які не дають кротону нормально рости та розвиватись. В цьому випадку рослина теж може залишитись без листя.
5. Неправильне освітлення
Нестача освітлення – ще одна причина скидання листя. Слідкуйте за тим, щоб рослині було комфортно у вашому приміщенні.
6. Хвороби рослини
Кротон може просто захворіти – якщо імунітет рослини недостатньо сильний, може початись розвиток хвороби. Тому підтримка та підживлення рослини – основні критерії догляду за нею.
Пересадка та догляд
Візьміть подвійний горщик, щоб виключити причину переливу і застою води. Краще взяти не дуже глибоку ємність, діаметр якої на 2 см більший, ніж попередня. На дно горщика обов’язково насипте дренаж. Після пересадки починайте доглядати за вашим домашнім улюбленцем за допомогою біодобрива ЯРОС – це надасть вашій рослині стійкості, підвищіть її імунітет та буде сприяти інтенсифікації росту та розвитку. Завдяки цьому догляду, листя вашого кротона завжди буде здоровим та яскравим.
Догляд з біодобривом ЯРОС дуже простий. Полив потрібно проводити по мірі підсихання ґрунту на рівні 2-3 см верхнього шару тепленькою відстояною водою з додаванням ЯРОСу у пропорції від 2,5 мл до 10 мл на 1 л води. Обприскувати цим же розчином необхідно 1-2 рази на день найдрібнішим розпиленням, майже як туман.
При дуже сухому повітрі у приміщенні, можна ще знайти такий вихід: поставити поряд горщик із керамзитом, його зволожувати розчином ЯРОСу. Керамзит буде випаровуватись і зволожувати ваш кротон. Можна навіть підібрати правильну по розміру ємність, і поставити горщик з кротоном у горщик з керамзитом, зволожений розчином ЯРОСа. Це також буде дуже корисно для цієї рослини. Але зверніть увагу: якщо ви ставите кротон наверх на керамзит, керамзит зверху не повинен бути покритий розчином ЯРОСу, він має бути тільки зволожений. Щоб коріння рослини ні в якому разі не контактувало з вологою! інакше може статись проблема з перезволоженням, і в такому випадку скидання листя буде неминучим.