Чому кротон скидає листя і як його врятувати

Кротон – рослина з унікальним яскравим забарвленням листя, яка дарує неймовірний настрій своїм господарям. У природному середовищі таку рослину ви можете зустріти у світлих тропічних лісах, де вони ростуть чагарниками – звідси і специфічна атмосфера, яку створюють кротони. 

Як правило, у продажу можна знайти кротон (кодіеум), що вирощується спеціально у горщиках. З одного боку – це вже не така ефектна рослина, як у дикій природі, а з іншого – можна бути впевненим, що вдома їй буде комфортно. Але навіть ретельний догляд іноді може призвести до того, що кротон починає скидати листя. І в такій ситуації діяти треба негайно, інакше рослина може загинути.

Чому кротон скидає листя: 6 причин

1. Перелив, застой води у горщику

Якщо систематично заливати рослину, її коріння починає гинути. Як симптом цього, ви можете побачити скидання листя. 

2. Переохолодження рослини

Температура в приміщенні для кротона має велике значення  – якщо вона нижче 18 градусів, рослині у такому середовищі буде некомфортно і вона може почати скидати листя.

3. Протяги

Можливо, у вашому приміщенні багато протягів, або ви любите постійно відчиняти вікна. Зверніть на це увагу і переставте рослину у приміщення, яке ви не будете занадто часто провітрювати. 

4. Шкідники

Вашу рослину могли атакувати шкідники, які не дають кротону нормально рости та розвиватись. В цьому випадку рослина теж може залишитись без листя. 

5. Неправильне освітлення

Нестача освітлення  – ще одна причина скидання листя. Слідкуйте за тим, щоб рослині було комфортно у вашому приміщенні.

6. Хвороби рослини

Кротон може просто захворіти  – якщо імунітет рослини недостатньо сильний, може початись розвиток хвороби. Тому підтримка та підживлення рослини  – основні критерії догляду за нею. 

Пересадка та  догляд

Візьміть подвійний горщик, щоб виключити причину переливу і застою води. Краще взяти не дуже глибоку ємність, діаметр якої на 2 см більший, ніж попередня. На дно горщика обов’язково насипте дренаж. Після пересадки починайте доглядати за вашим домашнім улюбленцем за допомогою біодобрива ЯРОС  – це надасть вашій рослині стійкості, підвищіть її імунітет та буде сприяти інтенсифікації росту та розвитку. Завдяки цьому догляду, листя вашого кротона завжди буде здоровим та яскравим.

Догляд з біодобривом ЯРОС дуже простий. Полив потрібно проводити по мірі підсихання ґрунту на рівні 2-3 см верхнього шару тепленькою відстояною водою з додаванням ЯРОСу у пропорції від 2,5 мл до 10 мл на 1 л води. Обприскувати цим же розчином необхідно 1-2 рази на день найдрібнішим розпиленням, майже як туман.

При дуже сухому повітрі у приміщенні, можна ще знайти такий вихід: поставити поряд горщик із керамзитом, його зволожувати розчином ЯРОСу. Керамзит буде випаровуватись і зволожувати ваш кротон. Можна навіть підібрати правильну по розміру ємність, і поставити горщик з кротоном у горщик з керамзитом, зволожений розчином ЯРОСа. Це також буде дуже корисно для цієї рослини. Але зверніть увагу: якщо ви ставите кротон наверх на керамзит, керамзит зверху не повинен бути покритий розчином ЯРОСу, він має бути тільки зволожений. Щоб коріння рослини ні в якому разі не контактувало з вологою! інакше може статись проблема з перезволоженням, і в такому випадку скидання листя буде неминучим.

Як врятувати кротон за допомогою ЯРОСа
Основою вирощування рослин та отримання якісних врожаїв і високих прибутків є вологоємність та структура ґрунту
ЯРОС працює з першопричиною, тобто з ґрунтом.
Ґрунт з низькою кількістю мікробіоти
Використовуючи лише хімічні добрива, фермер мусить вносити більше і більше добрив щороку, оскільки біологічна активність в ґрунті знижується і родючість падає.
В результаті:
 • Ґрунт втрачає можливість накопичувати вологу
 • Рівень мікробіоти в ґрунті різко падає
 • Природня родючість ґрунту падає щороку
 • Ефективність добрив падає
 • Фермер потрапляє в порочне коло, коли необхідно вносити більше добрив
 • Фермер втрачає впевненість у прибутках  в наступному році
 • Падає прибуток на гектар та бізнес втрачає стабільність
Ґрунт з гарною мікробіологією
ЯРОС працює насамперед з ґрунтом. Повертаючи родючість та збільшуючи мікробіоту ґрунту та ефективність добрив. 
Ваш ґрунт:
 • Має більшу вологоємкість
 • Рослина має вологу навіть у посуху та не згорає
 • Ґрунт стає пухким і волога проникає в ґрунт та зберігається для рослини
 • Росте мікробіота збільшуючи ефективність добрив
 • З року в рік зростає родючість ґрунту та прибуток на кожному гектар
 • Потреба в мінеральних добривах знижується до 30% від загальноприйнятих .
ЯРОС для ґрунту. Відгуки клієнтів

Замовити ЯРОС

Склад продукту:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, вода.

Механізм дії:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top
БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА У ВІДДІЛЕННЯ
*при замовленні від 1л ЯРОС