Все про рослину лілія: догляд з добривом ЯРОС

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

В чому особливість технології ЯРОС для лілій

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Технологія вирощування лілій

Німецькі садівники дуже люблять розповідати зворушливу легенду про те, що у кожній квітці лілії живе ельф. Він народжується із розкриттям бутона, і разом із квіткою вмирає. Якщо ельфи існували б насправді, то навряд чи вони змогли б знайти більш витончену квітку, ніж лілія. Хочете знати, як доглядати лілії в саду, щоб чарівні ельфи захотіли вибрати саме ваші квіти своїм будинком? У цьому матеріалі ми розповімо, як доглядати лілії в горщику, як доглядати лілії кімнатні, як доглядати лілії після їх цвітіння, а також як доглядати лілії на дачі, де вони ростуть на клумбі по сусідству з іншими квітами. 

Чи знаєте ви? На сьогодні немає синіх лілій, селекціонери все ще не вдалося отримати синю квітку. 

Вище ми обіцяли, що розповімо, як правильно доглядати лілії. Почнемо з того, як проводиться пересадка лілій весною або осінню. Найкраще зробити це восени, оптимально у вересні. Оскільки лілія – це багаторічна рослина, то пересадка їй потрібна кожні три чи чотири роки.

Щоб ваші квіти радували око, потрібно не тільки знати, як доглядати садові лілії, але й про те, як вибрати місце для посадки. 

Найкраще місце для вирощування лілій – добре освітлена ділянка, захищена від вітру.Що стосується ґрунту, то він має бути поживним, це можна вирішити шляхом внесення добрива. Головне – субстрат повинен бути добре дренованим і пухким. Також варто звернути увагу на кислотний баланс ґрунту. Більшість видів віддають перевагу нейтральному ґрунту, але трубчастим ліліям комфортніше в лужному ґрунті, а американські гібриди – кислий.

Наступною справою потрібно подбати про підготовку цибулин. Ідеальні цибулини лілій виглядають так:

 • цибулини соковиті та м’ясисті;
 • денце в них не травмовано;
 • лусочки не пересушені;
 • коріння у довжину досягають 5 см.

Якщо ви купили цибулини восени, то доведеться чекати на середину вересня, щоб висадити їх у відкритий ґрунт. На час зберігання цибулини закопують у вологий пісок або тирсу і тримають у темному, але добре вентильованому місці. Пересадка лілій влітку чи восени проводиться за подібним принципом.  

Перед посадкою з цибулин потрібно зрізати всі лусочки з бурими плямами, а також ділянки, що загнили або підозрілі. Далі на 30 хвилин замочити цибулини у розчині добрива ЯРОС (2,5 мл на літр води). Нижче ми ще повернемося до ЯРОСу і розповімо, чому варто вибрати саме цей препарат.

Вище ми розповіли про догляд за кімнатними ліліями у плані підготовки ділянки та посадкового матеріалу. Тепер зупинимося на тому, коли висаджувати їх у відкритий ґрунт, а також як вирощувати лілії в домашніх умовах та про те, як проводиться осіння пересадка лілій

Отже, як вирощувати лілії у відкритому ґрунті. 

Навесні квіти варто висаджувати, коли ґрунт прогріється до 10°C-12°C, зазвичай це відбувається у квітні. Відстань між бульбами має бути близько 15 см, а глибина посадки – 10-15 см.

Восени ж, найкращий час для висадки – середина жовтня. Температура ґрунту повинна бути близько 10°C-12°C, щоб забезпечити укорінення. Глибина посадки бульб має бути більшою, ніж навесні – близько 20 см, а відстань між ними – 30 см.

Якщо ж йдеться про кімнатні лілії, то глибина посадки має бути близько 10 см, а відстань між бульбами – 5-10 см. Бульби варто висаджувати в горщики з дренажними отворами, щоб уникнути застою вологи.

Важливо пам’ятати, що для успішного вирощування лілій необхідно вибрати місце з гарним освітленням та дренованим ґрунтом, а також забезпечити помірний полив та відповідний догляд за садовими ліліями. Про те, як доглядати лілії кімнатні, а також садові в плані поливу і підживлення, ми розповімо нижче.

Тепер ви знаєте досить багато про те, як вирощувати лілії у відкритому ґрунті. Але яскравий, квітучий садок не обмежується лише знанням того, як правильно вирощувати лілії. Потрібно знати і про те, як доглядати лілії будинку, а також про те, які шкідники та хвороби можуть атакувати вашу клумбу, і як з ними боротися.А ще про те, коли цвіте лілія, ця інформація буде корисною, якщо ви плануєте комбінувати лілії з іншими квітами.

Лілії зазвичай цвітуть улітку, у червні-липні. Деякі сорти можуть цвісти раніше чи пізніше, залежно від розташування та умов вирощування. Цвітіння триває близько 2-3 тижнів, а після цвітіння рослина перетворюється на фазу відпочинку. Що стосується того, як обрізати лілію на зиму, то щоб підготувати лілію до зими, необхідно обрізати її до землі після того, як листя і стебла починають жовтіти і висихати. Це зазвичай відбувається наприкінці літа чи початку осені. Але обрізання краще провести приблизно на початку жовтня. Обрізані рослини слід прибрати та утилізувати, щоб уникнути поширення хвороб та шкідників. Обрізка допоможе захистити рослину від заморозків та забезпечити успішне цвітіння наступного року.

Тепер ви досить багато знаєте про те, як вирощувати лілії вдома, вище ми обіцяли розповісти про хвороби квітів лілій та шкідників. Часто в садівників виникає питання, чому жовтіє листя лілії, чому не цвітуть лілії, або чому пропадають лілії найчастіше причина в захворюваннях або шкідниках. Почнемо з короткого опису поширених хвороб та шкідників. 

Лілія: хвороби та лікування

Коли доходить до вирощування хвороби лілій кімнатної лілії або садової версії рослини можуть знищити всі ваші старання. Розглянемо найпоширеніших проблем, з якими стикаються садівники.

Якщо у вас росте лілія, хвороби, з якими ви можете зіткнутися будуть мати такі симптоми:

 • Бактеріальна гнилизна. Хвороба розвивається через бактерії, які викликають руйнування квіток, стебел і листя. Характеризується жовтими плямами на листі. Головна причина – надлишок вологи.
 • Фузаріоз. Хвороба викликає жовті та коричневі плями на листі, стеблах та квітах. Часто ця хвороба спровокована поганою дренажною системою, надмірним поливом чи нестачею поживних речовин у ґрунті.

Крім бактеріальної гнилі та фузаріозу, ще однією поширеною хворобою лілій є бура плямистість. Вона провокує появу коричневих плям на листі і стеблах рослин, які згодом стають все більше і більше, зрештою листя жовтіє і опадає. Ця хвороба зазвичай викликається надмірним поливом, високою вологістю та нестачею циркуляції повітря навколо рослин.

Якщо ви помітили ознаки хвороб або наявність шкідників, рекомендується негайно вжити заходів щодо боротьби з ними, щоб запобігти подальшому поширенню та зберегти здоров’я ваших лілій. Ми рекомендуємо суворо дотримуватися порад щодо догляду, нижче ми перерахуємо ключові правила догляду. Якщо у вас ростуть лілії, хвороби та боротьба з ними – це частина догляду. Але краще не допускати розвитку хвороб, стежте за станом квітів і вживайте заходів для боротьби з ними. Пам’ятайте, що дефіцит поживних речовин може стати однією з причин розвитку хвороб. Щоб цього уникнути, застосовуйте добрива ЯРОС. У його складі є всі поживні макро- та мікроелементи, що активізують природні захисні механізми рослини. Міцний імунітет – це запорука здоров’я. І це стосується не лише людей, а й рослин.

Поширені шкідники лілій

Якщо у вас росте садова або кімнатна лілія, хвороби можуть її атакувати, але як з ними ви вже знаєте. Але на цьому боротьба за ваші рослини не закінчується, така прекрасна квітка як лілія може стати домом або ласощами для багатьох шкідників. Ось найпоширеніші проблеми, які можуть знищити ваші квіти:

 • Лілійний жук. Дорослі жуки та їх личинки харчуються листям та квітами лілій, що може призвести до деформації квітів та ослаблення рослин. Характерний симптом – круглі дірки на листі.
 • Трипси. Дрібні комахи харчуються ліліями. Вони можуть призвести до деформації квіток і листя. Характерний симптом – сріблясті плями на листі.
 • Ведмедки і личинки хруща вони ласують корінням цибулинами і стеблами рослин, що може призвести до загибелі рослин. Через ці шкідники ваші квіти поступово починають в’янути, а потім і загинуть.

Боротися зі шкідниками потрібно за допомогою спеціальних засобів захисту рослин, народні методи часто є неефективними.

Якщо у вас ростуть лілії, шкідники та хвороби відберуть у них сили для подальшого зростання. Щоб допомогти квітам відновитися, регулярно вносите добриво ЯРОС, воно зміцнює природний імунітет і забезпечує рослину всім необхідним для нормального росту та розвитку.

Вище ми вже говорили про те, як пересаджувати та вирощувати лілії, зараз зупинимося на тому, що треба знати всім, у кого ростуть лілії. Посадка і догляд  – важлива частина роботи, якщо ви хочете отримати яскраві квіти у своєму саду. лілії 

Лілія кімнатна: посадка в ґрунт, що потрібно знати

Коли мова заходить про вирощування такої рослини як садова лілія або лілія кімнатна, догляд та посадка — це ті складові, без яких неможливо насолодитися пишним цвітінням. Важливо знати, коли найкраще висаджувати квіти. Бажаєте, щоб у вашому саду росла лілія, посадка восени можлива приблизно на початку жовтня, коли ґрунт ще досить теплий, але температура знижується, а значить, рослина не почне нарощувати зелену масу. Також, якщо у вас лілія вазон, догляд та посадка лілії весною розпочинаються коли земля вже трохи прогрілася. Кімнатні ж пересаджують приблизно в середині березня. Якщо у вас квіти лілії, посадка можлива в будь-яку пору року, але влітку краще уникати цього, оскільки спека може завдати шкоди молодим рослинам.

При посадці садових лілій у землю, слід вибирати сонячне місце з родючим ґрунтом та гарною дренажною системою.Крім того, необхідно враховувати, що садові лілії можуть досягати значної висоти, тому потрібно залишати достатньо місця для їх зростання та розвитку. 

Якщо ви хочете посадити лілії в горщик, виберіть великі горщики з отвором для стоку води і забезпечення хорошої циркуляції повітря. Кімнатна лілія, посадка рекомендована у великі горщики та яскравого, але розведеного світла.

Незалежно від того, садові лілії або кімнатна лілія квітка, догляд повинен бути правильним. Про це розповідаємо далі.

Як доглядати лілії: актуальні поради

Тепер ви досить багато знаєте про те, як вирощувати лілії у горщику та у відкритому ґрунті, тепер ми розповімо, як доглядати лілії після цвітіння, але спочатку зупинимося на загальних рекомендаціях щодо догляду за ліліями.

 • Освітлення. Залежно від виду лілій, висаджувати їх потрібно на добре освітлених місцях або напівтіні.
 • Субстрат. Грунт повинен бути пухким, родючим, в міру вологим і з хорошим дренажем.
 • Полив. Лілія вимагає помірне, але регулярне полив, особливо в період цвітіння.
 • Підживлення. Вносити добриво рекомендовано щонайменше тричі за сезон — напровесні, у період формування бутонів і під час цвітіння. Але ми рекомендуємо використовувати добриво ЯРОС, оптимально додавати його у воду при кожному поливі з розрахунку 2,5 мл на 10 літрів води.

Тепер ви знаєте, як вирощувати кімнатні лілії та садові різновиди цієї квітки. Далі ми розповімо, як проводиться обрізання лілій після цвітіння.

Обрізка лілій – важлива частина догляду рослин. Після того, як лілії відцвітуть, необхідно обрізати їх стебла, щоб вони змогли накопичити ресурси для наступного сезону. Обрізування відцвілих лілій може проводитися в будь-який час року, але найбільш вдалий час для цього – літо або осінь.

Якщо планується обрізання лілій на зиму, слід обрізати всі стебла до рівня землі, щоб захистити рослини від морозів і захворювань. Осіння обрізка лілій може включати видалення не тільки відцвілих квітконосів, але й стебел з жовтим і зів’ялим листям.

Негайне обрізання лілій після цвітіння повинно проводитися обережніше, рекомендовано залишити деяке листя на стеблах. Обрізання лілій можна також проводити навесні, але це може уповільнити початок цвітіння.

У кімнатних ліліях зазвичай видаляють лише квітконоси.

У будь-якому випадку, перед обрізанням лілій необхідно переконатися, що ножиці чи ніж чисті та гострі, щоб уникнути пошкодження рослин. Якщо ви правильно обрізали свої лілії, вони будуть здорові та красиві протягом багатьох років.

Тепер ви знаєте, як проводиться обрізка лілій восени, а також обрізка лілій влітку. Насамкінець розповімо про те, як розвести лілії влітку або в іншу пору року.

Тепер ви знаєте про те, як обрізати кімнатну лілію після цвітіння, а також садові види цієї квітки. Пересадка та розмноження лілій теж частково порушені вище. Ви вже знаєте, що лілію найчастіше вирощують із цибулин, але ми хочемо детальніше розглянути питання розмноження лілій. 

Отже, як вирощувати лілії з рослин, що вже ростуть. Для розмноження можна використовувати луски, поділ гнізд, бульбашки, листові та стеблові живці. Якщо у вас ростуть лілії, розмноження восени найбільш ефективне, адже це час, коли рослина перестає цвісти і починає готуватися до зими. 

Якщо вас цікавить пересадка та розмноження лілій, то найкращий час для цього – весна чи осінь. Під час пересадки слід розділити квітку так, щоб одержати кілька окремих рослин.

Кімнатна лілія, догляд залежно від виду буде дещо відрізнятися, а цвісти вона може в як на початку літа, так і осінню. Тож якщо ви хочете клумбу, яка цвістиме все літо, потрібно поєднати кілька сортів лілій. Деякі сорти цвітуть навесні чи влітку, а інші можуть порадувати своїми квітами цілий рік. Коли цвіте кімнатна лілія або садова, пересаджувати її не треба, зачекайте закінчення цвітіння. Пересадка допускається лише в окремих випадках, наприклад, ви рятуєте хвору рослину.

У будь-якому випадку перед розмноженням лілій необхідно добре вивчити кожен метод і вибрати той, який підійде для вашого конкретного випадку. Правильний догляд та розмноження допоможуть зберегти красу та здоров’я ваших лілій на багато років.

Щоб продовжити цвітіння та виростити у своєму саду міцні лілії, рекомендуємо купити добрива ЯРОС. Замовте його прямо зараз, і ми надішлемо докладну інструкцію у форматі PDF. 

 

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з ліліями
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top
БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА У ВІДДІЛЕННЯ
*при замовленні від 1л ЯРОС