ТОП-3 проблем орхідеї: допомагаємо з ЯРОС
Якщо у вашій оселі з’явилась така гарна квітка як орхідея фаленопсис, вам потрібно своєчасно проводити її полив методом занурювання – приблизно раз на 10-14 днів. Для цього використовують кашпо. Обприскувати орхідеї необхідно 1-2 рази на день: розпилювання має бути дрібним, майже як туман. Для поливу і для обприскування додавайте біодобриво ЯРОС: пропорція має складати від 2,5 до 10 мл на 1 л відстояної води.
Періодично оглядайте вашу орхідею на предмет здорового вигляду листочків і можливих захворювань. Якщо ви помітили зміни на листках або корінні – це може свідчити про хворобу. Опишемо популярні запити з цього питання, та як саме ви можете допомогти своїй домашній красуні.
Чому тріскається листя орхідеї
Подібного роду деформації листочків орхідеї — стрес для рослини, адже порушується цілісність тканин, а отже, обмін поживних речовин уповільнюється. Внаслідок цього орхідея втрачає здоровий вигляд, та якщо ви не відреагуєте відразу, квітка може загинути.
Серед основних причин можуть бути:
- неправильне розташування;
- перезволоження;
- надмірне використання мінеральних добрив;
- недостатній полив;
- несприятливі температура або вологість у приміщенні;
- механічне пошкодження;
- невелика кількість коренів;
- захворювання кореневої системи.
Першим кроком для врятування вашої орхідеї буде відрегулювання поливу – приблизно раз на 10-14 днів його можна проводити наступним чином. Налийте в будь-яку ємність відстояну воду (не холодніше, ніж кімнатної температури) з додаванням розчину ЯРОС у пропорції від 2,5 до 10 мл на 1 л води, після цього поставте горщик з орхідеєю у розчин таким чином, щоб він не торкався кореневої шийки рослини і листочків, і залиште в цьому положенні до насичення. Час напоювання: від 1 до 4 годин, він залежить від величини кори субстрату (чим більше фракція, тим довше напоювати). Також на час напоювання впливає температура в кімнаті і температура розчину – чим нижча температура, тим менше час цієї процедури. Після поливу обов’язково дайте стекти зайвій водичці.
Як позбутися кореневої гнилі
У разі пошкодження орхідеї кореневою гниллю, листя цієї рослини починає буріти, а коріння загниває і стає м’яким. Головними причинами цього можуть стати умови, які склалися у вашому приміщенні:
- занадто висока температура;
- підвищена вологість повітря.
Щоб зупинити процес загнивання почати варто зі створення сприятливих умов для вашої орхідеї, так як хвороба рослини – це перш за все наслідок недостатнього догляду за нею. Тому проведіть огляд вашої рослини, та у разі виявлення ураження орхідеї кореневою гниллю, обробіть коріння і субстрат рослини розчином фунгіцидів.
Для досягнення позитивного ефекту процедуру бажано провести 3 рази з інтервалом 10-14 днів. Найпростіше проводити обробку методом занурення горщика у розчин. Інший, більш радикальний варіант – це пересадка. Потрібно дістати орхідею та оглянути коріння. Потім треба зрізати все сухе та гниле коріння (ножиці перед цим треба обеззаразити), після чого пересадити вашу рослину в новий субстрат (кору).
Приблизно раз на 10-14 днів полив проводиться таким же чином, як описано вище. Слідкуйте за оптимальним станом рослини, не перезволожуйте її та не тримайте поруч з гарячими батареями.
Чому з’являється червоний відтінок на корінні
Як правило, до такої зміни кольору коріння призводять занадто частий та інтенсивний полив, а також підвищена вологість повітря. Для початку потрібно змінити умови догляду за рослиною, а також її місце розташування – переставте горщик з орхідеєю подалі від інших кімнатних рослин.
Наступним кроком вам потрібно видалити усі уражені фрагменти (обов’язково ножиці перед цим треба продезінфікувати). Потім всі зрізи обробить знезаражуючими засобами. Для цих цілей відмінно підходять розчини фунгіцидів.
Обов’язково відрегулюйте періодичність та кількість води для поливу. Використовуйте відстояну воду бажано кімнатної температури з додаванням розчину ЯРОС (від 2,5 до 10 мл на 1 л води). Перед кожним наступним поливом слідкуйте, щоб кора просохла майже повністю. Обприскування потрібно припинити на час лікування рослини.