ТОП-3 проблем орхідеї: допомагаємо з ЯРОС

Якщо у вашій оселі з’явилась така гарна квітка як орхідея фаленопсис, вам потрібно своєчасно проводити її полив методом занурювання – приблизно раз на 10-14 днів. Для цього використовують кашпо. Обприскувати орхідеї необхідно 1-2 рази на день: розпилювання має бути дрібним, майже як туман.  Для поливу і для обприскування додавайте біодобриво ЯРОС:  пропорція має складати від 2,5 до 10 мл на 1 л відстояної води.

Періодично оглядайте вашу орхідею на предмет здорового вигляду листочків і можливих захворювань. Якщо ви помітили зміни на листках або корінні – це може свідчити про хворобу. Опишемо популярні запити з цього питання, та як саме ви можете допомогти своїй домашній красуні.  

Чому тріскається листя орхідеї

Подібного роду деформації листочків орхідеї — стрес для рослини, адже порушується цілісність тканин, а отже, обмін поживних речовин уповільнюється. Внаслідок цього орхідея втрачає здоровий вигляд, та якщо ви не відреагуєте відразу, квітка може загинути.

Серед основних причин можуть бути:

 • неправильне розташування;
 • перезволоження;
 • надмірне використання мінеральних добрив;
 • недостатній полив;
 • несприятливі температура або вологість у приміщенні;
 • механічне пошкодження;
 • невелика кількість коренів;
 • захворювання кореневої системи.

Першим кроком для врятування вашої орхідеї буде відрегулювання поливу – приблизно раз на 10-14 днів його можна проводити наступним чином. Налийте в будь-яку ємність відстояну воду (не холодніше, ніж кімнатної температури) з додаванням розчину ЯРОС у пропорції від 2,5 до 10 мл на 1 л води, після цього поставте горщик з орхідеєю у розчин таким чином, щоб він не торкався кореневої шийки рослини і листочків, і залиште в цьому положенні до насичення. Час напоювання: від 1 до 4 годин, він залежить від величини кори субстрату (чим більше фракція, тим довше напоювати). Також на час напоювання впливає температура в кімнаті і температура розчину – чим нижча температура, тим менше час цієї процедури. Після поливу обов’язково дайте стекти зайвій водичці.

Як позбутися кореневої гнилі 

У разі пошкодження орхідеї кореневою гниллю, листя цієї рослини починає буріти, а коріння загниває і стає м’яким. Головними причинами цього можуть стати умови, які склалися у вашому приміщенні:

 • занадто висока температура;
 • підвищена вологість повітря.

Щоб зупинити процес загнивання почати варто зі створення сприятливих умов для вашої орхідеї, так як хвороба рослини – це перш за все наслідок недостатнього догляду за нею. Тому проведіть огляд вашої рослини, та у разі виявлення ураження орхідеї кореневою гниллю, обробіть коріння і субстрат рослини розчином фунгіцидів.

Для досягнення позитивного ефекту процедуру бажано провести 3 рази з інтервалом 10-14 днів. Найпростіше проводити обробку методом занурення горщика у розчин. Інший, більш радикальний варіант – це пересадка. Потрібно дістати орхідею та оглянути коріння. Потім треба зрізати все сухе та гниле коріння (ножиці перед цим треба обеззаразити), після чого пересадити вашу рослину в новий субстрат (кору).

Приблизно раз на 10-14 днів полив проводиться таким же чином, як описано вище. Слідкуйте за оптимальним станом рослини, не перезволожуйте її та не тримайте поруч з гарячими батареями.

Чому з’являється червоний відтінок на корінні

Як правило, до такої зміни кольору коріння призводять занадто частий та інтенсивний полив, а також підвищена вологість повітря. Для початку потрібно змінити умови догляду за рослиною, а також її місце розташування – переставте горщик з орхідеєю подалі від інших кімнатних рослин.

Наступним кроком вам потрібно видалити усі уражені фрагменти (обов’язково ножиці перед цим треба продезінфікувати). Потім всі зрізи обробить знезаражуючими засобами. Для цих цілей відмінно підходять розчини фунгіцидів.

Обов’язково відрегулюйте періодичність та кількість води для поливу. Використовуйте відстояну воду бажано кімнатної температури з додаванням розчину ЯРОС (від 2,5 до 10 мл на 1 л води). Перед кожним наступним поливом слідкуйте, щоб кора просохла майже повністю. Обприскування потрібно припинити на час лікування рослини.

Основою вирощування рослин та отримання якісних врожаїв і високих прибутків є вологоємність та структура ґрунту
ЯРОС працює з першопричиною, тобто з ґрунтом.
Ґрунт з низькою кількістю мікробіоти
Використовуючи лише хімічні добрива, фермер мусить вносити більше і більше добрив щороку, оскільки біологічна активність в ґрунті знижується і родючість падає.
В результаті:
 • Ґрунт втрачає можливість накопичувати вологу
 • Рівень мікробіоти в ґрунті різко падає
 • Природня родючість ґрунту падає щороку
 • Ефективність добрив падає
 • Фермер потрапляє в порочне коло, коли необхідно вносити більше добрив
 • Фермер втрачає впевненість у прибутках  в наступному році
 • Падає прибуток на гектар та бізнес втрачає стабільність
Ґрунт з гарною мікробіологією
ЯРОС працює насамперед з ґрунтом. Повертаючи родючість та збільшуючи мікробіоту ґрунту та ефективність добрив. 
Ваш ґрунт:
 • Має більшу вологоємкість
 • Рослина має вологу навіть у посуху та не згорає
 • Ґрунт стає пухким і волога проникає в ґрунт та зберігається для рослини
 • Росте мікробіота збільшуючи ефективність добрив
 • З року в рік зростає родючість ґрунту та прибуток на кожному гектар
 • Потреба в мінеральних добривах знижується до 30% від загальноприйнятих .
ЯРОС для ґрунту. Відгуки клієнтів

Замовити ЯРОС

Склад продукту:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, вода.

Механізм дії:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top
БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА У ВІДДІЛЕННЯ
*при замовленні від 1л ЯРОС