Догляд за сукулентами з ЯРОСом: що потрібно знати
Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Бажаєте прикрасити будинок живими квітами, але боїться нашкодити їм неправильним доглядом? Пропонуємо звернути увагу на сукуленти. Це яскрава і неймовірно красива група рослин, якій не потрібен особливий догляд. Вона включає і алое, і кактуси, і таких популярних мешканців флораріумів, як літопси, хавортії та кам’яні троянди.
Дійсно, якщо ви вирішите вибрати сукуленти, догляд за ними буде мінімальним. Читайте далі, щоб дізнатися все про сукуленти, як часто поливати, чим підживлювати та яким має бути температурний режим і освітлення.
Батьківщина сукулентів — Африка, Мадагаскар і посушливі регіони Південної Америки. З огляду на умови проживання сукулентів, усім їм властиво запасати воду в м’ясистому листі, щоб потім використовувати її в періоди сильної посухи. Саме цей факт приваблює початківців, адже сукуленти не постраждають від несвоєчасного поливу або неправильного догляду. Але навіть вирощуючи невибагливі квіти сукуленти, як доглядати за ними, потрібно знати. Якщо коротко, то досить створити правильні умови і насолоджуватися красою.
Зазначимо, що у світі налічують близько 800 видів сукулентів, тож ви точно знайдете щось цікаве. Але про найпопулярніші види поговоримо пізніше, а зараз розберемося, як створити для них оптимальні умови.
Температурний режим
Сукуленти — це мешканці пустелі, тому що стосується створення умов, то потрібно запам’ятати дві прості речі. Вони люблять сухе повітря і перепади температури. Що більш наближеними будуть умови до їхнього рідного клімату, то краще почуватимуться ваші рослини.
Звичайно, повністю відтворити умови Африки неможливо, адже те ж грошове дерево, яке, до речі, теж сукулент, на батьківщині чудово почувається за різниці денної та нічної температур у 25 градусів. Вирощуючи сукуленти вдома, регулярно провітрюйте приміщення, щоб повітря було сухим. Також забезпечити максимально можливу різницю температур вдень і вночі, але пам’ятайте, що заморозки цим пустельним рослинам не подобаються.
Освітлення
Яскраве сонце — незамінна складова такої екосистеми як пустеля. Ваше завдання дати сукулентам максимум сонячного світла. Таким чином рослини краще розмістити на південному, південно-східному або південно-західному підвіконні. Якщо вікна виходять не на сонячний бік, купіть спеціальні фітолампи для додаткового підсвічування.
При цьому далеко не всі сукуленти в захваті від прямих сонячних променів. Наприклад, кактуси в природі відмінно ростуть на відкритих ділянках, а грошовому дереву й алое прямі сонячні промені потрібні тільки вранці та ввечері, інакше вони вигорять. Тут потрібно орієнтуватися на конкретні види сукулентів.
Полив сукулентів
При тому, що полив здається найпростішою частиною догляду, варто пам’ятати про основні принципи. Отже, поливати сукуленти потрібно таким чином:
- З весни до осені, коли відзначається активний ріст, потрібно поливати раз на тиждень або раз на два тижні. Варто перевіряти ґрунт і поливати в міру його висихання, орієнтуючись на температурні показники.
- Взимку в період спокою частоту поливу скорочують, при температурі від 10 до 14 градусів вистачить одного поливу на місяць, при температурі 6-9 градусів – один раз на два або три місяці.
- Не можна допускати пересихання коренів у спеку. При високій температурі поливати сукуленти потрібно частіше, але ґрунт має залишатися сухим хоча б три дні. Інакше ви погубите свої рослини або їх атакують грибкові захворювання.
Як підгодовувати сукуленти
При всій не вибагливості сукуленти, як і інші рослини, потребують регулярного підживлення. У квіткових магазинах можна купити готові суміші поживних речовин для підживлення. Але ми радимо піти іншим шляхом. Підживлюйте свої сукуленти добривом ЯРОС. На літр води достатньо додати 2,5 мл ЯРОСу. До складу препарату входять всі необхідні рослинам макро- і мікроелементи в легкозасвоюваний формі. Що стосується підживлення сукулентів, то також варто дотримуватися низки рекомендацій.
- У жодному разі не вносьте добриво взимку, адже в цей час вони перебувають у стані спокою.
- Підгодовувати сукуленти рекомендовано починати з весни, приблизно з березня місяця, але не частіше ніж двічі на місяць.
- Концентрація добрив має бути нижчою ніж для інших кімнатних рослин. Якщо говорити про ЯРОС, то на літр води достатньо додати 2,5 мл препарату. Враховуючи, що поливати сукуленти потрібно приблизно раз на два тижні, то рекомендовано додавати добриво під час кожного поливу.
Купуючи комплексні добрива, стежте, щоб у них була знижена кількість азоту, надлишок цього макроелемента може спричинити гниття коренів. Якщо говорити про ЯРОС, то препарат діє інакше, він стимулює рослину брати рівно стільки поживних речовин, скільки їй потрібно. Тобто з ЯРОСом можна не хвилюватися про перевищення допустимої норми добрива.
Підбір субстрату
У природі сукуленти зазвичай ростуть у піску або суміші піску з щебенем. З цього можна зробити висновок, що ґрунт для них має бути пухким і добре пропускати повітря, а також рівномірно змочуватися й утримувати воду.
Досвідчені садівники рекомендують готувати субстрат самостійно. Зазвичай крім торфу потрібно додати розпушувачі, на кшталт річкового піску або дрібного гравію. Також можна додати активоване вугілля (не те, що продають в аптеці). Воно зробить субстрат більш пухким і буде відмінно прибирати домішки з води.
Пересадка сукулентів
Пересаджують сукуленти зазвичай навесні. Молоді рослини рекомендовано пересаджувати щороку, дорослі – раз на два-три роки. Врахуйте, що сукуленти не можна пересаджувати під час формування бутонів і при цвітінні.
Пересаджують рослини методом перевалки, тобто обережно дістають рослину разом із земляною грудкою і переміщують у нову місткість, трохи більшу від колишньої.
Як ми вже говорили, налічуються сотні різновидів сукулентів. Загалом доглядати за ними потрібно за однаковим принципом, але для кожного виду будуть свої нюанси. Ми спробуємо коротко розповісти про тонкощі догляду за найпоширенішими видами сукулентів.
Хавортія: як доглядати
Хавортія – це невеликі рослини з товстим, соковитим листям, часто прикрашеним візерунками білих смуг або крапок. Вони утворюють щільні розетки, які можуть бути зеленими або з відтінками сірого. Квітки хавортій невеликі, часто білі або рожеві, підіймаються на ніжних стеблах над листям. Що стосується догляду, то рекомендовано таке:
- Освітлення. Яскраве, але розсіяне світло, уникати прямих сонячних променів.
- Полив. Помірний полив, бажано дати ґрунту повністю висохнути між поливами.
- Ґрунт. Дренований субстрат для сукулентів з додаванням піску або перліту.
- Температура. Помірна кімнатна температура, взимку трохи прохолодна.
- Добриво. Раз на місяць навесні і влітку, використовуйте добриво для сукулентів.
Літопси: догляд у домашніх умовах
Літопси, або “живі камені”, мають унікальну форму, що нагадує камінь. Вони складаються з двох листків, складених один на одного, з маленькою щілиною зверху, через яку проходить світло. Листя може мати різноманітні забарвлення, нагадуючи мініатюрні камені. Під час цвітіння літопси виглядають так, нібито з каменю проросла квітка. Що стосується догляду за цими красенями, то все гранично просто: їм потрібен:
- Яскраве світло без прямих сонячних променів.
- Вологість повітря важливіша за полив. Зрошувати рослину навколо, уникаючи потрапляння води в розетку.
- Піщано-глиниста суміш з відмінним дренажем.
- Влітку їм потрібна спека, а взимку помірна прохолода, вони відмінно почуваються при температурі близько +10 градусів за Цельсієм.
- Пересадка.: Кожні 2-3 роки навесні.
Догляд за грошовим деревом
Грошове дерево має характерну товсту стовбурову частину, яка може бути розгалуженою або схожою на невелике деревце. Листя темно-зелене, м’ясисте, з овальною або овально-довгастою формою. Доросла рослина іноді цвіте не великими білими або рожевими квітами в плоских суцвіттях. Що стосується догляду, то потрібно створити такі умови.
- Рослині потрібне яскраве світло з не великими періодами прямого сонця.
- Забезпечте помірний полив, дайте ґрунту підсохнути між поливами.
- Висадіть рослину в ґрунтосуміш для сукулентів з хорошим дренажем.
- Рослині потрібна температура від +25 і до +30 градусів влітку і помірна зимова температура на рівні від +6 до +10 градусів за Цельсієм.
- Обрізайте верхівки для формування та зміцнення рослини.
Як доглядати за ехеверією
Ехеверії мають ґратчасту форму з щільним, м’ясистим листям, яке може варіювати за формою від округлої до пелюсткоподібної. Листя зазвичай вкрите восковим нальотом, який додає йому матового відтінку. Колірна гама ехеверій включає пастельні та яскраві тони, а квітки можуть бути дзвоникоподібними або зірчастими. Доглядати за ними досить просто.
- Ехеверії потрібне яскраве світло з помірними періодами прямого сонця.
- Забезпечте помірний полив, не допускайте потрапляння води в розетку.
- Висаджуйте ехеверію в дренований ґрунт з додаванням піску і перліту.
- Вирощувати нові екземпляри дуже легко – досить живцювати листові пластини.
Як бачите, при всьому розмаїтті сукулентних рослин, доглядати за ними гранично просто.
Взимку більшість видів сукулентів у наших широтах перебувають у стані спокою, їхня активність сповільнюється. Це природний процес, який допомагає рослинам пережити холодний сезон. Догляд за сукулентами взимку передбачає зниження інтенсивності поливу і відмову від підживлення.
Взимку повітря в приміщенні зазвичай сухіше, це може негативно позначитися на сукулентах. Регулярно розпилювати воду навколо рослин, але уникайте потрапляння вологи на листя і в розетку. При цьому важливо дотримуватися балансу, адже надлишкова волога може спровокувати розвиток грибкових захворювань.
Якщо у вашому регіоні зими холодні, переконайтеся, що сукуленти перебувають у захищеному від протягів місці. За необхідності, створіть їм тимчасове укриття або перенесіть у більш тепле приміщення. Оптимальна температура для зимівлі близько +10 градусів за Цельсієм.
Якщо у вас є сукуленти, які є “витягнутими” через нестачу світла, акуратно їх обріжте. Це допоможе зберегти форму.
Перед кожним поливом оцінюйте стан ґрунту. Якщо верхній шар ґрунту відчувається вологим, відкладіть полив на кілька днів.
Пам’ятайте, деякі сукуленти можуть тимчасово втратити свій блиск і яскравість взимку, і це нормально. Не намагайтеся примусово стимулювати їхню активність збільшеним поливом або добривом. Дозвольте їм відпочити, а з приходом весни починайте вносити підживлення.
Якщо ви стали володарем флораріума, то насамперед потрібно розібратися в тонкощах догляду за рослиною. Догляд за флораріумом з сукулентами нескладний, достатньо дотримуватися кількох простих рекомендацій:
- Виберіть відповідне місце для флораріума з помірним освітленням. Він може стояти на столі, підвіконні або полиці. Світло має бути яскравим, але розсіяним, прямі сонячні промені можуть погубити рослини.
- Оцінюйте вологість ґрунту і поливайте тільки за необхідності. Використовуйте розбризкувач для рівномірного поливу. Зазвичай субстрат замульчований дрібною галькою або чимось на зразок, тому зрозуміти коли субстрат підсох може бути складно. У випадку із сукулентами пам’ятайте важливе правило – краще недолити ніж перелити. Для кращого росту і зовнішнього вигляду рослин у воду під час поливу варто додавати ЯРОС з розрахунку 2,5 мл на літр води.
- Регулярно видаляйте зів’яле листя і регулюйте ріст рослин шляхом обрізки зайвих гілок.
Як бачите, все гранично просто. Забезпечивши мінімальний догляд ви отримаєте справжній казковий сад у мініатюрі.
Якщо ви вирішили вирощувати сукуленти в склі, як доглядати за ними ви вже знаєте, то варто дотримуватися кількох рекомендацій.
- Вибір рослин. Виберіть сукуленти різних форм і розмірів, які підходять для розміру флораріуму. Розгляньте сорти, які мають схожі вимоги до умов вирощування.
- Ґрунт. Підготуйте суміш із піску, перліту і листової землі. Наповніть дно флораріума дренажним шаром, потім додайте ґрунт.
- Розміщення рослин. Зробіть невеликі ямки в ґрунті й акуратно розмістіть сукуленти. Врахуйте цікаві композиційні рішення, розташовуючи рослини на різних рівнях.
- Полив. Після посадки сукуленти не рекомендують поливати два-три дні, щоб дати їм час на адаптацію. Далі поливайте згідно з рекомендаціями для кожного виду сукулентів.
- Оформлення. Додайте декоративні камені, черепашки або мініатюрні фігурки, щоб створити унікальну атмосферу всередині флораріуму.
- Догляд. Слідкуйте за ростом рослин, обрізайте зайві пагони і підтримуйте чистоту всередині флораріуму.
- Адаптація. Спостерігайте за реакцією рослин на нове місце та умови. За необхідності, проведіть корекцію освітлення, поливу або вентиляції.
Як бачите, доглядати за флораріумом дуже просто, як і створювати власний. Щоб ваші сукуленти відмінно себе почували, ми рекомендуємо купити добриво ЯРОС. Додавайте його під час поливу, і ви побачите, як змінюються ваші рослини. Замовте препарат просто зараз, і ми надішлемо детальну інструкцію у форматі PDF про особливості застосування препарату.
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами