Спатіфіллум: догляд за квіткою "жіноче щастя"

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Чому наші клієнти повторно купують ЯРОС

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Як доглядати за спатифілумом з ЯРОС? FAQ

У вашому домі з’явився спатіфілум? Догляд за ним має бути комплексним, інакше “жіноче щастя” навряд чи потішить вас квітами. У цьому матеріалі розповідаємо, як доглядати за квіткою спатіфіллум у домашніх умовах.

Отже, вам подарували або ви купили рослину спатіфілум, жіноче щастя. Як доглядати його правильно? Почнемо з того, як пересадити спатифілум. Догляд за квіткою жіноче щастя в домашніх умовах хоч і нескладний, але вимагає дотримання певних рекомендацій.

Розглянемо найчастіші питання по догляду за “жіночим щастям”.

  • Коли пересадити спатіфілум? Для початку знайдіть удома місце для жіночого щастя. Дайте йому час для звикання. Оптимальний час для пересадки – два-три тижні після покупки. Пересадка потрібна з двох причин: перша – транспортувальний грунт не підходить для нормального зростання, друга – коріння може розміщуватися в сіточці, що обмежуватиме їх розвиток. Що стосується того, як правильно пересадити спатіфілум після покупки в теплиці, то краще дочекайтеся весни.
  • Як пересадити квітучий спатіфілум? Квітучу рослину краще не чіпати, якщо це не екстрена міра, наприклад, при переливі. Якщо ж ви готові пожертвувати цвітінням, то можна пересаджувати в будь-який час, але оптимально – навесні.
  • Як пересадити спатіфілум у горщик, щоб той продовжив рости? Для пересадки вибирайте невеликий горщик, він повинен бути всього на один-два сантиметри більше кореневої системи.
  • Яку землю обрати для спатіфіллуму? Цій рослині потрібен легкий, пухкий і водопроникний грунт. Оптимально купити готову грунтосуміш для ароїдних. Також можна приготувати субстрат самостійно: змішайте універсальний ґрунт і додайте дрібні шматочки соснової кори, перліт та кілька шматочків деревного вугілля.

Нижче надаємо докладний алгоритм дій як пересадити квітку “жіноче щастя”.

  • Витягніть квітку з горщика і акуратно зтрусіть ґрунт із коріння.
  • Обережно зріжте гострим ножем, попередньо обробленим антисептиком, коріння, що підгнило і засохло.
  • На дно горщика насипте шар дренажу – близько 2 см і насипте трохи ґрунту.
  • Помістіть рослину посередині і поступово заповніть порожнечу. Не утрамбовуйте ґрунт занадто сильно.

Не поливайте “жіноче щастя” три-чотири дні після пересадки. Потім використовуйте лише відстояну воду кімнатної температури. Для стимуляції росту та зміцнення природного імунітету використовуйте добриво ЯРОС (2,5 мл на літр води).

 

Порада. Якщо після пересадки листя почало в’янути, обприскуйте їх по кілька разів на день. У воду рекомендовано додати 2,5мл комплексного добрива ЯРОС на літр води.

Якщо ви вирішили купити спатіфіллум, догляд і вирощування не важкі. Рослина, відома також як “жіноче щастя”, дуже невибаглива. Ми коротко розглянули, як доглядати за квіткою спатифілум після покупки. Але на цьому етапі все лише починається. Тепер ми більш докладно поговоримо про те, як доглядати за ним на різних етапах росту і боротися із захворюваннями.

Почнемо з того, як правильно поливати спатифілум. Рослина не виносить заболочену землю. Завжди давайте субстрату висихати приблизно на третину горщика. Перевіряйте за допомогою дерев’яної палички.

Рослину поливають водою кімнатної температури або трохи тепліше.

Зверніть увагу. При зниженні температури надлишкова волога призводить до підгнивання кореневої системи, особливо у холодному приміщенн

Нижче дамо відповіді на популярні питання, пов’язані з тим, як поливати спатіфілум.

  • Як часто потрібно поливати спатифілум? З квітня по вересень рослину поливають двічі-тричі на тиждень. Взимку частоту поливів скорочують до одного разу на тиждень, але земляна грудка не повинна пересихати.
  • Як поливати спатифілум: зверху чи знизу? Квітку рекомендовано поливати зверху, але під час цвітіння піддон також наповнюють водою приблизно раз на тиждень або в міру висихання.
  • Як поливати жіноче щастя навесні? З квітня рекомендовано збільшити полив. Також рекомендовано вносити підживлення раз на десять днів. Найкраще використовувати ЯРОС – 2,5 мл добрива на літр води.
  • Полив спатифілум під час цвітіння. У цей період збільшіть частоту поливу “жіночого щастя”. Оптимально три-чотири рази на тиждень, але не забувайте стежити за станом ґрунту.
  • Чи можна обприскувати спатіфілум? Рослину рекомендовано обприскувати кожен день або через день, але тільки в теплу пору року. Для стимуляції росту та цвітіння у воду можна додати ЯРОС – 2,5 мл на літр води.

Відповідь на питання, як часто поливати спатіфілум, як бачите, дуже неоднозначна. Для розуміння того, скільки разів поливати спатифілум, потрібно стежити за станом рослини та враховувати сезон.

Пересадка дорослого “жіночого щастя”

Вище ми вже розповіли, як доглядати спатифілум, як пересадити спатіфілум, як часто поливати його. Тепер поговоримо про пересадку дорослої рослини.

Отже, у вас кілька років росте квітка під назвою “жіноче щастя”. Коли пересаджувати спатіфілум, щоб він не загинув? Оптимальний час для пересадки – весна. Навіть якщо рослина цвіте, це не означає, що процедуру потрібно відкладати.

Обережно розсуньте листя біля основи кореневої системи, якщо нижні листочки всихають, то рослину час пересаджувати. Тож як розсадити спатіфілум правильно?

  • Рясно полийте квітку.
  • Обережно вийміть її разом із земляною грудкою.
  • Легкими рухами обтрусіть субстрат.
  • Продезінфікованими ножицями обріжте все сухе листя та коріння.
  • Обріжте всі квіти та бутони, інакше у рослини не залишиться енергії для укорінення.
  • Розділіть куртину спатифіллуму на кілька частин, переконайтеся, що в кожній частині залишається здоровий фрагмент кореневища.
  • Помістіть рослини в підготовлений грунт. Про це ми докладно розповідали у розділі “Спатифілум: пересадка після покупки”.
  • Через три-чотири дні після пересадки полийте квітку водою кімнатної температури. Рекомендуємо додати ЯРОС для стимуляції росту та кращого вкорінення. До його складу входять усі поживні речовини та мікроелементи природного походження.

Ми вже розібралися, як пересадити спатіфілум. Але буває так, що все зроблено начебто правильно, але бутони та квіти не з’являються. То чому не цвіте “жіноче щастя”?

  • Одна з найпоширеніших причин, чому не цвіте спатіфілум – надлишок органіки. Нерідко квіткарі експериментують із добривами, наприклад, поливають квіти відваром картоплі, дріжджами, кавовою гущею і так далі. Все це може спричинити те, що спатифілум не цвіте. З цієї ж причини ми рекомендуємо не експериментувати зі своїми зеленими вихованцями. Використовуйте для поливу перевірене та ефективне природне добриво для спатифілуму ЯРОС, Всього 2,5 мл на літр води і ваша квітка отримає всі поживні речовини без ризику передозування.
  • Якщо ви все ж таки перестаралися з підгодівлями, доведеться терміново рятувати квітку. Як пересадити спатіфілум, щоб виправити ситуацію. Все дуже просто. Вище ми описували алгоритм пересадки жіночого щастя. Дійте за тією ж інструкцією.
  • Найпоширеніша причина, чому не цвіте спатифілум — тривалий вплив низької температури. Перемістіть свою квітку у тепле місце, це може стати імпульсом до цвітіння.
  • Якщо спатифілум не цвіте, причина може ховатися і в недостатньому освітленні. Взимку рослину потрібно тримати на більш яскравому світлі, ніж навесні чи влітку. А ось пряме потрапляння сонячних променів влітку може призвести до опіків та порушити цвітіння.
  • Ще одна причина того, що не цвіте спатіфілум – пересадка в занадто просторий горщик. Як пересадити жіноче щастя, ми розповідали вище. Якщо припуститися помилки, то рослина витрачатиме всі ресурси на освоєння простору горщика. У такому разі допоможе тільки переміщення в тісніший горщик.
  • І останнє, спатифілум дуже чутливий до похибок у поливі. Він може перестати цвісти і при надлишку, і за нестачі вологи.

Як змусити цвісти спатифілум

Якщо ви все робите правильно, але “жіноче щастя” все одно відмовляється тішити вас квітами, шокуйте його. Наприклад, перенесіть квітку на тиждень-два в приміщення з низькою температурою (не нижче + 12 градусів за Цельсієм). Після цього перенесіть спатифіллум в тепло, підживіть ЯРОСом (2,5 мл на літр води) і чекайте квіток.

Також завжди видаляйте старі квіти, що стане стимулом для формування нових бутонів.

Якщо це не допоможе, є великий ризик, що ваш зелений вихованець захворів або заражений шкідниками. Спатифілум найчастіше страждає від:

  • червців;
  • павутинного кліща;
  • трипсів.

Пролікуйте квітку і позбавтеся шкідників. А також подбайте про імунітет спатифілуму, регулярно підгодовуючи його мікроелементами.

Вище ми розібралися, чому не цвіте жіноче щастя. Але буває й інша проблема, коли спатифілум жовтіє або засох. Що робити у такому разі? Розбираємо поширені проблеми та шукаємо способи вирішення.

  1. Спатифілум: жовтіє листя. Причина – недотримання режиму поливу. Квітку або надто часто поливали або, навпаки, забували поливати. Якщо ж ви правильно поливали спатифілум, жовтіє листя без видимої причини, ймовірно, проблеми прихована в дефіциті магнію. У такому випадку використовуйте ЯРОС, у складі якого серед іншого є і магній у легкозасвоюваній формі. При кожному поливі додайте 2,5 мл добрива на літр води. Також ЯРОСом можна обприскувати рослину. Воно повністю розчиняється у воді, тобто не заб’є розпилювач.
  2. Спатифілум: чорніє листя. Така проблема виникає внаслідок дефіциту поживних речовин та при низькому рівні вологості у приміщенні. Щоб вирішити проблему з тим, що у спатифіллуму чорніє листя, необхідно:
    • підгодовувати квітку кожні десять днів з ранньої весни та до пізньої осені;
    • поливати жіноче щастя тільки відстояною водою кімнатної температури;
    • регулярно обприскувати квітку;
    • підібрати комфортне місце для вазону, щоб спатіфілум отримував досить розсіяного світла.

Якщо пропадає спатифілум, жовтіє листя, що робити для порятунку? Екстрена міра – полити рослину фунгіцидом та внести добриво ЯРОС. Таким чином загинуть усі патогени та активізуються природні захисні механізми.

  1. Сохне листя. Засохле листя говорить про те, що в приміщенні занадто сухе повітря або спатифілум страждає від паразитів. Позбутися їх допоможе звичайний мильний розчин. У занедбаних випадках доведеться застосовувати хімічні засоби

Як тільки у вашому будинку з’явиться “жіноче щастя”, полив робіть з комплексним добривом, чітко дотримуючись інструкції та дозування. На рослину погано впливає надлишок поживних речовин, тому не експериментуйте. Оптимально використовувати ЯРОС. У його складі є всі поживні речовини, а при дотриманні дозування ви точно не нашкодите своєму жіночому щастю.

Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Відео з використанням ЯРОСу
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, поляризована вода.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top