Пересадка квітів взимку: в яких випадках це необхідно
Як правило, найкращим часом для пересадки кімнатних рослин вважається весна. У цей час квітка вступає у фазу активного росту, тому до холодів встигає вкоренитися і набратися сил, щоб перенести стресовий для неї період – зиму.
Взимку пересаджувати домашні квіти не рекомендують, так як в холодну пору року у більшості з них настає фаза спокою, коли рослину краще не турбувати. В той же час, іноді ситуація може бути критичною, і рослині без пересадки просто не вижити. В такому випадку вибору немає, інакше ви можете втратити свого зеленого улюбленця.
Причини зимової пересадки
Які екстрені ситуації можуть статись, коли потрібно пересадити рослину взимку:
- Настав час пересаджувати вашу квітку. Якщо рослина дуже розрослася і їй терміново потрібен новий горщик – краще дійте не зволікаючи.
- Виснаження ґрунту. Іноді трапляється, що кімнатній рослині потрібна пересадка, оскільки для росту та розвитку їй необхідні поживні компоненти, які вона не отримує з виснаженого ґрунту. Щоб надалі підтримувати баланс усіх необхідних речовин у ґрунті та зміцнювати імунітет рослини, використовуйте біодобриво ЯРОС.
- Погана водопроникність ґрунту. Ще одна причина, коли рослинам може бути потрібна пересадка у новий ґрунт. Якщо вода не проходить належним чином, наслідки будуть неодмінно. Але, як правило, це і є показник виснаженого ґрунту, тому теж зверніть увагу на органічне підживлення ЯРОСом.
- Захворювання та шкідники. При деяких хворобах та шкідниках необхідна повна заміна ґрунту. Щоб остаточно знищити шкідливих комах (які можуть спати у ґрунті), краще повністю його замінити. Зволікати у такому випадку не треба. А щоб надалі захистити свої рослини від хвороб – використовуйте ЯРОС, що підтримує їхній імунітет.
- Загнивання коріння. Це може статися і через хвороби, але частіше причина цієї проблеми – систематичне перезволоження ґрунту. Взагалі ця проблема дуже поширена. Щоб врятувати рослину, варто очистити її від пошкодженої частини коріння і помістити у новий субстрат.
Детальна покрокова інструкція пересадки
1) Полийте всі рослини, що заплановані до пересадки, біодобривом ЯРОС, розчиненим у воді: 10 мл на 1 л нехолодної відстояної води. Це варто зробити за 1-2 дні до пересадки, щоб органічне добриво дало необхідний ефект.
2) На дно горщика обов’язково покладіть дренаж шаром 2-3 см.
3) Заповніть новий горщик ґрунтом, попередньо підібраним відповідно виду рослини.
4) Створіть у ґрунті ямку діаметром, який необхідний під коріння та розмір вашої рослини.
5) Витягніть рослину зі старого горщика, притримуючи рослину біля основи та обережно тримаючи коріння (для цього наклоніть або обережно переверніть горщик у разі необхідності).
6) Помістіть рослину в новий горщик, акуратно розташовуючи у ґрунті коріння. Використовуйте додаткову кількість ґрунту, заповнюючи ямки та поглиблення, і головне – переконайтеся, що коріння не оголене.
7) Полийте рослину невеликою кількістю розчина ЯРОС, який ви використовували перед цим.
8) Протягом декількох днів тримайте горщик з пересадженою рослиною у притіненні. Через 1-2 дні, коли рослина пристосується до нових умов, можна переносити горщик на добре освітлене місце.
9) Перший помірний полив пересадженої рослини варто зробити через 5-7 днів після пересадки.
Подальший догляд
Освітлення: яскраве розсіяне світло без прямих сонячних променів (окрім рослин, які полюбляють притінення).
Температура: В холодну пору року температура має бути близько +14+15ºC, але щойно рослина випустить квітконоси (в рослин, які квітують) температуру підвищують до +20 ºC. Навесні й улітку температура має бути у межах +20+26 ºC.
Полив: регулярний і помірний, при підсиханні верхнього шару ґрунту на рівні 2-3 см. Навесні й улітку поливають частіше, восени й узимку – рідше, але щойно з’явиться квітконос, полив поступово збільшують. Полив проводять розчином ЯРОС у пропорції від 2,5 до 10 мл на 1 л теплої відстояної води.
Вологість повітря: рослини бажано обприскувати 1-2 рази на день дуже дрібним розпилювачем, за винятком тих, які цього не потребують: кактуси, сукуленти, фіалка узамбарська або сенполія та інші. Для цього також використовуйте розчин ЯРОС у тих же пропорціях.