Пересадка квітів взимку: в яких випадках це необхідно

Як правило, найкращим часом для пересадки кімнатних рослин вважається весна. У цей час квітка вступає у фазу активного росту, тому до холодів встигає вкоренитися і набратися сил, щоб перенести стресовий для неї період – зиму. 

Взимку пересаджувати домашні квіти не рекомендують, так як в холодну пору року у більшості з них настає фаза спокою, коли рослину краще не турбувати. В той же час, іноді ситуація може бути критичною, і рослині без пересадки просто не вижити. В такому випадку вибору немає, інакше ви можете втратити свого зеленого улюбленця. 

Причини зимової пересадки

Які екстрені ситуації можуть статись, коли потрібно пересадити рослину взимку: 

  1. Настав час пересаджувати вашу квітку. Якщо рослина дуже розрослася і їй терміново потрібен новий горщик – краще дійте не зволікаючи. 
  2. Виснаження ґрунту. Іноді трапляється, що кімнатній рослині потрібна пересадка, оскільки для росту та розвитку їй необхідні поживні компоненти, які вона не отримує з виснаженого ґрунту. Щоб надалі підтримувати баланс усіх необхідних речовин у ґрунті та зміцнювати імунітет рослини, використовуйте біодобриво ЯРОС.
  3. Погана водопроникність ґрунту. Ще одна причина, коли рослинам може бути потрібна пересадка у новий ґрунт. Якщо вода не проходить належним чином, наслідки будуть неодмінно. Але, як правило, це і є показник виснаженого ґрунту, тому теж зверніть увагу на органічне підживлення ЯРОСом.
  4. Захворювання та шкідники. При деяких хворобах та шкідниках необхідна повна заміна ґрунту. Щоб остаточно знищити шкідливих комах (які можуть спати у ґрунті), краще повністю його замінити. Зволікати у такому випадку не треба. А щоб надалі захистити свої рослини від хвороб – використовуйте ЯРОС, що підтримує їхній імунітет. 
  5. Загнивання коріння. Це може статися і через хвороби, але частіше причина цієї проблеми – систематичне перезволоження ґрунту. Взагалі ця проблема дуже поширена. Щоб врятувати рослину, варто очистити її від пошкодженої частини коріння і помістити у новий субстрат.

Детальна покрокова інструкція пересадки

1) Полийте всі рослини, що заплановані до пересадки, біодобривом ЯРОС, розчиненим у воді: 10 мл на 1 л нехолодної відстояної води. Це варто зробити за 1-2 дні до пересадки, щоб органічне добриво дало необхідний ефект.

2) На дно горщика обов’язково покладіть дренаж шаром 2-3 см. 

3) Заповніть новий горщик ґрунтом, попередньо підібраним відповідно виду рослини.

4) Створіть у ґрунті ямку діаметром, який необхідний під коріння та розмір вашої рослини.

5) Витягніть рослину зі старого горщика, притримуючи рослину біля основи та обережно тримаючи коріння (для цього наклоніть або обережно переверніть горщик у разі необхідності).

6) Помістіть рослину в новий горщик, акуратно розташовуючи у ґрунті коріння. Використовуйте додаткову кількість ґрунту, заповнюючи ямки та поглиблення, і головне –  переконайтеся, що коріння не оголене.  

7) Полийте рослину невеликою кількістю розчина ЯРОС, який ви використовували перед цим.

8) Протягом декількох днів тримайте горщик з пересадженою рослиною у притіненні. Через 1-2 дні, коли рослина пристосується до нових умов, можна переносити горщик на добре освітлене місце. 

9) Перший помірний полив пересадженої рослини варто зробити через 5-7 днів після пересадки. 

Подальший догляд

Освітлення: яскраве розсіяне світло без прямих сонячних променів (окрім рослин, які полюбляють притінення). 

Температура: В холодну пору року температура має бути близько +14+15ºC, але щойно рослина випустить квітконоси (в рослин, які квітують) температуру підвищують до +20 ºC. Навесні й улітку температура має бути у межах +20+26 ºC.

Полив: регулярний і помірний, при підсиханні верхнього шару ґрунту на рівні 2-3 см. Навесні й улітку поливають частіше, восени й узимку – рідше, але щойно з’явиться квітконос, полив поступово збільшують. Полив проводять розчином ЯРОС у пропорції від 2,5 до 10 мл на 1 л теплої відстояної води. 

Вологість повітря: рослини  бажано обприскувати 1-2 рази на день дуже дрібним розпилювачем, за винятком тих, які цього не потребують: кактуси, сукуленти, фіалка узамбарська або сенполія та інші. Для цього також використовуйте розчин ЯРОС у тих же пропорціях. 

Основою вирощування рослин та отримання якісних врожаїв і високих прибутків є вологоємність та структура ґрунту
ЯРОС працює з першопричиною, тобто з ґрунтом.
Ґрунт з низькою кількістю мікробіоти
Використовуючи лише хімічні добрива, фермер мусить вносити більше і більше добрив щороку, оскільки біологічна активність в ґрунті знижується і родючість падає.
В результаті:
  • Ґрунт втрачає можливість накопичувати вологу
  • Рівень мікробіоти в ґрунті різко падає
  • Природня родючість ґрунту падає щороку
  • Ефективність добрив падає
  • Фермер потрапляє в порочне коло, коли необхідно вносити більше добрив
  • Фермер втрачає впевненість у прибутках  в наступному році
  • Падає прибуток на гектар та бізнес втрачає стабільність
Ґрунт з гарною мікробіологією
ЯРОС працює насамперед з ґрунтом. Повертаючи родючість та збільшуючи мікробіоту ґрунту та ефективність добрив. 
Ваш ґрунт:
  • Має більшу вологоємкість
  • Рослина має вологу навіть у посуху та не згорає
  • Ґрунт стає пухким і волога проникає в ґрунт та зберігається для рослини
  • Росте мікробіота збільшуючи ефективність добрив
  • З року в рік зростає родючість ґрунту та прибуток на кожному гектар
  • Потреба в мінеральних добривах знижується до 30% від загальноприйнятих .
ЯРОС для ґрунту. Відгуки клієнтів

Замовити ЯРОС

Склад продукту:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, вода.

Механізм дії:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top