Як доглядати за пеларгонією для пишного цвітіння, переваги добрива ЯРОС
Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Багато хто знає пеларгонію, як гарну квітку зі специфічним ароматом. Так, пеларгонія має дуже яскравий і ефектний вигляд, а особливий аромат здатний заспокоювати одних людей і погіршувати самопочуття інших.
Це ще не все, квітка містить ефірні олії, які застосовують у медицині та парфумерії. Але сьогодні не про застосування рослини. У цьому матеріалі ми розповідаємо про те, як правильно доглядати за пеларгонією у домашніх умовах. Догляд не викличе труднощів після прочитання цієї статті.
Якщо у вас з’явився вазон пеларгонія, догляд та вирощування вимагатимуть небагато зусиль. Почнемо з того, які умови потрібно створити для цієї рослини. Отже, якщо у вас росте квітка пеларгонія, догляд передбачає наступне:
- Квітка світлолюбна, вона почуватиметься комфортно на південному вікні під прямим сонячним промінням. Якщо світловий день є досить довгим, то квітці буде комфортно і на північних вікнах. Влітку вашу пеларгонію краще переселити на балкон, догляд за рослиною передбачає регулярне провітрювання, оскільки на неї негативно впливає на застій повітря.
- Температурний режим. Оптимальна температура для квітки – 20-25 градусів за Цельсієм.Якщо у вас росте пеларгонія, догляд взимку передбачає переміщення у прохолодне місце, температура не повинна перевищувати 14 градусів за Цельсієм.
- Полив. Якщо у вас росте пеларгонія, вимоги до вологи у неї помірні. Полив здійснюється у міру висихання верхнього шару субстрату. Зазвичай поливати квітку потрібно через 3-4 дні після висихання верхнього шару субстрату. Щоб перевірити, візьміть дерев’яну паличку з тупим кінцем і заглибте у землю біля краю з горщиком, щоб не пошкодити кореневу систему. Взимку частоту поливу скорочують.
- Обприскування. Якщо у вас росте пеларгонія, вимоги до вологи, вологолюбна чи посухостійка важливо знати, адже від цього залежить правильність догляду. Обприскування не є обов’язковим, оскільки квітка чудово почувається при відносно низькому рівні вологості. Виняток для квітки пеларгонія – догляд улітку. Коли сильна спека, можна зволожити листя за допомогою розпилювача. пеларгонія вимоги до вологи вологолюбна чи посухостійка
- Підживлення. Добриво вносять приблизно раз на два тижні. Якщо у вас росте молода пеларгонія, пересадка та догляд після неї передбачає підживлення лише через два місяці. Щодо вибору добрива, то ми рекомендуємо ЯРОС. До його складу входять особливі еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які стимулюють рослину поглинати поживні речовини прямо з ґрунту.
- Як обрізати пеларгонію. Щорічно пеларгонію обов’язково обрізають так, щоб залишилося 3-4 стебла з вузлами. Це стимулює рослину до більш пишного цвітіння. Також потрібно видаляти пожовкле або підсохле листя, але робити це ножицями, оскільки рвані краї можуть згнити. Для вашої квітки пеларгонія, догляд, обрізка відіграють важливу роль, вони стануть запорукою пишного цвітіння.
Якщо у вас росте пеларгонія балконна, догляд за нею відбувається за тим же принципом, що описаний вище. Щодо того як обрізати пеларгонію на зиму, то слід розуміти, що обрізка допускається як восени, так і навесні.
Якщо у вас росте пеларгонія, догляд на вулиці та вдома відбувається за однаковими умовами. Якщо у вас росте пеларгонія, догляд та розмноження – це запорука пишного цвітіння. Розповідаємо про те, як відбувається квітка пеларгонія пересадка та догляд, а також розмноження.
Пересадка пеларгонії
Молоді рослини рекомендовано пересаджувати щорічно. Дорослі екземпляри пересаджують за необхідності. На дні горщика не забудьте зробити дренажні отвори. Ґрунтова суміш повинна включати дернову та листову землю, пісок, торф у рівних пропорціях.
Пеларгонія: розмноження
Тепер ви знаєте досить багато про таку квітку як пеларгонія, догляд влітку та в інші пори року цілком простий. Але якщо вирощування та догляд за пеларгонією не викликає особливих питань, то з розмноженням можуть виникнути труднощі. Догляд за пеларгонією в домашніх умовах докладно описаний вище, зараз розповідаємо, як розмножити квітку пеларгонія.
Способи розмноження залежать від вашого досвіду та особливостей вирощування
- Пеларгонія — розмноження живцями. Один із найпоширеніших способів розмноження пеларгонії — це живцювання. Для цього потрібно відрізати здорове стебло довжиною 8-10 см зі здоровим листям. Видаліть нижнє листя і помістіть живець у склянку з водою. Після того, як коріння з’явиться, перемістіть рослину в горщик із землею.
- Розмноження листовими живцями. Цей спосіб є схожим на попередній, але замість стебла використовується листя. Виріжте листок зі стеблом і помістіть його в ґрунт на глибину приблизно 2-3 см. Переконайтеся, що ґрунт вологий і тримайте його на світлому місці, але не прямому сонячному світлі. За кілька тижнів з’являться нові паростки.
- Пеларгонія — розмноження насінням. Цей найтриваліший і трудомісткий спосіб розмноження пеларгонії. Насіння можна придбати в магазинах або зібрати зі зрілих стручків. Після посіву насіння на поверхні землі переконайтеся, що ґрунт вологий і тримайте на світлому місці. Протягом 1-2 тижнів мають з’явитися паростки, які в міру підростання потрібно пересадити на окремі горщики.
Як бачите, якщо у вас росте пеларгонія в саду, догляд за нею нескладний, розмножити цю квітку теж можна без особливих зусиль.Посадка та догляд за пеларгонія будуть під силу навіть недосвідченим любителям квітів. Догляд за запашною пеларгонією буде таким самим, як і за кімнатною або балконною. Загалом пеларгонія належить до роду геранієвих, а він налічує понад 350 різних рослин, догляд за якими буде певною мірою схожим.
Тепер ви багато знаєте про квітку пеларгонія, пересадка та догляд досить прості та зрозумілі. Але навіть при правильному догляді ваші квіти можуть атакувати шкідники чи хвороби. Розповідаємо про часті проблеми, з якими стикаються любителі пеларгонії.
Через вміст ефірних олій пеларгонія рідко хворіє. Найчастіше проблеми з рослиною викликані неправильним доглядом:
- Пеларгонія не цвіте. Причина – квітка хворіє, на ньому оселилися шкідники або рослина зимувала в теплому приміщенні з гарним освітленням.
- Нижнє листя в’яне, жовтіє і гниє. Причина – надмірна волога. Видаліть уражене листя і скоротите полив.
- Здуття на поверхні листя. Причина – застій вологи у ґрунті.
- Нижнє листя жовтіє, а краї підсихають. Причина – нестача поливу.
Що стосується хвороб, то власники пеларгоній найчастіше зустрічаються із чорною ніжкою. Характерний симптом хвороби — почорніння основи стебла. Врятувати від цієї проблеми можна лише дорослу рослину шляхом живцювання. Для молодих рослин чорна ніжка – це смертельна хвороба. Також поширена проблема – сіра гнилизна. Вона виникає через надмірне поливання.
Щодо шкідників, то пеларгонію може атакувати попелиця чи білокрилка.Боротися з цими шкідниками необхідно за допомогою відповідних засобів захисту рослин.
Також варто розуміти, що запорука міцних рослин – сильний імунітет. Тому ми рекомендуємо використовувати добриво ЯРОС при кожному поливі, всього 2,5 мл препарату на літр води – і ваші квіти міцні та пишно цвітуть. Однак варто розуміти, що ЯРОС – це не ліки проти хвороб та не засіб від шкідників.
Тепер ви знаєте все про квітку пеларгонія, догляд за нею не викликає особливих труднощів. Насамкінець пропонуємо підбити підсумки і нагадати, який догляд потрібен рослині залежно від пори року.
- Догляд за пеларгонією восени:
- Перед початком зими переконайтеся, що ви внесли добриво, яке допоможе підготуватися до наступного сезону.
- Переконайтеся, що рослина отримує достатньо світла і не стоїть на протязі.
- Скоротіть полив, але не допускайте пересихання ґрунту.
- Перевірте, чи не заражена рослина шкідниками чи хворобами.
- Якщо рослина знаходиться на вулиці, переконайтеся, що вона захищена від вітру та холоду.
- Пеларгонія: догляд взимку:
- Перемістіть рослину у прохолодне місце з мінімальною кількістю сонячного світла.
- Зменшіть полив, але не допускайте пересихання ґрунту.
- Підтримувати вологість повітря довкола рослини.
- Раз на тиждень-два поверніть горщик із рослиною, щоб рівномірно висвітлювати всі сторони.
- Догляд за пеларгонією навесні:
- Поступово починайте збільшувати частоту поливу.
- Почніть підгодовувати рослину добривом для квітучих рослин.
- Перевірте, чи не потрібно пересадити рослину в новий горщик з живильним ґрунтом.
- Якщо рослина була в зимовій сплячці, то зачекайте, поки почнуть з’являтися нові паростки, а потім потрібно обрізати старі пагони.
- Якщо ви хочете збільшити кількість рослин, то це найкращий час для живлення та розмноження пеларгонії.
- Догляд за пеларгонією влітку:
- Слідкуйте, щоб рослина не пересихала в спекотні дні, поливайте її при необхідності, щоб уникнути пересихання.Якщо рослина знаходиться на відкритому повітрі, переконайтеся, що вона захищена від сильного вітру та прямих променів сонця, особливо в періоди спеки.
- Літні зливи можуть бути раптовими, подбайте про захист рослини від зайвої вологи, наприклад, приберіть її під навіс або на балкон.
- За бажання ви можете укоренити живці пеларгонії під час літнього сезону, щоб отримати нові рослини.
Тепер ви знаєте, як доглядати за пеларгонією. Це не займає багато часу та сил. Тепер ви знаєте, як виростити пишні кущі цієї рослини на підвіконні або на балконі.
Щоб продовжити цвітіння, рекомендуємо купити добрива ЯРОС. Замовте препарат прямо зараз, і ми надішлемо PDF інструкцію про особливості застосування ЯРОСу.
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами