Догляд за орхідеєю вдома з ЯРОС

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

Чому наші клієнти повторно купують ЯРОС

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Як доглядати за орхідеями? FAQ

Орхідея — особливий подарунок для поціновувачів прекрасного. Різні форми, широкий спектр відтінків — усе стане доступним, якщо знати як доглядати за орхідеєю

Сімейство орхідей включає понад 20 000 різних сортів. Їх поділяють на епіфіти, що вкорінюються в землю і тих, хто зростає та розвивається на гілках дерев. Перші потребують родючіших ґрунтів, вологих та затінених місць, а епіфіти виростають завдяки вкоріненню у щілини кори дерев. Так більше засвоюють розсіяного сонячного світла і мало отримують води та поживи. Вони запасають необхідні речовини у потовщених пагонах і листі. То ж у разі поганого живлення усе відбивається на характерному зовнішньому вигляді. Орхідеї добре ростуть у затишних місцях, бо не люблять протягів та вітру. Вони почуваються однаково добре в спальні чи вітальні. Але насамперед слід звернути увагу на особливості клімату території походження рослини. Про те, як правильно доглядати орхідею — поговоримо далі.

Середовище проживання орхідей залежить від того, у якому регіоні зростала рослина (обов’язково поцікавтеся у продавця, якщо є така можливість. Різні сорти по-різному сприймають вологу та тепло. Кожен сорт потребує свого.

Світло — засіб існування орхідей. Проте, прямих сонячних променів вона не переносить. Розв’язати проблему нестачі освітлення допоможе фіто лампа, яка підтримає догляд за орхідеєю в домашніх умовах. Однак не слід розміщувати її надто близько до рослини.

Поливання має бути методом обприскування. Рослина не любить перезволоження коріння. Влітку її поливають 2-3 рази на тиждень, контролюючи сухість субстрату перед поливом. Взимку слід забезпечити полив 2-3 рази на місяць.

Розміщення. Місце вирощування квітки має бути затишним та без протягів. Врахуйте, що пагони орхідеї тендітні та легко ламаються, тому розташовуйте її там, де його не чіпають люди або домашні тварини. Уникайте частих переміщень орхідеї – рослина звикає до певного мікроклімату та освітлення та струшує квітконоси при переселенні.

Пересадка орхідеї теж потребує професійного підходу. Купуючи у квітковому магазині орхідею в пластмасовому горщику, не поспішайте пересаджувати її. Не завжди їй це потрібно. Коли і як пересадити орхідею, знають наші експерти. Пересадка можлива у випадках:

  • коріння активно виповзає з горщика;
  • крізь прозорий горщик помітне гниття коріння;
  • листя в’яле і втрачає глибокий насичений зелений колір;
  • необхідно замінити субстрат (квітка давно росте в горщику або принесена з магазину і ви не знаєте, який субстрат у горщику);
  • слід розділити кущ орхідеї.

Жодних труднощів у тому, як пересадити орхідею в домашніх умовах, немає. Важливо мати якісний субстрат. Якщо такого створити самостійно не виходить, краще придбати готовий у квіткових чи аграрних магазинах. Орхідея, догляд в домашніх умовах — цілком сумісні речі.

Як правильно пересадити орхідею:

  1. Перед тим, як правильно пересадити орхідею в домашніх умовах, слід замочити рослину у теплій воді приблизно на 30 хв.
  2. Обережно витягнути квітку та очистити коріння від субстрату.
  3. Вивчити стан коріння та видалити пошкоджені або гнилі пагони. Обробити всі пошкодження деревним вугіллям і залишити посадковий матеріал на кілька годин підсохнути на повітрі.
  4. Підібрати горщик за розміром кореневої системи – діаметр вазона має бути на 1-2 см більше за розмір коріння. Якщо горщик буде надто великим, орхідея зможе активно розростатися, проте не цвістиме.

Орхідея, догляд за нею можуть приносити задоволення любителям квітів.

Висаджувати орхідею  потрібно у горщик із новим субстратом, акуратно заповнивши мохом прогалини між корінцями. Поливати помірно. Тільки так можна запобігти гниттю.

Звертаємо вашу увагу, що потрібно знати і як пересадити хвору орхідею. Це можливо будь-якої пори року. Але оптимальна пора року — лютий-березень, коли рослина перебуває у спокої та готова до відновлення вегетації. Правильний догляд за орхідею в домашніх умовах — цілий комплекс нескладних заходів, які допомагають покращити ріст та забезпечити тривале цвітіння. Головне любити свою рослину.

Орхідеї різних видів можуть мати певні особливості вирощування та розмноження, проте маючи здорову рослину, отримати квіти такого ж виду нескладно. Вирощування орхідей в домашніх умовах буває декількох способів. 

  1. З насіння.

Проростає насіння протягом трьох місяців у стерильному середовищі зі стабільною температурою та вологістю. Пересаджувати орхідеї з пробірки, де вони вирощуються із насіння, можна приблизно через 1,5 роки. При цьому слід докласти чимало зусиль для акліматизації рослини в новому середовищі, адже сіянці дуже вразливі до хвороб орхідей. Слід зазначити, що крихітні орхідеї у колбах – чудовий сувенір на згадку. Його зручно транспортувати та, відповідно, збільшувати можливості реалізації вирощених сіянців.

  1. Живцюванням.

Для розмноження живцюванням від материнського куща відокремлюють відросток із декількома хвостиками або квітконос мономодальної орхідеї, обробляють його зріз вугіллям і залишають на кілька днів у сухому місці. Потім пагін кладуть на вологий мох сфагнум у тепличку, в якій підтримуватиметься температура не менше 20 ° С і накривають прозорою плівкою. Через 2-3 місяці зі сплячих бруньок проростуть молоді рослини.

  1. Поділ куща. Вирощування орхідей в одному горщику нерідко дозволяє забезпечити не лише тривале, а й безперервне цвітіння, адже рослини можуть цвісти по черзі. Згодом погано поміщаються в горщику і розмноження куща способом поділу — вимушений захід. Кущам приділяють особливу увагу. Зріз обробляють деревним вугіллям і переносять посадковий матеріал інші горщики. Інакше йому можуть нашкодити хвороби та шкідники орхідей.
  2. Живцями.

Розмноження щепками гарантує, що саджанці успадкують всі ознаки материнської рослини. Умови вирощування орхідей мають бути максимально наближені до природних.

Спробуємо пояснити, як правильно пересадити орхідею. Від материнської рослини відросток відокремлюють гострим стерильним ножем разом із частиною квітконоса і висаджують у добре дренований вазон із субстратом. Місце зрізу обробляють деревним вугіллям. Якщо ж орхідея тривалий час не створює «діток», а відростки потрібні, слід стимулювати цей процес. Для цього акуратно очищають обрану рослинку і наносять на неї гормональну пасту. Незабаром на ній з’являться сформовані молоді рослини. Вирощування орхідеї дозволяє створити затишний куточок у кожному домі.

ВАЖЛИВО. Якщо вам здається, що орхідея загинула, правильний догляд сприяє відновленню та розвитку рослини, яку потрібно буде розсадити в різні горщики! Як пересадити орхідею в домашніх умовах — знають експерти нашої команди.

Хвороби квітів орхідей чи на листі виявляються досить швидко і будь-які ознаки захворювання вказують на необхідність термінового втручання. Насамперед хвору орхідею слід ізолювати з інших квітів, щоб уникнути поширення хвороби.

Симптоми:

  • листочки втрачають пружність;
  • зміна кольору – поява світлих чи темних плям, чи смуг;
  • орхідея тривалий час не цвіте та не росте;
  • молоді листочки дрібніші, ніж ті, що виросли на цій же орхідеї раніше;
  • розм’якшення стебла;
  • наявність деформованих пагонів.

На хвороби орхідей та їх лікування впливає те, чи отримує орхідея догляд, якого потребує. Природа наділила цю рослину сильним імунітетом. Дбайте про неї, щоб потім не шукати, як пересадити орхідею. Основні ризики, що впливають на імунітет орхідей:

  • навесні рослина може постраждати від яскравих сонячних променів,
  • перезволоження призведе до появи хвороб орхідей на коренях чи гнилі;
  • від переохолодження можуть з’явитися вологі плями на листі.

Для порятунку орхідеї слід видалити пошкоджені гниллю або обмороження частини рослини, обробити зрізи деревним вугіллям. У разі появи кореневої гнилі слід обов’язково пересадити орхідею та забезпечити їй належні умови для вегетації, а головне – обробити всю рослину фунгіцидом. Поливати після пересадки можна лише наступного дня.

Грибкові та вірусні хвороби орхідей і їх лікування становлять небезпеку не тільки для хворої, але й іншої рослини, яка перебуває поряд. Тому, придбавши нову квітку, уважно огляньте її на ознаки інфікування. На наявність грибкових інфекцій вказують невеликі нарости на листі. Це грибниця. Якщо не видалити листочки з грибницею, це спричинить поширення хвороби на інші рослини, а згодом грибок виснажує рослини та вони стануть вразливими до загнивання.

Небезпеку для орхідей становлять грибкові захворювання:

  • септоріоз;
  • філостіктоз;
  • сіра гнилизна;
  • чорна гнилизна;
  • антракноз та інші.

Уражені грибком частини рослини слід видалити, зачистити всі ознаки хвороби, обробити фунгіцидами орхідею і пересадити в інший субстрат. Проте, навіть це не завжди дозволяє врятувати квіти.

Гниль і плямистість можуть бути не тільки грибкового, а й бактеріального походження. Усі уражені бактеріями частини орхідеї видаляють, а рослини обробляють антибактеріальними препаратами. Для цього можна використати перекис водню, тетрациклін. Для профілактики слід обробляти  сусідні рослини, навіть якщо ознак хвороби не було помічено.

Вірусна інфекція, яка найбільше загрожує лише одна – тайванський вірус орхідей. Рослина погано розвивається, рідко цвіте. До хвороби орхідей та їх лікування має бути раціональний підхід – спроба врятувати уражені вірусом рослини призводить до значно більших збитків.

Якщо ви захоплюєтеся красою орхідей, але боїтеся завести у себе таку красуню через складний догляд, починайте з простих та невибагливих, стійких до захворювань і стандартних за своїми вимогами сортів. А ми чекаємо на ваші розповіді про орхідеї.

Подарунок при замовленні PDF-посібник по догляду за орхідеями

Що ви знайдете в електронному посібнику:

  • • Як обрати орхідею в магазині
  • • Як вирощувати орхідею вдома
  • • Поради по пересадці та реанімації
  • • Як боротися зі шкідниками

Після оформлення ви отримаєте посібник на електронну пошту

Замовити ЯРОС

Як реанімувати орхідею за допомогою ЯРОС
Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top