Вазон монстера: догляд з добривом ЯРОС: та що потрібно знати квітникарям

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

В чем особенность технологии ЯРОС для монстеры

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Технологія вирощування монстери

Рослина монстера є однією з найбільш популярних і впізнаваних серед любителів кімнатних рослин. Вона родом з тропічних лісів Центральної та Південної Америки і славиться своїм великим, глянцевим листям, яке за правильного догляду може досягати вражаючих розмірів. 

У цьому матеріалі ми розповімо, як доглядати за монстерою, які різновиди цієї рослини існують, а також як розмножувати монстеру і боротися з хворобами та шкідниками. Пориньте в захопливий світ догляду за рослиною монстера і насолоджуйтеся її красою та величчю у себе вдома.

Якщо у вас росте монстера, догляд в домашніх умовах передбачає створення наступних умов. 

Освітлення, вологість і температура 

Монстера віддає перевагу яскравому, але розсіяному світлу. Півтінь або незначні періоди потрапляння прямих сонячних променів також допускаються. Розташуйте рослину на вікні, яке виходять на схід або захід, щоб забезпечити оптимальні умови. Якщо листя стає блідим або жовтим, можливо, рослина отримує занадто яскраве пряме світло, і її слід перемістити в півтінь.

Монстера родом із тропічних лісів, тому потребує підвищеної вологості повітря. Регулярно обприскуйте водою листя, також можете протирати листя вологою ганчіркою в спекотні дні. 

Що стосується температурного режиму, то в літній період монстера комфортно почувається при звичайній температурі, приблизно від 20 до 26 °C. У зимовий період рекомендовано знизити температуру до 12-14 °C. При цьому монстера не має явно вираженого періоду спокою. Вона продовжує рости і розвиватися протягом усього року. Якщо рослина видає нові прирости в зимовий період занадто повільно, то це вважається нормальним.

Потрібно уникати різких перепадів температури та подбати про захист рослини від протягів.

Монстера: полив

Монстера вимагає регулярного і рясного поливу. Підтримуйте субстрат злегка вологим, але уникайте перезволоження, оскільки надлишок води може призвести до гниття коренів. Регулярно перевіряйте вологість субстрату, пробуючи пальцем чи дерев’яною паличкою з тупим кінцем, поливати потрібно коли субстрат просохне на глибину близько 2 см. Якщо верхній шар субстрату висох, полийте рослину так, щоб почала виходити зайва вода з дренажних отворів горщика.

Підживлення монстери

У період активного росту, приблизно з березня по серпень, монстеру рекомендується підживлювати двічі на місяць. Використовуйте комплексне мінеральне добриво для декоративно-листяних рослин, дотримуючись інструкцій на упаковці. В іншу пору року рослина зазвичай не потребує додаткового живлення. 

Що стосується вибору добрив, то ми рекомендуємо ЯРОС. До його складу входять еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які стимулюють поглинання поживних речовин із субстрату. 

Пересадка та обрізка монстери

 Молоді рослини монстери рекомендується пересаджувати щорічно, переважно навесні. Чотирирічним рослинам потрібне пересадження раз на 2-3 роки, а старим рослинам достатньо пересадження раз на п’ять років. При пересадці використовуйте добре дренований ґрунт, що складається з суміші поживного ґрунтового субстрату, перліту і деревного вугілля. 

Монстера будучи ліаною, потребує підв’язування до опори. Використовуйте драбинку, трубку, заповнену мохом, або штучний стовбур, обгорнутий копрою. Підв’язування допоможе рослині зберегти естетичну форму і запобігти прогинанню або пошкодженню листя. Обрізка листя монстери дозволяє омолоджувати рослину і покращувати її зовнішній вигляд. Штучне омолодження монстери дозволяє стимулювати зростання. 

Якщо у вас росте монстера, як доглядати її ми вже розповіли, згідно із зазначеними рекомендаціями ви можете створити оптимальні умови для нормального розвитку. 

На початку цього матеріалу ми обіцяли розповісти про різновиди такої рослини як монстера. Існує близько десятка різновидів монстери, кожна з яких має свої особливості і вимагає певного догляду. Загальні правила догляду за монстерою ми розглянули вище, але є й деякі нюанси. Поговоримо про це нижче. 

  1. Монстера делікатесна. Догляд передбачає забезпечення яскравим розсіяним світлом, регулярним поливом і високою вологістю повітря. Монстера делікатесна один з найпоширеніших видів монстери. У неї характерне велике листя з вирізами та отворами. 
  2. Монстера Манкі. Догляд передбачає яскраве, але розсіяне світло і регулярний полив. Манкі Маск також потребує опори для своїх плетистих стебел. Цей вид монстери має дрібне серцеподібне листя з вирізами та дірками. 
  3. Монстера Мініма. Догляд передбачає необхідність забезпечити яскравим розсіяним світлом і регулярний полив. Переконайтеся, що субстрат залишається злегка вологим, але уникайте перезволоження. Цей вид монстери має характерне маленьке листя, і взагалі його можна назвати найкомпактнішим. 
  4. Монстера Коса. Догляд передбачає яскраве розсіяне світло, регулярний полив і високу вологість повітря. Якщо говорити про саму рослину, то це рідкісний і цінний вид монстери з ніжним і тендітним листям, яке має характерні вирізи та отвори. 
  5. Монстера Деліціоза. Догляд – яскраве розсіяне світло, регулярний полив і обприскування листя. Цей вид відомий також як “філодендрон монстера”. У нього велике листя з вирізами, що характерно для всіх різновидів монстер. 
  6. Монстера варієгатна. Догляд за нею нічим не відрізняється від інших родичів. Вона вимагає яскравого, але розсіяного світла, регулярного поливу і підтримки для своїх стебел. Характерна особливість – плямистість листя. У цього виду прекрасне біло-зелене листя, що додає особливої декоративності. 
  7. Монстера Кастеніанум. Догляд за вазоном монстера передбачає яскраве розсіяне світло та регулярний полив. Рослина росте компактно і легко пристосовується до різних умов. У цього виду монстери маленьке серцеподібне листя з вирізами.
  8. Монстера Адансона. Догляд за цим видом передбачає забезпечення яскравим розсіяним світлом і регулярний полив. Також потрібно забезпечити підтримку стеблам, що плетуться. Що стосується зовнішнього вигляду, то монстера Адансона має характерне дрібне серцеподібне листя з отворами і вирізами. 

Доглядаючи за різними видами монстери, важливо пам’ятати, що кожен вид може мати дещо відмінні вимоги до догляду. Надання відповідних умов освітлення, поливу, вологості повітря і підтримки для стебел допоможе рослині процвітати. Регулярний огляд рослин, видалення пожовклого або зів’ялого листя, а також регулярне пересаджування і підживлення сприятимуть здоровому росту і розвитку вашої монстери.

Не забувайте, що догляд за монстерою в домашнім умовахце також процес спостереження і адаптації до її потреб. Спостерігайте за реакцією рослини на умови догляду і вносьте необхідні коригування. З турботою і увагою, ви створите оптимальні умови для зростання і краси вашої монстери в домашніх умовах.

Розведення монстери цікавить як початківців, так і досвідчених квітникарів. Розмножити монстеру можна двома способами. 

  1. Ділення куща. Для цього достатньо при пересадженні акуратно розділити кореневу систему на кілька частин, переконавшись, що кожна має достатню кількість коренів і пагонів. Потім отримані окремі рослини можна пересадити в горщики з відповідним субстратом і забезпечити їм необхідний догляд.
  2. Живцювання. Живцювання монстери – це простіший спосіб розмноження.  Для його здійснення досить вибрати здоровий пагін і зробити його під кутом близько 45 градусів за допомогою гострого ножа або секатора. Потім його потрібно помістити в контейнер з вологим субстратом. 

Укорінення монстери може зайняти кілька тижнів, і важливо в цей час підтримувати оптимальну вологість і температуру. Після вкорінення стебла можна пересадити його в окремий горщик. Але краще не створювати зайвого стресу й відразу помістити зрізаний живець у горщик, у якому рослина зможе рости при успішному вкоріненні.

Пересадка монстери

Як розмножити монстери ми розібралися, тепер хочемо зупинитися на тому, як відбувається посадка монстери. 

  • Підготуйте новий горщик. Виберіть трохи більший за попередній горщик, близько 3 см у глибину і в діаметрі. Так ви забезпечите більше місця для розвитку кореневої системи без шкоди зеленій частині рослини. Переконайтеся, що горщик має отвори для стоку зайвої вологи.
  • Підготуйте субстрат. Використовуйте відповідний субстрат, наприклад, суміш для декоративних листяних рослин. Такий субстрат повинен забезпечувати хорошу дренажну здатність і утримувати достатню кількість вологи. При бажанні можна додати трохи перліту або кокосового волокна для поліпшення дренажних властивостей. 
  • Підготуйте рослину. Акуратно витягніть рослину зі старого горщика, тримаючи її за основу. Постарайтеся не пошкодити коріння. Якщо коріння переплетене, можна злегка розділити його, щоб стимулювати подальше зростання.
  • Пересадіть рослину. Розмістіть невелику кількість субстрату на дні нового горщика й акуратно розмістіть рослину в центрі. Потім додайте субстрат, що залишився, навколо коренів, поступово заповнюючи горщик. При цьому переконайтеся, що коріння покрите субстратом, але не засипайте його занадто глибоко.
  • Ущільніть субстрат. Після того як горщик заповнений субстратом, акуратно ущільніть його навколо коренів, щоб прибрати повітряні кишені, контакт. Це допоможе підтримувати рослину стійкою і забезпечити ефективне поглинання вологи та поживних речовин.
  • Полийте рослину. Після пересадки добре полийте рослину, щоб забезпечити достатнє зволоження субстрату. Однак уникайте зайвого поливу, щоб не спровокувати загнивання коренів.
  • Внесіть добриво. Ми рекомендуємо додати добриво ЯРОС 2,5 мл на літр води. Воно допоможе знизити рівень стресу після пересадки і забезпечує рослину всіма поживними речовинами. Ми рекомендуємо додавати ЯРОС при кожному поливі. 

Після пересадки помістіть монстеру у світле місце, але уникайте прямого сонячного світла. Підтримуйте оптимальну температуру і загалом дотримуйтеся рекомендацій з догляду, які ми давали на початку цього матеріалу. 

Почнемо з того, що монстера вкрай рідко цікавить шкідників. Також вона невразлива до більшості захворювань, від яких страждають кімнатні рослини. Вкрай рідко монстеру можуть атакувати щитівки або павутинні кліщі, у випадку їхнього виявлення досить застосувати інсектициди. Але при регулярному використанні ЯРОСу ви навряд чи зіткнетеся з цією проблемою, оскільки препарат активізує природні захисні механізми рослини і зміцнює імунітет. 

Але навіть це не врятує вашу рослину від пожовтіння листя або засихання. Розповідаємо, з якими проблемами стикаються власники монстери і як з цим боротися. 

Жовтіє листя монстери

Найчастіше зміна забарвлення листя в монстери викликана помилками догляду. Ось найпоширеніші причини:

  • масове пожовтіння листя взимку зазвичай пов’язане з надмірним поливом;
  • якщо одночасно з пожовтінням проявляються ще й коричні плями – це говорить про недостатній полив;
  • якщо листя жовтіє, а потім і опадає у великій кількості, то, ймовірно, в приміщенні надто низький рівень вологості та/або надто висока температура;
  • блідо-жовте листя сигналізує про нестачу світла. 
  • Щоб виправити ситуацію, достатньо переглянути догляд. 

Монстера сохне

Іноді в монстери можуть сохнути краї листя або вони відмирають цілком. Усе це негативно впливає на декоративність рослини. Серед причин можна назвати таке:

  • протяги або потік повітря з кондиціонера;
  • занадто висока або занадто низька температура в приміщенні, сюди ж можна віднести сухе повітря;
  • застій води в кореневій системі, регулярний полив вночі або на прямому сонячному світлі;
  • якщо швидко в’януть і засихають нижні листки – то це прохання монстери пересадити її. 

Монстера чорніє 

Листя монстери зазвичай чорніє через порушення режиму поливу. Недолік поливу призводить до того, що листя спочатку жовтіє, а потім чорніє. При надмірному поливі чорнота з’являється на зеленому листі. При цьому при надмірному поливі гниль може бути як сухою, так і мокрою. Щоб виправити ситуацію, потрібно виправити помилки, а також пересадити рослину, якщо є перелив. 

Як бачите, доглядати за монстерою зовсім нескладно. Щоб спростити догляд і поліпшити зовнішній вигляд монстери, ми радимо купити добриво ЯРОС. Зробіть це просто зараз, і ми надішлемо інструкцію у форматі PDF про особливості застосування препарату.

 

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з монстерою
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

250 мл
0.25 л на 100 л води
250 грн / шт
1 літр
1 л на 400 л води
429 грн / шт
5 літрів
5 л на 2000 л води
1875 грн / шт
Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top