Як доглядати за хризантемами. Як застосовувати ЯРОСу для пишного цвітіння
Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Хризантеми – прекрасні квіти та справжній символ осені. Вони можуть тішити пишним цвітінням з кінця літа і до пізньої осені. Але вони, як і будь-яка інша рослина, вони потребують догляду. У цьому тексті ми розглянемо, як доглядати за хризантемами восени та в іншу пору року, щоб насолоджуватися цвітінням якомога довше. Також ви дізнаєтесь, як доглядати за хризантемами у горщику та у вазі.
Хризантеми є одними із найпопулярніших рослин серед садівників. Вони можуть радувати своїми барвистими квітами із середини літа до заморозків. Однак, як і всі рослини, вони потребують правильного догляду. Розгляньмо як доглядати хризантеми в саду. Одразу скажемо, щодо того, як розмножувати хризантеми, то все досить просто. Ці рослини дуже швидко приживаються при поділі куща чи живцюванні. Виключення — однорічні хризантеми, які можна виростити лише з насіння.
Вибираємо місце для посадки
Один із найважливіших аспектів у догляді за хризантемами – це правильний вибір місця для посадки. Перш ніж розглянути, як доглядати хризантеми у відкритому грунті, варто сказати, що вони потребують достатньої кількості сонячного світла, тому місце для посадки має бути обране з урахуванням цього фактора. Хризантеми також погано реагують на застій вологи, тому грунт має бути добре дренований.
Полив хризантеми
Хризантеми потребують регулярного поливу. Однак, дуже важливо уникати зайвої вологи, яка може призвести до гниття коренів та розвитку грибкових інфекцій.Рекомендується поливати рослини вранці чи ввечері, коли сонце не так яскраво світить. Під час посухи хризантеми потребують рясного поливу. Найчастіше хризантема цвіте у сезон осінніх дощів, тож полив відходить на другий план. Якщо вас цікавлять, як доглядати хризантеми в горщиках, то все відбувається за тим же принципом, що і у відкритому грунті, але поливу приділяється особлива увага.
Підживлення хризантеми
Хризантеми потребують регулярного підживлення. Рекомендується використовувати добрива, що містять азот, фосфор та калій. Перше підживлення має бути проведене навесні перед початком росту, а наступні підживлення проводяться кожні 2-3 тижні протягом усього періоду вегетації. Ми рекомендуємо вибрати добриво ЯРОС, оскільки до його складу входять усі необхідні макро- та мікроелементи в оптимальному співвідношенні, а еколого-трофічні групи мікроорганізмів сприяють набиранню корисних речовин із субстрату. Норма внесення ЯРОСу – 25 мл на 10 літрів води.
Обрізання хризантеми
Почнемо з того, що якщо у вас росте хризантема, догляд восени передбачає видалення зів’ялих квітів. Це допомагає зберегти красу рослини та продовжити період цвітіння. Рекомендується видаляти зів’ялі квіти в міру їхньої появи.
В цілому обрізка дозволяє не тільки зберігати естетичний вид рослини, але й сприяє її здоровому зростанню та розвитку. Обрізка проводиться для формування крони, видаляються пошкоджені та хворі пагони, а також здійснюється підготовка хризантеми до зимівлі. Тобто якщо вас цікавить, як доглядати хризантеми на зиму, то обрізка — це одне з головних завдань. Рекомендується проводити обрізку хризантеми двічі на рік: перший раз – навесні (у квітні-травні), коли рослина починає активно рости, а другий раз – у серпні-вересні, перед початком цвітіння.
- Весняна обрізка потрібна для того, щоб видалити пошкоджені та замерзлі пагони, а також формувати кущ. Залишаються тільки сильні та здорові пагони, розташовані внизу куща, а верхні частини пагонів видаляються для стимулювання зростання бічних пагонів.
- Осіннє обрізання здійснюється перед зимовим періодом. Вона спрямована на видалення зів’ялих квіток та листя, а також на скорочення довжини пагонів для більш ефективної зимівлі. Рекомендується скорочувати пагони на 1/3 та вкривати кущ хризантеми на зиму.
Шкідники та хвороби хризантеми
Такі квіти як хризантеми, вирощування та догляд за цією рослиною іноді “знайомить” власника із хворобами. Шкідники рідко атакують хризантему, але нематоди, цибулинні блощиці та інші можуть оселитися на вашій квітці. У такому разі слід використовувати відповідні засоби захисту рослин. Народні методи боротьби часто є неефективними. Щоб допомогти рослині відновитись після атак комах, регулярно вносите добрива ЯРОС, вона допоможе відновити сили.
Що стосується хвороб, то найчастіше вони виникають через неправильний догляд або контакт із зараженими рослинами. Найчастіше хризантеми страждають від сірої гнилі, септоріозу, борошнистої роси, кореневого бактеріального раку. Щоб знизити ризик розвитку хвороб або появи шкідників, дотримуйтесь наступних порад:
- регулярно оглядайте рослини огляд рослини щодо наявності шкідників чи хвороб;
- можна проводити обробку спеціальними препаратами, які захистять хризантеми від комах та грибкових інфекцій;
- регулярно поливайте рослину і вносите добриво, так як здорова і сильна рослина менш схильна до атак шкідників;
- негайно видаляйте та знищуйте заражених частин рослини, щоб запобігти поширенню інфекції на інші частини рослини.
Якщо у вас росте хризантема в саду, догляд за нею залежить від багатьох факторів, включаючи сезон, умови вирощування та місце, де вони ростуть. Також можна вирощувати хризантему в горщику, якщо у вас домашні хризантеми, догляд за ними відбуватиметься за тим же принципом, але з деякими нюансами/ Ось кілька коротких порад щодо догляду за хризантемами в різних умовах:
- Догляд за хризантемами восени. Якщо у вас садова хризантема, догляд восени передбачає забезпечення достатньою кількістю сонячного світла, регулярний полив і підживлення. Також не забувайте видаляти зів’ялі квітки, щоб стимулювати зростання нових квіток. Як ми вже говорили вище, якщо у вас з’явилися хризантеми, посадка і догляд повинні здійснюватися за суворими правилами.
- Як доглядати за хризантемами взимку. Зимовий догляд за хризантемами потребує особливої обережності. Хризантеми потребують захисту від заморозків, тому рекомендується вкрити їх сухим листям або тканиною. Також не забувайте видаляти зів’ялі квітки з осені, щоб зберегти здоров’я рослин.
- Догляд за хризантемами весной. Весняний догляд за декоративними хризантемами включає обрізку і підживлення. Обрізка допоможе покращити форму рослин та стимулювати зростання нових квіток. Підживіть добрива хризантеми, що містить азот і фосфор, щоб активізувати ростові процеси.
- Догляд за хризантемами у відкритому ґрунті. Хризантеми у відкритому ґрунті вимагають регулярного поливу та підживлення. Важливо також видалити зів’ялі квітки, щоб сприяти зростанню нових. Якщо рослини стають надто високими, обрізайте верхівки для формування та стимуляції цвітіння.
- Як доглядати хризантеми в горщику. Хризантеми в горщику потребують регулярного поливу та підживлення. Важливо також видаляти зів’ялі квітки, щоб сприяти зростанню нових. Не забувайте пересаджувати хризантеми у великі горщики за потреби.
Хризантеми— красиві та не вибагливі у догляді рослинами, які можуть чудово рости як у відкритому ґрунті, так і в горщиках. А ще з них виходять чудові осінні букети. Важливо дотримуватись певних правил догляду за ними, залежно від умов, в яких вони знаходяться, щоб вони радували око своєю красою та здоров’ям протягом усього сезону.
Почнемо з того, що ви вже знаєте в загальних рисах, що являє собою догляд за хризантемами на зиму або навесні, він не складе труднощів. Водночас далеко не завжди зрозуміло, наприклад, як доглядати низькорослі хризантеми, чи будуть відмінності в догляді. Це питання актуальне для тих, хто знає все про горщикову хризантему. Догляд в обох випадках буде дуже схожим, але деякі особливості все ж таки будуть. Спробуємо розібратися.
- Якщо у вас низькоросла хризантема садова, догляд за нею передбачає необхідність видаляти зів’ялі квіти та листя, підгодовувати рослини кожні два тижні та рясно поливати.
- Догляд за низькорослими хризантемами потрібен уважніший, ніж звичайні хризантеми. Необхідно видаляти зів’ялі квіти та листя, регулярно підгодовувати рослини та рясно поливати.
- Садові хризантеми, посадка, догляд цього виду гранично проста. Садові хризантеми, як і будь-які інші, вимагають рясного поливу та регулярного підживлення. Також потрібно видаляти зів’ялі квіти та листя. Необхідно також обрізати стебла до половини висоти, щоб стимулювати цвітіння.
- Догляд за кімнатними хризантемами. Хризантеми горщика потребують постійного догляду, включаючи регулярний полив і регулярне підживлення, а також видалення зів’ялих квітів і листя. Необхідна також пересадка хризантем весною в новий ґрунт, це проводиться щовесни. Що стосується добрива, то ми рекомендуємо використовувати ЯРОС, всього 2,5 мл на літр води при кожному поливі, і ваша квітка буде пишно цвісти.
На початку тексту ми обіцяли також розповісти про те, як доглядати хризантеми в букеті. Так ось, для догляду за хризантемами у вазі рекомендується міняти воду щодня і регулярно обрізати стебла, щоб збільшити час їхнього життя у вазі. Також важливо вибрати підходяще місце для розміщення вази, щоб хризантеми не були під прямим сонячним промінням і не були на протязі.
Тепер ви знаєте все догляд за хризантемами в горшках, догляд після цвітіння, тонкощі догляду у відкритому ґрунті та іншу не менш важливу інформацію. Зберігайте цей матеріал і використовуйте як шпаргалку, щоб повернути пишне цвітіння своїм хризантемам.
І ще, замовте добриво ЯРОС прямо зараз, і ми надішлемо вам докладну інструкцію у форматі PDF про особливості застосування цього препарату для хризантем і не тільки.
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин
Замовити ЯРОС
- Усі
-
-
-
-
-
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами